ВМРО-Народна (НЕ) се враќа во ВМРО-ДПМНЕ - страна 10 - Форум Воденица
Форум Воденица

ВМРО-ДПМНЕ СДСМ ЛДП Достоинство Гром НСДП Обединети за Македонија ВМРО - Народна партија Демократски сојуз ЛПМ ДОМ ПЕП 21 Македонска Алијанса ПОДЕМ СДУ ВМРО-ДП СПМ НДМ ПЕИ ДПСМ ПЦЕР ДУИ НДП ДПА

MHRMI Виножито ОМО „Илинден“ - ПИРИН Мак. Алијанса UMD AMHRC Туѓино Јабано Нова Зора Н. Волја Мак. Глас PrespaSky Pelagon

Плус Инфо Слободен печат Курир Буре Весник 24 Вести Press 24 MKD News Бриф - Нешто повеќе! A1 on Либертас Нова ТВ

Радио Слободна Европа Утрински Весник Вест Нова Македонија Дневник Вечер Алфа ТВ Канал 5 ТВ Сител ТВ Телма ТВ Фокус
....
Врати се назад  Форум Воденица > Политика и историја > Македонска политичка арена

Македонска политичка арена Политички дебати, економија, медиуми

Реплика
 
Алатки за тема Мод за приказ
Старо 14-02-12, 16:55   #181
ABC
Претседател
 
Аватарот на ABC
 
Регистриран: Sep 2009
Локација: Microsoft
Мислења: 19,675
Номинално

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
..nikola popovski bil dobar deka e egeec....od takvi egejci nie se ushte trpime shteta...a od istite ke go jade i gujo...
Aбе вие трпите штета најмногу од сопствените умови кои се помалку и помалку ги имате, а не од било какви Егејци.
__________________
® Macedonia ®
ABC is online now  
Одговори со цитат
Старо 15-02-12, 01:02   #182
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,294
Номинално

...samo da se tropalo !!!
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 17-02-12, 00:50   #183
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,294
Номинално

i Kumanovo mu otkaza ljubov na dodovski....
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 17-02-12, 12:14   #184
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,294
Номинално

...marijan dodvski ke bide postaven za trgovsko atashe vo Velingrad-Bugarija ,a zena mu ke se zaposli kako kelnerka vo kafanata "Zlatno pile" vo Velingrad i honorarna igracica na shipka....
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-02-12, 19:40   #185
Ченто
Методија Андонов - Шило
 
Аватарот на Ченто
 
Регистриран: Dec 2007
Локација: Daytona Beach, Florida
Мислења: 38,696
Номинално

Љубчо Георгиевски нов претседател на ВМРО-Народна партија

Љубчо Георгиевски е избран за претседател на ВМРО-Народна партија на денешниот 15. вонреден конгрес на партијата. Георгиевски, кој досега беше почесен претседател на партијата, во обраќањето на конгресот ја најави ВМРО-НП како граѓанска десница, отворена за сите, со тенденција да биде трета политичка опција во државата, која ќе нуди решенија.
Заминувањето на доскорешното партиско раководство, според Георгиевски, не било од политичко-идеолошки, туку од други причини.
- Иднината на Македонија е во ЕУ и во НАТО. ВМРО-НП отворено ќе им ја прикажува реалноста на граѓаните. Ќе се заложиме конечно да се реши прашањето за името што ја блокира македонската евроатланска интеграција. Реален компромис за прашањето за името би можел да се најде во формулацијата Горна или Северна Република Македонија. Останувањето на Македонија надвор од НАТО и ЕУ може сериозно да го влоши безбедносниот карактер на земјата - оцени Георгиевски. Изборот на Љубчо Георгиевски следува откако лидерот на ВМРО-НП Марјан Додовски на 1 февруари годинава објави згаснување на партијата и преминување на членството во ВМРО-ДПМНЕ.

ИнфоПлус
__________________
.
Функционер во ДПБНЕ: Јас мислам дек...
Член на ДПБНЕ: Се согласувам!!!


Е ще се правя че съм глупав, но не признавам че си прав...
САМО ГРУЯ МОЙ ДА БЪДЕ НА ВЛАСТ, па ако трябва ще го целувам задника на Ахмети, ако трябва и български върховист ще стана, ако трябва и децата ми дългове от Груя ще връщат, ако трябва и корени ще ям, па ако трябва и овца ще бъда... Абе живота ще дам ако трябва за Груя!
.
MHRMIВиножитоОМО „Илинден“ - ПИРИНМакедонска АлијансаНародна ВолјаМакедонски ГласНова ЗораТуѓино ЈабаноМакедонски градови
Ченто is online now  
Одговори со цитат
Старо 26-02-12, 19:43   #186
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,294
Номинално

Bravo za gospodinot Ljubco Georgievski...
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-02-12, 23:00   #187
zagrizen
Баниран
 
Регистриран: Dec 2008
Мислења: 251
Номинално

Ke bide,mnogu,mnogu interesno.Toj sto go stvori monstrumceto ke treba da go otstrani(se razbira,politicki),no se plasam deka zloto nareceno gujo,metastazira dlaboko vo prostodusnata makedonska masa.Sepak veruvam vo racete na hirurgot.daj mu Gospode pamet i sila,da ne izbavi od ova zlo,pogolemo od site dosegasni.Kako vo sekoe lekuvanje potrebna e mnogu silna(no i odmerena)prvicna doza,taka da atakot so nudenje resenie za imeto(najsilniot adut na gujo) ke bide po mene najpuguben za premierceto,a posle redici na ekonomski merki za brz efekt vrz veke osiromaseniot narod.
zagrizen is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-02-12, 23:18   #188
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,294
Номинално

...se potpishuvam pod ova,so dolzno pocituvanje....
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-02-12, 23:28   #189
zagrizen
Баниран
 
Регистриран: Dec 2008
Мислења: 251
Номинално

I najdobro bi bilo Ljubco da "startuva" so rascistuvanjeto na dilemata za bugarskiot pasos.Mnogu,mnogu poeni bi dobil na toj "vospros" Znaci sto vikaat srbite "dajte sve karte na stolu".Znaci bugarski pasos,imate ili nemate dokaz za negoviot "aramilak".Posle ova precistuvanje,ke bide mnogu polesno da se pridobie zabludenata masa,sto ja ima i ovde na forumot kako Viktor L(najdobriot im pretstavnik) pa do "Gospoda,Gospoda,"
zagrizen is offline  
Одговори со цитат
Старо 26-02-12, 23:37   #190
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,294
Номинално

..da si clen na SDSM ili na VMRO-NP e privilegija,i toa ne samo na ovoj forum...
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 27-02-12, 00:16   #191
zagrizen
Баниран
 
Регистриран: Dec 2008
Мислења: 251
Номинално

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
..da si clen na SDSM ili na VMRO-NP e privilegija,i toa ne samo na ovoj forum...
Ne "potpisuvam so dvete race" Ne e dobro da si ovca,pardon clen na niedna partija.Bidi ona za sto si sozdaden,a toa e da bides zdravorazumen,samomislecki no ne i sebicen.Siroko da ja prifatime nasata razlicnost i rabotime sto vikaat zapadnjacive,timski.Zborot partija,znaci-part,del,cepenje...sto ne e dobro.So ova ne asociram na nekoja glupava unisonost,tuku naprotiv,ragjanje na kvalitet vrz osnova na sprotivstaveni pogledi i mislenja.Taka da,vo toj pogled ne mrazam nikogo so porazlicno mislenje od moeto,naprotiv..dobrodojdeno e i normalno e.Respekt pred se.
zagrizen is offline  
Одговори со цитат
Старо 27-02-12, 08:44   #192
трендафил
Претседател на собрание
 
Аватарот на трендафил
 
Регистриран: Feb 2008
Локација: Скопје
Мислења: 8,289
Номинално

Љубчо Георгиевски никогаш немал ваква подршка на форумите како што има сега на овој нашиов. Ајде сега кажете колку од вас, покрај N.C.D., ќе гласаат за Љубчо на следните избори. Мене како ми изгледа конечното заминување од политичката сцена и на Љубчо и на Бранко ќе биде во пакет. По следните парламентарни избори. Бидејќи очигледно се однесуваат како лев и десен брат близнак.
__________________
Негација на негативното.
трендафил is online now  
Одговори со цитат
Старо 27-02-12, 08:55   #193
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,294
Номинално

..toa gi boli nebanjatite..toa.... shto gospodata Ljubco i Branko Crvenkovski ke mu dojdat do akot na retardiraniot guevski.....
patem,dodeka za gospodata Ljubco i Branko sekogash ,ama bash sekogash ke ima luge koj ke gi smetaat za gospoda,za guevski nikogas,ama bash nikogash i najgolemite negovi podlizurkovci nema da recat deka e gospodin....
...moze da bide diktatror,paja patak........ ama gospodin nikoj nikogash nema da go narece.....kraj
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 27-02-12, 09:01   #194
Ченто
Методија Андонов - Шило
 
Аватарот на Ченто
 
Регистриран: Dec 2007
Локација: Daytona Beach, Florida
Мислења: 38,696
Номинално

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
...moze da bide diktatror,paja patak........ ama gospodin nikoj nikogash nema da go narece.....kraj
Ај не лажи!!!
Цитат:
Напишано од mileg
Господинот премиер направи се најдобро за таа држава и да влеземе ии во НАТО а и во ЕУ.А вие само како мајтап да си играте со премиерот,само сте родни да го напаќате.Па доста со тие манипулации кон сериозен премиер кои си ги гледа сериозно работите.
__________________
.
Функционер во ДПБНЕ: Јас мислам дек...
Член на ДПБНЕ: Се согласувам!!!


Е ще се правя че съм глупав, но не признавам че си прав...
САМО ГРУЯ МОЙ ДА БЪДЕ НА ВЛАСТ, па ако трябва ще го целувам задника на Ахмети, ако трябва и български върховист ще стана, ако трябва и децата ми дългове от Груя ще връщат, ако трябва и корени ще ям, па ако трябва и овца ще бъда... Абе живота ще дам ако трябва за Груя!
.
MHRMIВиножитоОМО „Илинден“ - ПИРИНМакедонска АлијансаНародна ВолјаМакедонски ГласНова ЗораТуѓино ЈабаноМакедонски градови
Ченто is online now  
Одговори со цитат
Старо 27-02-12, 09:15   #195
zagrizen
Баниран
 
Регистриран: Dec 2008
Мислења: 251
Номинално

Цитат:
Напишано од Ченто Види го мислењето
Ај не лажи!!!
Gospoda,grevota e da si igrate majtap so gospodinot.gospodinot e tolku zanesen so gospodinot sto e grevota da se budi od slatkiot son t.e narkoza.
zagrizen is offline  
Одговори со цитат
Старо 27-02-12, 11:41   #196
TpH_Bo_OkO
Достоинство
 
Аватарот на TpH_Bo_OkO
 
Регистриран: Nov 2011
Мислења: 2,730
Номинално

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
...za slucuvanjata vo VMRO-NP edinstven relevanten izvor si mi ti....
Кажи ти за која партија те интересира, поверодостоен сум и од бате саше ))))
TpH_Bo_OkO is online now  
Одговори со цитат
Старо 27-02-12, 12:05   #197
трендафил
Претседател на собрание
 
Аватарот на трендафил
 
Регистриран: Feb 2008
Локација: Скопје
Мислења: 8,289
Номинално

Не добив одговор на прашањето кој од нас на форумов ќе гласа за Љубчо Горгиевски на следните избори. Посебно прашањето го поставувам до неговиот најголем обожавател - N.C.D.
__________________
Негација на негативното.
трендафил is online now  
Одговори со цитат
Старо 27-02-12, 12:19   #198
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,294
Номинално

Цитат:
Напишано од TpH_Bo_OkO Види го мислењето
Кажи ти за која партија те интересира, поверодостоен сум и од бате саше ))))
...napishav prashanaja ,ama ne znam zashto mi se izgubija nekade...no nema vrska ke gi povtoram,ne mi e teshko...
..kako prvo ne se ni somnevam deka si poverodostoen i od bate sashe....cak shto vishe sum dlaboko ubeden vo toa....
...eve bi sakal da mi kazesh barem po edna recenica za Socijalistickata partija na zingo (postoi li ili e samo na papir ),za DOSTOINSTVO na generalot Stojance Angelov (shto pravime so onoj kriminalecon bingo od Kumanovo ,koj za da si ja zaposli zenata kako pravnik gi manipulira branitelite),za SDPM na Branko Janevski (onoj so laznite listi ) i za LDP na onoj...onoj kokoshkaron jovo manasievski....
...ako imash i ushte nekoja pikanterija za dpm(s)ne kako ovaa so onoj dzolonga od Bitola shto pushtal manijacki poraki ...ke mi legne kako dete na nokshir...
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 27-02-12, 12:20   #199
David
Координатор на пратеничка група
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 4,634
Номинално

OFF TOPIC:
Zabelezuvam deka na bugarskite juzeri im e zabranet pristapot na podforumot politika !
ZOSTO ?
Neka diskutiraat i ovde, razmena na misli i stavovi, toa e celta na forumite.....ako spamiraat, ili ja defokusiraat diskusijata so nivnite poznati tezi deka sme bulgari i sl., togas se trgaat ( baniraat) spored PS - pravilo koe vazi za site ostanati...
David is offline  
Одговори со цитат
Старо 27-02-12, 12:24   #200
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,294
Номинално

..se soglasuvam so zabeleshkata....lajk
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Реплика

Алатки за тема
Мод за приказ

Правила на пишување
You may not post new threads
You may not post replies
МОЖЕШ да поставуваш приврзоци
You may not edit your posts

BB code е вклучен
Емот-иконите се вклучен
[IMG] кодот е вклучен
HTML кодот е исклученЧасовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 05:02.


E-MailRSS FeedFacebookTwitterYouTube

Форумот е лиценциран софтвер на vBulletin
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.