„Слободен Печат“ - „Фокус“ - страна 7 - Форум Воденица
Форум Воденица

ВМРО-ДПМНЕ СДСМ ЛДП Достоинство Гром НСДП Обединети за Македонија ВМРО - Народна партија Демократски сојуз ЛПМ ДОМ ПЕП 21 Македонска Алијанса ПОДЕМ СДУ ВМРО-ДП СПМ НДМ ПЕИ ДПСМ ПЦЕР ДУИ НДП ДПА

MHRMI Виножито ОМО „Илинден“ - ПИРИН Мак. Алијанса UMD AMHRC Туѓино Јабано Нова Зора Н. Волја Мак. Глас PrespaSky Pelagon

Плус Инфо Слободен печат Курир Буре Весник 24 Вести Press 24 MKD News Бриф - Нешто повеќе! A1 on Либертас Нова ТВ

Радио Слободна Европа Утрински Весник Вест Нова Македонија Дневник Вечер Алфа ТВ Канал 5 ТВ Сител ТВ Телма ТВ Фокус
....
Врати се назад  Форум Воденица > Политика и историја > Македонска политичка арена

Македонска политичка арена Политички дебати, економија, медиуми

Реплика

Алатки за тема Мод за приказ
Старо 18-10-13, 21:59   #121
N.C.D.
Претседател

Аватарот на N.C.D.

Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,401
Номинално

..da saka Gero da stavi baner od "Vodenica" vo "Sloboden Pechat" ke zavrshi golema rabota....
..mislam deka tolku i dolzhi na 'Vodenica"....
Старо 19-10-13, 14:11   #122
Django
пуца први

Аватарот на Django

Регистриран: Jan 2013
Мислења: 8,702
Номинално

Наспроти некои дискусии овде, дека дневен весник не е потребен и дека до опозициски ставови може да се дојде и преку порталите на интернет, еве денеска....

Сабајлево, за време на мојот саботен утрински ритуал, кој се состои во пиење кафе во маалско кафанче и читање печат..... мојот примерок на „Слободен Печат„ го разлистаа 4-ца (со букви: четворица).
Да не ве потсетувам дека сум од КВ, каде што „Вечер„ е обавезна литература, сакал нејќел.
Django is online now  
Одговори со цитат
Старо 19-10-13, 15:42   #123
татататира
Пратеник

Регистриран: Mar 2010
Мислења: 2,639
Номинално

Јас не го најдов во Аеродром, околу 1 денес. Ми рекоа продадено. На 2 места. Ми рекоа малку тираж донеле.
татататира is offline  
Одговори со цитат
Старо 19-10-13, 17:04   #124
Django
пуца први

Аватарот на Django

Регистриран: Jan 2013
Мислења: 8,702
Номинално

Цитат:
Напишано од татататира Види го мислењето
Јас не го најдов во Аеродром, околу 1 денес. Ми рекоа продадено. На 2 места. Ми рекоа малку тираж донеле.
И јас не го најдов во трафика. Таму воопшто не донеле. Го најдов во еден мал колонијал.
Django is online now  
Одговори со цитат
Старо 19-10-13, 17:15   #125
batadjango
Млаѓи референт

Аватарот на batadjango

Регистриран: Feb 2013
Мислења: 1,484
Номинално

Цитат:
Напишано од Django Види го мислењето
Наспроти некои дискусии овде, дека дневен весник не е потребен и дека до опозициски ставови може да се дојде и преку порталите на интернет, еве денеска....

Сабајлево, за време на мојот саботен утрински ритуал, кој се состои во пиење кафе во маалско кафанче и читање печат..... мојот примерок на „Слободен Печат„ го разлистаа 4-ца (со букви: четворица).
Да не ве потсетувам дека сум од КВ, каде што „Вечер„ е обавезна литература, сакал нејќел.
Аууууу, која гужва коа не сум ја на лице место!?
Старо 19-10-13, 18:19   #126
N.C.D.
Претседател

Аватарот на N.C.D.

Номинално

...vesnikot ne go distribuiraat vo site trafiki...se plashat gazdite na trafikite....glupaci ke gi izgubat mushteriite...
...vujko mi tri godini od isto mesto kupuva "Utrinski vesnik" i koga prashal vchera dali ima od noviot vesnik mu rekle deka nema da go ima vo nivnata trafika...
...i normalno chovekot otishol 20 metri ponatamu i si kupil i "Sloboden Pechat" i "Utrinski vesnik" i patem od vchera ja smenil trafikata kade shto dolgo vreme kupuval i vesnici i cigari i koka-koli....i...
Старо 19-10-13, 19:22   #127
Гулаб
Градоначалник

Регистриран: Sep 2013
Мислења: 995
Номинално

Јас денес го купив 2 пати. Еднаш сабајле и после го изгубив, мислам дека го заборавив кога купував нешто друго, па ме мрзеше да се враќам, и после пак го купив од друго место.
Гулаб is offline  
Одговори со цитат
Старо 19-10-13, 19:28   #128
zverka
Супер модератор

Аватарот на zverka

Регистриран: Oct 2011
Мислења: 9,726
Номинално

Цитат:
Напишано од Гулаб Види го мислењето
Јас денес го купив 2 пати. Еднаш сабајле и после го изгубив, мислам дека го заборавив кога купував нешто друго, па ме мрзеше да се враќам, и после пак го купив од друго место.
Среќа што не си изгубил ФОКУС... СЛОБОДЕН ПЕЧАТ е само пет денари..
zverka is online now  
Одговори со цитат
Старо 20-10-13, 02:11   #129
ABC
Претседател

Аватарот на ABC

Регистриран: Sep 2009
Локација: Microsoft
Мислења: 19,732
Номинално

Е па сега, наместо да среќаваме помалку чудни бабички по селата и руралните средини низ поле со allgemeine-zeitung под мишка како шараат со очите, се повеќе ќе си носат СЛОБОДЕН ПЕЧАТ, и нема да ни изгледаат толку чудни.
Старо 20-10-13, 17:09   #130
Ченто
Методија Андонов - Шило

Аватарот на Ченто

Регистриран: Dec 2007
Локација: Daytona Beach, Florida
Мислења: 38,834
Номинално

Е ще се правя че съм глупав, но не признавам че си прав...
САМО ГРУЯ МОЙ ДА БЪДЕ НА ВЛАСТ, па ако трябва ще го целувам задника на Ахмети, ако трябва и български върховист ще стана, ако трябва и децата ми дългове от Груя ще връщат, ако трябва и корени ще ям, па ако трябва и овца ще бъда... Абе живота ще дам ако трябва за Груя!
.
MHRMIВиножитоОМО „Илинден“ - ПИРИНМакедонска АлијансаНародна ВолјаМакедонски ГласНова ЗораТуѓино ЈабаноМакедонски градови
Ченто is online now  
Одговори со цитат
Старо 20-10-13, 17:16   #131
Гулаб
Градоначалник

Регистриран: Sep 2013
Мислења: 995
Номинално

На насловната страна на весникот има веб адреса www.pecat.mk, а мене ми се отвара нешто друго што нема врска со весников.
Гулаб is offline  
Одговори со цитат
Старо 20-10-13, 17:23   #132
Ченто
Методија Андонов - Шило

Аватарот на Ченто

Номинално

Цитат:
Напишано од Гулаб Види го мислењето
...ми се отвара нешто друго што нема врска со весников.
Тоа ’нешто друго’ е хостинг компанијата Parallels каде што ќе биде хостиран вебсајтот од ’Слободен Печат“... Засега го имаат само домејнот, а не знам какви им се плановите за натаму!

САМО ГРУЯ МОЙ ДА БЪДЕ НА ВЛАСТ, па ако трябва ще го целувам задника на Ахмети, ако трябва и български върховист ще стана, ако трябва и децата ми дългове от Груя ще връщат, ако трябва и корени ще ям, па ако трябва и овца ще бъда... Абе живота ще дам ако трябва за Груя!
.
MHRMIВиножитоОМО „Илинден“ - ПИРИНМакедонска АлијансаНародна ВолјаМакедонски ГласНова ЗораТуѓино ЈабаноМакедонски градови
Ченто is online now  
Одговори со цитат
Старо 21-10-13, 17:48   #133
Ченто
Методија Андонов - Шило

Аватарот на Ченто

Номинално

.
Ченто is online now  
Одговори со цитат
Старо 21-10-13, 18:16   #134
Demos
Пратеник

Аватарот на Demos

Регистриран: Dec 2012
Мислења: 2,177
Номинално

Цитат:
Напишано од Ченто Види го мислењето
Тоа ’нешто друго’ е хостинг компанијата Parallels каде што ќе биде хостиран вебсајтот од ’Слободен Печат“... Засега го имаат само домејнот, а не знам какви им се плановите за натаму!
Само мала исправка. Parallels не се хостинг компанија туку само прозиведуваат софтвер кој се користи како алатка во скоро секоја хостинг компанија. Најчесто од нивните производи се користи „контрол панел“ Plesk, како што е и во овој случај па затоа ја гледаме нивната тест страна.

Инаку pecat.mk e хостиран кај EuroVPS http://www.eurovps.com/
Одговори со цитат
Старо 21-10-13, 18:35   #135
Ченто
Методија Андонов - Шило

Аватарот на Ченто

Номинално

Фала ти и за исправката и за информациите!

.
Ченто is online now  
Одговори со цитат
Старо 22-10-13, 14:35   #136
king
Night Stalker

Аватарот на king

Регистриран: Sep 2012
Мислења: 8,746
Номинално

Цитат:
Напишано од Ченто Види го мислењето
Е баш овој сега го купив, го има на тони, во круг од 50 м на три продажни места го има колку сакаш.

Од кај да почнам, весникот, за некој „самодеклариран“ новинарски гуру и издавач е едно големо срање, изглеа немаат материјал за пишување па е употребен ептен голем фонт и слики, да попунат место, од вести освен две три нема ништо друго, до страна девет се писанија „свирање курцу излазеќем сунцу“ на познатите соросоиди, се една иста тема, „ уаа гујо и пљук, пљук“ ... од 10 па до крај стр.20 весникот се претвара во рекла-казала таблоид и жута штампа по теми од се и сешто ..спорт, забава, оговарање, итн ....

...се на се ... од толку најави, фалење, рекламирање, те ова те она... се сведува на ...еднаш купен и никогаш повеќе...
king is offline  
Одговори со цитат
Старо 22-10-13, 14:39   #137
N.C.D.
Претседател

Аватарот на N.C.D.

Номинално

"Sloboden Pechat" e top vesnik...neli i nebanjative shto jas gi poznavam sramezhlivo priznavaat deka e dobar,znachi pogodena e celta....
...inaku za tvoja informacija vesnikot go snemuva ushte vo 23h navecher......
...bukvite se odlichni,slikite isto taka....se e sredeno kako shto treba.....
celiot tirazh na MPM e pomal od ovoj na "Sloboden Pechat"....
Старо 22-10-13, 14:42   #138
king
Night Stalker

Аватарот на king

Номинално

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
"Sloboden Pechat" e top vesnik...neli i nebanjative shto jas gi poznavam sramezhlivo priznavaat deka e dobar,znachi pogodena e celta....
...inaku za tvoja informacija vesnikot go snemuva ushte vo 23h navecher......
...bukvite se odlichni,slikite isto taka....se e sredeno kako shto treba.....
celiot tirazh na MPM e pomal od ovoj na "Sloboden Pechat"....
За твоја информација .... го има колку сакаш .... ене, бургијата може да ти потврди, треба само стотина метри да пропешачи и сто комада може да си сега одма купи ...

па и јас сега пред саат го купив..
king is offline  
Одговори со цитат
Старо 22-10-13, 14:49   #139
Тосе
Master of Puppets

Аватарот на Тосе

Регистриран: Feb 2012
Мислења: 8,698
Номинално

Цитат:
Напишано од king Види го мислењето
За твоја информација .... го има колку сакаш .... ене, бургијата може да ти потврди, треба само стотина метри да пропешачи и сто комада може да си сега одма купи ...

па и јас сега пред саат го купив..
Го завитка ли во Вечер? Не си ставај глава во торба непотребно, деновиве се денови на опасно живеење..
Тосе is online now  
Одговори со цитат
Старо 22-10-13, 14:52   #140
king
Night Stalker

Аватарот на king

Номинално

Цитат:
Напишано од Тосе Види го мислењето
Го завитка ли во Вечер? Не си ставај глава во торба непотребно, деновиве се денови на опасно живеење..
Полека одев по улица и го разгледував, дури и подзастанував понекогаш .... така да кога веќе стигнав до двор ..прочитан ми беше ...
king is offline  
Одговори со цитат
Реплика

Алатки за тема
Мод за приказ

Правила на пишување