ЗАЕВ Е КРИВ... Дали со заминувањето на Бранко ќе се смени односот на ДПМНЕ кон опозицијата? - страна 4 - Форум Воденица
Форум Воденица

ВМРО-ДПМНЕ СДСМ ЛДП Достоинство Гром НСДП Обединети за Македонија ВМРО - Народна партија Демократски сојуз ЛПМ ДОМ ПЕП 21 Македонска Алијанса ПОДЕМ СДУ ВМРО-ДП СПМ НДМ ПЕИ ДПСМ ПЦЕР ДУИ НДП ДПА

MHRMI Виножито ОМО „Илинден“ - ПИРИН Мак. Алијанса UMD AMHRC Туѓино Јабано Нова Зора Н. Волја Мак. Глас PrespaSky Pelagon

Плус Инфо Слободен печат Курир Буре Весник 24 Вести Press 24 MKD News Бриф - Нешто повеќе! A1 on Либертас Нова ТВ

Радио Слободна Европа Утрински Весник Вест Нова Македонија Дневник Вечер Алфа ТВ Канал 5 ТВ Сител ТВ Телма ТВ Фокус
....
Врати се назад  Форум Воденица > Политика и историја > Македонска политичка арена

Македонска политичка арена Политички дебати, економија, медиуми

Реплика
 
Алатки за тема Мод за приказ
Старо 04-06-13, 23:03   #61
Django
пуца први
 
Аватарот на Django
 
Регистриран: Jan 2013
Мислења: 8,763
Номинално

Цитат:
Напишано од zane djinche Види го мислењето
Грујо тргнал да ја банкротира и уништи Македонија.
Ама затоа тука е СДСМ да го спречи во неговиот погубен план
,да ја спаси Државата и кочено да ја врати во нормала,бидејќи вакво пореметување на вредностиот систем нема ни во Сомалија.
Тоа е општо место Жане. Сега останува работа. И верба во Заев и Шеќеринска.
Django is online now  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:04   #62
Тосе
Master of Puppets
 
Аватарот на Тосе
 
Регистриран: Feb 2012
Мислења: 8,833
Номинално

Цитат:
Напишано од Django Види го мислењето
Се слагам Тосе. Комплет. Имаат механизми ама имам резерва дека имаат доволно мотиви да ги употребат. Жане не ме убеди баш. Би бил среќен да е така.
Сепак, шо би рекле србите: „уздај се у се и у своје кљусе„. Да се згази колку може посилно.
Тоа секогаш држи. Сепак тие своите инереси си ги гледаат. За себе мораме сами да се избориме, како држава, како нација. Има и една друга заебанција.. ова е Балкан, а тука никогаш не е до крај чисто кој странец е странец.
Тосе is online now  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:07   #63
Django
пуца први
 
Аватарот на Django
 
Регистриран: Jan 2013
Мислења: 8,763
Номинално

Цитат:
Напишано од Тосе Види го мислењето
Тоа секогаш држи. Сепак тие своите инереси си ги гледаат. За себе мораме сами да се избориме, како држава, како нација. Има и една друга заебанција.. ова е Балкан, а тука никогаш не е до крај чисто кој странец е странец.
ахам...баш заради тоа не би се потпрел комплет на „странците„. Да не си спиеме на тоа увце. Имаме за домашно.
Django is online now  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:09   #64
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,609
Номинално

Цитат:
Напишано од zane djinche Види го мислењето
Неизвесноста е поинтересна.Ајде биди трпелив,со тек на време ќе дознаеш.
И уживај во ќумбињата
...ne mi e za mene za Django mi e...jas znam ushte od vchera..toa shto obichnive vodenicharski smrtnici ke go doznaat utre....
p.s. ova shto go kazha "kumbinja" me zamisli...znachi ti go pratish mojot opus podolgo vreme....
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:11   #65
king
Night Stalker
 
Аватарот на king
 
Регистриран: Sep 2012
Мислења: 8,746
Номинално

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
...ne mi e za mene za Django mi e...jas znam ushte od vchera..toa shto obichnive vodenicharski smrtnici ke go doznaat utre....
p.s. ova shto go kazha "kumbinja" me zamisli...znachi ti go pratish mojot opus podolgo vreme....
Не ... тоа беше излетување ... плус уште неколку занесувања у кривина..
..некогаш е многу малку потребно за да работите станат јасни ...
king is offline  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:11   #66
Тосе
Master of Puppets
 
Аватарот на Тосе
 
Регистриран: Feb 2012
Мислења: 8,833
Номинално

Цитат:
Напишано од Django Види го мислењето
Аман НЦД...Жане Џинче. Џинче знаеш шо е? Мало оштро.
Оти мало оштро!?? Ако е деминатив од џин? Колкави се малите џинови?
Тосе is online now  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:12   #67
zane djinche
Плакетолепач
 
Регистриран: Jun 2013
Мислења: 15
Номинално

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
...ne mi e za mene za Django mi e...jas znam ushte od vchera..toa shto obichnive vodenicharski smrtnici ke go doznaat utre....
p.s. ova shto go kazha "kumbinja" me zamisli...znachi ti go pratish mojot opus podolgo vreme....

Еве знам колку жалеше за смртта на Мемати.
Ама и адвокатката беше јака нели ?
zane djinche is offline  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:12   #68
Django
пуца први
 
Аватарот на Django
 
Регистриран: Jan 2013
Мислења: 8,763
Номинално

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
...ne mi e za mene za Django mi e...jas znam ushte od vchera..toa shto obichnive vodenicharski smrtnici ke go doznaat utre....
p.s. ova shto go kazha "kumbinja" me zamisli...znachi ti go pratish mojot opus podolgo vreme....
е де, се заеба малце Жане
Django is online now  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:14   #69
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,609
Номинално

.od kaj pa sega ti znaesh deka bilo izletuvanje ??? zagonetkive stanuvaat se pogolemi ??
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:14   #70
Django
пуца први
 
Аватарот на Django
 
Регистриран: Jan 2013
Мислења: 8,763
Номинално

Цитат:
Напишано од Тосе Види го мислењето
Оти мало оштро!?? Ако е деминатив од џин? Колкави се малите џинови?
Тосе. Има врста мали коковчиња-Џинчиња.Ратоборни. Ти текнуе?
(Жане, ноу офенс...овај Тосе се збуни)
Django is online now  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:16   #71
Тосе
Master of Puppets
 
Аватарот на Тосе
 
Регистриран: Feb 2012
Мислења: 8,833
Номинално

Цитат:
Напишано од Django Види го мислењето
Тосе. Има врста мали коковчиња-Џинчиња.Ратоборни. Ти текнуе?
(Жане, ноу офенс...овај Тосе се збуни)
или по Вук..
http://vukajlija.com/dzince/629203
Тосе is online now  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:16   #72
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,609
Номинално

Цитат:
Напишано од zane djinche Види го мислењето
Еве знам колку жалеше за смртта на Мемати.
Ама и адвокатката беше јака нели ?
..ne se znae ushte dali Memati umre..ne me potsetuvaj i ne me potresuvaj...taman sakav da ne mislam na toa.....
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:18   #73
king
Night Stalker
 
Аватарот на king
 
Регистриран: Sep 2012
Мислења: 8,746
Номинално

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
.od kaj pa sega ti znaesh deka bilo izletuvanje ??? zagonetkive stanuvaat se pogolemi ??
king не би бил кинг ... ако не знае што му прави рајата..
само понекогаш си ќути...
Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
..ne se znae ushte dali Memati umre..ne me potsetuvaj i ne me potresuvaj...taman sakav da ne mislam na toa.....
Ти кажав уште пред некој месец дека не е мртов... само не си видел ..
king is offline  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:18   #74
Django
пуца први
 
Аватарот на Django
 
Регистриран: Jan 2013
Мислења: 8,763
Номинално

Цитат:
Напишано од Тосе Види го мислењето
ето видиш
Django is online now  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:18   #75
Тосе
Master of Puppets
 
Аватарот на Тосе
 
Регистриран: Feb 2012
Мислења: 8,833
Номинално

Се занесовме малце off-topic, па за некоја минута ќе ги префрлам постовите во меаната некаде.
Тосе is online now  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:19   #76
zane djinche
Плакетолепач
 
Регистриран: Jun 2013
Мислења: 15
Номинално

Цитат:
Напишано од N.C.D. Види го мислењето
..ne se znae ushte dali Memati umre..ne me potsetuvaj i ne me potresuvaj...taman sakav da ne mislam na toa.....

Дали уште стоиш на ставот ако А1 не беше затворена,Мемати ќе беше жив?
Уште една причина оваа влада да падне што поскоро
zane djinche is offline  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:19   #77
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,609
Номинално

Цитат:
Напишано од king Види го мислењето

Ти кажав уште пред некој месец дека не е мртов... само не си видел ..
..pa toa i jas go tvrdev celo vreme,ama nikoj ne slusha....
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:21   #78
zverka
Супер модератор
 
Аватарот на zverka
 
Регистриран: Oct 2011
Мислења: 9,792
Номинално

Цитат:
Напишано од Тосе Види го мислењето
Се занесовме малце off-topic, па за некоја минута ќе ги префрлам постовите во меаната некаде
.
Причекај малку Тосе.
zverka is online now  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:22   #79
N.C.D.
Претседател
 
Аватарот на N.C.D.
 
Регистриран: Mar 2008
Мислења: 44,609
Номинално

Цитат:
Напишано од zane djinche Види го мислењето
Дали уште стоиш на ставот ако А1 не беше затворена,Мемати ќе беше жив?
Уште една причина оваа влада да падне што поскоро
...mamicata da im ja ebam u sred pichka na tie shto ja zatvorija A1 i go ubija Memati...bel den da ne vidat....

p.s. more kakvo cunami napravi dzinche....ni jas ne sum go napravil ova....
__________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
N.C.D. is offline  
Одговори со цитат
Старо 04-06-13, 23:23   #80
Тосе
Master of Puppets
 
Аватарот на Тосе
 
Регистриран: Feb 2012
Мислења: 8,833
Номинално

Цитат:
Напишано од zverka Види го мислењето
Причекај малку Тосе.
Колку?
Тосе is online now  
Одговори со цитат
Реплика

Алатки за тема
Мод за приказ

Правила на пишување
You may not post new threads
You may not post replies
МОЖЕШ да поставуваш приврзоци
You may not edit your posts

BB code е вклучен
Емот-иконите се вклучен
[IMG] кодот е вклучен
HTML кодот е исклученЧасовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 06:59.


E-MailRSS FeedFacebookTwitterYouTube

МРТ 1МРТ 2МРТ Собраниски каналМРТ Сат 1МРТ Сат 2


Форумот е лиценциран софтвер на vBulletin
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.