Локални избори 2013 - Генерална ПРЕДИЗБОРНА дискусија - Форум Воденица
Форум Воденица

ВМРО-ДПМНЕ СДСМ ЛДП Достоинство Гром НСДП Обединети за Македонија ВМРО - Народна партија Демократски сојуз ЛПМ ДОМ ПЕП 21 Македонска Алијанса ПОДЕМ СДУ ВМРО-ДП СПМ НДМ ПЕИ ДПСМ ПЦЕР ДУИ НДП ДПА

MHRMI Виножито ОМО „Илинден“ - ПИРИН Мак. Алијанса UMD AMHRC Туѓино Јабано Нова Зора Н. Волја Мак. Глас PrespaSky Pelagon

Плус Инфо Слободен печат Курир Буре Весник 24 Вести Press 24 MKD News Бриф - Нешто повеќе! A1 on Либертас Нова ТВ

Радио Слободна Европа Утрински Весник Вест Нова Македонија Дневник Вечер Алфа ТВ Канал 5 ТВ Сител ТВ Телма ТВ Фокус
....
Врати се назад  Форум Воденица > Политика и историја > Македонска политичка арена

Македонска политичка арена Политички дебати, економија, медиуми

Види ги резултатите од анкетата: Дали ќе ги бојкотирате локалните избори?
Да 39 82.98%
Не 8 17.02%
Гласачи: 47. Не смеете да гласате на оваа анкета

Затворено
 
Алатки за тема Мод за приказ
Старо 31-05-12, 22:20   #1
Читачот
Општински советник
 
Аватарот на Читачот
 
Регистриран: Nov 2009
Мислења: 477
Избори Локални избори 2013 - Генерална ПРЕДИЗБОРНА дискусија
СДСМ го соопшти првиот кандидат за градоначалник! И каде на друго место ако не во Струмица... Заев повторно кандидат!
Читачот is online now  
Старо 31-05-12, 22:28   #2
Ченто
Методија Андонов - Шило
 
Аватарот на Ченто
 
Регистриран: Dec 2007
Локација: Daytona Beach, Florida
Мислења: 38,963
СДСМ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ од коалицијата на СДСМ

Ова беше најавено уште пред два дена...
Како и да е, одлична одлука!!!
Цитат:
Единствен кандидат за градоначалник на Струмица од редовите на СДСМ е актуелниот градоначалник Зоран Заев...

Уште еден од актуелните градоначалници на СДСМ е речиси сигурен кандидат за трет мандат. Тоа е Зоран Дамјановски, градоначалник на Куманово. Според партиски извори, Дамјановски котирал највисоко на интерните анкети што ги спроведува партијата, што му дава дополнителни поени пред другите кандидати што евентуално би пројавиле градоначалнички амбиции. Во СДСМ сметаат дека Дамјановски добро си ја вршел работата во минатите осум години. Сепак, не значи дека тој ќе биде единствениот кандидат, бидејќи процедурата за кандидирање за градоначалничката функција во Куманово ќе трае до пред митингот во Куманово најавен за 24 јуни.

Во јуни ќе бидат познати и кандидатите на СДСМ за Велес и за Штип. Според партиски извори, на анкетите во Велес добро котирале пратеникот Марјанчо Николов и поранешниот градоначалник Аце Коцевски, кој во 2009 година настапи како заеднички кандидат на СДСМ и на ЛДП. Во Централата на СДСМ очекуваат дека ќе им пристигнат повеќе кандидатури за градоначалничката функција во Велес.

Што се однесува до Штип, во игра се неколку имиња. Според моменталните рејтинзи, добро котирале пратеничката Маринела Тушева, максилофацијалниот хирург Владимир Милошев, кој е претседател на општинската организација, и Здравко Коцев. Коцев беше кандидат на СДСМ и на изборите пред четири години и тој засега е најсигурен кандидат, со оглед на тоа дека во 2009 година освои повеќе од 12.000 гласа, што е најдобар резултат на локални избори што СДСМ воопшто го постигнала во Штип.

Освен за овие четири града, во СДСМ засега не кажуваат дали на поддршка за нов мандат можат да сметаат и Александар Петрески и Стевче Јакимовски, градоначалниците на Охрид и на скопската општина Карпош.

До последен момент ќе се тактизира и со кандидатот или кандидатите за градоначалник на Скопје. Според извори од СДСМ, оваа кандидатура ќе биде објавена во септември или во октомври.
http://www.novamakedonija.com.mk/New...tIzdanie=22591
__________________
.
Функционер во ДПБНЕ: Јас мислам дек...
Член на ДПБНЕ: Се согласувам!!!


Е ще се правя че съм глупав, но не признавам че си прав...
САМО ГРУЯ МОЙ ДА БЪДЕ НА ВЛАСТ, па ако трябва ще го целувам задника на Ахмети, ако трябва и български върховист ще стана, ако трябва и децата ми дългове от Груя ще връщат, ако трябва и корени ще ям, па ако трябва и овца ще бъда... Абе живота ще дам ако трябва за Груя!
.
MHRMIВиножитоОМО „Илинден“ - ПИРИНМакедонска АлијансаНародна ВолјаМакедонски ГласНова ЗораТуѓино ЈабаноМакедонски градови
Ченто is online now  
Старо 31-05-12, 22:28   #3
TpH_Bo_OkO
Достоинство
 
Аватарот на TpH_Bo_OkO
 
Регистриран: Nov 2011
Мислења: 2,734
Номинално

Ќе добие.

И од ДПМНЕ во Валандово Чурлиновски ќе оди на трет. И ќе добие.
__________________
Peronospora ad astra
TpH_Bo_OkO is offline  
Старо 31-05-12, 22:30   #4
Ченто
Методија Андонов - Шило
 
Аватарот на Ченто
 
Регистриран: Dec 2007
Локација: Daytona Beach, Florida
Мислења: 38,963
Номинално

Цитат:
Напишано од TpH_Bo_OkO Види го мислењето
И од ДПМНЕ во Валандово Чурлиновски ќе оди на трет. И ќе добие.
Да, Валандово е една од оние неколку општини каде што ВМРО-ДПМНЕ може да очекува победа... Малку се такви општини!
__________________
.
Функционер во ДПБНЕ: Јас мислам дек...
Член на ДПБНЕ: Се согласувам!!!


Е ще се правя че съм глупав, но не признавам че си прав...
САМО ГРУЯ МОЙ ДА БЪДЕ НА ВЛАСТ, па ако трябва ще го целувам задника на Ахмети, ако трябва и български върховист ще стана, ако трябва и децата ми дългове от Груя ще връщат, ако трябва и корени ще ям, па ако трябва и овца ще бъда... Абе живота ще дам ако трябва за Груя!
.
MHRMIВиножитоОМО „Илинден“ - ПИРИНМакедонска АлијансаНародна ВолјаМакедонски ГласНова ЗораТуѓино ЈабаноМакедонски градови
Ченто is online now  
Старо 31-05-12, 22:44   #5
THE_CHOSEN_ONE
Пратеник
 
Аватарот на THE_CHOSEN_ONE
 
Регистриран: Jan 2010
Локација: Штаб
Мислења: 2,859
Номинално

Аеродром, Кисела Вода, Скопје, Прилеп, Ѓорче Петров, Кичево, Битола се сигурни за ВМРО ДПМНЕ.
THE_CHOSEN_ONE is online now  
Старо 31-05-12, 22:48   #6
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,536
Номинално

Цитат:
Напишано од THE_CHOSEN_ONE Види го мислењето
Аеродром, Кисела Вода, Скопје, Прилеп, Ѓорче Петров, Кичево, Битола се сигурни за ВМРО ДПМНЕ.
..najmalku 3 imash utnato...
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Старо 31-05-12, 22:52   #7
SuicideMessiah
心灵是美好的事情浪费
 
Аватарот на SuicideMessiah
 
Регистриран: Jul 2008
Мислења: 7,075
Номинално

Од неофицијални извори во Прилеп кандидат на дпБне најсериозен бил поранешниот пратеник сегашен директор во бордот на директори во Тутунскиот Комбинат а по професија ветеринар Панче Дамески
__________________
И јас сум Миленко Неделковски,а понекогаш и Африм Лимани!
SuicideMessiah is online now  
Старо 31-05-12, 22:52   #8
Boge
Претседател на собраниска комисија
 
Аватарот на Boge
 
Регистриран: Nov 2009
Мислења: 3,868
Номинално

Цитат:
Напишано од Ченто Види го мислењето
Да, Валандово е една од оние неколку општини каде што ВМРО-ДПМНЕ може да очекува победа... Малку се такви општини!


Chento ozbilno veruvash vo ova shto go pishuvash ili?
Boge is offline  
Старо 31-05-12, 22:58   #9
TpH_Bo_OkO
Достоинство
 
Аватарот на TpH_Bo_OkO
 
Регистриран: Nov 2011
Мислења: 2,734
Номинално

Цитат:
Напишано од SuicideMessiah Види го мислењето
Од неофицијални извори во Прилеп кандидат на дпБне најсериозен бил поранешниот пратеник сегашен директор во бордот на директори во Тутунскиот Комбинат а по професија ветеринар Панче Дамески
Чим пуштаат вакви буби, Ристески ќе оди пак.
__________________
Peronospora ad astra
TpH_Bo_OkO is offline  
Старо 31-05-12, 23:07   #10
Читачот
Општински советник
 
Аватарот на Читачот
 
Регистриран: Nov 2009
Мислења: 477
Номинално

Цитат:
Напишано од THE_CHOSEN_ONE Види го мислењето
Аеродром, Кисела Вода, Скопје, Прилеп, Ѓорче Петров, Кичево, Битола се сигурни за ВМРО ДПМНЕ.
А да напишаш кој ќе бидат градоначалници или кој мислиш дека ќе бидат?
Не е темата кој каде е сигурен!
Читачот is online now  
Старо 31-05-12, 23:52   #11
Harikiri
Пратеник
 
Регистриран: Feb 2012
Локација: Берово RM
Мислења: 2,308
Номинално

Цитат:
Напишано од Читачот Види го мислењетоСДСМ го соопшти првиот кандидат за градоначалник! И каде на друго место ако не во Струмица... Заев повторно кандидат!
Абе овој Заев бил ко Барселона 72 % посед на топката.

http://www.plusinfo.mk/vest/44510/SD...za-Strumica---
Harikiri is online now  
Старо 31-05-12, 23:54   #12
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,536
Номинално

.. a da napisheshe ti koj e favorit kaj vas...
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Старо 31-05-12, 23:57   #13
Harikiri
Пратеник
 
Регистриран: Feb 2012
Локација: Берово RM
Мислења: 2,308
Номинално

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
.. a da napisheshe ti koj e favorit kaj vas...
Со ова кому му се обраќаш?
Harikiri is online now  
Старо 01-06-12, 00:03   #14
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,536
Номинално

..tebe brate Harikiri,tebe...mislev da ne znaesh koj e favorit vo tvojata opshtina...
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Старо 01-06-12, 00:05   #15
Harikiri
Пратеник
 
Регистриран: Feb 2012
Локација: Берово RM
Мислења: 2,308
Номинално

Кај нас е малку ВМРО-вска работа. И магаре да стави опозицијата, добива сигурно.
Harikiri is online now  
Старо 01-06-12, 00:07   #16
Andrej
Претседател
 
Регистриран: Apr 2011
Мислења: 23,570
Номинално

Аеродром
Andrej is offline  
Старо 01-06-12, 00:09   #17
AVATAR
Супер модератор
 
Аватарот на AVATAR
 
Регистриран: May 2011
Локација: Skopje
Мислења: 10,953
Номинално

Цитат:
Напишано од Harikiri Види го мислењето
Кај нас е малку ВМРО-вска работа. И магаре да стави опозицијата, добива сигурно.
Не те разбрав, позиција - опозиција, да не си смешал???
__________________
Кад се крене унатрашке и дупе постаје авангарда - ВИБ
НА ЛАПТОПОТ МИ ЦРКНА Ж. МИСЛИШ СЛУЧАЈНО Е?
AVATAR is online now  
Старо 01-06-12, 00:16   #18
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,536
Номинално

Цитат:
Напишано од AVATAR Види го мислењето
Не те разбрав, позиција - опозиција, да не си смешал???
..i jas bash ne razbrav ??
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Старо 01-06-12, 00:17   #19
Doktorot
Портпарол
 
Аватарот на Doktorot
 
Регистриран: Mar 2011
Мислења: 1,136
Номинално

Цитат:
Напишано од THE_CHOSEN_ONE Види го мислењето
Аеродром, Кисела Вода, Скопје, Прилеп, Ѓорче Петров, Кичево, Битола се сигурни за ВМРО ДПМНЕ.
Ali ahmeti don t like this
Doktorot is offline  
Старо 01-06-12, 00:18   #20
Harikiri
Пратеник
 
Регистриран: Feb 2012
Локација: Берово RM
Мислења: 2,308
Номинално

Цитат:
Напишано од AVATAR Види го мислењето
Не те разбрав, позиција - опозиција, да не си смешал???
Да појаснам. Добива Опозицијата , а ова другото беше кажано затоа што ДПМНЕ отпорано велеа:
- И магаре да ставиме пак ќе си го гласаме.

Инаку во Општина Берово Дпмне има победено се на се 2 пати. Едниот може и да не го рачунаме оти беше во вториот круг на Градоначалнички (Во првиот победи опозиција и на Листа на советници, и за градоначалник , ама не стана гроначалник за 1% неважечки) со многу насилни методи.

Каква е ситуацијата денес во Малешевијата, подобро да не прашувате. Очај.
Harikiri is online now  
Затворено

Алатки за тема
Мод за приказ

Правила на пишување
You may not post new threads
You may not post replies
МОЖЕШ да поставуваш приврзоци
You may not edit your posts

BB code е вклучен
Емот-иконите се вклучен
[IMG] кодот е вклучен
HTML кодот е исклученЧасовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 06:02.


E-MailRSS FeedFacebookTwitterYouTube

МРТ 1МРТ 2МРТ Собраниски каналМРТ Сат 1МРТ Сат 2


Форумот е лиценциран софтвер на vBulletin
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.