PDA

Види ја целата верзија : Македонски синдром - ПОЛИТИЧКА off-topic тема (11)


Страни : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

герасим
23-10-12, 09:08
..koj normalen moze da gleda mongoloid ????

Слични на него, монголоиди со испран мозок на 200 степени и центрафугирани на 2000 вртежи у минута...............

N.C.D.
23-10-12, 11:45
..ne primam cestitki za denot na nebanjatite smrdezi.....

N.C.D.
23-10-12, 12:00
Ивица Боцевски даде оставка од членството во ЛДП

Ивица Боцевски синоќа дал неотповиклива оставка од членството во Либералдемократската партија (ЛДП), дознава Плусинфо.
Боцевски се откажал од членството во ЛДП поради тоа што за него не била прифатлива опцијата да се потпише Декларација за соработка по повод здружувањето со Опозицискиот фронт предводен од СДСМ, што ќе се случи денеска од страна на лидерите на четири партии - ВМРО-Народна партија, Обединети за Македонија, Достоинство и ЛДП.


...shto vi rekov ushte pred eden mesec,a ??? ajde kazete !!!
...sega sledna opcija mu e ligavenje vo dpm(s) ne...zaedno so trickovski od poraneshen "Globus"...

marsovec
23-10-12, 12:00
Луѓе, побркасте ми ум.Дали е празников формирање на ВМРО, некоја револуционерна или славење на ДПМНЕ...гледам продавнициве нормално си работат, токму сега си купив цигари, инаку нема ден на формирање на КПМ???Мислам како празник...

zverka
23-10-12, 12:28
Ивица Боцевски даде оставка од членството во ЛДП

Ивица Боцевски синоќа дал неотповиклива оставка од членството во Либералдемократската партија (ЛДП), дознава Плусинфо.
Боцевски се откажал од членството во ЛДП поради тоа што за него не била прифатлива опцијата да се потпише Декларација за соработка по повод здружувањето со Опозицискиот фронт предводен од СДСМ, што ќе се случи денеска од страна на лидерите на четири партии - ВМРО-Народна партија, Обединети за Македонија, Достоинство и ЛДП.


...shto vi rekov ushte pred eden mesec,a ??? ajde kazete !!!
...sega sledna opcija mu e ligavenje vo dpm(s) ne...zaedno so trickovski od poraneshen "Globus"...
Од раководните тела на ЛДП,инаку ќе останел член на партијата.Кај ли ќе одеше по 16 пат,уште кај Амди Бајрам не бил во партија.:D

zverka
23-10-12, 15:24
Вечер на 24-вести во 21.00 гостин Љубчо Георгиевски.

N.C.D.
23-10-12, 15:25
http://www.libertas.mk/wp-content/uploads/useful_banner_manager_banners/3-Banner_227x227_3.jpg

CRKNETE DUSHMANI

Зарија
23-10-12, 15:59
Ивица Боцевски даде оставка од членството во ЛДП


Голема работа! Многу си/му придава(ат) на значење.

Зарија
23-10-12, 16:00
Se! :haha:

http://images.plusinfo.mk/medium_pics/2012/10/23/%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%BE%20%D1%81%D0%BE%20%D 0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0.jpg

N.C.D.
23-10-12, 16:02
Se! :haha:

http://images.plusinfo.mk/medium_pics/2012/10/23/%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%BE%20%D1%81%D0%BE%20%D 0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0.jpg

..pasko kuzman ,kandidat za gradonacalnik na Paljurci....

zverka
23-10-12, 19:07
Ченто, има ли награда за 25.000-ти пост.Не ми се верува-со букви.
Браво мајсторе ,Виктор ме потсети.

zverka
23-10-12, 20:52
http://www.libertas.mk/wp-content/uploads/useful_banner_manager_banners/3-Banner_227x227_3.jpg

CRKNETE DUSHMANI


Пушти 24-вести за пет минути,гостинЉубчо Георгиевск

king
23-10-12, 21:53
Oд кога тој што сакаше и нудеше поделба на Македонија ви стана идол?

zverka
23-10-12, 21:59
Oд кога тој што сакаше и нудеше поделба на Македонија ви стана идол?

Добра е оваа Душица Мрља.

ubermensch
23-10-12, 22:04
Oд кога тој што сакаше и нудеше поделба на Македонија ви стана идол?

Мене не дека ми е идол ама се согласуем у главном со него ... вклучувајки ја и поделбата .. убаво го продискутиравме тоа со Ченто како што стана Гостивар мнозинско Албански така ќе стане и Скопје(еве 50-50 најново децата муслимани-христијани) така ќе стане и Македонија

N.C.D.
23-10-12, 22:14
Добра е оваа Душица Мрља.

...dushica mrga e obicen mongoloid koj postavuva prashanja napishani od protuger...go gleda covekot kako debil da e i se smee neartikulirano..patem celata e iskrivena...
..mene ic ne mi se dopaga,kako shto ne mi se dopaga olivera trajkovska pa kolku i da se pravi deka e za SDSM...nikogash ne gresham vo procenkite...

king
24-10-12, 02:08
И па нека кука АБЦ!


Прилеп изгради 10 локални бунари

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=54C553AC3744654396B53900B164821 F

king
24-10-12, 02:33
типови прдежиОбичен

Погоден за секоја прилика, не мириса многу затоа што не се исфрла со лутина. Вообичаен за прошетките по улица, кога се надеваш дека ќе излезе мазно а тој....


Салонски


Се наоѓаш на некој прием, коктел или слично. Ти се оди во WC aма те мрзи. Наоѓаш некој осамен агол, правиш невина фаца, погледнуваш на страна, елегантно ја подигнуваш едната нога и - воала:


Маскирен

Погоден за употреба на работното место и автобус


Неочекуван подарок

Сочен и незгоден. Една од оние работи кои знаат да ти го упропастат денот. Трчаш до најблиското WC и се чистиш


Утрински

Омилен начин да се започне денот - го дигаш чаршафот и гопомирисуваш своето чедо. 'Утринскиот' исто така е познат и како 'себичен', оти обично сопственикот не сака да го подели со никого:


Заробен

Типичен гимназиски. Меѓу тебе и столчето се создава меур. А ти знаш дека кога - тогаш, ќе мора да станеш


Отровен

Еден од најозлогласените. Некои го викаат 'Илија Громовник'. Слушни го и крсти го како сакаш


7eflo-4Z-So

king
24-10-12, 02:46
xOdpRY-eqSk

novace
24-10-12, 08:20
http://www.libertas.mk/wp-content/uploads/useful_banner_manager_banners/3-Banner_227x227_3.jpg

CRKNETE DUSHMANI

ИМА ли овде некој си....кој е надлежен за „вакви„ на Форумов.....или и тие си се ....како овега :zbunet:
Дали ....ние треба да викнеме надлежен за „вакви„ случаи?! :(
:hmmm:

N.C.D.
24-10-12, 08:23
..ne stenkaj tolku..ke dojde trendafil i ke ti go zeme komjuterot....

novace
24-10-12, 08:50
..ne stenkaj tolku..ke dojde trendafil i ke ti go zeme komjuterot....

Пази ....ТЕБЕ Те чекаат со ЖОЛТО КОМБЕ....
Велат.... си бил одамна и ногу ЗАБЕГАН..односно одбегнат од пропишаната терапија..:zbunet:
Или стручно кажано .... самоволно и без ничие знаење си се оддалечил од надлежната Установа ....БЕЗ ОДОБРЕНИЕ потенцирам :hoho:
:hmmm:

АЈТ НА БАЊА. ПОСЛЕ 14 ДЕНА МОЖЕБИ ЌЕ ТИ ТЕКНЕ ЗОШТО

N.C.D.
24-10-12, 08:54
http://www.libertas.mk/wp-content/uploads/useful_banner_manager_banners/3-Banner_227x227_3.jpg

CRKNETE NEBANJATI SMRDEZI.......GOTOVI STE

Frfljo
24-10-12, 09:01
Нека цркне небањатиот смрдеж кој му ги тинтра мадињата на Љоубчо Георгиевски :)

N.C.D.
24-10-12, 09:23
..gotovi ste ..izdishavte...doprva ke ve izdishuvaat vo shutka koga ke ve probuvaat vo kada so ladna voda....

Прч
24-10-12, 09:25
http://www.utrinski.com.mk/WBStorage/Articles/612DA197C9A9E24AAA8BE613722C8F09.jpg

КорисТник се качи кај Симеон Радев.

Frfljo
24-10-12, 09:26
..gotovi ste ..izdishavte...doprva ke ve izdishuvaat vo shutka koga ke ve probuvaat vo kada so ladna voda....

Не знам кој издиша што направи коаљиција со Љоубчо Георгиевски :haha:

Од вчера и СДСМ-овците станаа небањати смрдежи :haha:

N.C.D.
24-10-12, 09:32
..se smeesh ama kiselo....doprva ke vidish shto ste pravele i kako ke pominete..
...nie nema da ve lancame...ke ve letame od novata zgrada mna MNR....koj znae da leta ke se spasi..koj ne znae ke se najde kaj vrbite od 250.000 evra...so se partali....

Frfljo
24-10-12, 09:35
..se smeesh ama kiselo....doprva ke vidish shto ste pravele i kako ke pominete..
...nie nema da ve lancame...ke ve letame od novata zgrada mna MNR....koj znae da leta ke se spasi..koj ne znae ke se najde kaj vrbite od 250.000 evra...so se partali....

Со Љуобчо Жмигавец за премиер на СДСМ-овската влада, така? :haha:

AVATAR
24-10-12, 09:38
Со Љуобчо Жмигавец за премиер на СДСМ-овската влада, така? :haha:

Од Март натака ќе викаш “Грујо педер“. Навикнати сте вие на тоа.

N.C.D.
24-10-12, 09:42
..ne samo shto ke vika gujo peder,tuku i ke vika "e pa taka mu treba koga ne slusha"...saka so zingo ,pavle i lile da pravi koalicija"....
..site koalicioni partneri na gujo ne tezat kolku egipcanite od Ohrid....

Frfljo
24-10-12, 09:46
Од Март натака ќе викаш “Грујо педер“. Навикнати сте вие на тоа.

Еве да речеме дека ќе биде така.

Барем има нови личности, идеи и движења во ДПМНЕ. Во СДСМ се е исто уште од 1992 :nemiseveruva:

AVATAR
24-10-12, 09:49
Еве да речеме дека ќе биде така.

Барем има нови личности, идеи и движења во ДПМНЕ. Во СДСМ се е исто уште од 1992 :nemiseveruva:

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:
Абе ме изнасмеа, да си ибеш векот...

N.C.D.
24-10-12, 09:52
..novi licnosti vo dpm(s)ne ...haaaaaaaaaaaaaaaa...aaaaaaaaaaaaa so zingo ,esma i amdi bajram.....
....pa gujo da ne im dade se shto posakaa na ovie kako alija shakic,zingo,bojo,shektanski ,shaban saliu i ostanata bagra ,nemashe da mrdne od 290.000 glasovi nikogash....
170.000 glasovi ima ukradeno samo vo 2011 godina....
...za gujo mozat da glasaat samo blago retardirani sushtestva...

Frfljo
24-10-12, 09:56
...za gujo mozat da glasaat samo blago retardirani sushtestva...

А се прашувам какво суштество треба да си да му се напупиш на Љуобчо Жмигавац иако победата ти е загарантирана...Па дури и да му го понудиш премиерското место! :haha:

N.C.D.
24-10-12, 09:59
..ne vi pomagaat vakvi gluposti...dosega ste go trtljale ova najmalku 100 pati i nikoj seriozno ne ve zima...
..i jas slushnav deka gujo mu se napupil na talat dzaferi i mu obekal deka ke bide premier dokolku gujo ostane na vlast i da ne odi vo Shutka....
...talat ke vi bide premier ,g'nsi g,nsosani...
..ke ve klnat onie shto gi rezbaa po grbot drugarite na gujo....

Frfljo
24-10-12, 10:03
..ne vi pomagaat vakvi gluposti...dosega ste go trtljale ova najmalku 100 pati i nikoj seriozno ne ve zima...
..i jas slushnav deka gujo mu se napupil na talat dzaferi i mu obekal deka ke bide premier dokolku gujo ostane na vlast i da ne odi vo Shutka....
...talat ke vi bide premier ,g'nsi g,nsosani...
..ke ve klnat onie shto gi rezbaa po grbot drugarite na gujo....

Виде некаде Грујо и Таљат да ја "официјализираат" соработката :haha:

Дефинитивно СДСМ изгуби повеќе гласачи од своите редови отколку што доби со НП...

N.C.D.
24-10-12, 10:20
...ha..haaaaa..haaaaaaaaaaaa...toa lazete se vo vashite smrdlivi shtabovi...ne se sekirajte vie za toa....
..toa ke go vidite vo mart dogodina....
p.s. izgleda dobivte direktiva od debilniot protuger da bidete aktivni od sabajlevo..
..dzabe vie,za kur ne ve biva....ve meleme na forumov ke ve someleme na izbori.....teshko deka ke moze da vi pomogne i amdi so se alija shakic i shehtanski zaedno...haaaaaaaaaaaaaa

Frfljo
24-10-12, 10:29
...ha..haaaaa..haaaaaaaaaaaa...toa lazete se vo vashite smrdlivi shtabovi...ne se sekirajte vie za toa....
..toa ke go vidite vo mart dogodina....
p.s. izgleda dobivte direktiva od debilniot protuger da bidete aktivni od sabajlevo..
..dzabe vie,za kur ne ve biva....ve meleme na forumov ke ve someleme na izbori.....teshko deka ke moze da vi pomogne i amdi so se alija shakic i shehtanski zaedno...haaaaaaaaaaaaaa

Кој е резонот да имаш повеќе гласови од власта а да чекаш 6 месеци за избори?! :haha:

Тосе
24-10-12, 10:40
Кој е резонот да имаш повеќе гласови од власта а да чекаш 6 месеци за избори?! :haha:

Има резон не се секирај:)

N.C.D.
24-10-12, 10:46
...shto zborish be ziti se....pa izbori ne se raspishuvaat koga ke ti tekne na kurot....
...smrdezite od dpm(s)ne imaat najveke pratenici i ako sakaat oni mozat da raspishat izbori (valjda mislish za parlamentarni,bidejki lokalnite i taka se vo mart)...
...ako neshto ne znaesh obrati i se na protuger,ona ke ti kaze....:lol2::lol2:

Frfljo
24-10-12, 10:53
...shto zborish be ziti se....pa izbori ne se raspishuvaat koga ke ti tekne na kurot....

А така ли? :haha:

А што му прдеше на курот тогаш на Бранко да бара избори избори избори...за да добие јубилејни 10 години ОПОЗИЦИЈА? :haha:

N.C.D.
24-10-12, 11:01
...epa pak mu prdi kurot,ama ne moze on da gi raspishe izborite...
..izborite moze da gi raspishe samo retardiraniot gujo,nikoj drug...ama ne saka smrdezot...ne saka....
...ako e tolku jak kako shto ve laze ,zashto ne raspishe izbori...

Frfljo
24-10-12, 11:06
...epa pak mu prdi kurot,ama ne moze on da gi raspishe izborite...
..izborite moze da gi raspishe samo retardiraniot gujo,nikoj drug...ama ne saka smrdezot...ne saka....
...ako e tolku jak kako shto ve laze ,zashto ne raspishe izbori...

Имаш еден боксер (Грујо :haha:) кој 6 години е неприкосновен шампион...Му нема равен, се живо и диво изнокаутирал...

Е сега, има еден таму Бранко кој ај што нема кондиција, еднаш го предизвикал на дуел и избегал...

За шампионот да прифати дуел треба некој противник да го побара тоа :)

Претходниот пат Бранко побара со блеф мислејќи дека Грујо ќе се исплаши. Сега не ни помислува да побара по втор пат...Ќе чека јубилејни 10 години во опозиција :hoho:

N.C.D.
24-10-12, 11:20
..ne...ne greshka si neshto....togash gospodinot Branko Crvenkovski pobara izbori ama barashe i nov zakon.....ama smrdezot raspisha izbori po star zakon....
od deset baranja na SDSM odbi 11 ..ama toa moze samo ednash.....
..sega ke go jade kurot i ke plati i za togash i za sega....

Frfljo
24-10-12, 11:24
..ne...ne greshka si neshto....togash gospodinot Branko Crvenkovski pobara izbori ama barashe i nov zakon.....ama smrdezot raspisha izbori po star zakon....
od deset baranja na SDSM odbi 11 ..ama toa moze samo ednash.....
..sega ke go jade kurot i ke plati i za togash i za sega....

Во ред, наредни избори ќе ги организираме по желба и закони на Бранко Црвенковски... :haha:

N.C.D.
24-10-12, 11:29
..ne tuku po pravila na OBSE i EU.....ama togash retardiraniot gujo ke zavrshi vo Shutka,i on go znae toa....

king
24-10-12, 11:33
..ne...ne greshka si neshto....togash gospodinot Branko Crvenkovski pobara izbori ama barashe i nov zakon.....ama smrdezot raspisha izbori po star zakon....
od deset baranja na SDSM odbi 11 ..ama toa moze samo ednash.....
..sega ke go jade kurot i ke plati i za togash i za sega....

Гошев и Георгиевски му лупнаа преку 200 000 потписи (едно два шлепери хартија) за распишување на референдум, ама шетачот направи што направи...
...така да ферки... само во „Точно на пладне“...

Frfljo
24-10-12, 11:35
..ne tuku po pravila na OBSE i EU.....ama togash retardiraniot gujo ke zavrshi vo Shutka,i on go znae toa....

Ни ОБСЕ ни ЕУ не се пожалија за изборните правила и воопшто како изборите беа спроведени...Па дури и СДСМ ги прифати со девизата "Народот е во право, дури и кога греши" :haha:

N.C.D.
24-10-12, 11:39
..procitaj vo najnoviot izveshtaj na EU shto pishuva za izborite..pa komentiraj.....
ne sporeduvaat so Belorusija i Severna Koreja....

Frfljo
24-10-12, 11:41
..procitaj vo najnoviot izveshtaj na EU shto pishuva za izborite..pa komentiraj.....
ne sporeduvaat so Belorusija i Severna Koreja....

Прочитав и таква работа никаде нема...

Дај покажи ми каде го пишува тоа, на која страница?

N.C.D.
24-10-12, 11:45
..na 27 stranica tocka 11.....

p.s. daj link da vidam "od kade si cital"....??

Frfljo
24-10-12, 11:50
..na 27 stranica tocka 11.....

p.s. daj link da vidam "od kade si cital"....??

Еве го извештајот

http://ec.europa.eu/enlargement/pdf/key_documents/2012/package/mk_rapport_2012_en.pdf

Никаде не е спомнато за Белорусија, Северна Кореја ниту пак за нечесни избори...

Страна 27

Chapter 2: Freedom of movement for workers
Some progress can be reported as regards access to the labour market.

Којзнае какви фалсификати ви даваат да читате од СДСМ :haha:

N.C.D.
24-10-12, 12:00
...ete kako vi go perat mozokot vo smrdlivite shtabovi na dpm(s)ne...vi davaat falsifikat izveshtai koj ne se odnesuvaat za toa ,tuku za neshto soema drugo...
..ne me cudi zashto ste tolku neinformirani...vi gi kinat stranicite shto ne treba da gi procitate...a tie shto gi citate vi gi pishuva protuger...

http://images.plusinfo.mk/commercials/SojuzZaIdninata_Banneri_728x90.jpg

Frfljo
24-10-12, 12:07
...ete kako vi go perat mozokot vo smrdlivite shtabovi na dpm(s)ne...vi davaat falsifikat izveshtai koj ne se odnesuvaat za toa ,tuku za neshto soema drugo...
..ne me cudi zashto ste tolku neinformirani...vi gi kinat stranicite shto ne treba da gi procitate...a tie shto gi citate vi gi pishuva protuger...http://img213.imageshack.us/img213/6344/originalby.jpg

Абе ти изгледа си изветрејан по умот на Бранко :haha:

Па извештајот во целост е прикажан на веб страницата на ЕУ од таму и го зедов... Ова е последниот извештај Brussels, 10.10.2012 :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Не знаев дека од ЕУ кинат страници и работат во интерес за Грујо... :haha:

Ајде најди го твојот извештај од ЕУ каде не споредуваат со Северна Кореја и Белорусија и дека изборите биле нелегални...

Дај баш да видам :haha:

N.C.D.
24-10-12, 12:17
..shto ke vidish more tuturutke...ke vidish toa shto sakash da go vidish,t.e toa shto ke ti kaze retardiraniot gujo deka treba da vidish....
p.s. a ti znaesh da citash angliski......:lol2::lol2::lol2:

p.s.p.s. vaka beshe i so linkot vo koj guevski e megu desette najomrazeni politicari vo svetot...prvo ne veruvavte ,pa posle ve snema i zakutevte od kako se ubedivte vo toa....

Frfljo
24-10-12, 12:20
..shto ke vidish more tuturutke...ke vidish toa shto sakash da go vidish,t.e toa shto ke ti kaze retardiraniot gujo deka treba da vidish....
p.s. a ti znaesh da citash angliski......:lol2::lol2::lol2:

p.s.p.s. vaka beshe i so linkot vo koj guevski e megu desette najomrazeni politicari vo svetot...prvo ne veruvavte ,pa posle ve snema i zakutevte od kako se ubedivte vo toa....

Дај ми го линкот каде пишува во ЕУ извештај дека не споредуваат со Северна Кореја и дека сме имале нечесни избори, ќе најдам некој што разбира англиски да ми преведе. Го чекаме тој извештај, заеби ти Грујо што вели.

Не знам за тоа дека Грујо бил меѓу десетте најомразени политичари во светот, каде може да се види тоа?

N.C.D.
24-10-12, 12:24
..kade mozesh da go vidish..pa potrudi se ,ke go najdesh toa na forumov....nemoj da si mrzliv....dzabe li imate besplaten internet vo smrdlivite shtabovi....

Frfljo
24-10-12, 12:26
..kade mozesh da go vidish..pa potrudi se ,ke go najdesh toa na forumov....nemoj da si mrzliv....dzabe li imate besplaten internet vo smrdlivite shtabovi....

Барав и такво нешто не најдов...Изгледа не ни постои...Слично како силата на Бранко Црвенковски...подржувачите се колнат во неа...а тоа...како мртов коњ да прднало :hoho:

N.C.D.
24-10-12, 12:28
..koga uspeja da prebarash za 20 sekundi..koga ????
..ili ne znaesh da barash...ili ?????

Frfljo
24-10-12, 12:35
..koga uspeja da prebarash za 20 sekundi..koga ????
..ili ne znaesh da barash...ili ?????

Абе еве 5 минути барам и ништо...

Дај покажи ми ти за 1 минута ќе најдеш АКО НАВИСТИНА ПОСТОИ.

N.C.D.
24-10-12, 12:46
...potrudi se....potrudi se....ke najdesh...ako ne zamoli nekoe drugarce od dpm(s)ne neka ti pomogne....

Frfljo
24-10-12, 12:49
...potrudi se....potrudi se....ke najdesh...ako ne zamoli nekoe drugarce od dpm(s)ne neka ti pomogne....

Ништо, повторно лаги, како и се што доаѓа од СДСМ. А јас баш си помислив дека има некоја вистина во обвинувања и ќе видам некоја потврда...А тоа да ти биле само влажни соништа... :haha:

N.C.D.
24-10-12, 12:54
..ne ve biva ni da najdete neshto..vie ke ste vodel drzava...bruki

Frfljo
24-10-12, 12:55
..ne ve biva ni da najdete neshto..vie ke ste vodel drzava...bruki

Ако не постои, нормално е дека нема да го најдеш :)

А за водење држава, богами ги бива. Многу повеќе за споредба со еден Бранко на пример.

N.C.D.
24-10-12, 12:58
..gujo go biva samo za vodenje "familija"...dodusha i toa ne go vodi on ama nejse.....
...a za drzava...haaaaaaaaaaaaaa....aaaaaaaaaaaaaa...aaaaa aaaaa gujo i drzava....toj ne naucil "R" da kazuva ,pa ke vodel drzava....

Frfljo
24-10-12, 13:02
Сега кога ќе добие почеток на преговори како што изгледа има уште минимум 6 години да окапете во опозиција :haha:

Уште ги чекам линковите како доказ... Во спротивно "се испостра" до даске :haha:

N.C.D.
24-10-12, 13:10
..ke dobie "pocetok na pregovori" koga picka ke rece kuku....
...togash da te vidam kako ke go "branish" retardiraniot....
p.s. slusham deka borce zmejkovski neshto pocnal da shantra....izgleda nasetuva neshto...haaaaaaaaaaaaaaa

Frfljo
24-10-12, 13:12
Пушти вода! :haha: :haha: :haha:

N.C.D.
24-10-12, 13:20
.. i na najokorelite vmrovci veke im e jasno deka gujo gleda samo za sebe i familijata...svojte clenovi gi tretira kako stoka.....

Frfljo
24-10-12, 13:22
http://www.justbathroomsigns.com/img/lg/S/Flush-Toilet-Bathroom-Sign-S-0202.gif

N.C.D.
24-10-12, 13:29
http://www.libertas.mk/wp-content/uploads/useful_banner_manager_banners/3-Banner_227x227_3.jpg
LIPSAJTE SMRDEZI I TAKA NE STE POLEZNI ZA MAKEDONIJA

Frfljo
24-10-12, 13:30
http://www.libertas.mk/wp-content/uploads/useful_banner_manager_banners/3-Banner_227x227_3.jpg
LIPSAJTE SMRDEZI I TAKA NE STE POLEZNI ZA MAKEDONIJA

Додека СДСМ се добери до власт Македонија 20 години ќе биде членка на ЕУ :haha:

N.C.D.
24-10-12, 13:35
Makedonija ke stane clenka samo koga SDSM ke dojde na vlast...so nebanjati smrdezi nema shansa.....
..eve go kaj e dekemvri .ke vidite smrdezi koga ke go ispushite ...ke ostanete podzinati......sakavte so talat...ete vi go talat....

king
24-10-12, 13:47
Му го ебавте на БУРГИЈАТА синдромот!!!!!!!!!!!!!

НЦД и ФРФЉО
продолжете во
http://www.macedonians.tv/showthread.php?t=6772

или следи бришење!

Виктор Л
24-10-12, 15:05
Додека СДСМ се добери до власт Македонија 20 години ќе биде членка на ЕУ :haha:

:))))))))) :haha::haha::haha:

N.C.D.
24-10-12, 17:07
http://www.libertas.mk/wp-content/uploads/useful_banner_manager_banners/3-Banner_227x227_3.jpg

..shto ubav den deneska....nebanjatite g'nsi se pred napad na epilepsija,a toa mnogu go sakam....
...odam da se odmoram...a za toa vreme

CRKNETE NEBANJATI VMROVCI

N.C.D.
24-10-12, 23:58
Se razbira deka se gledame...

..ti ushte ne spiesh....

marsovec
25-10-12, 00:00
..ti ushte ne spiesh....

Pa nikogash ne spijam, jas kako Gujo i vladata 24/7...:

N.C.D.
25-10-12, 00:09
..kako ne spiesh ??? spiesh so meseci...voopshto ne si aktiven..
..eh,kade e onoj star marsovec koj beshe udarna tupanica....
..se zaleshe si shinal noga...pa si go shinal petelot...shto ti fali sega shto si totalno neaktiven...

marsovec
25-10-12, 00:13
Malku mi e sporo tempoto, pa se raspravam so portokalite na Fb...ushte malku da gi podsuredam i tuka odam aktivnooooo.Fb me ima maksimalno...po desetina chasovi...inaku imav problemi so kichmata pa miruvav eden period...Denovive, po sredbata odime ofanzivno....napreeeed!

N.C.D.
25-10-12, 00:17
..a toa li e....:lol2::lol2::lol2:

marsovec
25-10-12, 00:23
Glavno e deka se pratam i se chitam...nemate potreba duri i od mene, gi rasturate nebanjatite...shto da kazham, osven se gledame, so onie koi doagjaat na proslavata......

N.C.D.
25-10-12, 19:56
http://www.libertas.mk/wp-content/uploads/useful_banner_manager_banners/3-GOLEMAfokus26102012.jpg

Срби ја купија телевизија Алфа?!


Алфа телевизија е купена од српската фирма ЦХС Инвест Груп за 2, 5 милиони евра. Ова го пишува Балкан инсајт и наведува дека се проверени и документите од македонскиот Централен регистар, кои покажуваат дека ТВ станицата има нов сопственик.

Парите биле уплатени на Фершпед за 56 насто од акциите во телевизијата.

Веста за продажбата не е споделена со вработените на телевизијата ниту пак е информирана јавноста досега.

“Компанијата одлучи да не се откриваат детали за продажбата на Алфа ТВ сеуште”, изјави за Балкан инсајт, Мелпомени Корнети, менаџер на Алфа Скоп, во чија сопственост е Алфа ТВ.

Српската фирма со адреса наведена како Савски Насип во Белград, е во целосна сопственост на КомТрејд Холдинг, оф-шор компанија со седиште во Холандски Антили.

Шеф на ЦХС Инвест груп е новинарката од Белград, Симонида Казиќ. Таа беше дел од тимот на Пинк ТВ, сопственост на српскиот бизнисмен Жељко Митровиќ кој се очекуваше да се купи Алфа ТВ пред две години.

Вработените во Алфа ТВ неофицијално изјавиле дека новите сопственици ќе ја преземат телевизијата кон крајот на месецов.

Неодамна, друга српска компанија, Интернет груп, исто така поврзано со ComTrade, купи половина од медиумската компанија, МПМ, од германскиот ВАЦ.

Зарија
26-10-12, 12:09
Вработените од ОХИС:

Излези Грујо право на тераса,
да си ја видиш гладната раса
како понижено на улица стои,
плата бара и за леб моли!

ВИДЕО (http://www.telma.com.mk/index.php?task=content&cat=1&rub=8&item=21124)

Виктор Л
26-10-12, 12:22
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2RKMFXDav_c

:)))))))))))))))))))))))))))

ubermensch
26-10-12, 12:44
Вработените од ОХИС го повикуваат Грујо да излезе на тераса...

ВИДЕО (http://www.telma.com.mk/index.php?task=content&cat=1&rub=8&item=21124)

Колку ми е жал за овие па .... охооо

AVATAR
26-10-12, 12:49
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2RKMFXDav_c

:)))))))))))))))))))))))))))

Кога еднооки некого ќе стават во кадар, тоа значи дека претставува закана и дека е под третман. Тоа што Коце Сељакот никој не го спомнува, збори само за себе.

Виктор Л
26-10-12, 13:53
:)))) Vidi batka AVATAR, toa sto ke go narekuvas Koce seljak i sto ke izmislis 100 teshacki muabeti za KILAVIOT izbor na opozicijata za gradonacelnik na grad Skopje, NEMA DA GO PROMENI FAKTOT DEKA KOCE KE POBEDI NA IZBORITE!
Znaci treba da bides sreken so Koce pak ke ti bide gradonacelnik...od avion se gleda deka raboti coekot, cel grad go renovirase, deckoto (iako e selska faca) e top i ne se zaebavam koga kazuvam deka eden kup SDSovci ke glasaat za nego. Posle ovoj nesreken poteg na roshaviot so izborot na Jani Makraduli....2 KUPA SDSOvci ke glasaat za Koce a za nivnite na listite....Ova go znaes ti, go znae Tose, go znae Trajkovski, a najdobro go znaat VMROvcite od NP i Dostoinstvo koi se so vas u koalicija.

Ченто
26-10-12, 16:06
http://images.plusinfo.mk/large_pics/2012/10/26/preku-grujo1.jpg

concrete
26-10-12, 19:31
http://images.plusinfo.mk/large_pics/2012/10/26/preku-grujo1.jpg

..вчера вечерта во Белград на вечера слушнав заебанција дека ајфон има светски конкурс за најмало куре.., незнам колку комада ајфони дели на добитниците......мислам дека овој кој го напишал графитот..., обавезително треба да прати фото од своето .., мислам дека ни корејци нема да можат да му конкурираат.....:lol2::lol2::lol2:

Goran-MyMacedonia
26-10-12, 20:19
ајфон има светски конкурс за најмало куре

Конкрит, гледаш...исто како ВМРо, прво ќе објави нешто, после ќе направи споредба на тоа нешто, за на крај увек да е крив бане...ама, тоа ти у Белград што си го чул, нема врска со никаква реалност, пошто прво треба нешто да се провери, потоа да се изнесе како вистина...ама, кујната на ДМПНЕ така ве учи, а потоа и ти овде ги учиш Виктор, Пингвин, милег ( абе кај е пеачов? ) и тако даље...еве...од AFP

http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5jEvmtW7VWuUGM0qTxqdDg4iBV7UA?docId=CNG.95963 beb8bf297a9ef79c36b49fbb0df.691

п.с. и така, 6-7 години, вие набацувате инфо, народ верује преку медиуми, и така побеѓује глупоќа, нали друже конкрит :))

concrete
26-10-12, 20:53
Конкрит, гледаш...исто како ВМРо, прво ќе објави нешто, после ќе направи споредба на тоа нешто, за на крај увек да е крив бане...ама, тоа ти у Белград што си го чул, нема врска со никаква реалност, пошто прво треба нешто да се провери, потоа да се изнесе како вистина...ама, кујната на ДМПНЕ така ве учи, а потоа и ти овде ги учиш Виктор, Пингвин, милег ( абе кај е пеачов? ) и тако даље...еве...од AFP

http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5jEvmtW7VWuUGM0qTxqdDg4iBV7UA?docId=CNG.95963 beb8bf297a9ef79c36b49fbb0df.691

п.с. и така, 6-7 години, вие набацувате инфо, народ верује преку медиуми, и така побеѓује глупоќа, нали друже конкрит :))

.а бе не се заебавај, каква кујна, каква провера..кафански муабет .., башка ми беше многу смешно..кај им текнало..НАЈМАЛО.., кога ја видов сличката овде...ми светна заебанцијата...ај па ти не се уфилмувај....:D:D:D

Goran-MyMacedonia
26-10-12, 20:59
ај ај...волк си ти, знаеш како овде...;)

THE_CHOSEN_ONE
26-10-12, 21:25
ВМРОВСКИТЕ градоначалници им држат часови на комуњарските кандидати.

Hw9RUBCxj74

Трајковски Борче
26-10-12, 21:58
ВМРОВСКИТЕ градоначалници им држат часови на комуњарските кандидати.

Hw9RUBCxj74

Оваа би ја задавил со два прста, и око да не ми трепне... Све живо што има да и се сотре мамицулиига набијем идиотска... Јадно дете, не мрдна од столчето... уфффф... Кај го стави бе Чусен клипов ми го заеба мирот... А бе раката да и се исуши да даде господ, или да и се исечат двете ...

N.C.D.
26-10-12, 22:05
...kolku me potseka ucitelkava na guevski i centralniov komitet na dpm(s)ne..ovoj maliov shto go tepa i butka e sigurno mile janakievski....

zverka
26-10-12, 22:19
...kolku me potseka ucitelkava na guevski i centralniov komitet na dpm(s)ne..ovoj maliov shto go tepa i butka e sigurno mile janakievski....

:boks::haha::haha:

king
26-10-12, 23:39
Избори на Амерички начин!

Главниот обвинител на Тексас се закани со апсење на набљудувачите на ОБСЕГлавниот обвинител на Тексас, Грег Абот изјави дека на набљудувачите на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) нема да им биде дозволено да го надгледуваат гласањето за претседателските избори на шести ноември во таа американска сојузна држава, заканувајќи се кривично гонење во случај на непочитување на наредбата.
Реакцијата уследи откако ОБСЕво текот на месецот испрати тим од шеесетина луѓе кои би требало да ги надгледуваат претседателските избори ширум САД. Но, обвинителот на Тексас вчера упати писмо до државниот секретар Хилари Клинтон, во кое наведува дека „неовластени поединци“ не смаат да се доближат до 30 метри до гласачките места на денот на изборите.
Тој бара претставниците на ОБСЕ да го почитуваат законот во Тексас и ако се доближат до избирачките места ќе бидат уапсени.
- Претставниците на ОБСЕ можат да имаат свое мислење за законот за лични документи кои се бараат на увид за време на гласањето, но тоа мислење е целосно ирелевантно, бидејќи Уставниот суд на САД го прогласи тој закон за уставен. Групи и поединци кои доаѓаат надвор од Америка не можат да се мешаат или да влијаат на изборниот процес во Тексас, посочи Абот.
Од ОБСЕ истакнаа дека тие не се во САД за да судат за резултатите од изборите, туку да известуваат за изборниот процес.
http://www.time.mk/read/d1a7bfddd3/ac8cf03b41/index.html

N.C.D.
27-10-12, 00:43
:zzz::zzz::spie::spie::zzz:

ubermensch
27-10-12, 01:28
KOCE I REKOL NA ZENATA IMAM SUPER IDEJA,A OVA MU REKLA SAMO NEMOJ KRUZEN TEK PRED VECETO! ААХАХАХХАХАХАХАХХХ морав ова да го споделам ! ХАХАХАХ

zverka
27-10-12, 19:01
Немој да почнуваш пак од нула

затоа што за првата љубов

никој нема да ти пружи втора шанса

и нема да одиграш трето полувреме

дури и ако со четврта брзина

тргнеш кон петтата страна на светот.

Но ако го следиш шестото сетило,

ќе сфатиш дека чекори од седум милји

не се прават во осмиот ден од неделата,

затоа што деветиот круг од „Пеколот“ на Данте

го очекува оној кој со своите десет прсти

ќе се обиде да ја запише единаесетата заповед:

Не завидувај им на дванаесетте величествени,

ако судбината ти одредила да бидеш тринаесето прасе!

concrete
27-10-12, 19:37
...реков јас некому овде пред малку..: Леди Годива није за бацање...:D:D:D

N.C.D.
27-10-12, 19:42
..na kogo mu rece..na stolnata lamba shto e do tebe....:lol2::lol2:

N.C.D.
27-10-12, 19:56
...shto mislite da se dodeluva plaketa za najidiot na forumov,koj bi bil vo najtesna konkurencija...

king
28-10-12, 00:11
Ова е пиење!


Жител на Слуњ, Хрватска (49) додека управувал со автомобил имал неверојатни 4,6 промили алкохол во крвта, со што го соборил рекордот за најпијан возач во околината во последните неколку години. Освен што бил „мртов пијан“, полицијата утврдила дека тој и порано направил ваков прекршок по што му била одземена возачката дозвола и сеуште му траела казната, со што му било забрането да управува со моторни возила.

Додека за повеќето луѓе толкава количина на алкохол би можела да биде опасна по живот, овој човек очигледно добро поднесува алкохол со оглед на тоа што не ни завршил на детоксификација. Полицијата под итно го исклучила од сообраќајот и го однела во полициската станица додека се отрезни. Против 49-годишниот маж следи прекршочна пријава од страна на Општината Карловац

N.C.D.
28-10-12, 00:47
..slushnete ja izjavava na nikola todorov - minister za zdravstvo...
..objasnuva neshto za transplatacija i vika:
"uspeshno e napravena transplatacija na srce (demek vo Evropa ne kaj nas ) i pri toa i pacientot i donatorot se osekaat dobro "....
..aj pa ne pukni sega...

BertThom70
28-10-12, 00:51
:lol2::lol2::lol2: ...blazesi mu na donatorot..

king
28-10-12, 00:58
..slushnete ja izjavava na nikola todorov - minister za zdravstvo...
..objasnuva neshto za transplatacija i vika:
"uspeshno e napravena transplatacija na srce (demek vo Evropa ne kaj nas ) i pri toa i pacientot i donatorot se osekaat dobro "....
..aj pa ne pukni sega...

:lol2::lol2::lol2:
а бе ти не дупиш, ама ајде....

zverka
28-10-12, 01:18
Изјава на Тодоров- за реформите во здравството


ПРИ ПОРОДУВАЊЕ ,ОСВЕН СОПРУГОТ ЌЕ МОЖЕ ДА ПРИСУСТВУВА И ТАТКОТО НА ДЕТЕТО.

concrete
28-10-12, 13:33
Пари за прошируење врати предвидел....??? Колку знам на капиталци им требаат 2.5 метри ширина и незнам колку висина за пролаз..
А да остаи ова министерчево кое мириса на млекце...сепак тоа да биде слатка мала тајна на родилката...???:cool:

N.C.D.
28-10-12, 14:12
Пари за прошируење врати предвидел....??? Колку знам на капиталци им требаат 2.5 метри ширина и незнам колку висина за пролаз..
А да остаи ова министерчево кое мириса на млекце...сепак тоа да биде слатка мала тајна на родилката...???:cool:

..ova metaforive samo ti i olivera trajkovska si gi razbirate....:D

concrete
28-10-12, 14:55
интересен текст....свој или украден....:

Немој да почнуваш пак од нула
затоа што за првата љубов

никој нема да ти пружи втора шанса

и нема да одиграш трето полувреме

дури и ако со четврта брзина

тргнеш кон петтата страна на светот.

Но ако го следиш шестото сетило,

ќе сфатиш дека чекори од седум милји

не се прават во осмиот ден од неделата,

затоа што деветиот круг од „Пеколот“ на Данте

го очекува оној кој со своите десет прсти

ќе се обиде да ја запише единаесетата заповед:

Не завидувај им на дванаесетте величествени,

ако судбината ти одредила да бидеш тринаесето прасе!
на писателот.....http://www.macedonians.tv/image.php?u=3056&dateline=1346277145
.................................................. ...па коментарче..:
...реков јас некому овде пред малку..: Леди Годива није за бацање...
Изјава на Тодоров- за реформите во здравството


ПРИ ПОРОДУВАЊЕ ,ОСВЕН СОПРУГОТ ЌЕ МОЖЕ ДА ПРИСУСТВУВА И ТАТКОТО НА ДЕТЕТО.
иде логика:
Пари за прошируење врати предвидел....??? Колку знам на капиталци им требаат 2.5 метри ширина и незнам колку висина за пролаз..
А да остаи ова министерчево кое мириса на млекце...сепак тоа да биде слатка мала тајна на родилката...???
што има тука нејасно Господине НЦД ????:D:D:D

Трајковски Борче
28-10-12, 17:18
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151079378466373&set=o.209316006062&type=1&theater

:lol::lol::lol::lol:

king
28-10-12, 17:30
This content is currently unavailable

ubermensch
28-10-12, 17:34
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151079378466373&set=o.209316006062&type=1&theater

:lol::lol::lol::lol:

Напрај му опен имиџ и постирај го тој линк пошо вака никој неможе да го види

Трајковски Борче
28-10-12, 17:35
А бе ја најдов сликава кај оној фан клуб на Хефтов на ФБ, па ако не си члан породице мож да и не ти отФара... Не знам како се симнуе слика од ФБ овде... Ако некој знае и ја гледа нек ја постира...

Трајковски Борче
28-10-12, 17:35
Напрај му опен имиџ и постирај го тој линк пошо вака никој неможе да го види

Како се прај тоа опен имиџ...???

ubermensch
28-10-12, 17:39
Како се прај тоа опен имиџ...???

Десен клик на сликата и опен имиџ ќе ти се отвори во ново прозорче сликата и тој линк копирај го

Трајковски Борче
28-10-12, 17:43
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/29425_10151079378466373_575682286_n.jpg

N.C.D.
28-10-12, 17:46
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/29425_10151079378466373_575682286_n.jpg

...haaaaaaaaaaaaaaaaaaa...aaaaaaaaaaaaaaaaa...aaaa aaaaaaaaaaaaa legnav covece...legnav...

ubermensch
28-10-12, 20:13
Sashe Ivanovski
16 minutes ago
Eba si majkata doziveavme SDSM da ne brani od srbite...Ljupco mora da e vo totalen shok a i Zmejko sigurno se krsti ...

Добар ... уствари шо се занесуем сите сте на плоштад ... идам ја да си учам утре испит иам ќе се стаам после да видам импресии од тоа како си пројдовте на плоштад :D

THE_CHOSEN_ONE
28-10-12, 20:31
Почна!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!

concrete
28-10-12, 21:01
mi prati David link da pogledam ISTORISKI MITING.., a ja se cuvstvuvam kako zabar ili strucnjak za grlo i nos...., kamerata bukvalni se buta i grlo na prisutnite..., nemaat muda da IZVLECAT SIROK kadar , da vidime kolku toa narod tamu ima....:)

David
28-10-12, 22:05
ne zaebavaj sega...deka Pld Mkd beshe poln, beshe...a i ona prostorot nakaj GTC beshe poln, isto i dobar del od ulicana nakaj Trend, i pokraj Pelister...znachi FULLL...a bogami i Jani dobar, pozitivno iznenadi, a Brane, nema shto, kralj e....i eve mu frli rakavica poshteno, ako si se dogovoril ( na Grujo mu se obrati) za promena na imeto, ajde na prolet i lokalni i referedum, i parlamentarni....posteno nema shto

Трајковски Борче
28-10-12, 22:10
Јани навистина изненади, одличен говор, ама не и за мене. ЈБГ, не ми е у концепат суратот... За оној говор на Шетачот неам коментар, за него остаам да каже другар му циглана...:D:D:D

David
28-10-12, 22:11
sto kje kaze , ...mu dadov link da sledi, a toj gleda kolku narod ima, kako se dvizalea kamerata, ne oti slusha ...:)

king
28-10-12, 22:19
sto kje kaze , ...mu dadov link da sledi, a toj gleda kolku narod ima, kako se dvizalea kamerata, ne oti slusha ...:)

Заебава... срам му е да пише дека по жените зјапал!:D

David
28-10-12, 22:23
Заебава... срам му е да пише дека по жените зјапал!:Dgarant

concrete
28-10-12, 22:24
.....samo slika gledam, ne sum tolkav mazohista i da slusam...:cool:

Трајковски Борче
28-10-12, 22:26
Заебава... срам му е да пише дека по жените зјапал!:D

А шо друго му остануе на седумдецениски витален пензионер...:D:D:D

Глеј бе мамицу му јебем, заврши митингот и почна да врне, а пред и за време на митингот, права мека есенска ноќ... Овој Шетачов и со Господ напрајл договор ММЦМ, гарант...:D:D:D

David
28-10-12, 22:27
.....samo slika gledam, ne sum tolkav mazohista i da slusam...:cool:ok, ....sega ne se nerviraj, otvaraj linkov i gledaj snimka :)

ФОТО/ВИДЕО: Над 70.000 луѓе на плоштадот „Македонија“
Детали
http://sky.mk/index.php/makedonija/1516-foto-video-nad-70-000-lugje-na-ploshtadot-makedonija

Тосе
28-10-12, 22:29
Одличен концепт, прецизни поенти. Јебитачно

ubermensch
28-10-12, 22:31
Спомнаа нешо бе за кумановска афера шо беше денес :D ?

Трајковски Борче
28-10-12, 22:49
Курир МК - Гарант и овие имаат некоја бургија шо им пишуе вакви смешки, ама у главите... :lol:

Нешто повеќе од 11.000 поддржувачи на СДСМ присуствуваа вечерва на митингот на здружената опозиција на скопскиот плоштад. Иако истиот го најавуваа како најмасовен на кој цело Скопје ќе го наполнат со нивни симпатизери, не успеаја целосно да го исполонат ниту скопскиот плоштад.

N.C.D.
28-10-12, 22:51
..jas ushte denes porucek vi go kazav ovoj naslov...
gazdata na kurir e generalen direktor na MTV......

ubermensch
28-10-12, 22:52
Курир МК - Гарант и овие имаат некоја бургија шо им пишуе вакви смешки, ама у главите... :lol:

Нешто повеќе од 11.000 поддржувачи на СДСМ присуствуваа вечерва на митингот на здружената опозиција на скопскиот плоштад. Иако истиот го најавуваа како најмасовен на кој цело Скопје ќе го наполнат со нивни симпатизери, не успеаја целосно да го исполонат ниту скопскиот плоштад.

Дишат ли овие бе o.O ?

N.C.D.
28-10-12, 22:54
..a eve stvarno kako bilo :

Над 70.000 граѓани побараа домаќинска власт и посреќна Македонија

Со фрлената ракавица кон премиерот Никола Груевски од лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, за напролет да си ги одмерат силите на парламентарните, заедно со локалните избори, заврши најмасовниот митинг на здружената опозиција, кој вечерва се одржа на плоштадот „Македонија“ во Скопје. На митингот, на кој, според процените имаше повеќе од 70.000 присутни, како што истакнаа говорниците, се настапуваше без партиски обележја, сплотени, под едно знаме и под едно име „Сојузот за иднината“.
На говорницата со свои пораки до граѓаните и до режимот на премиерот Никола Груевски, се обратија кандидатите за градоначалници на Центар и на Гази Баба, Андреј Жерновски од ЛДП и Борче Стефановски од ВМРО-НП, како и Јани Макрадули од СДСМ, како кандидат на опозицијата за градоначалник на Град Скопје.
Жерновски вети дека токму од општината за која ќе излезе на мегдан на локалните избори напролет, ќе стартува и победата на здружената опозиција за Скопје. Стефановски, пак, истакна дека на жителите на Гази Баба ќе им ја промени перцепцијата за оваа општина, која се памти по нелегалното и вандалско уривање со динамит на „Космос“.
Јани Макрадули, кој ќе му се спротивстави на актуелниот градоначалник Коце Трајановски, порача дека од пролет наредната година Скопје повеќе нема да биде вмровски град и градоначалникот нема да биде само „татко“ на еден човек, туку ќе направи секој жител на метрополата да ја почувствува како своја. Макрадули, кој рече дека градот личи на пародија создадена од турбо-фолк архитектите на власта, истакна дека наместо уривање на мегаломанскиот владин проект, Груевски ќе се соочи со комплетна ревизија на „Скопје 2014“.
Лидерот на СДСМ кој посвети голем дел од својот говор анализирајќи ја тешката економска состојба менаџирана од палката на премиерот, се осврна и на „Скопје 2014“, нарекувајќи го владина пералница на пари. Тој даде предлог споменикот на Скендер бег да го добие своето место на плоштадот, а Ченто, пак, да застане од другата страна на Вардар, што од присутните беше дочекано со аплауз.
- Ајде Никола, во март нека бидат и локални и предвремени парламентарни избори. И нека се знае еднаш кој пат ќе го фатиме, нека реши еднаш народот за која Македонија е - за оваа твојава или за нашава. А ако се согласиш да го смениш името на земјата и во декември добиеме датум за преговори, исполни го ветувањето до народот и во март нека се одржи референдум за името - му порача Црвенковски на Груевски.
Илјадниците присутни со црвени свирчиња им даваа „тон“ на поентите на говорниците, а, според досегашните информации, митингот протече мирно и без инциденти.
По говорот на Црвенковски, големиот народен собир заврши со тоа што на бината се качија и другите четворица лидери на здружената опозиција, заедно со Љубчо Георгиевски. На плоштадот во Скопје, меѓу присутните во првите редови беше и сопругата на лидерот на ОМ, Виолета Бошкоска.

ubermensch
28-10-12, 22:58
Ме зачудува шо се реални дури ... 70 000 луѓе е некоај реална бројка да ! .. очекував да кажт нешто блесаво како 100 000

concrete
28-10-12, 22:58
ok, ....sega ne se nerviraj, otvaraj linkov i gledaj snimka :)

ФОТО/ВИДЕО: Над 70.000 луѓе на плоштадот „Македонија“
Детали
http://sky.mk/index.php/makedonija/1516-foto-video-nad-70-000-lugje-na-ploshtadot-makedonija

70.000???? hmmmm, kolku sobira sega stadionot F2??? ...na slikava apsolutno nema vise od toa.....:D:D:D..iako taa brojka ama bas nisto ne znaci na izbori......i ovoj put ke ve plesnat..:sarkazam:

king
28-10-12, 23:01
- Ајде Никола, во март нека бидат и локални и предвремени парламентарни избори. И нека се знае еднаш кој пат ќе го фатиме, нека реши еднаш народот за која Македонија е - за оваа твојава или за нашава. А ако се согласиш да го смениш името на земјата и во декември добиеме датум за преговори, исполни го ветувањето до народот и во март нека се одржи референдум за името - му порача Црвенковски на Груевски.

Многу желби во три реда текст, ама ... јбг.. господ исполнува само една, ете не му врнеше за време на митингот.:cool::D

David
28-10-12, 23:02
deka imalo 70.000 malku morgen, ama edno 30- 35.000 e sosema izdrazano

ubermensch
28-10-12, 23:02
70.000???? hmmmm, kolku sobira sega stadionot F2??? ...na slikava apsolutno nema vise od toa.....:D:D:D..iako taa brojka ama bas nisto ne znaci na izbori......i ovoj put ke ve plesnat..:sarkazam:

Цел плоштад до ГТЦ скоро и до триумфална (скоро) до трент и малце подалеку и скоро до другата страна на вардар ме ебеш o.O ? нема 70 000 а колку има ?

king
28-10-12, 23:32
2RKMFXDav_c

Тосе
28-10-12, 23:52
Овие не стигнале ни да нацртаат

N.C.D.
29-10-12, 00:00
.....i ovoj put ke ve plesnat..:sarkazam:

..na kogo li me potseka recnikov..eh more concrete na shto spadna..shto napravi pusta nervoza....

N.C.D.
29-10-12, 00:47
- da e Todor Aleksandrov ziv,sega bi se prevrtuval vo grob....izjava na patriotot guevski ...majkoooo moja...

ubermensch
29-10-12, 13:34
- da e Todor Aleksandrov ziv,sega bi se prevrtuval vo grob....izjava na patriotot guevski ...majkoooo moja...

би ги набил на сабја пола ДПМНЕ да е жив .. каков киксер грујо !

Misla
29-10-12, 13:44
би ги набил на сабја пола ДПМНЕ да е жив .. каков киксер грујо ! :nemiseveruva:

Сигурно мислиш на оние од „левицта“, бидејќи „десницата“ не ја „набивал“ на сабја.... :sarkazam:

ubermensch
29-10-12, 13:47
:nemiseveruva:

Сигурно мислиш на оние од „левицта“, бидејќи „десницата“ не ја „набивал“ на сабја.... :sarkazam:

Па види вака оние што слават заедно со србите Кумановска битка , оние што ставаат споменици од Александар Македонски(официјална грчка пропаганда на времето!) оние што омилени пеачки им се српски турбофолкерки(Коце) оние којшто дозволуваат понижување на нашиов народ(кај да почнам) такви некој ич не му ја мисли брат пресекуе глава !

не е ваљда дека ДПМНЕ ги сметаш за десница ?

N.C.D.
29-10-12, 13:51
..i jas mislam deka ne gi smeta....??

Misla
29-10-12, 13:51
Па види вака оние што слават заедно со србите Кумановска битка , оние што ставаат споменици од Александар Македонски(официјална грчка пропаганда на времето!) оние што омилени пеачки им се српски турбофолкерки(Коце) оние којшто дозволуваат понижување на нашиов народ(кај да почнам) такви некој ич не му ја мисли брат пресекуе глава !

не е ваљда дека ДПМНЕ ги сметаш за десница ?

А ТИ овој кој „не се договара“ со Србите за поделба на Македонија е ДЕСНИЦА и ПАТРИОТ??? :cool:

pMgcribqJZY

Погледај само како не преставува надвор, како да сме некој „индијанци“ и после бара доверба од граѓаните

ubermensch
29-10-12, 13:53
А ТИ овој кој „не се договара“ со Србите за поделба на Македонија е ДЕСНИЦА и ПАТРИОТ??? :cool:

pMgcribqJZY

Мхм баш така затоа што несака Македонија да стане Албанска (а ќе стане за 50тина години ако не и пократко) и се договарал заедно сон Џинџич и тој и тој да ги дадат албанските делови на Албанија и да завршат работа , со тоа што и ние да дадеме неколку Српски села кон србија а ние да го имаме у свој граници Прохор Пчински па сеа ти оцени дали е он патриот или што е

Виктор Л
29-10-12, 18:49
2RKMFXDav_c

:)))))))))))))))))))))))))

zverka
29-10-12, 19:15
Независно од жестоките политички конфронтации на јавна сцена, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ не кријат дека преговараат меѓусебно во Кичево да настапат со заеднички кандидат, со што ќе се обидат и наредните четири години Македонец да остане на градоначалничката функција во оваа општина. Двете партии сметаат дека на овој начин може да се задржи Кичево во „македонски раце“, иако општината ќе стане доминантно албанска, бидејќи кон неа ќе се припојат Зајас, Осломеј, Другово и Вранештица. Идејата на македонскиот политички блок е со заеднички кандидат да ги обединат гласовите на етничките Македонци и да го искористат отсуството на голем број иселени Албанци од кичевскиот крај.

Во ВМРО-ДПМНЕ се оптимисти и се надеваат дека ќе успеат да се договорат за заеднички кандидат за градоначалник, но во СДСМ се воздржани и велат дека таа идеја била само нафрлена, но не и детално разгледана. Наспроти воздржаноста на социјалдемократите, претседателот на ВМРО-НП Љубчо Георгиевски во интервју за телевизијата „24 Вести“ порача дека за „Сојузот за иднината“ предводен од СДСМ е подготвен да поддржи заеднички кандидат со ВМРО-ДПМНЕ, за да се зачува оваа општина во македонскиот блок.

Висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ вели дека врз основа на првичните контакти, може да се заклучи дека има расположение кај СДСМ за заеднички настап во Кичево. Вели дека деталите уште не ги прецизирале, но дека биле разгледувани моделите како би се извело тоа.

„Кандидатот за градоначалник може да биде заеднички, а да одиме со посебни советнички листи. Врз основа на соодносот на добиените гласови на листите, ќе може да направиме и поделба на функциите во општината. Бидејќи сметаме дека овој принцип на соработка треба да биде долгорочен, во наредните три-четири изборни циклуси, предлагаме кандидатот за градоначалник да го даде партијата што во моментот ја има централната власт. На тој начин ќе се обезбеди поуспешна комуникација“, вели функционер од ВМРО-ДПМНЕ.

Тој додава дека на денот на изборите двете партии ќе мора добро да се организираат и на избирачките места, за да се спречи праксата на групно гласање и гласање во име на друг, што ќе биде на штета на македонскиот кандидат.

За разлика од ВМРО-ДПМНЕ, во СДСМ велат дека начелно се подготвени да поддржат заеднички кандидат, но тој треба да биде прифатлив за двете партии. Тврдат дека се' уште немало суштински разговори и дека не навлегувале во детали околу советничките листи, ниту пак поделбата на општинските функции.

Додека во ВМРО-ДПМНЕ не исклучуваат повторна кандидатура на актуелниот кичевски градоначалник Благоја Деспотовски, во СДСМ сметаат дека тоа не би било најдоброто решение за Кичево. Мислат дека тој изминатиов период не се покажал и дека ќе треба да се размислува за друг кандидат.

И во двете партии сметаат дека политичката конфронтација во другите општини ќе влијае на евентуалната соработка во Кичево. Стравуваат дека може да се случи гласачите да бидат збунети, но се надеваат дека ќе ги разберат причините за соработката. ОД ВМРО-ДПМНЕ најавуваат дека кандидатите за градоначалници ќе ги утврдуваат во декември и дека тој период очекуваат да се интензивираат преговорите со СДСМ.

На последните парламентарни избори ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ВМРО-НП и ЛДП заедно освоија околу 16.000 гласови, наспроти 11.800 гласа што ги освоија ДУИ, ДПА и партијата на Руфи Османи НДП.

AVATAR
29-10-12, 21:29
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2RKMFXDav_cПарите наменети на дискредитација на опозицијата, рахитичното петле не ги обезбедило со брцање во сопствениот џеб, туку со брцање во твојот и мојот. За твојот џеб и не се секирам, гледам дека си среќен што можеш да донираш за еднооки, но поради тоа што неовластено брца во мојот џеб, шиичето ќе му биде свиткано, како што е редот.

THE_CHOSEN_ONE
29-10-12, 22:18
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/297147_482524625102854_1506535539_n.jpg

N.C.D.
29-10-12, 23:21
...ja izgubivme drzavata ama niv se ushte gi imame...gi imame dpm(s)ne i zingo na vlast...

intel
29-10-12, 23:42
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/297147_482524625102854_1506535539_n.jpg

А кошаркарите според Дпмне ги пречекаа 100.000 луѓе. И сега кој е поголем лажго ? :p:p

N.C.D.
29-10-12, 23:45
А кошаркарите според Дпмне ги пречекаа 100.000 луѓе. И сега кој е поголем лажго ? :p:p

..do jaja care...do jaja..

zverka
29-10-12, 23:47
А кошаркарите според Дпмне ги пречекаа 100.000 луѓе. И сега кој е поголем лажго ? :p:p
За нивните потреби собира 100.000. луѓе.:sarkazam:Особено СИТЕЛ ако пренесува во живо.;)

N.C.D.
30-10-12, 01:36
-Site mora da gi izmijat racete pred da vlezat vo kukata posle posetata na grobishta,no ne od higienski pricini.

-Posle istite tie grobishta ne se odi vo poseta na malo bebe.

-Ne se sedi pored otvoren prozor dodeka grmi za da ne vleze grom preku prozorot
-Ne preskoknuvaj nekoj koj se istegnal vo dnevna soba zashto nema da porasne.

-Ne se sheta po doma so edna bosa i edna oblecena corapa ,nema da mozesh da se ozenish/omazish.

-Ako gi vkrstish racete so drugi dodeka se pozdravuvate,nekoj ke se omazi/ozeni,shto mu dovaga kako protiv merka na ova pogore.

-Ako imash pomal palec na nogata od prstot do nego ,zenati ke te tepa vo brak.

I se razbira neshto shto nema nikakva vrska so feng shu (kako ova pogore da ima )-na komshijata da mu crkne kravata pa potoa i na mene,pa da vidam togash od kogo komshijata ke kupuva mleko !!!

N.C.D.
30-10-12, 01:36
-Site mora da gi izmijat racete pred da vlezat vo kukata posle posetata na grobishta,no ne od higienski pricini.

-Posle istite tie grobishta ne se odi vo poseta na malo bebe.

-Ne se sedi pored otvoren prozor dodeka grmi za da ne vleze grom preku prozorot
-Ne preskoknuvaj nekoj koj se istegnal vo dnevna soba zashto nema da porasne.

-Ne se sheta po doma so edna bosa i edna oblecena corapa ,nema da mozesh da se ozenish/omazish.

-Ako gi vkrstish racete so drugi dodeka se pozdravuvate,nekoj ke se omazi/ozeni,shto mu dovaga kako protiv merka na ova pogore.

-Ako imash pomal palec na nogata od prstot do nego ,zenati ke te tepa vo brak.

I se razbira neshto shto nema nikakva vrska so feng shu (kako ova pogore da ima )-na komshijata da mu crkne kravata pa potoa i na mene,pa da vidam togash od kogo komshijata ke kupuva mleko !!!

N.C.D.
30-10-12, 01:55
Odavna e poznato deka makedoncite se "anticki narod".Megutoa duri neodamna e primeteno deka makedoncite bile tehnoloski porazvieni od toa shto se mislelo.
Ushte vo sredniot vek oni znaele za internet.
Do ova otkritie e dojdeno blagodarejki na edna epska pesna za Krali Marko.Bil dovolen samo eden stih za da se dokaze postoenje na internet kaj antickite makedonci .Istovremeno toj stih otkriva deka ushte togash evidentno se obrnuvalo vnimanie na shtetnosta od pregolemo koristenje na net.
Toj eden krucijalen sth e onoj vo koj razgovaraat majkamu na Krali Marko i golemiot makedonski junak.
Majka mu vsushnost mu vika na Marko:"Batali go sinko cetovanjeto".
Pasko Kuzman

ubermensch
30-10-12, 01:56
НЦД зезај се ти ама ако те прочита Донски ќе го објави ова у книга :D

AVATAR
30-10-12, 02:08
НЦД зезај се ти ама ако те прочита Донски ќе го објави ова у книга :D

Абе слушам и оној газдата на Македон Бетон напишал книга. Точно ли е тоа? Да не му е роднина на Конкрит?

king
30-10-12, 02:45
Сахрани себе а не алкохол:D:D:D

ppGcoG7yyiA

ubermensch
30-10-12, 13:00
Абе слушам и оној газдата на Македон Бетон напишал книга. Точно ли е тоа? Да не му е роднина на Конкрит?

Најверојатно :D :D патем незнам за книгата ама ништо чудно колку такви заботини од книги има за антички македонии и букефали ехее ...

N.C.D.
30-10-12, 13:08
..aba luge kade e dule savic....

ubermensch
30-10-12, 13:19
Мене ме интерсира кај е чичко Андреј :) чаирчанецот ....

intel
30-10-12, 14:21
Мене ме интерсира кај е чичко Андреј :) чаирчанецот ....

Сега ќе дојде и ќе го праша НЦД зошто не праша прво за Афион. :D

N.C.D.
30-10-12, 18:17
..duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulee saaavic...duuuuuuuuuuuuuuuuuuuleeeeeeeeeee saaaaaaaaaavic......

Andrej
30-10-12, 18:45
Мене ме интерсира кај е чичко Андреј :) чаирчанецот ....

Јас ке ти одговорам .... А информацијата е може интересна и за Фрфљо за да разбере нешто.....

Го напуштив форумот поради непринципелното однесување на Трн во око и Боки ....

Денес се вклучив во дискусијата на темата за Трн, не поради Трн туку зашто ми е прекурчено од ретро погледите на ментално заостанати форумџии .... Курот не можат да си го видат освен во огледало, а ни кажуваат што било и што некој кажувал.... Кога ке дојдат на денешнината најверојатно ке бидат дрти старци кој ке заборават зашто доаѓале на форуми ....

N.C.D.
30-10-12, 18:46
Јас ке ти одговорам .... А информацијата е може интересна и за Фрфљо за да разбере нешто.....

Го напуштив форумот поради непринципелното однесување на Трн во око и Боки ....

Денес се вклучив во дискусијата на темата за Трн, не поради Трн туку зашто ми е прекурчено од ретро погледите на ментално заостанати форумџии .... Курот не можат да си го видат освен во огледало, а ни кажуваат што било и што некој кажувал.... Кога ке дојдат на денешнината најверојатно ке бидат дрти старци кој ке заборават зашто доаѓале на форуми ....

..do jaja care...do jaja...:lol2::lol2::sepoklonuva:

Трајковски Борче
30-10-12, 18:52
Го напуштив форумот поради непринципелното однесување на Трн во око и Боки ....

Од играчка ја прајш плачка. Сто пути те поканив на ракиијка, вети па откажа, за да се изнапрајме муабет и за овие форумски заебанции кои ти ги прјш баук. Овде на форумов и сега да почнеш да размрсуеш чипкини влакна како треба да функционираат модератори и администратори, одма те банирам бе пријатељу. Што има тука непринципиелно...? И дај не тупосуј со јавни демагогиии за правила и принципи како ТИ ја замислуваш Воденица, туку пиши се на списокот за утрешната дружба, и ќе видиш на лицу места дека за ова што ти го зборам сум 102,3% у право, бе друже Андреј...

Frfljo
30-10-12, 18:56
Курот не можат да си го видат освен во огледало, а ни кажуваат што било и што некој кажувал.... Кога ке дојдат на денешнината најверојатно ке бидат дрти старци кој ке заборават зашто доаѓале на форуми ....

Постои едно мало плаво апче за такви ситуации и веднаш ќе можеш да си го видиш курот без проблем.

Andrej
30-10-12, 19:53
Постои едно мало плаво апче за такви ситуации и веднаш ќе можеш да си го видиш курот без проблем.

Па испи едно апче и ке видиш дека одоздола имаш четири јајца.... Тие другите две треба да те загрижуваат ....

N.C.D.
30-10-12, 20:06
Па испи едно апче и ке видиш дека одоздола имаш четири јајца.... Тие другите две треба да те загрижуваат ....

..moj covek....toa care...toa....:D

Frfljo
30-10-12, 20:08
..moj covek....toa care...toa....:D

То царе...до јаја... Друго не верувам дека знаеш да напишеш? Утре ќе отворам тема НАПРЕД СДСМ прв ќе бидеш кој ќе напише БРАВО ФРФЉО СО ТЕБЕ СМЕ! :D

А она "мој човек"...што и тебе ти е препишана терапијата?

king
30-10-12, 20:22
Советници на СДСМ рентале државни ниви како да се нивниИздавале државни ниви под наем лажејќи дека се нивни. Советници од опозициската СДСМ во општина Зелениково, за 100 евра по хектар, на своите соселани им рентале обработливи површини кои се во државна сопственост. Насер Ќаиловски, еден од оштетените пред камерата на Сител, сведочи за измамата.

Инспекторатот излегол на терен и на затечените фармери во нивите им изрекле казна од 2000 евра. Дури тогаш несудените производители од Зелениково разбрале дека се измамени од лажните газди.
Недостасуваат и осум трактори кои исто така биле во државна сопственост а кои ги чувале во машински парк.
Од МВР направиле увид на лице место. Градоначалникот Груевски вели дека сега останува на институциите да ги најдат виновниците за да може да се заштити државното земјиште.


http://www.sitel.com.mk/sovetnici-na-sdsm-rentale-drzhavni-nivi-kako-da-se-nivni

N.C.D.
30-10-12, 20:57
То царе...до јаја... Друго не верувам дека знаеш да напишеш? Утре ќе отворам тема НАПРЕД СДСМ прв ќе бидеш кој ќе напише БРАВО ФРФЉО СО ТЕБЕ СМЕ! :D

А она "мој човек"...што и тебе ти е препишана терапијата?

..edinstveno shto sum ti mnogu blagodaren e toa deka poradi tebe po moe sfakanje se vrati doktor Andrej...fala ti mnogu za toa !!! :D

Frfljo
30-10-12, 21:09
..edinstveno shto sum ti mnogu blagodaren e toa deka poradi tebe po moe sfakanje se vrati doktor Andrej...fala ti mnogu za toa !!! :D

Не се секирај...Ќе дадам се од себе наредниве 3 месеци да те натерам да ја прочиташ твојата прва книга-лектира...

Нема да биде некоја тешка, ќе пробаме прво со лектири од прво одделение, како Лилав Пилав или Грдото Пајче...

За 6 месеци гарантирано ќе можеш да го оформиш твоето прво самостојно мислење на форумов...Па нека биде и 50-илјадито! :D

N.C.D.
30-10-12, 21:20
..mozam da te navredam na 17 nacini,ama ne si mi predizvik..izvini !!

Frfljo
30-10-12, 21:47
..mozam da te navredam na 17 nacini,ama ne si mi predizvik..izvini !!

И тоа би било некаков си почеток, ама не верувам дека си способен сам да смислиш навреда...Ќе искористиш некоја веќе напишана и видена овде, како и сите реплики досега ;)

king
30-10-12, 22:04
Долина на волците иде на ТВ .... и одма гробна тишина на форумот..:sram::D


http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/5717233_700b.jpg
http://forum.kajgana.com/styles/default/xenforo/emot/pos.gif

N.C.D.
30-10-12, 22:35
И тоа би било некаков си почеток, ама не верувам дека си способен сам да смислиш навреда...Ќе искористиш некоја веќе напишана и видена овде, како и сите реплики досега ;)

..ima edna pogovorka shto sum ja kazal porano "mali ne jebi na uranak"....
...znaci ti si tipicen vmrovec....25.000 postovi imam napishano,imam poezija pishuvano i ti mi vikash tuka veke dva dena "abe napishi neshto svoe"...
i kako sega da te tretiram seriozno...istata recenica ja pishuvash veke dva dena......

Ќе искористиш некоја веќе напишана и видена овде, како и сите реплики досега...
????? ne mi e jasno shto sakash da kazesh ???

Frfljo
30-10-12, 22:42
..ima edna pogovorka shto sum ja kazal porano "mali ne jebi na uranak"....
...znaci ti si tipicen vmrovec....25.000 postovi imam napishano,imam poezija pishuvano i ti mi vikash tuka veke dva dena "abe napishi neshto svoe"...
i kako sega da te tretiram seriozno...istata recenica ja pishuvash veke dva dena......

Ќе искористиш некоја веќе напишана и видена овде, како и сите реплики досега...
????? ne mi e jasno shto sakash da kazesh ???

Па убаво напишав, напиши нешто свое а ти ми цитираш српски поговорки... :nemiseveruva:

Каква поезија човеку, она не може ни пијан човек да го напише...

Имаш ли ти некој свој политички став, критичко мислење а тоа да не биде препишано од некој член на форумов?

king
30-10-12, 22:45
Каква поезија човеку, она не може ни пијан човек да го напише...


N.C.D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:D

N.C.D.
30-10-12, 22:48
Па убаво напишав, напиши нешто свое а ти ми цитираш српски поговорки... :nemiseveruva:

Каква поезија човеку, она не може ни пијан човек да го напише...

Имаш ли ти некој свој политички став, критичко мислење а тоа да не биде препишано од некој член на форумов?

Ona shto vredi vo tvojot svet i vo tvoeto raspolozenie ne vredi i vo mojot,i jas,za razlika od tebe ja pocituvam taa distinkcija.I ne delam priracnici.

ubermensch
30-10-12, 23:36
Долина на волците иде на ТВ .... и одма гробна тишина на форумот..:sram::D


http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/5717233_700b.jpg
http://forum.kajgana.com/styles/default/xenforo/emot/pos.gif

Не бе ја колоквиум иам утре па учам :D :D нема врска тоа со долината

N.C.D.
31-10-12, 01:18
:zzz::zzz::zzz: leka nok....

king
31-10-12, 01:20
:zzz::zzz::zzz: leka nok....

саатот не ти е точен, имаш уште 40 минути!:D

N.C.D.
02-11-12, 01:49
:spie::spie::spie::zzz::zzz:

N.C.D.
02-11-12, 11:55
...osekam deka od sabajle forumov "prdna"....neshto ne go biva....

king
02-11-12, 12:15
Правам партија за 10.000 евра

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=874199A552F53F43AACA5D8724F2A7CC

concrete
02-11-12, 15:14
Правам партија за 10.000 евра

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=874199A552F53F43AACA5D8724F2A7CC


..занимливо......зело интересно.., кај е типот да инвестирам 10.000-50.000 евра, ако ме убеди дека тоа ќе значи 25% од сите понатамошни заработки ..кога веќе гледам дека од "воденицава" не бива ништо.., претворена во сдсм-овско губитничко друштво....:D:D:D

factotum
02-11-12, 15:18
..кога веќе гледам дека од "воденицава" не бива ништо.., претворена во сдсм-овско губитничко друштво....:D:D:D

:lol: :lol: :lol:

Стари бери памет!!! Уште имаш време да се качиш во возот што оди во вистинска насока!!!! Ајде и ти во пакет со другар ми Виктор, ти кум ја старосват!!!:D

concrete
02-11-12, 15:28
:lol: :lol: :lol:

Стари бери памет!!! Уште имаш време да се качиш во возот што оди во вистинска насока!!!! Ајде и ти во пакет со другар ми Виктор, ти кум ја старосват!!!:D

..siguren si za vozot????

http://www.nationmultimedia.com/new/2012/09/09/national/images/30190023-01_big.jpg

factotum
02-11-12, 15:35
..siguren si za vozot????

Слушај... Немојте вие нам за возови! Вие осем купување на бронза на почек, и тоа со фајде - немате ПОЈМА од ништо друго!!! Еее више.....

:D

concrete
02-11-12, 16:03
Слушај... Немојте вие нам за возови! Вие осем купување на бронза на почек, и тоа со фајде - немате ПОЈМА од ништо друго!!! Еее више.....

:D

..знаев, пукате од замор на материјал на 8,000 циклуса...:)

zverka
02-11-12, 19:41
Фала ти , еве сега е подобро,нели? Не ми текна да сменам на кирилица.:pozdrav:
Антула :pozdrav:

Antula
02-11-12, 19:49
Антула :pozdrav:

Фала на љубезниот прием,воодушевена сум.:)

N.C.D.
02-11-12, 19:56
..cekam i na mene da mi se zablagodarish...da ne me zaboravi ??

zverka
02-11-12, 19:59
Фала на љубезниот прием,воодушевена сум.:)
Па и ист пол.Да не почнат и тебе да те нарекуваат Антул:D

Antula
02-11-12, 21:44
..cekam i na mene da mi se zablagodarish...da ne me zaboravi ??

Јас се извинувам:sram:, големо благодарам и до тебе.

Antula
02-11-12, 21:46
Па и ист пол.Да не почнат и тебе да те нарекуваат Антул:D

Хахахаха, еве сега знаат дека сум женско.:)

Трајковски Борче
02-11-12, 21:53
Здраво живо женска... Силно ја отвори вратата, па затоа помислија дека си машко...:D Добре дојде другарице Антула:D

concrete
02-11-12, 22:09
....7998,7999,....8000..пук!!!:D

zverka
02-11-12, 22:13
Антула,со твоето присуство го збогати форумов,добро дојде и внимателно со волциве,посебно внимавај и пази се од Милег и Конкретниот-маестро.Останатите се бе-зопасни.??

concrete
02-11-12, 22:16
....добро дошла Антула..добродошла, ех.., а сеа кога ќе се појави и Димитрула....кај ли ќе ни биде дострелот.....:D:D

Трајковски Борче
02-11-12, 22:16
Антула,со твоето присуство го збогати форумов,добро дојде и внимателно со волциве,посебно внимавај и пази се од Милег и Конкретниот-маестро.Останатите се бе-зопасни.??

Ако продужиш вака другарице зверка, ја не му даам више од месец дена, најдоцна до нова година, конкретнион ќе облече плава маица, и ќе сврти лис... Да знаев дека вака се однесуваат дамите од СДСМ према ДПМНЕ-овчичките, и ја ќе бев таков, беш ми матер...:D:D:D

Antula
02-11-12, 22:23
Здраво живо женска... Силно ја отвори вратата, па затоа помислија дека си машко...:D Добре дојде другарице Антула:D

Здраво пријателе, феноменални сте. Јаки сме ние женскиот пол,нели?:opa:

Antula
02-11-12, 22:25
....добро дошла Антула..добродошла, ех.., а сеа кога ќе се појави и Димитрула....кај ли ќе ни биде дострелот.....:D:D

Нема спас од нас хахахаха, фала,фала, супер сте.:)

zverka
02-11-12, 22:31
Нема спас од нас хахахаха, фала,фала, супер сте.:)
Пази се од овој, стар ,незгоден играч,штета што напуштил партија,му одбиле тендер.:D:D

Antula
02-11-12, 22:38
Пази се од овој, стар ,незгоден играч,штета што напуштил партија,му одбиле тендер.:D:D[/QUOTE]
:haha::haha: dobra si , me iznasmea so ova za tenderot.

zverka
02-11-12, 22:43
Пази се од овој, стар ,незгоден играч,штета што напуштил партија,му одбиле тендер.:D:D
:haha::haha: dobra si , me iznasmea so ova za tenderot.[/QUOTE]

Немој ,Антула не го потценувај Конкретниов.Штета што не напуштил.Тука треба да се дискутира во партија.:D:D

N.C.D.
02-11-12, 23:02
..i jas ti vikam (a jas shto ke kazam e zakon na forumov) cuvaj se od toj star bludnik concrete....
...taka nasedna eden miki,pa ovoj nashiov go obescesti....:D

concrete
03-11-12, 00:21
Ченто ти е уште мамурен од теревенки, временски зони, дрндање на авион....сеа да видиш коа ќе се освести па коа ќе влезе ..........ко слон у стаклена бавча, пердушки ќе се разлетаат:D:D:D
...патем коа спомнав пердушки.., а бе ми го нема соколи да пропафка:hmmm:...што му е на софтверов..ова не го напишав за овде.....

Тосе
03-11-12, 00:31
Ченто ти е уште мамурен од теревенки, временски зони, дрндање на авион....сеа да видиш коа ќе се освести па коа ќе влезе ..........ко слон у стаклена бавча, пердушки ќе се разлетаат:D:D:D
...патем коа спомнав пердушки.., а бе ми го нема соколи да пропафка:hmmm:...што му е на софтверов..ова не го напишав за овде.....

Кинг ги меша лончињата. Знаш човека

N.C.D.
03-11-12, 00:33
..ne znae da gi koristi ushte site alati i mu eba mamata na softferot...

TpH_Bo_OkO
03-11-12, 00:35
Овој Васко според однесувањето, мора да има некое ментално растројство.

http://www.youtube.com/watch?v=yK_nM4OLjdM

Без разлика на емисијата.

king
03-11-12, 00:35
..ne znae da gi koristi ushte site alati i mu eba mamata na softferot...

Немој случајно да помешам кај она ... „банирај го членот 14 дена оа тема„ и за тој погорниот исто важи:D:D

Тосе
03-11-12, 00:40
да бе, место пијачка да частиш ти постови ми бришеш од off-topic тема и тоа официјална.
Лесно е да бришеш, купи ми нови кондури да те видам.

king
03-11-12, 00:44
да бе, место пијачка да частиш ти постови ми бришеш од off-topic тема и тоа официјална.
Лесно е да бришеш, купи ми нови кондури да те видам.

Додека пишуваш офтопик никој нема ништо да ти брише, но кога се занимавате со работи за кои милион пати е речено каде и како се решаваат без пардон ќе бидете бришени.... како најблага мерка.

Тосе
03-11-12, 00:47
Додека пишуваш офтопик никој нема ништо да ти брише, но кога се занимавате со работи за кои милион пати е речено каде и како се решаваат без пардон ќе бидете бришени.... како најблага мерка.

А пијачката не ја ни спомнуваш... ни кондурите :D
Башка дискутабилно е дали сум се занимавал со недозволени работи, ама нема врска.. бркај работа

BertThom70
03-11-12, 00:48
NCD i Tose,
off-topic temata ne vi dava za pravo da komentirate za nacinot na rabota na moderatorite!

Ve zamoluvam da prekinete so takvite zabeleshki i da se vratite nazad na temite koi se interesni za vas.
Onie temi koi ne vi se interesni, ignorirajte gi!

N.C.D.
03-11-12, 01:11
NCD i Tose,
off-topic temata ne vi dava za pravo da komentirate za nacinot na rabota na moderatorite!

Ve zamoluvam da prekinete so takvite zabeleshki i da se vratite nazad na temite koi se interesni za vas.
Onie temi koi ne vi se interesni, ignorirajte gi!


..ne si ti vinoven,veke ti rekov..vinovni se ostanatite buljashi koj dozvoluvaat na nekoj da otvara moronski temi na sekoj 5 minuti..
..i jas ,a i Toce ne se pobunivme za toa,tuku deka so toa (mene mi e jasno zashto ) go eba cel forum..
..ne deka ne znam kako da mu se sprotistavam tuku toa e rabota na moderatorite....

N.C.D.
03-11-12, 01:12
Овој Васко според однесувањето, мора да има некое ментално растројство.

http://www.youtube.com/watch?v=yK_nM4OLjdM

Без разлика на емисијата.

..neli rekov deka e psihopata ovoj covek....

zverka
03-11-12, 01:13
да бе, место пијачка да частиш ти постови ми бришеш од off-topic тема и тоа официјална.
Лесно е да бришеш, купи ми нови кондури да те видам.


:haha::lol2:

N.C.D.
03-11-12, 01:14
:haha::lol2:

..mislam deka i ti si moderator,ili se lazam ??

BertThom70
03-11-12, 01:20
..ne si ti vinoven,veke ti rekov..vinovni se ostanatite buljashi koj dozvoluvaat na nekoj da otvara moronski temi na sekoj 5 minuti..
..i jas ,a i Toce ne se pobunivme za toa,tuku deka so toa (mene mi e jasno zashto ) go eba cel forum..
..ne deka ne znam kako da mu se sprotistavam tuku toa e rabota na moderatorite....

I mene ne mi interesna temata, no toa ne znachi deka treba vednash da se zatvori.
Dokolku vo odreden period ne predizvika interes kaj vodenicarite i ima malku komentari, sigurno deka moderatorite soodvetno ke reagiraat.

Vo megju vreme, vie izvlecete gi interesnite temi povtorno na prvata strana.

N.C.D.
03-11-12, 01:26
..shto da gi izvlekuvame koga na sekoj 5 minuti pishuva nekoja moronska tema...
...zashto nashi t.e. moi temi bile prefrlani posle 2 minuti...pa ushte i mi zamerija deka sum pravel kontra tema kako vmrovec....

zverka
03-11-12, 01:35
..mislam deka i ti si moderator,ili se lazam ??


НЦД,не сум фактор што одлучува но од срце ,најискрено ти ја препуштам честа да бидеш ти модератор.Се разбира доколку дозволат останатите фактори.
Ова е навистина искрено.И се чудам зашто до сега ти не си барем СУПЕР-модератор.

Не знам зашто се лажеш?

N.C.D.
03-11-12, 01:41
..koj ostanati faktori ??? ako sakav ,do sega deset pati ke bev supermoderator....

..koj odlucuva dali nekoja tema ke se zatvori ili ne ???
..mislev deka se lazam deka si moderator,posle vidov deka navistina si...

Трајковски Борче
03-11-12, 01:51
НЦД, прекини да ја коментираш работата на модераторите...!!! Ова ти е речено многу пати а и вечерва од Кинг и Бертхом. Ако и понатаму продолжиш на која било тема да мудруваш што треба да прават модераторите ќе те банирам. Ова не важи само за НЦД туку за сите учесници во дискусиите. Работата на модераторите и коментари од типот по кој пат иде или не иде Форун Воденица, не е дозволено во која било тема па и на оваа официјална офф топик.

N.C.D.
03-11-12, 01:53
..abe ajde..kaj beshe do sega da intervenirash...go sjebaa forumov a ti sega najde da mi pretish...

Трајковски Борче
03-11-12, 01:58
..abe ajde..kaj beshe do sega da intervenirash...go sjebaa forumov a ti sega najde da mi pretish...

Кај бев? Го сјебале форумов? Ти “претам“? Не бе друже НЦД, не ти се заканувам туку те банирам. Ајде сега иди плачи и бунтувај се на друга тема, да те видам?

Трајковски Борче
03-11-12, 02:03
Фрфљо, не реплицирај на член кој не може да ти одговори на тема од која е баниран. И не е добро да се подмсеваш.

Misla
03-11-12, 02:17
Овој Васко според однесувањето, мора да има некое ментално растројство.

http://www.youtube.com/watch?v=yK_nM4OLjdM

Без разлика на емисијата.

хахахх Добар поинт....... хахахах

„.....Лидерите на коалиционите партнери се договориле... Никој од нив да не биде на Позиција“ .... претпоставувам се мисли за позициите Премиер, министри, заменици.... :hmmm:

Прашање: Тогаш... кој ќе биде премиер??? :hmmm:

Претпоставувам дека тоа е Никола Груевски..... како нивно најдобро решение.... :sarkazam:

zverka
03-11-12, 03:05
Една работа е кога власта ќе се разочара од својот народ, а сосема друга е кога народот ќе се разочара од својата власт. Бидејќи далеку полесно е да го прифатиш она што не можеш да го промениш отколку да го промениш она што не можеш да го прифатиш. И затоа, подобро е да погрешиш гласно, отколку да гласаш погрешно.

concrete
03-11-12, 12:37
Една работа е кога власта ќе се разочара од својот народ, а сосема друга е кога народот ќе се разочара од својата власт. Бидејќи далеку полесно е да го прифатиш она што не можеш да го промениш отколку да го промениш она што не можеш да го прифатиш. И затоа, подобро е да погрешиш гласно, отколку да гласаш погрешно.

..хе..ова е веќе посложено за IQ на една бетонска тула..., ништо не ми е јасно.
Освен....некаде во задните редови на умот ми се врти мислата дека, ебаниот е ебан , а тепаниот е тепан..независно кој, каде и како погрешил, бил гласен или гласал....:hmmm:

factotum
03-11-12, 20:39
Vedrana Rudan, književnica:
Pobili smo se da bi nam svjetske lopine ukrale sve što imamo

Slabo pratim politička dešavanja u BiH. Ne zanimaju me ni ona u Hrvatskoj. Političare držim prodanim dušama koje bi sve učinile da bi sebi pomogle. Jednaki su ma gdje lagali...


Преземено од „Ослобоѓење“. Целоит текст овде (http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/intervju/pobili-smo-se-da-bi-nam-svjetske-lopine-ukrale-sve-sto-imamo).....

concrete
03-11-12, 20:49
Преземено од „Ослобоѓење“. Целоит текст овде (http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/intervju/pobili-smo-se-da-bi-nam-svjetske-lopine-ukrale-sve-sto-imamo).....

.....оваа Ведрана како да ми е пола век помлад клон....имаме АПСОЛУТНО ИСТИ погледи на светот, политиката у него ...кошерите и останатата педофилистичарска педераана...:cool:

concrete
03-11-12, 20:53
Фрфљо, не реплицирај на член кој не може да ти одговори на тема од која е баниран. И не е добро да се подмсеваш.

Борче бе, звани бургија..да не беше и ти од трлото на оние кои во секоја прилика ни објаснуваат како Грујо ја гуши слободата на печатот и слободното изразување и брише се што не е во негов интерес, не го слави и велича......или нешто се лажам:hmmm:

Трајковски Борче
03-11-12, 20:58
Борче бе, звани бургија..да не беше и ти од трлото на оние кои во секоја прилика ни објаснуваат како Грујо ја гуши слободата на печатот и слободното изразување и брише се што не е во негов интерес, не го слави и велича......или нешто се лажам:hmmm:

Што ти е избришано тебе од мене? Каде гледаш дека ја гушам слободата на говор, преку едноставен пример дека не е во ред да се реплицира на некој кој е баниран од темева? Каде има тука гушење на демократските принципи на слободата на изразување која оваја прекрасна и најдемократска влада ни ги овозможи и директно покажа преку сопствените примери? Да не имаш некој проблем со тегличињата, па си ги смешал оние за сабајле со овие за навечер... ЈБЛТГН...? Који ти је курац бе птичурино...???:nemiseveruva:

Трајковски Борче
03-11-12, 21:11
Една слика 1000 зборови... :lol::lol::lol::lol: Канаринац...:lol::lol::lol:

http://images.plusinfo.mk/large_gal/2012/11/03/grujo%20fudbal.jpg

lofdzijata
03-11-12, 21:14
fotomontazha....

David
03-11-12, 21:21
abe kako ne vi zdosadi, barem za weekend da otkachite politika....od Petak 17 PM do Ponedeljak 8 AM, ....pa duri i serverite se iskljuchuvaat za vreme weekend ( mislam onie politichkite)...tepajte od Ponedelnik do Pteak strogo politika, ama prajte malku pauza so sport ,muzika, zabava, flert, koj so koja, ti rekov mi reche, film, zabava...Borche stegaj zabarana preku weekend za teshki tovarni vozila...barem ti si sminka typac...volish lepe stvari...

David
03-11-12, 21:26
off topic: Borche ova za tebe, chitaj vnimatelno, prenesi mu na Concrete ;) )))))))))))))))))

Мастурбација кај мажите го намалува ризикот од рак на простатата,

http://www.plusinfo.mk/vest/64594/Koi-se-pridobivkite-od-masturbiranjeto

concrete
03-11-12, 21:36
...па Давиде....
http://www.autoguide.com/gallery/d/585897-3/2013-VW-Beetle-Turbo-interior.jpg
http://www.autoguide.com/gallery/d/585905-3/2013-VW-Beetle-Turbo-side.jpg...a???
..добра ли е за од следниот "тендер" :D:D:D:D

..мастурбација???
....хе,хе така ли го реши проблемот кој те престраши и заради кој не излегуеше од клиника....????