Clean Space - Форум Воденица
Форум Воденица

ВМРО-ДПМНЕ СДСМ ЛДП Достоинство Гром НСДП Обединети за Македонија ВМРО - Народна партија Демократски сојуз ЛПМ ДОМ ПЕП 21 Македонска Алијанса ПОДЕМ СДУ ВМРО-ДП СПМ НДМ ПЕИ ДПСМ ПЦЕР ДУИ НДП ДПА

MHRMI Виножито ОМО „Илинден“ - ПИРИН Мак. Алијанса UMD AMHRC Туѓино Јабано Нова Зора Н. Волја Мак. Глас PrespaSky Pelagon

Плус Инфо Слободен печат Курир Буре Весник 24 Вести Press 24 MKD News Бриф - Нешто повеќе! A1 on Либертас Нова ТВ

Радио Слободна Европа Утрински Весник Вест Нова Македонија Дневник Вечер Алфа ТВ Канал 5 ТВ Сител ТВ Телма ТВ Фокус
....
Врати се назад  Форум Воденица > Општо > Mеана „Кај Воденичарот"

Mеана „Кај Воденичарот" Јадачки, пијачки, сеир и смеа :)

Реплика
 
Алатки за тема Мод за приказ
Старо 25-08-13, 02:33   #1
чучулига
zen master
 
Регистриран: Feb 2012
Мислења: 4,676
Номинално Clean Space

prvo, ne e bar, tuku Open Space

rabotno vreme: non stop

Pravila:

pochituvanje

razbiranje

nema navredi, omalovazhuvanja... drn drn... itn. na ili po bilokoja osnova!!!

Sekoe prekrshuvanje na pravilata najstrogo se kaznuva i za toa ne se diskutira!!!!

Pravilata se podlozhni na izmena/nadgradba bez pravo na izvestuvanje i objasnuvanje i kje stapuvaat na sila od odma!
__________________
Барем знам дека ништо не знам
чучулига is offline  
Одговори со цитат
Старо 25-08-13, 02:35   #2
чучулига
zen master
 
Регистриран: Feb 2012
Мислења: 4,676
Номинално

Aj da vidime koj najmnogu chisto mudruva...

ako i ima takvi.
__________________
Барем знам дека ништо не знам
чучулига is offline  
Одговори со цитат
Старо 25-08-13, 17:02   #3
jambo
Пратеник
 
Аватарот на jambo
 
Регистриран: May 2011
Мислења: 2,519
Номинално

Цитат:
Напишано од cuculiga Види го мислењето

nema navredi, omalovazhuvanja... drn drn... itn. na ili po bilokoja osnova!!!

Sekoe prekrshuvanje na pravilata najstrogo se kaznuva i za toa ne se diskutira!!!!

Pravilata se podlozhni na izmena/nadgradba bez pravo na izvestuvanje i objasnuvanje i kje stapuvaat na sila od odma!

I sto da pravimo?????.......da vezemo gobleni????????
__________________
Vselenata i Glupocata na dpbne OVCITE se dve najgolemi nesta... ama mislam deka vselenata ne e tolku golema
jambo is offline  
Одговори со цитат
Старо 25-08-13, 19:06   #4
хан Ацо
Портпарол
 
Аватарот на хан Ацо
 
Регистриран: Mar 2013
Локација: Дупница България
Мислења: 1,305
Номинално

Женска им работа
__________________
"Вистината не се плаши од друга вистина. Лагата се плаши од секоја вистина"
хан Ацо is online now  
Одговори со цитат
Старо 26-08-13, 02:11   #5
C-4
Godfather
 
Аватарот на C-4
 
Регистриран: Feb 2013
Мислења: 7,597
Номинално

Ех Чучулига, Чучулига!
Ништо не знаеш од маркетинг, вака се прави тоа:
Цитат:
rabotno vreme: non stop

Pravila:
pochituvanje
razbiranje

nema navredi, omalovazhuvanja... drn drn... itn. na ili po bilokoja osnova!!!

Sekoe prekrshuvanje na pravilata najstrogo se kaznuva i za toa ne se diskutira!!!!

Pravilata se podlozhni na izmena/nadgradba bez pravo na izvestuvanje i objasnuvanje i kje stapuvaat na sila od odma!
И одма е друго!
__________________
Вистината е како шило.
C-4 is online now  
Одговори со цитат
Старо 26-08-13, 03:09   #6
king
Night Stalker
 
Аватарот на king
 
Регистриран: Sep 2012
Мислења: 8,746
Номинално

Што нуди куќата ... од пиење и мезе?

Или да си одам бо Барот!
king is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-08-13, 08:24   #7
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,476
Номинално

Цитат:
Напишано од jambo Види го мислењето
I sto da pravimo?????.......da vezemo gobleni????????
..prvo da se depilirate....
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-08-13, 08:47   #8
Django
пуца први
 
Аватарот на Django
 
Регистриран: Jan 2013
Мислења: 8,732
Номинално

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
..prvo da se depilirate....
Django is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-08-13, 11:18   #9
чучулига
zen master
 
Регистриран: Feb 2012
Мислења: 4,676
Номинално

Цитат:
Напишано од jambo Види го мислењето
I sto da pravimo?????.......da vezemo gobleni????????
koj kako saka, se' duri ne vregja, ne se potsmeva ... razbirash.

Ili vaka da ti pojasnam: razberi ja temava kako predizvik. Da pishuvash za se' shto kje posakash bez da navredish, da omalovazhish nekoj drug, da se potsmevash, seirish.
Mislish deka mozhish?

Цитат:
Напишано од хан Ацо Види го мислењето
Женска им работа
Eve primer kako ne treba.

Цитат:
Напишано од C-4 Види го мислењето
Ех Чучулига, Чучулига!
Ништо не знаеш од маркетинг, вака се прави тоа:

И одма е друго!


Tenkju, tenkju.

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
..prvo da se depilirate....
Sakal se depiliral, sakal ne, nema vrska. Na koj kako mu odgovara.

Vo ramki na predizvikot.
__________________
Барем знам дека ништо не знам
чучулига is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-08-13, 14:52   #10
Django
пуца први
 
Аватарот на Django
 
Регистриран: Jan 2013
Мислења: 8,732
Номинално

г. Чучулига

Јас го почитувам ова што го барате на темава за меѓусебно разбирање, коегзистенција и почитување. Ај во денешнава моја ситуација, како ќе реагиравте?

Идам сабајлево у моето омилено кафанче шо го држат торбеши, со Фокусот кој само таму си го густирам.

- Добро утро комши.
- Добро утро.... дај донеси пепељара.
- Еве одма... шо ќе се напиеш?
(го глеам зачудено)
- Шо ме прашуеш? Исто.
- Ааааа извини комшо аама од денеска пиво не служиме.
- Зашо?
- Па види, се заветив алкохол више НЕ, пошо знаеш, тато у џамија иде и така му кажаа.
- Шо му кажаа?
- У твоја кафана не е ред да служиш алкохол.
- Е шо е ред?
- Пааа...кафе, сокче, кисела вода...ако некој сака ќе тркнам по боза.
(ја почињам да вријам, пошо знам човека)
- Море марш у пичку матер.
- Исмаиииллл..ај до самопослуга, земи за Џанго...колку?..две пива?
- Две пива.
- Две пива земи Исмаил ...и за мене едно...три.

И така...на раат си исчитав Фокусот...мада хммм...напраив нешо лошо?
Django is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-08-13, 16:55   #11
чучулига
zen master
 
Регистриран: Feb 2012
Мислења: 4,676
Номинално

Mmmmmmm, boza!

Sakam boza.

Inaku, ne znam kako bi reagirala.

A ovde poentata beshe pcuenjeto?
__________________
Барем знам дека ништо не знам
чучулига is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-08-13, 18:16   #12
хан Ацо
Портпарол
 
Аватарот на хан Ацо
 
Регистриран: Mar 2013
Локација: Дупница България
Мислења: 1,305
Номинално

Од бозата растат цицките
__________________
"Вистината не се плаши од друга вистина. Лагата се плаши од секоја вистина"
хан Ацо is online now  
Одговори со цитат
Старо 26-08-13, 19:55   #13
Django
пуца први
 
Аватарот на Django
 
Регистриран: Jan 2013
Мислења: 8,732
Номинално

Цитат:
Напишано од cuculiga Види го мислењето

A ovde poentata beshe pcuenjeto?
Е како така г.Чучулига?

Ајде, дали некаде ги прекршив правилата од Clean Space?

pochituvanje

Јас си го почитувам меанџијата и тој ме почитува мене

razbiranje

Апсолутно се разбираме еден со друг. Јас разбирам дека татко му го шупчи на стари години, а тој има потполно разбирање за моите потреби како гостин. И башка го разбирам, дека апсолутно сака да ми звоца на глава док пиеме пиво(двајцата) и да ми коментира за политика.

nema navredi, omalovazhuvanja... drn drn... itn. na ili po bilokoja osnova!!!

Не го навредувам и омаловажувам, особено не на торбешка основа (као што шалабајзери овде би очекуеле), зашто од него учам да зборувам чист македонски.

Е сеа пцуењето? Шо? Па така го сепнујам да не потпаѓа под утицај на татко му шо до вчера беше тешка комуњара и неверник. И он је благодарен за това

И сеа?
Django is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-08-13, 20:36   #14
чучулига
zen master
 
Регистриран: Feb 2012
Мислења: 4,676
Номинално

Aaaaaa, razbiram sega.

Ova e preplet na Django real life i forumskata tema.

Ubavo. Osven pcuenjeto. Oti predizvikot e malku poinakov, vo smisol na sebeogranichuvanje pri upotreba na zborovi.

A sega, sega kje si kupam boza mislam.
__________________
Барем знам дека ништо не знам
чучулига is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-08-13, 20:55   #15
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,476
Номинално

...ke si kupish koga nemash cicki....
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Реплика

Алатки за тема
Мод за приказ

Правила на пишување
You may not post new threads
You may not post replies
МОЖЕШ да поставуваш приврзоци
You may not edit your posts

BB code е вклучен
Емот-иконите се вклучен
[IMG] кодот е вклучен
HTML кодот е исклученЧасовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 18:03.


E-MailRSS FeedFacebookTwitterYouTube

МРТ 1МРТ 2МРТ Собраниски каналМРТ Сат 1МРТ Сат 2


Форумот е лиценциран софтвер на vBulletin
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.