PDA

Види ја целата верзија : Миленко (Африм) Неделковски


SuicideMessiah
16-02-12, 01:53
Миленко бил Африм?!

Откако телевизија Канал 5 се огради од коментарите на профилот потпишан под името Миленко Неделковски, а во кои се шири говор на омраза кон Албанците, Миленко стана Африм. Имено, доцна вечерва, на истиот Фејсбук профил се појави коментар на албански јазик, кој преведен на македонски гласи:
- Јануари јас Африм Лимани од село Џепчиште пред еден месец сум направил името на профилот на М. Неделковски и сите вие во памет и како вие младите мајмуни да паднете на моите провокации.
Јавниот обвинител сега има задача да го испита случајот и да покрене постапка за вештачеœе, со која би се утврдил идентитетот и адресата од каде коментари испраќа Африм од Џепчиште, со што тој би бил уредно санкциониран.
Африм во дел од коментарите ѝ се обраќа и на новинарката на Канал 5, Снежана Лупевска, со зборовите:
- Снежана Лупевска само албански љубовник.
Познавачи на албанскиот јазик на социјалните мрежи коментираат дека во оваа реченица згрешен е родот, што асоцира на непознавање на истиот.
Интересно е токму тоа што истата новинарка денеска јавно се огради од коментарите на профилот со слика на Миленко Неделковски, во кои се шири говор на омраза кон Албанците и додаде дека е задоволна што тоа го сторила и телевизијата во која работи.
Африм на албански јазик значи „зближување“, коментираат граѓани на социјалните мрежи.
И јас сум Африм,а понекогаш и Миленко Неделковски.

Ченто
16-02-12, 02:17
Анбиливибл... Е овој е главна фаца У државата МК...
Треба да е навистина човек ’надвор од памет’ за со овој да биде на иста страна во политиката!

http://v2plusinfo.cfd.mk/large_gal/2012/02/15/afrim.PNG

SuicideMessiah
16-02-12, 02:21
Најтрагикомично е што и овој учи од АБЦ па пробува да се испере од неговите гафови со гугл транслејт па еве што испаднало.

Ченто
16-02-12, 03:27
Ах бре ’Африм’ колку си глуп...

Еве како го фатиле патриотот дека лаже...
На 11 февруари, Миленко на својот прв профил напишал:
„Бидејки се пополни максималниот број од 5.000 пријатели, минувам на следното ниво.“
Отворил патриотот нов профил и оставил ЛИНК за фановите да му се придружат и таму... Е таа фашистичката изрека ’против Шиптарите’ ја напишал на тој другиот профил... Епа ако тој профил не е негов и ако е на некој си Африм, зошто тогаш Миленко на првиот свој профил оставил линк кон профилот на ’Африм’?:)))
Стока!!!:)))

Ало Шврго? Кај се криеш бре обвинителу???

N.C.D.
16-02-12, 09:27
..gi nema neshto "patriotive" od sabajle...ja cekaat direktivata od shtabot so replikite shto treba da gi napishat tuka...
patem,eden albanec mi vika sabajlevo: "ako go najdeme milenko nekade ke mu go rascvetame g'zot"...
..ajde da go vidime sega talat dzaferi kako ke go brani milenko....

SuicideMessiah
16-02-12, 09:44
Убаво викаат кај Геро на Фејсбук,сега Миленко Неделковски Шоу ќе се прекрсти во Африм Лимани Шоу.

Пиповски
16-02-12, 09:48
Ultimate troll

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR__NIb8VLBnfxSXblAFs60Ya-0cwnK7-3-fBnLSJ7MITig98Qi

N.C.D.
16-02-12, 11:31
..eve gi i komentarite shto dosega se stignati vo plus info za debilov.....tuka nekade sme spomnati i nie kako "Vodenica".....znaci deka ne citaat lugeto

komentarite:

1 / 1
StartStop
Последни 3 коментари од 63 коментари Прочитај ги сите коментари:

Објавено: пред 55 минути
Jose:
ovoj neandertalec treba da si lezhi vo zatvor za sirenje na megjunacionalna omraza. Neka ne se vadi sega so losh Google translate na albanski, deka ne bil Milenko tuku nekoj "Afrim" gi pisuval rabotite so shovinisticka sodrzina.

Објавено: пред 56 минути
drini:
Ovoj ni majmunite ne go prifaqaat za svoj, iako shto licit ama ne znael da mnozhit .

Објавено: пред 1 час
Hans:
Hej moRi Afrim be, zasto si go pravil ova na ovoj svinja da mu pravis probljem? sad mu se ljuti i maqedone i shqiptare, mu preti ke mu uzmel merka? sramota jedna Afrim be, baba ima sad da ti bije po dupe, ej mori majmuni!

Објавено: пред 11 часа
Tetova:
Ama i toa sto e napisano na albanski e zgresen rodot

Објавено: пред 11 часа
vase:
klosar sea ke si go pere g...ot

Објавено: пред 11 часа
Marko:
E ova se patriotite kako Milenko. haha..

Објавено: пред 11 часа
Mr. No:
Кога овој зборува во неговата емисија, исто како ку*ва да зборува за невиност.

Повеќе инфо тука: http://www.youtube.com/watch?v=CUAo96qfn9M

Објавено: пред 11 часа
Ardian:
Ovoj covek bez nikakva dvoumnost ima psihicki problemi, kakoe mozno tolku golem broj na makedonci da go slusat ovoj...Tekstot shto ovoj go napisal na albanski da bidete 100% sigurni deka e polno so greski, pa i poslednata recenica nema nikakva smisla...

Ovoj cudesen, histericen, fantaziran, paranoicen, kukavicen covek,treba da mu se kaze kade mu e e mestoto inace sramota za drzavata i narodot.

Објавено: пред 11 часа
c c c:
verry bad google translate

Објавено: пред 11 часа
комита:
Хахахаха ова младите мајмуни на кого се однесува,на тие што се запалија и го критикуваа Миленко. Толку од Вашата екслузивност „Миленко Неделковски: Шиптарите ги множам со нула“.

Објавено: пред 11 часа
Африм:
Ова ве уверувам дека е од Google translate напишано на македонски и превод на албански , обид да се скрие Миленко ? или некој од сево ова сака да испровоцира нешто? како и да е за осудување се и претходното од Миленко и ова од квази Африм

Објавено: пред 11 часа
Една читателка:
Хахахахахахах, каква пародија :D:D
Некако, страв го фати изгледа Миленко?! Па сега со детски финти ќе се искупува:)))))
Што искрен да ти бил овој Африм од Џепчиште, го фати жал за Миленко дека така неправедно му се нафрлија сите, и одма го обзнани своето вистинско име:)))) Јас не разбирам албански, но некој попаметен од мене ете, се произнел дека се работи за лош албански..па многу интересен момент е, Африм од Џепчиште подобро да го владее македонскиот и тоа со кирилично писмо, одошто мајчиниот си јазик:)))

Објавено: пред 11 часа
Beti:
ha ha ha..e ova stanuva smesno....pa sto misli on deka nie sme glupi i sega ke poveruvame na negovite gluposti...grujo taka go sovetuval, kao demek ne bil toj??? e milenko, milenko...proziren si ...ili od edni g..a vlagas vo drugi g...a...

Објавено: пред 11 часа
Redoven:
Makedonijo zemo zalosna edni lazat drugi demantiraat treti spiuniraat cetvrti potplatuvaat makedonija stana balon koj se poduva ama nepuka

Објавено: пред 11 часа
Saso:
E Afrime, pardon Milenko, sakas da se izvadis sega i mislis deka ke ti poveruvame? Idi be begaj, lopurdo, lazove, bitango nizaedna.Idi pravi mu drustvo na tvojot omilen drugar Grujo, setaj so nego...Mozebi taka ke uspeete da dobiete datum za pregovori ili pak clenstvo na Nato, a bez da go smenite imeto. Parazitu..Neznam koj ti dozvoluva da izlagas na TV, ama i toj gazdata od Kanal 5 e ist kako tebe, soncogled.

Објавено: пред 11 часа
filip:
sramota!treba krivicno da odgovara

Објавено: пред 11 часа
Lina:
Milenko=Afrim=BITANGA

Објавено: пред 11 часа
toni:
Svinjata se uplasil ( derri u frigesua)
google translate :D
Kukavica, bidi maz i stoj zad toa sto si go napisal, a ne da glumis i so los google prevod da se obides da ja kries vistinata.

Објавено: пред 11 часа
Пау!:
Се надевам дека она од што очигледно се плаши - па затоа правдањево - точно тоа ќе му се случи!

Објавено: пред 11 часа
Јас :
Се уплаши свињата хахаахахахха

Објавено: пред 11 часа
будали:
А бе човеков е ненормален. Каков Африм,какви правописи. Влези му на профилот и види ги сите стари коментари.Си пишува чисто скопски и во негов стил. Ова е само уште една бламажа. Ако се прави толку маж нека си остане на напишаното. Изгледа овие вмровциве сите се Пи..и. Почнувајќи од Филип и Додовски па до "убер фирерот"

Објавено: пред 11 часа
Mite:
Znaci ne sme site ovci pa da paseme treva.Se posrav i sea so sto da se izbrisam.Djabe e se vekje!

Објавено: пред 11 часа
Читател:
Хахахахахахаха, овој е тешка будала ако мисли дека ќе му поверуваме на смешниов обид да излезе од гом..та во кој сам длабоко се зацапа. Се гледа дека е ептен очаен. А богами и дека е кукавица која нема му.а да остане на тоа што го кажал. Вакви салонски „патриоти“ и „херои“, во државава има премногу, можеме дури и да ги извезуваме.

Објавено: пред 11 часа
Viki:
Milenko alijas Afrim..ha ha ha.Bas mi e simpaticno ova.Zosto be Milenko ili Afrime se isplasi tolku? Koj li samo ti naredi vaka da se blamiras? Eh uste da ti poveruvavme dobro ke bese.

Објавено: пред 11 часа
Are:
lelelel kreten nizaeden se upici odma a sega uste povise si zafrknat, albanski hakeri ima da te najdat, ako ti stvarno pravis vakvi zabludi. (admin ako sakas modificiraj go zborot upici ili zameni go so drug) inace demokratija e znaes :)

Објавено: пред 11 часа
Nekoj:
Toa e prevedeno so mashin, google translate ili neshto. Toa ne e albanski jazik. Toa se albanski zborovi rastrkani po recenenici bez nikakov sostav. Kakvi poznavaci na albanskiiot jazik. Covekot vaka lesno saka da se spasi od takvi grdi ponizuvanja. Siten narod.

Објавено: пред 11 часа
Nekoj:
Toa e prevedeno so mashina, google translate ili neshto. Toa ne e albanski jazik. Toa se albanski zborovi rastrkani po recenenici bez nikakov sostav. Kakvi poznavaci na albanskiiot jazik. Covekot vaka lesno saka da se spasi od takvi grdi ponizuvanja. Siten narod.

Објавено: пред 10 часа
unknown:
slabo so albanskiot milenko ne ti odi so google translate

Објавено: пред 10 часа
HAHAHA:
abe dzabe ti e Milenka ne pieme nafta ejjj!!! o so drugarti Janko da ne se zezashe koga pravese moabet deka otvarash profil od so te baraat ludjeto??? ma da vazi se (shto bi rekli srbi) :)))

Објавено: пред 10 часа
objektiven:
tie shto go znaat albanskiot jazik ke primetat vednash i bez dilema deka ovoj "afrim" koristel nekoja bajata verzija na google translate. tragikomichno. se pojavija mnogu braniteli na milenko a vsushnost go branele "afrim".

Објавено: пред 10 часа
ГеТоАр:
Абе ни да се испере не може... Ова е ептен google translate... Да беше паметен, немаше да заглави во затвор!

Објавено: пред 10 часа
Tata mata:
Drugiot pat nemoj so google translate ,ova e srpska strategija,no za zal ne znaesh albanski proklet novinaru

Објавено: пред 10 часа
Адијат Фета:
Текстот е преведен од македонски на албански во google earth


Објавено: пред 9 часа
interesno:
Odednas zaboravi ubavo da zboruva na makedonski... Interesno.

Објавено: пред 9 часа
Адијат Фета:
Текстот е преведен од македонски на албански во google earth


Објавено: пред 9 часа
Ako:
Tipov zbori albanski kako jas kineski :)
Znaci koe licemerie eeejjj, p**** nevidena. Drug pat Milenko, koga ke kazes nesto, pa bilo i pogresno, stoi zad toa. Ako treba soberi sila i izvini se. Ne se brukaj vaka. Kriminalecu!

Објавено: пред 8 часа
nezdrav:
ovoj ne e zdrav definitivno..ncncnc

Објавено: пред 8 часа
Majka Tereza:
a jas sum majka tereza ,gopod da mu e na pomos na Novinarstvoto vo Makedonija.Predlog:Da se vovede test koj ke sodrzi prashana za psihickata sostojba i da se zaprashamae koj moze da bide se ne Novinar vo Makedonija....

Објавено: пред 7 часа
ditrih:
more ne afrim ke stanes i sv.afrim, ama veke e kasno,znaes kako vikaat:narodot dava ama narodot i zema,ama toa zema ti ne si go razbral ili kako i site si vikase abe jas koga mozev za pari da go lazam ovoj glup narod pa vaka, uste podrzan od vlasta ihiiii pesna a,ama tvojte deca ti si gi prati vo amerika a nasite se tuka,taka da ova nema da pomine lesno,i zatoa sto gospodinot Safet Bisevac go vikase Safet svinjevac ima tuka mnogu raboti za koi treba da najdes odgovor... A ti ako bese patriot tolku golem ke gi ostavese tvoite deca vo tvojata sveta zemja,ama ti si ajjjjjjjjjjjj......

Објавено: пред 6 часа
vladimir petrovski:
duri sega go nasol pismoto(testament) od majkamu vo koe mu kazala koj mu e vistinski tatko?????odma da ide kaj ali vo dui?????

Објавено: пред 6 часа
vladimir petrovski:
duri sega go nasol pismoto(testament) od majkamu vo koe mu kazala koj mu e vistinski tatko?????odma da ide kaj ali vo dui?????a gledam jas facava?????facu ti.....????i ne bese vo nis da naviva za bjrm ,ni vo begis?????

Објавено: пред 5 часа
Meti:
Ova na albanski e cisto prevedeno preku google translator.Kao prvo Xhepcishte ke bese isto so bukvata "ë" na krajot Xhepcishtë.I vo delot kade kazuva "..Milenko Nedelkovski dhe qij ju të gjithë ne mendje.." nema vrska so albanskiot jazik se dodeka bese "..Milenko Nedelkovski dhe ju qij të gjithëve ne mendje.." a toa qe znacese "...Milenko Nedelkovski i ve e*** site vo mozokot.." a ne kako sto pisuva na vasiot prevod.Pozdrav na site

Објавено: пред 5 часа
Ѓорѓе:
Е Миленко милениче.Кој к.р те тера да ги расиоуваш меќуетничките односи.Па Ти си само еден обичен полтрон,улизица,безкичмењак......

Објавено: пред 4 часа
albanec:
ovoj sto zboruva albanski aplo se gleda deka ovaa go napravil so nekoj google translate online, ama milenko kako star majmun ako ima nesto protiv albanci neka dojde vo oci neka kaze be bidi muz a ne od doma po facebook ili iskoci na bit pazar ili stara carsija i kazi sto ima da kazes pa takoj kazuvas deka si muz a ne kako p... da se krijes pozadi kompiuter ama takov majmun taka e naucen on ne e ni muz ni nisto ne e on e ugly mentalno retardiran simpanza.

Објавено: пред 4 часа
antokomunist:
I Milenko i negovite naredbodavaci se totalka zabegani, sve bre toa u sanatorium na lecenje.

Објавено: пред 4 часа
jas:
to e prevedeno na google translate!

Објавено: пред 3 часа
Darko:
Glupiot google translate koristi haha,zar moze da bide tolku BEDEN,ako sakaat moze da go najdat za 5 min

Објавено: пред 3 часа
iso:
lugje makedonci:po glup od OVOJ nema.tandem e so MAGARE.

Објавено: пред 3 часа
dine:
Nema dilema, uste goga se pojavi komentarot na Fejsbuk jasno bese slednoto:
1. Milenko namerno go pusti toa na socijalnata mreza za potoa da negira deka toa e od nego.
2. Toj znae deka MVR iako ima moznosti da otkrie od kade e pusten mejlot, toa nema da go pravi.
I taka temata iako ja napisal ke se zataska, no zaboravil deka
1. Site onie koi rabotat preku internet znaat deka e toa mozno i nemoze taka ednostavno da gi izmami.
2. Toj kolku i da se vadi sega deka navodno e "Afrim" kasno e otrovnite streli veke gi ispratil i govorot na omrazata go pustil, za sto sigurno ke si gi nosi posledicite. i na krajot
3. Jasno bese koj e avtorot na komentarot, stom vednas potoa se javi Kanal 5 i demantirase odnosno se ogradi od komentarite i stavovite na Milenko - tie sigurno ne go napravija toa slucajno.
Zatoa gospodine bidi maz, kako sto znaes da zboruvas gluposti izlezi i javno kazi deka e toa tvoe delo, nemoj da izigravas cirkuzant ili klovn.

Објавено: пред 3 часа
igor:
Pocituvani prijateli!
Na momentalno najreprezentativniot forum za politika i istorija na http://www.macedonians.tv t.e na "Vodenica" ima veke otvoreno tema Afrim=Milenko ,kade e objasneto kako e faten idiotot shto misli deka se skril pod psevdonimot Afrim.
Ve molam da go procitate site a po moznost i da se vklucite vo diskusijata.

Објавено: пред 3 часа
pffffff:
ma daj

Објавено: пред 3 часа
google:
Google translate му го направил преводот, затоа е и таков ....

Објавено: пред 2 часа
KIKO:
JAKA VI E VESTA. PA MRAZI COVEKOT DEMOKRATIJA, NEKOJ MRAZI NEKOJ SAKA NEKOJ PLACE NEKOJ SE SMEE NE VE RAZBIRAM

Објавено: пред 2 часа
cfsbdf:
Почитувана редакцијо,

Текстот погоре, нема никаква логика на албански јазик. Но сум сигурен дека претходно реченица на македонски е преведена на гоогле транслате на албански, и е постирана. Инаку не верувам дека лицето е Албанче....Позз

Објавено: пред 2 часа
Afrim Milenovski:
Mora Milenko da e nekoj znacaen i vazen
90% od napisite vi se za nego
nekoj ovde e budala ?!

Објавено: пред 2 часа
une:
jas kako albanec, najodgovrono bez da siram nekakava si dopolnitelna omraza megu makedoncite i albancite, tvrdam deka Milenko ova sto e na albanski go ima prevedeno na goggle translate i deka toj licno, go napisal ova, ova ke vi go potvrdam na sledniot nacin:
1. Prevodot e banalen, mislam samite izrazi se nevoobiceni za albanskiot jasik, nemaat smilsla
2. Tetovcani, Gostivarcani zborat na razlicen diajlekt od ovoj koj nema nikakva dopirna tocka so nivniot dijalekt
3. Ova sto jas go cita milion posto e od goggle translate, so sto se potvrduava mojata teza deka licno Milenko go ima prevedeno ova za da se izvadi za navredite upateni kon albancite.
Sramota, za Milenko.

Објавено: пред 2 часа
une:
jas kako albanec, najodgovrono bez da siram nekakava si dopolnitelna omraza megu makedoncite i albancite, tvrdam deka Milenko ova sto e na albanski go ima prevedeno na goggle translate i deka toj licno, go napisal ova, ova ke vi go potvrdam na sledniot nacin:
1. Prevodot e banalen, mislam samite izrazi se nevoobiceni za albanskiot jasik, nemaat smilsla
2. Tetovcani, Gostivarcani zborat na razlicen diajlekt od ovoj koj nema nikakva dopirna tocka so nivniot dijalekt
3. Ova sto jas go cita milion posto e od goggle translate, so sto se potvrduava mojata teza deka licno Milenko go ima prevedeno ova za da se izvadi za navredite upateni kon albancite.
Sramota, za Milenko.

Објавено: пред 2 часа
Beni:
Laze i Milenko citam toa od toj kvazi Afrim ..
ne e recenicata na Albanski tuku Milenko si zel Google Translate i od Angliski prevel na Albanski ..posto na Albanski nema Smisla Recenicata..se gleda deka Milenko navistina ima Nula so Albanskiot

Објавено: пред 2 часа
nekoj:
ha ha ha ova e vic na denot neli!!!!!!!!!!
more Milenko ni Vardar ne te pere ...........eee ......kakvi li novinari ima ovaa nasa drzava ........

Објавено: пред 2 часа
ana:
se prasuvam .ZAR OVOJ ZASLUZUMA DA SE KOMENTIRA I DA SE PISUVAAT PRILOZI ZA NEGO?ne treba da se pomnozi so NULA

Објавено: пред 2 часа
gad:
Gledate kako stana Afrim preku nok,zatoa sto i vie makedoncite go osudivte.A na nas ke ni padne v race koga togas pa ke vidi kako ne mnozi so nula.

Објавено: пред 2 часа
shqiptar:
да не беше смешно, ке беше трагично...во целата реченица има еден куп грешки. миленко друже, ако немаш муда да стоиш позади тоа што си го напишал, немој бе мајмуне да пишуваш глупости. сега сакаш да се криеш позади некој африм. барем да најдеше некој албанец да ти ја напише реченицата а не превод од google.trasnlate...ах миленко миленко, не е твоја грешка, грешката е направена уште одамна, кога твоите не користеле ЗАШТИТА кога се е...ле.
од мајмуни како тебе (со сета почит кон мајмуните) луѓето гинат и патат селјашиште ниедно, предавник на своето племе!!!
Луѓе користете заштита при секс, оти гледајте какви морони можат да искочат...!

Објавено: пред 2 часа
Borce:
Lele, lele, centaro se zbudalel od dumanje kako da go izvadat od gom..ta govedovo i vidi sto smislile?

Објавено: пред 1 час
Hans:
Hej moRi Afrim be, zasto si go pravil ova na ovoj svinja da mu pravis probljem? sad mu se ljuti i maqedone i shqiptare, mu preti ke mu uzmel merka? sramota jedna Afrim be, baba ima sad da ti bije po dupe, ej mori majmuni!

Објавено: пред 56 минути
drini:
Ovoj ni majmunite ne go prifaqaat za svoj, iako shto licit ama ne znael da mnozhit .

Објавено: пред 55 минути
Jose:
ovoj neandertalec treba da si lezhi vo zatvor za sirenje na megjunacionalna omraza. Neka ne se vadi sega so losh Google translate na albanski, deka ne bil Milenko tuku nekoj "Afrim" gi pisuval rabotite so shovinisticka sodrzina.

N.C.D.
16-02-12, 12:45
ДУИ и ДПА сложно: Миленко е ментално болен човек кој треба да се лечи


„Се работи за ментално болен човек, си кажува приказни, тој пати од депресивна болест. Тој е типичен болен. Ако ние сме ја смениле верата како што кажува, тогаш тие што денеска се нарекуваат Мекедонци го смениле јазикот“. Ова денеска за Плусинфо го изјави портпаролот на опозициската албанска партија ДПА, Зијадин Села, во врска со коментарите на водителот Миленко Неделковски на неговиот Фејсбук профил. Неделковски, како што вчера објави Плусинфо, на социјалната мрежа напишал дека: „Како што може да се забележи, јас во 6 години сезона, во емисија немам викнато ниту еден муслиман, ниту еден шиптар. Ги множам со нула. Тие сите се Македонци, со погрешна вероисповест“.

На ваквите коментари на Неделковски реагираа и од владејачката ДУИ. Координаторот на пратеничката група на ДУИ во Собрание, Талат Џафери се сложи со колегите од ДПА дека Миленко Неделковски е болен човек.

- Најголемата нула е самиот Неделковски. Болен човек нема што да се коментира, тој треба да се лечи. Тој е самиот нула на квадрат, а ако мисли дека по ова ќе навлеземе во конфронтации, се излажал. Сигурно ќе има реакција од ДУИ доколку се утврди дека навистина тоа го рекол, но ако е така, тогаш на човекот очигледно му треба лекар – изјави Талат Џафери.

Ниту портпаролот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски, ниту, пак, координаторката на пратеничката група на партијата, Силвана Бонева, денеска не беа достапни за коментар на објавеното од Миленко Неделковски кој се декларира во јавноста како добар пријател на премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

p.s. off topic: bi sakal da prasham nekoj shto znae od administracijata dali sokoli e baniran ? me cudi da ne se javi na ovaa tema...

Ченто
16-02-12, 12:51
Јануари јас Африм Лимани од село Џепчиште пред еден месец сум направил името на профилот...
Е како овој Африм наеднаш почна да зборува со лош македонски јазик, а претходно на истиот профил пишувал со чист скопски жаргон?:)))
Вол!:)))

Ех, македонски народе... Тражили сте, гледајте!


http://v2plusinfo.cfd.mk/large_pics/2012/02/16/milenko-nedelkovski-124566778.jpg

Ченто
16-02-12, 12:58
НДП: Власта е најодговорна за она што го прави Миленко Неделковски на Фејсбук

Осуда за коментарите на водителот Миленко Неделковски на социјалната мрежа Фејсбук против Албанците стигна и од политичката партија Национална демократска преродба (НДП), на гостиварскиот градоначалник, Руфи Османи. Портпаролот на НДП, Армир Рамадани, за Плусинфо изјави дека најостро ги осудуваат коментарите на Неделковски, а најголем виновник во целата ситуација за навредите кон Албанците сметаат дека е актуелната власт.

- Ги осудуваме изјавите на еден од инструментите на власта кој по ракометните навивачи и случувањата во Вевчани, се обидува да ги нарушу меѓуетничките односи. Треба што поскоро да се спречи ваквото нарушување на меѓуетничките односи, а власта е најодговорна, таа треба да ги казни ваквите неодговорни постапки – изјави Рамадани.

intel
16-02-12, 13:04
Канал 5 се оградува од јавните ставови на Миленко Неделковски

Канал 5 телевизија се оградува од јавните и приватните ставови на Миленко Неделковски и ги осудува сите изјави и реакции објавени во медиумите или на социјалните мрежи кои можат да предизвикаат етнички или верски тензии.

Емисијата што ја води и уредува Неделковски а се емитува на Канал 5 е целосно независен авторски продукциски производ кој не е проект на Канал 5 ниту ставовите изложени таму се ставови на Канал 5.

/Канал 5 ТВ

http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=87152

Ченто
16-02-12, 13:06
Канал 5 се оградува од јавните ставови на Африм Лимани
Ти го корегирав насловот, кољега интел!:)

marsovec
16-02-12, 13:14
Страшно, ваква будала да креира јавно мислење...и да не биде елим иниран од демократите...кои и да се...Овој навистина е другарче на Пајо Паторот???Да не беше ќе поминеше како Вранишковски, иако заслужува мноооооогу повеќе...

N.C.D.
16-02-12, 13:15
http://v2plusinfo.cfd.mk/medium_pics/2012/02/16/partija%20na%20osmani.jpg

НДП: Власта е најодговорна за она што го прави Миленко Неделковски на Фејсбук

Осуда за коментарите на водителот Миленко Неделковски на социјалната мрежа Фејсбук против Албанците стигна и од политичката партија Национална демократска преродба (НДП), на гостиварскиот градоначалник, Руфи Османи. Портпаролот на НДП, Армир Рамадани, за Плусинфо изјави дека најостро ги осудуваат коментарите на Неделковски, а најголем виновник во целата ситуација за навредите кон Албанците сметаат дека е актуелната власт.

- Ги осудуваме изјавите на еден од инструментите на власта кој по ракометните навивачи и случувањата во Вевчани, се обидува да ги нарушу меѓуетничките односи. Треба што поскоро да се спречи ваквото нарушување на меѓуетничките односи, а власта е најодговорна , таа треба да ги казни ваквите неодговорни постапки – изјави Рамадани.


Se nadevam deka celokupnata opozicija ovoj penal na dpm(s)ne ke znae dobro da go iskoristi,ne samo sega tuku i za lokalnite izbori....
..treba da se potsetuvaat site gragani na Makedonija vo sekoe mesto kade shto ima albanci shto misli prijatelot na guevski (koj so smrdlivite patiki mu se obrakashe na ti ) za albancite...
...nieden albanec ne treba posle ova da mu pomaga na guevski,bilo so polnenje kutii bilo so kontigenti glasovi kade shto im treba na dpm(s)ne...
...ova treba da se arhivira i da se pushta non-stop koga ke pocnat predizbornite mitinzi....
..vakva shteta na dpm(s)ne ne mozeshe nikoj do sega da im napravi kako shto i napravi debilov...

N.C.D.
16-02-12, 13:17
..mislam deka sega i gujo javno ke se otkaze od milenko nedelkovski i ke prevzeme neshto protiv "Kanal 5 " ,za da moze da spasi neshto ako e toa vozmozno...

intel
16-02-12, 13:20
Ти го корегирав насловот, кољега интел!:)
Да не има уште некоја страна или профил ??
Реакција на аФрим кон Момировски.
http://i42.tinypic.com/azavc1.jpg

mileg
16-02-12, 13:25
Еве ги господата терористи предводени од СДСМ.Јас со тоа сакам да искажам дека господиниот Неделковски е новинар како и сите новинари,а и како сите граѓани треба и тој да има профил на социјалните мрежи за да разговара со граѓаните за актуелната ситуација.Затоа сакам да порачам на господата опозиционери да не го критикуваат најчистиот новинар во МК Неделковски.Со тоа господа ке бидеме сите на чисто.Па таа тв сама кажа дека тој склучил договор со оваа телевизија за негова емисија.Затоа на крај ке истакнам дека г-нот Неделковски како што реков е чист како солза и тоа немојте да го критикувате.

N.C.D.
16-02-12, 13:26
..na mislenje sum deka site nie ovde,a osobeno tie shto imat fejsbuk,treba da ja napumpame ovaa rabota do nevideni granici...dodeka ne pukne tikvata...
..treba da se batalat site drugi temi i da se usredsredime samo na ovaa tema...

p.s. marsovec ke te zamolam sega za sega da se otkazesh od shirenje defetizam tuku da pomognesh ....

intel
16-02-12, 13:40
..na mislenje sum deka site nie ovde,a osobeno tie shto imat fejsbuk,treba da ja napumpame ovaa rabota do nevideni granici...dodeka ne pukne tikvata...
..treba da se batalat site drugi temi i da se usredsredime samo na ovaa tema...

Што ќе пумпаш бе брат ? А што ако е стварно некој Африм ? Украдена лозинка ? Пијана работа ? итн итн...или можеби е нарачка од Бранко преку Груби...љинк...

Ченто
16-02-12, 13:45
...или можеби е нарачка од Бранко преку Груби...љинк...
Ај ти, ќе смислат тие како Бранко да го направат крив... Не е лоша ни твојава идеја, ама ќе смислат нешто уште подобро!:)

N.C.D.
16-02-12, 13:48
..I USHTE KOMENTARI :

BICIKLISKI I BONEVA SE SLUGI I LIGUSI NA GRUEVSKI, NE BARAJTE OD NIV KOMENTAR! SEGA NA NAJVISOKO NIVO GNASITE SE KOORDINIRAAT KAKO DA SI GI ZABRISAT ISPOSTR...TE SURATI!

Објавено: пред 1 час
draceec:
ne treba da se leci, treba da se zatvori ili protera od MKD.

Објавено: пред 1 час
vladimir petrovski:
do primierot NIKOLA GRUEVSKI:pocituvan dodeka vakvi sarlatani vi se sovetnici(latas janko sarkanjac...)vie ste vo golema zabluda za slucuvanjata okolu vas i zatoa se naogate vo ovaa nezavidna situacija!!!!!

Објавено: пред 1 час
Marko:
A LATAS PAVLOVIKEVIK PARDON PAVLOVIK GO ZABORAVIVTE

Објавено: пред 1 час
turcinka:
covekov e za bardovci!!!!!!!!

Објавено: пред 1 час
bivs vmrove:
zaradi ovoj srboantickiov makedonec milenko se poveke vmrovci se otkazuvaat od partijata dpmne i nikogas poveke nema da glasaat za niv,samo prasanje e dali toj kazuva svoj licni mislenja ili gi prenesuva stavovite na pastirot do ovcite

Објавено: пред 1 час
steta :
steta docnite so zalenjeto veke lovdziite ja lovat divava svinja ke ja izmorat i ke ja pukaat so sacmarka za divi svinji

Објавено: пред 1 час
Goran:
bese vo pritvor za izmama krazba na gragjani im gi sobra parite demek za da im sredi dokumenti za kanada, lopov parekselans

Објавено: пред 1 час
Viktor:
Ve molam,nemojte sekoja budala sto treska gluposti da go povrzuvate so nekoja od partiite,od stavovite na toj covek se ogradi i samata televizija kade se emituva taa negova emisija i veruvam deka naskoro i ke mu ja ukinat,za da negledame sekakvi budali na tv

Објавено: пред 1 час
Цветко Темелковски:
Мене некои работи не ми се јасни...Љопкарите тврдат дека Миленко е ментален болен затоа што не викал љопкари во емисија...Еве и ја да имам емисија нема да викам ниеден љопкар...Моја емисија мое право да викам кого сакам..Ако сакам само кинези ќе викам....значи ако не викаш љопкари во емисија си ментално болен, а ако палиш манастири, цркви и луѓе со динамит тогаш си ментално здрав....Дај упатете ме пошо еве и ја сум ментално болен

Објавено: пред 1 час
brisel:
ne razbiram, pa neli tipov e eden od vrvnite novinari vo makedonija, pa toj ,, samoinicijativno,, so sestra mu Mirka i eden nepoznat decko bea vo Brisel da ja branat demokratijata na novinarstvoto vo Makedonija. Neli pola Makedonija za toj ,, podvig,, im velese alal da im e, a sega izleze tipov budala. I samiot premier so najpofalni zborovi bese za nivnata reakcija vo Brisel, iako toj nastan bese ORGOMEN SRAM za Makedonija kako i zvanicno ubistvo na makedonskoto nezavisno novinarstvo. Ova go pisuvam so cel da ne se zaboravi. I narodot treba da znae deka sekoj koj izlegol na TV ili pisal tekst vo vesnik ne znaci deka e novinar!

Објавено: пред 1 час
Sojuzot na crveno-crnite:
Epa makedonci, neka vi se mnozhat Milenkovci shto povekje, shto drugo da vi kazham:)

Објавено: пред 1 час
Согласен:
Целосно се согласувам со насловот треба да се лечи но подолго а пред да се пушти неколку конзилиуми да дадат стручно мислење.

Објавено: пред 1 час
Adnan:
Koga veke DUI i DPA se slozija..definitovno znaci ovoj e za LECENJE.Pod itno sluzbite od Bardovci da go soberat

Објавено: пред 1 час
Kal:
Kako moze Kanal 5 posle ova uste da mu otkaze sorabotka?

Објавено: пред 1 час
трте мрте:
многу ми се итнересни љопкариве....миленко кажал една ебана реченица дека шиптарите не ги вика у емисија и ги множи со нула....и тука 2 дена се нафрлуваат макрсисти, ленинисти, љопкари и терористи со 5000 коментари од типот миленко свиња дебела, миленко мрсен у главата, миленко на стрелање, миленко на бесилка, миленко да се протера, миленко гад гадосан мајката шајката..и сега чоек се прашуе кој е тука ментално болен...дали овие погрдни зборови на толпата против миленко кои сакаат да го запалат на плоштад или миленко кој ги множи со нула??!!

Објавено: пред 1 час
citatel:
Zalosno za sozivotot vo makedonija .
ona sto go zboruva ovoj kvazi novinar ne e tolku zagrizuvacko , kolku sto zagrizuva sto se finansira od vladeackata garnitura so pari od butzetot odnosno narodni pari , odi na sluzbeni patuvajna so sluzbeni avioni dobiva honorari

Објавено: пред 57 минути
nemilosrden:
vo poslednata emisija toj ubavo si kaza :Jas sum fabrika sto raboti denonokno i proizveduva problemi i neprijateli.....toa e sekako izmenanzirano od gore.......

Објавено: пред 53 минути
Ристо:
Таљат, нула на квадрат е еднакво на нула:)) сам се имаш закопано со изјавата

Објавено: пред 53 минути
igor:
Za da se izvadi sega ali ahmeti za sramot shto mu go nanese milenko,treba od gujo da pobara da go smeni glavniot urednik na "Kanal 5 "....i da mu zapreti so koalicijata,zatoa shto vakvo neshto im pravi i latas so "Sitel" i "Vecer" sekoj den.Dokolku ne go napravi toa ke bideme sigurni deka nego samo tenderi go interesiraat.

Објавено: пред 50 минути
kurtim:
PORANO RABOTODAVACITE BARAA LEKARSKO UVERENIE......

Објавено: пред 44 минути
turcinka:
pa milenko sigurno ima lekarsko uverenie deka ne e sposoben za rabota ama kojznae vo cija fioka se cuva 100% mu imaat dijagnozirano ludacka kosula

Објавено: пред 43 минути
mile:
E sega go sredivte , navistina ke go proglasat za mentalen i nema da lezi vo zatvor za parite sto im gi pokrade na lugeto so prevara!!! mu se pogodi on toa i saka zatoa e celata borba da ne mu ja izvadat presudata od fioka!!!

Објавено: пред 43 минути
bitolcanec:
siguren sum deka milenko stapi vo koalicija so branko i ova seto go ima kazano so cel da se povtori tenzijata kako sto bese vo kale i vo struga.
samo branko moze da napravi vakov spektakal.

Објавено: пред 37 минути
Smenet:
..."Ако ние сме ја смениле верата како што кажува, тогаш тие што денеска се нарекуваат Мекедонци го смениле јазикот“. Aj mozebi i ke se najde "objasnuvanje" za ova, ama kako ni porasnala "kozickata", e toa e vistinska misterija. Mislam, dovolno e da se kaze deka covekot e troa "nearen".

Објавено: пред 36 минути
Brle :
E sega DUI e na poteg! Site, ama bas site znaat deka Milenko e alter ego na Ovcarot i go kazuva ona sto gazdata saka ama ne smee javno da go kaze! Igor e sosema vo pravo, ako Ahmeti ne prezeme nesto ke e jasno deka nego za Albancite (i za sozivotot vo Makedonija) bas "go zabole" se dodeka Grujo go tovi so pari i tenderi!

Објавено: пред 24 минути
jas:
abe "bitolcanec"Branko da ne ti e kriv i k...t sto ne ti se diga?

Објавено: пред 16 минути
Albanec:
Sramota e ova sto se slucuva sekoj den niknuva po nekoj makedonec sto pravi nesto protiv albancite samo za omraza... Albancite se najstariot narod vo Balkanot i se dopaga na nekoj ili ne..toa e fakt. PEACE luge da ziveemo zaedno, posto ako sakate tenzii loso samo za makedoncite ke bide.

Објавено: пред 10 минути
prd:
Abe infplus sto vakva slika ste mu dale na kukavicava Afrim ko da e nekoj Mafijas, aaaaa sega razbiram deka kosata mu e mrsna zatoa taka OK


Објавено: пред 6 минути
cink:
neli opozicijata gi narusuvase meguetnickite odnosi
milenko se zaortacil so branko ha ha ha

Објавено: пред 3 минути
MA SE NEKA IDE :
MILENKO SAM SEBE GO UBIL :)))))))

трендафил
16-02-12, 13:51
Најголем криминалец во историјата на Македонија, а со самото тоа и најголем криминалец подржувач на некоја партија е Велија Рамковски.
Кога сме кај говорот на омраза би требало да се загрижиме за тоа што постои и на овој наш форум. За некои членови е вообичаен. И тоа за најжестоките напаѓачи на Неделковски.
Што да коментирам. Секој треба да си одговара според законот.
Но ако изјавата на Миленковски е „Како што може да се забележи, јас во 6 години сезона, во емисија немам викнато ниту еден муслиман, ниту еден шиптар. Ги множам со нула. Тие сите се Македонци, со погрешна вероисповест“, на форумов сме имале многу поголем говор на омраза. Интересно е што повторно најзагрижен за Албанците е ПлусИнфо. Портал кој никојпат не се загрижил за Македонците што сметаат дека имаат право на античкомакедонското наследство. Вклучувајќи го тука и името.

N.C.D.
16-02-12, 13:51
Што ќе пумпаш бе брат ? А што ако е стварно некој Африм ? Украдена лозинка ? Пијана работа ? итн итн...или можеби е нарачка од Бранко преку Груби...љинк...

..sga filozofii i defetizam zimi kurov...
..teoriite za zagovor drug pat ne sega....
..zashto sme nie ovde ,da ne dozvoluvame da se izvlecat od ova !!!

intel
16-02-12, 13:55
..sga filozofii i defetizam zimi kurov...
..teoriite za zagovor drug pat ne sega....
..zashto sme nie ovde ,da ne dozvoluvame da se izvlecat od ova !!!

Не знам, јас сум тука да се заебавам....:)...олабави бе ...си има надлежни ....:)

Ченто
16-02-12, 13:59
Најголем криминалец во историјата на Македонија, а со самото тоа и најголем криминалец подржувач на некоја партија е Велија Рамковски.
Каква врска има Велија Рамковски со глупостите на Африм Неделковски???

N.C.D.
16-02-12, 14:21
Не знам, јас сум тука да се заебавам....:)...олабави бе ...си има надлежни ....:)
..ti decko si shegadzija...ti doslo do zaebancija ...ama na nekoj ne mu e do zaebancija...
http://v2plusinfo.cfd.mk/commercials/fokusbroj76mala.jpg

Solo gitara
16-02-12, 14:23
Еве ги господата терористи предводени од СДСМ.Јас со тоа сакам да искажам дека господиниот Неделковски е новинар како и сите новинари,а и како сите граѓани треба и тој да има профил на социјалните мрежи за да разговара со граѓаните за актуелната ситуација.Затоа сакам да порачам на господата опозиционери да не го критикуваат најчистиот новинар во МК Неделковски.Со тоа господа ке бидеме сите на чисто.Па таа тв сама кажа дека тој склучил договор со оваа телевизија за негова емисија.Затоа на крај ке истакнам дека г-нот Неделковски како што реков е чист како солза и тоа немојте да го критикувате.

Se e cisto, novinarot e cist,solzata e cista.Samo ova da bese vo rubrika BISTRO-MATNO-CISTO.I uste ednas, CISTO.:nemiseveruva::nemiseveruva::nemiseveruva:

I uste samo edno prasanje do cenetiot ni Gospodin clen mileG, Vo kogo prepozna terorist, ziti majka kazimi...

N.C.D.
16-02-12, 14:24
..ajde sega da go cueme tvojot stav...

intel
16-02-12, 14:37
Dobro NCD, od kade se komentarive, daj link.

N.C.D.
16-02-12, 14:54
..od plusinfo.mk DPA na vonredna sednica vo mala recica....

N.C.D.
16-02-12, 14:56
..i Rufi Osmani zakazuva sednica....DUI ceka objasnuvanje od dpm(s)ne....

трендафил
16-02-12, 14:58
Неделковски си го враќа долгот и затоа е условно пуштен на слобода. Ако не исплати една рата (доколку веќе не се раздолжил) веднаш би се нашол во затвор. Иначе криминалот на Неделковски е неколку стотини пати помал од тој на Рамковски.
Не ми е баш јасно од каде на Миленко му се дава толкаво значење. И од каде сега се виде толкав голем говор на омраза во реченицата „Како што може да се забележи, јас во 6 години сезона, во емисија немам викнато ниту еден муслиман, ниту еден шиптар. Ги множам со нула. Тие сите се Македонци, со погрешна вероисповест“. И зошто од таа реченица се навредени само СДСМовците и Албанците. Кампања против некои новинари меѓу кои е и Миленко СДСМ води одамна. Уште кога работеше злосторничкото здружение на Велија со две телевизии и три весника кое требаше веројатно да има монопол за информирањето. Па не би ме изненадило неговиот профил да е хакиран и друг да го напишал тоа што е напишано. Познавачите на албанскиот јазик можат да кажат дали напишаното на албански на Фејсбук е точно или е преведено со некој интернет преведувач. Јас не можам да го тврдам тоа како што е направено на форумов.
А кога тоа била хакирана страната на форумов и тоа токму од власта, како што лаже некој во коментариве.

трендафил
16-02-12, 15:16
Ако не е говор на омраза тоа што некој не нарекува(ше) славомакедонци или словени наместо Македонци, тогаш говор на омраза не е и користењето на терминот шиптари, кој бил користен и на овој форум без интервенции на модераторите. Не знам зошто се прави политички проблем од индивидуална глупост. Очигледно е дека се повторува обидот да се испровоцира здружување на сите партии на Албанците со СДСМ во обид да се превземе власта од страна на Црвенковски. Не верувам дека ќе успее, но се е можно. Таков обид имаше и преку медиумите на Велија, со тоа што беше форсирана Нова демократија. Иначе од каде сега поистоветување на индивидуалниот став на Миленко со став на власта. Треба ли да го обесиме затоа што не повикувал Албанци како гости во неговата емисија?

David
16-02-12, 15:33
Trend - a -fajl, sega citaj vnimatelno:
Koga premierot se rastura od gostuvanje kaj Milenko, koga istiot ovoj mu se obrakja so TI, koga premierot odgovara na smesno-stupidni , koga kaj nego na emisijata se sozdava takva pratelsko- drugarska atmosvera, ochigledno e deka (M.N.) ja uziva doverbata i e svoevidna `perjanica` na ovaa vlada vo kreiranjeto na mediumsko-informativniot ambient vo drzavava. TAKA efendi Trend-A -FILE....????

E SEGA citaj uste povnimatelno: KOGA SO GODINI NANAZAD SE GLEDASE DEKA EFENDI MILENKO NE E `TOKMU so polit opresrvacii`, PREMIEROT NAS TREBASE DA BIDE MALKU, BAREM MALKU POREZERVIRAN...VAKA ISPADNA DEKA NASIOT LICHEN I UMEN PREMIER MU DAVA STRASEN SUPPORT NA OVOJ `EFENDIJA` ...

трендафил
16-02-12, 15:57
Не значи дека секој што гостувал на А1 телевизиа е криминалец. Дури и тие политичари што помагаа на Рамковски да уништи дел од доказниот материјал тоа претпоставувам го направија несвесно. Гости кај Миленко биле многумина. Геровски на пример. Првото перо на социјалдемократско прогрчкото пишување во Македонија. Што е со сосема спротивно мислење од тоа на Миленко.

David
16-02-12, 16:05
Gledam nemas sens da razberes, tolku od muabetot so tebe,....

PS: ajde gratis, stigna pomos, - ova e donacija od crven krst : Koga na premier nekoj javno na TV mu se obrakja so TI, a ovoj toa go dozvoluva, kako i negoviot kabient na sovetnici, negovite sovetnici za polit marketing, za PR i sl, i toa vo povekje navrati, turi im kuro -sto bi rekle prilepcani

concrete
16-02-12, 19:08
Gledam nemas sens da razberes, tolku od muabetot so tebe,....

PS: ajde gratis, stigna pomos, - ova e donacija od crven krst : Koga na premier nekoj javno na TV mu se obrakja so TI, a ovoj toa go dozvoluva, kako i negoviot kabient na sovetnici, negovite sovetnici za polit marketing, za PR i sl, i toa vo povekje navrati, turi im kuro -sto bi rekle prilepcani

....ако тоа те теши, тоа ќе му дојде до глава.., кретените кои ги ангажирал за полит маркетинг, за Пиер и слично. Но за сега, а и нареднава деценија... соодветни се, кретенизмот е масовна појава во Македонија поодамна:cool:

defo
16-02-12, 19:29
овај човек не е тачен, да излажеш толку луге на начин на кој тоа го направи тоа е болест не криминал.
Е сега за да нележи у Идрис-бег или можда Бардовци или Демирхисар си ја купува слободата преку перење на мозоци на лекомислените и наивните граѓани со некои штософи кои некој од нашите соседи поблиски и подалечни го видоа пред 10-15 години.
Иначе мене искрено ми е преку Џурета од вакви необразовани и мафијашки типови ко Миленко, Латас (бивши коцкар и пропали студент географије ) и секако незаменливиот бурекџија Јанко, кои се ставаат во одбрана на глупостите на Пастирот и компани.

David
16-02-12, 19:46
....ако тоа те теши....:
Sto ima vrska ova kvotiranovo.... aj di si ibes vekot, definitivno si ja `zabegal` so ova forumskive diskusii, ..da be, ICH NE ME TESI EBATE...ha, ha...ABE COCRETEN, ME IZNENADUVAS SO VAKVI NESMASNI ( DA NE RECAM GLUPAVI) KOMENTARI....`AKO ME TESELO TOA`..JEBOTE...ha, ha,.NITU IMAM NEKOJA POSEBNA SIMPATIJA, NITU PAK POSEBNA ANTIPATIJA KON GRUJO, BRANKO i ste ostanati koi gravitiraa izminative 20 god....kje imam ogromna simpatija i podrska samo za onoj koj kje go podigne nivoto na vrabotenost, standardot, onoj koj kje ja napravi MKD popristojno mesto za ziveenje...enough David, OK, sega mislam e pojasno ;)

zagrizen
16-02-12, 20:45
Trend - a -fajl, sega citaj vnimatelno:
Koga premierot se rastura od gostuvanje kaj Milenko, koga istiot ovoj mu se obrakja so TI, koga premierot odgovara na smesno-stupidni , koga kaj nego na emisijata se sozdava takva pratelsko- drugarska atmosvera, ochigledno e deka (M.N.) ja uziva doverbata i e svoevidna `perjanica` na ovaa vlada vo kreiranjeto na mediumsko-informativniot ambient vo drzavava. TAKA efendi Trend-A -FILE....????

E SEGA citaj uste povnimatelno: KOGA SO GODINI NANAZAD SE GLEDASE DEKA EFENDI MILENKO NE E `TOKMU so polit opresrvacii`, PREMIEROT NAS TREBASE DA BIDE MALKU, BAREM MALKU POREZERVIRAN...VAKA ISPADNA DEKA NASIOT LICHEN I UMEN PREMIER MU DAVA STRASEN SUPPORT NA OVOJ `EFENDIJA` ...
skrateno po srpski "s kim si-taki si"

Ченто
16-02-12, 20:50
...тоа ќе му дојде до глава...
Ќе му дојде, се разбира... Никој не куртулил заради правење глупости, па нема ни Грујо... Ама нека го сега него... Прво да расчистиме со Хер Бране!

...кретенизмот е масовна појава во Македонија поодамна...
Сакаш да кажеш, уште од времето на Бранко... Нели?

zagrizen
16-02-12, 20:51
Не значи дека секој што гостувал на А1 телевизиа е криминалец. Дури и тие политичари што помагаа на Рамковски да уништи дел од доказниот материјал тоа претпоставувам го направија несвесно. Гости кај Миленко биле многумина. Геровски на пример. Првото перо на социјалдемократско прогрчкото пишување во Македонија. Што е со сосема спротивно мислење од тоа на Миленко.
Tocno,tie bile,ama ednas i najverovatno nikad vise,a ovoj(premierot,de) x-pati koga ke mu zagusti,trca kaj milenko(+ burekman) kako vo WC.

Виктор Л
16-02-12, 21:07
Sto ima vrska ova kvotiranovo.... aj di si ibes vekot, definitivno si ja `zabegal` so ova forumskive diskusii, ..da be, ICH NE ME TESI EBATE...ha, ha...ABE COCRETEN, ME IZNENADUVAS SO VAKVI NESMASNI ( DA NE RECAM GLUPAVI) KOMENTARI....`AKO ME TESELO TOA`..JEBOTE...ha, ha,.NITU IMAM NEKOJA POSEBNA SIMPATIJA, NITU PAK POSEBNA ANTIPATIJA KON GRUJO, BRANKO i ste ostanati koi gravitiraa izminative 20 god....kje imam ogromna simpatija i podrska samo za onoj koj kje go podigne nivoto na vrabotenost, standardot, onoj koj kje ja napravi MKD popristojno mesto za ziveenje...enough David, OK, sega mislam e pojasno ;)

Batka David, Sve e toa PR koj besprekorno funkcionira koga e vo prasanje VMRO DPMNE!!!! Celta gi opravduva sredstvata i ako Grujo treba da go gali po kosa Milenko za da ima VMRO DPMNE povisok rejting pomegu narodot, GRUJO KE GO GALI PO KOSA MILENKO!!!! Znaci nie, Partijata VMRO DPMNE pravi sve za da ima pogolem rejting kaj narodot i toa go pravi so ogromen uspeh. A vie cudete se na sekoja nova finta sto ke ja izvadat VMROvskite novinari.
Inace ako tvoite simpatii gi dobiva toj sto najmnogu ima napraveno za Makedonija togas tvoite simpatii nikako ne bi trebale da bidat nasoceni kon roshavata gnasa posto on NIKOGAS I NISTO nema napraveno za ovaa drzava!!! Moze toa za tebe ne e Grujo ali toa ne e roshaviot 100%!

AVATAR
16-02-12, 21:12
... i ako Grujo treba da go gali po kosa Milenko za da ima VMRO DPMNE povisok rejting pomegu narodot, GRUJO KE GO GALI PO KOSA MILENKO!!!! Znaci nie, Partijata VMRO DPMNE pravi sve za da ima pogolem rejting kaj narodot i toa go pravi so ogromen uspeh.

Со ова се исцрпува целата програма на Внатрешната Македонска Револуционерна Организација - Демократска Партија на Македонското Национално Единство

Реален_07
16-02-12, 21:18
Batka David, Sve e toa PR koj besprekorno funkcionira koga e vo prasanje VMRO DPMNE!!!! Celta gi opravduva sredstvata i ako Grujo treba da go gali po kosa Milenko za da ima VMRO DPMNE povisok rejting pomegu narodot, GRUJO KE GO GALI PO KOSA MILENKO!!!! А ќе дудла ли Грујо ако таква желба изрази Миленко за да нели ДПМНЕ има повисок рејтинг меѓу народот?

David
16-02-12, 21:21
Viktor, ubavo od tebe sto si se obidel da repliciras, ama drug pat obidise sustinski da pisuvas. Vaka ispagjas epten deka si dete - koe aber nema, koe napisalo eden prostodusen navijacki ( prost) post, i stvarno, nemam namera ama ICH da objasnuvam, da kontra-argumentiram ( gledam ne si me razbral nitu 10 %)....i so navijacvhi nema muabet za standardi, vrednosti, za kavlitet, strategija, i sl....tie si navivaat i ich muva ne gi lazi...tuka poseizgleda vo prasanje e ljubov..abe Viktore dete golomese, ajde vtor gratis deneska - isto od crven krst:

Koga vakviot PR se odobruva, jasno e koja `primitivna` forma e trasirana ...za zhal ( ako pogolemiot del od glasachkoto telo koe izleguva na izbori) pagja na vakvi PR-ovi, togas epetn e zalosno, ustvari ne e zalosno tuku za plachenje e...tezok klinichki slucaj do koska....toa e...situacijata e apla `turbo folk selotejp` !

Виктор Л
16-02-12, 21:43
Viktor, ubavo od tebe sto si se obidel da repliciras, ama drug pat obidise sustinski da pisuvas. Vaka ispagja deka so dete koe aber nema, koe napisalo eden prostodusen navijacki ( prost) post, nemam namera ama ICH da objasnuvam- da kontraargumentiram ( gledam na postot na koj si mi repliciral, ne si razbral nisto)....i so navijacvhi nema muabet..toa e isto kako zagoreni Pelisterci da ubeduvas deka Barsa e podobar klub...

ajde vtor gratis deneska - isto od crven krst:

Koga vakviot PR go odobruvas, jasno e koja primitivna forma ste trasirale ...za zhal ( ako pogolemiot del od glasachkoto telo koe izleguva na izbori) pagja na vakvi PR-ovi, togas epetn e zalosno, ustvari ne e zalosno tuku za plachenje e...tezok klinichki slucaj do koska....toa e...situacijata e taa !

Vidi David, moze mojot post e los, navijacki i povrsen. Eve da ideme u depth na problemot. Eve koja e mojata poenta:

1. Sekoja vlada ostanuva na vlast onolku dolgo kolku sto ima podrska od narodot. Podrskata od narodot pak se dobiva so politiki i so ubavo prestavuvanje na svoite politiki. Ubavoto prestavuvanje na svoite politiki se pravi preku PR( public relations). PR ot ne go izmislile VMROvcite nego go imaat izmisleno Amerikancite i toa e edna od Najbitnite raboti vo sekoja kampanja vo amerika. Politicarite u kampanja frlaat lopati , baknuvaat bebinja, posetuvaat u bolnica bolni deca od rak, izveduvaat pocetni frlanja na bezbol natprevari.....
Da vidime kako toa izgleda kaj nas....frlanjeto lopati stana najkopirana americka zaebancija za koja Grujo pie vicevi po fejsbuci a i na forumov. E sega jas da te prasam tebe Davide, dali za frlas llopata za nesto TREBA DA GRADIS NESTO? Kolku lopati roshaviot gangster ima frleno u svojata politicka kariera????
2. Milenko e ocigledno eden del od PR ot na vlasta. mnogu luge mislat za nego deka e glup, nikakov, prost itn. Ali mnogu luge mislat deka e zverski dobar na eden prostacki ulicen nacin ja ruga opozicijata. Toa za tebe ko intelektualec pretstavuva bljuvotina ali ima mnogu luge u Makedonija koi ne se intelektualci i koi se voodusevuvaat od milenko. Znaci Grujo odlucil preku Milenko da im se doblizi na taa vrsta na Makedonski glasaci. Latas ima druga target grupa, Mirka ima treta target grupa( ti si u taa:))) ona treba tebe i tvojata generacija da ve ubeduva deka Grujo e 1000 puti bolji od roshaviot), Janko ima cetvrta target grupa. Nemoj nikad da zaboravis deka ovie cetvorica se borat PROTIV CELA JEBENA SOROS GRUPACIJA na celo so Frfrljot Gero i Kodosot Milcin!!!! Druga rabota, ja ti se kladam u sve so sakas deka Gero Jovanovski kabranov sekulovska milevska, milcin....se MNOGU OMRAZENI kaj Makedoncite. Ne vikam deka ovie nasive se mnogu sakani ali se mnogu poprifateni nego li ovie SOROSOIDIVE.
3. Ti vikas deka niedna PR kampanja tebe nema da te izlaze i nema da te upati da glasas za nekogo tuku ke te ubedat dela, programi i takvi "intelektualni" vetuvanja. Jas tuka te praqsuvam sto tolku ti ubavo si videl, koj proekt, koja programa od gnidata roshava sto si tolku naklonet prema nego i negovata partija. Znaci konkretno nabroj nekolku takvi.
4. Ako sakas ke gi sporeduvame Milenko janko latas i mirka so ovie sdsovcive za da vidis kolku e dobra jaka i organizirana VMROvskata kampanja sprema onoj totalen raspad sistem na sorosovata"fabrika".

Znaci ja u prethodniot post ne sakav da bidam grub i vulgaren (navijacki sum stalno nastroen posto sum clen na VMRO DPMNE) nego sakav sve ova poednostavno da go kazam....ocigledno ne uspeav...ali eve na dolgo:))

Виктор Л
16-02-12, 21:49
А ќе дудла ли Грујо ако таква желба изрази Миленко за да нели ДПМНЕ има повисок рејтинг меѓу народот?

Znaci koga sme kaj dudlanjeto, roshavata gansa go izdudla 6 puti na izbori a se sprema i 7mi put da dudla!
Inace Grujo se vodi od Makjavelistickata maksima Celta gi opravduva sredstvata
ili od americkata WHATEVER IT TAKES!!!!
Nekad ne izgleda mnogu ubavo, nekad treba da pravis raboti sto nesakas( da bides na TI so Milenko) ali zatoa samo rezultatite se bitni.
I sramota e supermoderator za zbori za "dudlanje"!!!!

David
16-02-12, 22:00
Ajde samo na ova kje se zadrzam:
... Jas tuka te praqsuvam sto tolku ti ubavo si videl, koj proekt, koja programa od gnidata roshava sto si tolku naklonet prema nego i negovata partija....
A kade vide deka sum nakolonet kon SDSM, A? kadeeee ? ..ili poagjas od prostiot( iskriveniot) aspekt ako ne se zanimavam - ja komentiram i kritikuvam opozicijata sum kon niv naklonet , a?... abe deteeee, ne me citas, mislam na neven, (a i vo drugi navrati) replicirav deka nitu pterhodnite nitu ovaa vlada ne napravila eden vistinski iscehkor kon podobruvanje na zivotot na makedonecot....i ne e normalno chovek da se zanimava so opsozicijata do taa mera kako sto vie ovde go cinite...

OFF Topic:
Tuku interesantno e slednovo:
Koga go napisav komentarot na koj sega mi replicirase, vo dva navrati go koregirav, i te osloviv ( ne me svakjaj kako zlonamerno ili devalvirachki) so Dete golomese, i dodeka gledam fudbal ja `osvezuvav` starnava da vidam dali si mi odgovoril, pa go gledam Defo na druga tema skoro vo istiot tajming, i toj te oslovuva so dete golomese....ova e dosta indikaticno Viktore ;)

Мрак!
16-02-12, 22:04
..mislam deka sega i gujo javno ke se otkaze od milenko nedelkovski i ke prevzeme neshto protiv "Kanal 5 " ,za da moze da spasi neshto ako e toa vozmozno...
О да? Во подрумот на Канал 5 се пакуваат смоки а газдите истите простории ги користат и како седиште на нивните фирми за перење пари?:hmmm:

Реален_07
16-02-12, 22:06
Znaci koga sme kaj dudlanjeto, roshavata gansa go izdudla 6 puti na izbori a se sprema i 7mi put da dudla!
Inace Grujo se vodi od Makjavelistickata maksima Celta gi opravduva sredstvata
ili od americkata WHATEVER IT TAKES!!!!
Nekad ne izgleda mnogu ubavo, nekad treba da pravis raboti sto nesakas( da bides na TI so Milenko) ali zatoa samo rezultatite se bitni.
I sramota e supermoderator za zbori za "dudlanje"!!!!Не се пали одма као млад дпмнеовец на митинг. Значи јас само се водев од твојата реплика во која што велиш дека:
Znaci nie, Partijata VMRO DPMNE pravi sve za da ima pogolem rejting kaj narodot..... и само сакав да знам дали вашето "правење све" им а граници. Ете на пример утре Миленко му вели на Грујо да напраи свирика за два посто рејтинг. Прашањето ми е - што вие како партија која за рејтинг "прави све" ќе направите:
1. Ќе го подржите и охрабрите лидерот?
2. Ќе му помогнете во "свирењето"?
3. Може све, ама минимум за 5% рејтинг?

Виктор Л
16-02-12, 22:17
Ajde samo na ova kje se osvrnam: A kade vide deka sum nakolonet kon SDSM, A? kadeeee ? ..ili poagjas od prostiot( iskriveniot) aspekt ako ne se zanimavam - ja komentiram i kritikuvam opozicijata sum kon niv naklonet , a?... abe deteeee, ne me citas, mislam na neven, (a i vo drugi navrati) replicirav deka nitu pterhodnite nitu ovaa vlada ne napravila eden vistinski iscehkor kon podobruvanje na zivotot na makedonecot....i ne e normalno chovek da se zanimava so opsozicijata do taa mera kako sto vie ovde go cinite...

OFF Topic:
Tuku interesantno e slednovo:
Koga go napisav komentarot na koj sega mi replicirase, vo dva navrati go koregirav, i te osloviv ( ne me svakjaj kako zlonamerno ili devalvirachki) so Dete golomese, i dodeka gledam fudbal ja `osvezuvav` starnava da vidam dali si mi odgovoril, pa go gledam Defo na druga tema skoro vo istiot tajming, i toj te oslovuva so dete golomese....ova e dosta indikaticno Viktore ;)

BAs naprotiv! Ti si eden od tie sto gi citam na forumov. Kolku i da se trudis nemozes da ja sokries svojata naklonetost kon SDS iako sum zabelezal deka i niv gi kritikuvas. Ne e ni bitno toa sega za muabetov. Tuka zborime za Milenko i za Milenko kako del od VMROvskiot PR ili ko so vikaat komunjarite VMROvskata propaganda, kako e taa postavena, kako funkcionira i za nejzinite targeti. Vtorata rabota e VMROvskata propaganda kontra SDSovskata i koja e podobra.
Sto se odnesuva za golomese pojam neam so mu teknalo na defo. ja imam 33 godini i nikako ne sum dete a golomese mi zvuci na nekakva provincijalska finta od nekoe selo pomegu Prilep i Bitola. Pojma neam zaso dete pa odozgora uste i golomese:)))

татататира
16-02-12, 22:23
Не е (толкав) проблем што Миленко кажа тоа што го кажа. Секој, па и новинар, има право на свое мислење. Какво и да е тоа.

Многу е пострашна реакцијата на Миленко кога тоа негово мислење беше објавено по медиуми. Што во стилот на ороспија пар екселанс се оградува од сопствените ставови. Е ТОА е карактеристика на хомо сапиенс од нанизок вид.

My 0.02 dollars.

ПС: Викторе, дете голомеше е лик од македонски народни песни. Веројатно некој друг ќе ти дообјасни.

Виктор Л
16-02-12, 22:24
Не се пали одма као млад дпмнеовец на митинг. Значи јас само се водев од твојата реплика во која што велиш дека:
.. и само сакав да знам дали вашето "правење све" им а граници. Ете на пример утре Миленко му вели на Грујо да напраи свирика за два посто рејтинг. Прашањето ми е - што вие како партија која за рејтинг "прави све" ќе направите:
1. Ќе го подржите и охрабрите лидерот?
2. Ќе му помогнете во "свирењето"?
3. Може све, ама минимум за 5% рејтинг?

Ne! Dudlanje ne ali na "TI" so Milenko, so Janko, Kukni prijateli so Latas, Mirka....toa moze. Isto taka moze i vrakanje na gnasite od tipot na Stojmenov vo VMRO kako i Zingo samo poradi televiziite....
Ednostavno Realen, smeskanje na luge sto gi mrazis i sto ednas te zaebale u zivotot i kuken prijatel so drugi luge sto te narekuvale Bugar i Bugarofil od 1994 do 1998 po "profili" i po "novi Makedonii". SVe vo inters na potopuvanje na sorosoidite i nivnite 5 miljona dolari godisen budzet.

David
16-02-12, 22:26
OK Viktorius ;)....deka sum levo orientiran, toa da...iako kaj nas levo i desno se ispomesani vo polit. i part. doktrini...no vo nikoj slucaj nesum navijach koj kje gi pokriva ( golta) propustite na bilo koja vlada, bez razlika dali taa e DPMNE ili SDSM !

N.C.D.
17-02-12, 10:28
..ha..ha...haaaaaaaaaa...a me snema mene a ke se pojavi eden debilen lik shto se poistovetuva so celata partija na vmrovski smrdezi...
..se obiduva batkata i majstorot neshto da pravda ama ne mu ide...
..ne mu ide zashto na gujo mu se stega jazeto...milenko ke go povlece i nego vo ambis...

..i ushte komentari....(megu niv koj drug ako ne i mileg)
:lol2::lol2::lol2:

11 oktomvri:
vol volosan

Објавено: пред 9 часа
alek:
govnarska rabota sto da se kaze bezobrazen covek ne moze da e za zalenje a nitu za lecenje ....ne mi se pisuva vece mi se gadi

Објавено: пред 9 часа
mileg:
Еве ги господата терористи предводени од СДСМ.Јас со тоа сакам да искажам дека господиниот Неделковски е новинар како и сите новинари,а и како сите граѓани треба и тој да има профил на социјалните мрежи за да разговара со граѓаните за актуелната ситуација.Затоа сакам да порачам на господата опозиционери да не го критикуваат најчистиот новинар во МК Неделковски.Со тоа господа ке бидеме сите на чисто.Па таа тв сама кажа дека тој склучил договор со оваа телевизија за негова емисија.Затоа на крај ке истакнам дека г-нот Неделковски како што реков е чист како солза и тоа немојте да го критикувате.

Објавено: пред 8 часа
SRAM:
LAJ..VA OD DPMNE BILE RASPAMETENI, NE ZNAAT KAKO DA SE DISTANCIRAAT OD NAJMILIOT DRUGAR NA VOZDOT!

Објавено: пред 8 часа
Komilen delenkovski:
Milenko go kazuva ona sto mnogumina go mislat.

Објавено: пред 8 часа
risto:
diva svinja

Објавено: пред 8 часа
јанко:
се сеќаватели на КОЉО ДИЈАМАНТОТ.Па овој е оригинал копија на него.Човекот си застана ,си се сликаше со сиот врв на дуевци,си се гушкаше и што.Така и овој ретардево.Па после цацко е крив.

Објавено: пред 8 часа
goran:
миленко болен си лечисе... каши зш не те избрка од УСА и зш немаш пристап во УСА

Објавено: пред 8 часа
sqiptar do cvetko:
CVETKO, ziti imeto !I Jas isto taka ne bi vikal LEPESKARI kako tebe i slicnit na tebe. Samo imeto koga ce ti go slusne covek ke znae za kakva licnost stanuva zbor. Vo edna ergela imase konj so tvoeto ime, imenjak ti bese. Sakam da kazam; "moe e pravoto ova da go kazam".

Објавено: пред 8 часа
Citatel:
Ne mi objavivte komentar sto go pustiv sabajle go skrivate Mag...... sto go izbrkaa so kloci vo Brisel steta e za Kanal 5 da drzi takvi Nacionalisti.Ako prodolzii ponataka da raboti kaj vas togas so Kanal 5 nesto nee vo red

Објавено: пред 8 часа
Janko:
Koj mu frla pa trici na Milenko? Niti go gledam niti go slusam.
Da bev Albanec bi go tuzel za sirenje nacionalna omraza.

Објавено: пред 7 часа
bitola:
Od moe ime izvnuvanje do site albanci i muslimani vo Makedonija zaradi vakva budala so ni gi peri mozocite na televizija. So da se praj. Covekot ostanal vo 14 vek i nikako da svai deka vremeto go zgaznalo. Sramota za Kanal 5 so mu dava mediumski prostor. treba da se zamislat malce. nekoj ke odgovara za ova

Објавено: пред 7 часа
Sv. Ilija:
Albancite i zname i crkvi ni palat, najsvetite raboti ni gi skvernavat, pa nitu eden od vas sto komentirate nema `muda` da go kaze toa sto go kaza Milenko. Pa uste i go napagate !? Isfrustirani debili sto ne si go sakaat rodot svoj, takvi ste vie(osobeno opozicionite debilcina)

Објавено: пред 7 часа
sory:
stom kanal pet go dava negovoto takanareceno show znaci go podrzuvaat ovaa cudo od novinar

Објавено: пред 6 часа
kurbla:
ednas komunjar sekogas komunjar ednas predavnik sekogas predavnik

Објавено: пред 6 часа
kurbla :
abe izvini i se na majkati so te rodila(trebalo da te abortira)a ne na tvoite albanci ,,,na kogo se izvinija tie za sve do sega ,,,vojna,provokacii,,omalovazuvanje....... ako ovoj ostanal vo 14 vek ti mislis deka si vo 22ri vek grev eden

Објавено: пред 6 часа
bitolcanec:
na bitolcaneco so se deklarira kako bitolcanec ,se moli da vlezi vo 21 vek poso uste nekoja godina ovie so gi brani ke mu napravat nesto na zena mu ili na kerka mu ,,,,,,kukavici edni ,predavnici mrsh

Објавено: пред 6 часа
СИГМА:
До така само наречениот св. Илија.Ти си ѓавол во овча кожа.Напаѓаш опозиција. Се гледа дека и тебе нешто ти фали.Па чумава нема толку памет ова сам да го скрои.Кога неоди во државата а не оди веќе доста враме еве будала слуга на власта ќе пуштат фора наредбодавците од вмро да има со што да се занимава народот.И сега кој ги шири меѓуетничките односи,се знае опозицијата.Но за жал во нашата држава има многу св.илии,бесрамници кој го скрнават името свето на наш светител и заштитник.Казанот и катранот ги чека заедно со наредбодавците.

Објавено: пред 5 часа
Trajce:
Site koi si zemate pravo da se izvinuvate vo ime na cela nacija ste ziv sram. Individuata ne prestavuva cela nacija toj e so ime i prezime ne e izbran na izbori pa sega e prestavuva zaednicata ili kako sakte narodot. Toj iskaza licen stav so koj dokolku ne se soglasuvate treba da kazite zosto koja e pricinata za ne soglasuvanjeto so negovata ureduvacka politika na negovoto sow na tv.Jas ne sum negov branitel i ne go branam no mislam deka vaka se odi kon ona i jas mislam taka ama nesto ne mi se kazuva.Cisto licemerie,nevidov komentar deka ima razlicno mislenje od iskazanoto na albanskite prestvnici i toa nastapija od imeto na nacija ili etnikum. Toa veke e nesto strasno, nekvalifikuvani da kazat od sto boleduva Milenko. Namesto da se zanimavaat so pricinite poradi koj se razvivala omrazata na ovoj covek prema edna nacija ili religiska grupa. Duri i vo instituciite vo koi se vraboteni ili clenuvaat imaat moznost da pokrenat inicijativa ( kampanja ),da ne se vlosuvaat megjunacionalnite odnosi. Sto da kazime nie koi rabotime vo etnicki mesani sredini ( binacionalni ) so kavi mentosi i nepismeni se soocuvame nie,primeri sto. Se sto e zensko go ucenuvaat duri nezvanicno ima soznanija za obidi za silovanja,maskite gi sikaniraat. Postojano morame da slusame kako tie clenuvale vo UCK ili slicni paravoeni formacii.No portalov e SDSM i ovde treba se da se pluka sto e od vlasta nevodeki smetka deka utre pri promena nema ovie nasi sogragjani deka ke se promenat.Ovde moram da istaknam deka sekoja cest na isklucoci koi prekrasno se odnesuvaat i se revnoni vo nivnoto rabotenje. Brakja makedonci ova e Makedonija cuvajte ja zosto aku ja izgubime pod ropstvo ke bidime kako nasite brakja vo Albanija,Bugarija , Grcija, Srbija idr.kade sto ne dal gospod. Samo i mene koga me krstele ne trebelo da me krstat Trajce no kumot sakal da me zamolci a so Trajce, Mirko , Spase i t. n. neznam do kade ke stignime.!?

Објавено: пред 5 часа
Do SV.ILIJA:
Samo tipcinja kako tebe so mozok golem kolku na polnoglavec /ako voopsto znaes sto e toa/ moze da se voshituvaat na izmamnici i kreteni kako imenuvaniot od gorenavedeniot naslov.

Објавено: пред 5 часа
Sv.Ilija:
Site vie ligavi tipovi sto go napagate Milenko i slicnite istomislenici ko nego, ste vsusnost luge bez nimalku gordost doblest i svoe jas. Ligushi sto i rodata svoja bi ja prodale za nekoj Shqiptar da moze so pari da ve kupi.Prodadeni sitni dushi...

Објавено: пред 4 часа
Do lazniot sv.ilija:
Decko, ne mislis deka ti treba psihijatar?

Објавено: пред 4 часа
Велјан:
Ако децата и жена му на Миленко живеат во Америка, а тој сам во Македонија, тоа самото по себе кажува каква личност е тој. Тој одработува удбашки наредби и работи во интерес на великосрпските интереси и против интересите на Македонија која е држава на сите нејзини граѓани подеднакво.

Објавено: пред 4 часа
Liljkana:
kakvi sme takvi sme...a tie se NIKAKVI. Da ne se napagame, site zaedno, slozno da se branime i da ja socuvame MAKEDONIJA i nasata SLOBODA .Da go socuvame mirot koj se pomalku go imame.

Објавено: пред 4 часа
Branko e kriv:
Тоа што го кажува Миленко го мисли ВМРО-ДПМНЕ, а пак ја се прашувам што уште бараат овие од ДУИ.
За ова е квив Бванко дефинитивно Бванко е квив што Миленко е жив.

Објавено: пред 3 часа
Momce na terasa:
Milenko Nedelkovski so pravosilna sudska odluka e osuden za krivicno delo IZMAMA. Zosto se uste ne e vo zatvor znaat samo patriotite...mozda zatoa e nivniot najgolem zastitnik...

Објавено: пред 2 часа
Abi:
nije on bolestan, on je fasista!

Објавено: пред 2 часа
Миланче:
Кој на друг јама копа.....сам во неа паѓа.

http://v2plusinfo.cfd.mk/commercials/fokusbroj77mala.jpg

..na vlezot vo Tetovo osamna grafit "MILENKO AKO TE FATIME KE TE EBEME"...

трендафил
17-02-12, 11:12
Ne! Dudlanje ne ali na "TI" so Milenko, so Janko, Kukni prijateli so Latas, Mirka....toa moze. Isto taka moze i vrakanje na gnasite od tipot na Stojmenov vo VMRO kako i Zingo samo poradi televiziite....
Ednostavno Realen, smeskanje na luge sto gi mrazis i sto ednas te zaebale u zivotot i kuken prijatel so drugi luge sto te narekuvale Bugar i Bugarofil od 1994 do 1998 po "profili" i po "novi Makedonii". SVe vo inters na potopuvanje na sorosoidite i nivnite 5 miljona dolari godisen budzet.Кога телевизиите за кои како сопственици се препознаваат Ѕинго и СТојменов (иако на хартија не е така) работеа во полза на Црвенковски, тогаш беа дел од независното новинарство. Сега очигледно не се . Таква е гебелсовата или подобро кажано сталинистичка пропаганда на поранешните комунисти. Со таква пропаганда остана незабележано дека еден медиум, Канал 5, се извини за нешто со што нема никава врска. Затоа што навредите не се емитувани преку оваа телевизија. По таа логика би требало да се извини Фејсбук.
Во секој случај ја поздравувам борбата на СДСМ против навредите нанесени на Муслиманите и Албанците. Дај Боже така да се борат и за Македонците и Македонија кога се работи за навредите што ни ги нанесува меѓународната заедница. НАТО и ЕУ.
На крај повторно ќе напишам. Миленко сам за себе не заслужува толкаво внимание. Но гебелсовата (сталинистичка) пропаганда сега кога го нема информативниот дел од злосторничкото здружение на Перо Наков бб се обидува преку социјалните мрежи да прикаже дека да го напише тоа (доколку е точно тврдењето дека го напишал тој) добил наредба од Груевски. Исто како што се обидуваат да прикажат дека нашиот премиер (според некои на форумот не е и ваш, па на тие што така сметаат им се извинувам) наредил и да се убие Мартин Нешовски. Ваљда за да има ВМРО еден член помалку. Сметам дека трудот е залуден. Тешко е дека по загубените избори во овој и минатиот век на ваков начин еден лидер ќе се повампири по трет пат.
За крај, повторно ќе прашам. Кога тоа нашиот форум бил вчера хакиран, па уште одозгора од владата? Така е објавено во коментар на фејсбук и цитирано на оваа тема. Без трошка срам некој сака во очи да не лаже. Дали некој од администрацијата на нашиов форум или некој член во интерес на вистината тоа го демантираше таму кај што е објавено. Или лагата е добродојдена.

Реален_07
17-02-12, 11:52
Таква е гебелсовата или подобро кажано сталинистичка пропаганда на поранешните комунисти.Кога ќе кажеш "гебелсова и сталинистичка пропаганда на поранешните комунисти", најверојатно тргнуваш од самиот себе, бидејќи како што знам и самиот овде имаш напишано дека пред дваесетина години си бил горд член на комунистичката партија :hoho:

Реален_07
17-02-12, 11:56
Ne! Dudlanje ne ali na "TI" so Milenko, so Janko, Kukni prijateli so Latas, Mirka....toa moze.Добро е... За малку ќе помислев дека вашиот неморал нема граници :D

TpH_Bo_OkO
17-02-12, 11:58
Греотка свинчето...

N.C.D.
17-02-12, 12:04
..toa ne e svince..toa e diva svinja....koga ke ubiesh diva svinja morash odma da ja "shkopish" (da i gi otstranish jajcata ) zashto mesoto moze da zamirisa...
..i ovaa diva svinja mora da se "shkopi" dodeka ne zamirisalo mesoto...dodeka ima vreme...

трендафил
17-02-12, 13:17
Кога ќе кажеш "гебелсова и сталинистичка пропаганда на поранешните комунисти", најверојатно тргнуваш од самиот себе, бидејќи како што знам и самиот овде имаш напишано дека пред дваесетина години си бил горд член на комунистичката партија :hoho:Не пред 20, туку пред повеќе од 30 години бев член на СДСМ. Ги напуштив уште во времето кога не водеа во комунизмот затоа што видов дека не знаат да водат, туку како слепци чекаат да бидат водени. Не сум толку стар за да ја почувствувам гебелсовата пропаганда на своја кожа, но комунистичката ја гледав во живо. СДСМ и сега ја применува. Јас сум поранешен комунист. За Црвенковски не сум сигурен. Иако се има прилагодено на ситуацијата. На пример оштествениот капитал го подели на своите сопартијци во приватизацијата. Но во двата случаја од него заработува партијата. И тогаш и сега. И со тие пари ја финансира пропагандата. Збогатена повремено од криминалци кои пропагираат бесплатно во замена за ветена амнестија, како Рамковски веројатно.
Но останува фактот дека на сите од СДСМ им годеше кога Сител и Канал 5 работеа за нив. Ајде како сте тргнале и Миленко Неделковски ќе го прифативте. Ако го отфрли Груевски. Кога веќе го имате Георгиевски за пријател.

N.C.D.
17-02-12, 14:38
..of lele majko,mnogu si interesen...demek sojuzot na komunisti pred 30 godini bil deneshen SDSM....
..vozrasen covek si ...ne bi te vregal ako ne moram....

nego da se vratime na debelata svinja....edvaj cekam da ja fatat i da ja ebat...

трендафил
17-02-12, 14:47
Еден ист конгрес едни исти делегати почнаа како комунисти, а завршија како социјалдемократи. Немаше укинување на СКМ и формирање на СДСМ. Само преименување. Дури ни зборот сојуз не го сменија во партија. СИ ги задржаа и имотите, тајните служби, кодошите ... Ако некој си го смени името ќе си земе пари ако ги заслужил со претходното име или ќе си плати ако имал борч. Бидејќи останува истиот. Не се сменил со промената на име. Па така е и со СКМ, сега СДСМ.

Виктор Л
17-02-12, 14:51
Добро е... За малку ќе помислев дека вашиот неморал нема граници :D

Vie ne ja razbirate mokta na PR ot i vi e cudno kako covek bez harizma so nemoze R da kaze a i drugi bukvi potesko kazuva, ve perdasi na izbori kaj ke ve stigne!!! Znaci ne se pravi toa so chiriba shiribu....toa e organizirana kampanja od stranski PR eksperti uceni po americki knigi....Nisto ne e slucajno.
A toa dali e moralno......Hmmmm neznam! Amerikancite vikaat deka ne samo sto e moralno nego e i najnormalno u svet da se koristi PR u bilo koja politicka bitka. A AMERIKANCITE SE TIE STO KAZUVAAT STO E MORALNO A STO NE E!!!(ova ne e ljubenje na amerikancite nego kazuvanje na gol fakt). VMRO DPMNE ednostavno mnogu poubavo se snajde od SDS u novonastanatata Americka shema ssto pocna nasekade u Evropa da se koristi.
Znaci ne e rabotava samo dali si u pravo za nesto nego toa treba da go pretstavis na glasacite kolku mnogu si ti u pravo(da ja pretstavis svojata verzija sto e mozno podobro).
Odamna u Amerika lugeto so dobri advokati( eden vid pravni PRovi) pomalce idat u zatvor nego li ovie so losi advokati. Dali e toa moralno civilizacijski gledano vo najmala raka e questionable ali Amerikancite go pravat pa zasto ne i nie.....

Кери
17-02-12, 15:04
Еден ист конгрес едни исти делегати почнаа како комунисти, а завршија како социјалдемократи. Немаше укинување на СКМ и формирање на СДСМ. Само преименување. Дури ни зборот сојуз не го сменија во партија. СИ ги задржаа и имотите, тајните служби, кодошите ... Ако некој си го смени името ќе си земе пари ако ги заслужил со претходното име или ќе си плати ако имал борч. Бидејќи останува истиот. Не се сменил со промената на име. Па така е и со СКМ, сега СДСМ.
Каранфилееее твојата сорта на НЕкомунисти не паднала од Марс па да покажувате со прст на други.
Сите вие сте се школувале беспари во тој систем и сте фатиле позиции како членови на СКМ.....не може фекалија да биде лотос,јасмин или ружа...може да се преправате ама мирисот ве издава...сто пати име да се смени реата ве издава..

N.C.D.
17-02-12, 17:10
Каранфилееее твојата сорта на НЕкомунисти не паднала од Марс па да покажувате со прст на други.
Сите вие сте се школувале беспари во тој систем и сте фатиле позиции како членови на СКМ.....не може фекалија да биде лотос,јасмин или ружа...може да се преправате ама мирисот ве издава...сто пати име да се смени реата ве издава..

ednostavno moram da ti se poklonam...:sepoklonuva::sepoklonuva:

ABC
17-02-12, 17:13
ednostavno moram da ti se poklonam...:sepoklonuva::sepoklonuva:

Абе пак се клањаш како оџа од Вевчани......:hoho:

N.C.D.
17-02-12, 19:39
..da,na sekoj dobar post se poklonuvam,na sekoj pravicen diskutant kapa mu simnuvam....i tebe koga si bil iskren kolku pati sum ti se poklonil...

ABC
18-02-12, 00:02
..da,na sekoj dobar post se poklonuvam,na sekoj pravicen diskutant kapa mu simnuvam....i tebe koga si bil iskren kolku pati sum ti se poklonil...

Па затоа велам како ОЏА од Вевчани, кого го има речиси на сите со години и традиционално организирани карневали.

Зарија
18-02-12, 00:05
Еве сега му почна емисијата, го игнорира ова. Ќе си прави муабет со Аристотел Тентов. :D

intel
18-02-12, 00:50
Еве сега му почна емисијата, го игнорира ова. Ќе си прави муабет со Аристотел Тентов. :D

Пак за цевките преку Дунав во два смера. Сме отишле зад Карпатите сме направиле 250 милиони Руси и сме се вратиле.....:D:D:D

N.C.D.
18-02-12, 01:12
.nov grafit vo Tetovo "ILI GRUJO-ILI MILENKO,KOJ VI E POMIL !!?

TpH_Bo_OkO
18-02-12, 01:31
Хајлајт од емисијата:

Аристотел Тентов:

Античките Македонци имале посебен календар кој е превземен и погрешно имплементиран од модерниот свет. Според нив, едно деноноќие се состоело од 24 часа, годината имала 12 месеци и престапната година и нејзиниот ден се додавале на последниот месец од годината. Според овој календар, септември бил седми месец во годината, октомври (окта) осми, ноември деветти, декември десетти (дека-десет), јануари единаесетти и февруари дванаесетти. По оваа логика, нова година се славела на први март.

Поголема глупост, во живот немам слушнато за теми од ова поле...ама ај да не му земам за кусур, сепак човекот е професионалец во поле кое нема допирна точка со археологија и историја...

SuicideMessiah
18-02-12, 01:43
Пост на денот :

Branko Geroski СУНЕТ ЗА АФРИМ!

:lol:

Геро шампион

Виктор Л
18-02-12, 02:32
Peilepcanec, dali znaes ti kolku lugeto u Makedonija go mrazat Geroski??? Znaes li ti batka prilepcanec deka coekot ne smee kafe da se napie u kafana bez da rizikuva da bide tepan kao kuce. I toa ne od VMROvci nego od obicni nepartiski luge. Znaes li ti prilepcanec kolku e Gero omrazen od kolegite segasni i bivsi i kolku e (ne)pocituvano negovoto pisuvanje?? znaes li ti deka coekot a fati za nekoj vesnik da pisuva ili da direktoruva vesnikot odma propaga.
Zaso ti go kazuvam ova? Za da ne go citiras frfrljot nikakov poso prvo ne e smesen(glup e odvraten i prirodno antipaticen) a vtoro nikoj ne go cita(ni SDSovcite ne citaat govnarii od frfrljot). Ti se najde najpameten da go citiras....pa nemoj batka prilepcanec...prvo ne e ubavo vtoro ne ti lici na godinite:)))

Harikiri
18-02-12, 03:19
Aбе овде читам оваа ‘‘шуша‘‘ -гостин на Миленко да ти бил Аристотел Тентов. Леле ај да не коментирам (слаб ми е рејтингот на овој форум),како ми изгледаше човекот на прв поглед. Многу работам се сум испуштил во меѓувреме..

marsovec
18-02-12, 07:27
Peilepcanec, dali znaes ti kolku lugeto u Makedonija go mrazat Geroski??? Znaes li ti batka prilepcanec deka coekot ne smee kafe da se napie u kafana bez da rizikuva da bide tepan kao kuce. I toa ne od VMROvci nego od obicni nepartiski luge. Znaes li ti prilepcanec kolku e Gero omrazen od kolegite segasni i bivsi i kolku e (ne)pocituvano negovoto pisuvanje?? znaes li ti deka coekot a fati za nekoj vesnik da pisuva ili da direktoruva vesnikot odma propaga.
Zaso ti go kazuvam ova? Za da ne go citiras frfrljot nikakov poso prvo ne e smesen(glup e odvraten i prirodno antipaticen) a vtoro nikoj ne go cita(ni SDSovcite ne citaat govnarii od frfrljot). Ti se najde najpameten da go citiras....pa nemoj batka prilepcanec...prvo ne e ubavo vtoro ne ti lici na godinite:)))

Дневник пропаднал???Не сум знаел...Па Геровски го осниваше Дневник нели како еден од првите весници во плурализмот...па и со најголем тираж...Инаку она за омразата...па и за него важи она Геро е КУИФ...работи машинеријата на ДПМНЕ во оцрнување на пикираните...инаку она за омразата важи исто така и за Пајо Паторот...само тој има огрооооомно обезбедување...:psst:

Ченто
18-02-12, 15:14
Канал 5 Телевизија пред два дена се огради од коментарите на Африм Неделковски...
И пазете ова...
Му поставиле на Африм прашање дали ќе го тужи Уредникот на Канал 5, Горан Момироски, а одговорот на Африм бил:
Не го носам на суд, има нему кој да му суди. Долга е раката на ВМРО.


п.с. Нема Миленко кај да бега, него прво да расчистиме со Бранко!

intel
18-02-12, 17:53
Да не има уште некоја страна или профил ??
Реакција на аФрим кон Момировски.
http://i42.tinypic.com/azavc1.jpg

Канал 5 Телевизија пред два дена се огради од коментарите на Африм Неделковски...
И пазете ова...
Му поставиле на Африм прашање дали ќе го тужи Уредникот на Канал 5, Горан Момироски, а одговорот на Африм бил:
Не го носам на суд, има нему кој да му суди. Долга е раката на ВМРО.


п.с. Нема Миленко кај да бега, него прво да расчистиме со Бранко!
Хахаха..долга е раката....бог да чува и да Бранко.

Solo gitara
18-02-12, 20:25
Хахаха..долга е раката....бог да чува и да Бранко.

Ova poslednovo treba li da se prevede na srpski?:gitara:

SuicideMessiah
19-02-12, 12:41
Peilepcanec, dali znaes ti kolku lugeto u Makedonija go mrazat Geroski??? Znaes li ti batka prilepcanec deka coekot ne smee kafe da se napie u kafana bez da rizikuva da bide tepan kao kuce. I toa ne od VMROvci nego od obicni nepartiski luge. Znaes li ti prilepcanec kolku e Gero omrazen od kolegite segasni i bivsi i kolku e (ne)pocituvano negovoto pisuvanje?? znaes li ti deka coekot a fati za nekoj vesnik da pisuva ili da direktoruva vesnikot odma propaga.
Zaso ti go kazuvam ova? Za da ne go citiras frfrljot nikakov poso prvo ne e smesen(glup e odvraten i prirodno antipaticen) a vtoro nikoj ne go cita(ni SDSovcite ne citaat govnarii od frfrljot). Ti se najde najpameten da go citiras....pa nemoj batka prilepcanec...prvo ne e ubavo vtoro ne ti lici na godinite:)))

А знаеш ли ти Скопјанец колку е Африм омразен од редовите на ДПМНЕ?Знаеш ли ти Скопјанец за тоа што се сакаат да му направат на Африм Неделковски кога ќе дојде во Прилеп?Еве дел од коментарите на фејсбук групата направена специјално за Африм Неделковски од страна на УМС - ДПМНЕ од Прилеп како одговор на кодошеœето и казнуваœето на Прилепска Победа,единствена фудбалска екипа казнета во Европа токму и само поради кодошот Африм Неделковски :

Миленко Неделковски - Свиœа Дебела - името и презимето на групата,одиме понатаму со коментарите од УМС-ДПМНЕ Прилеп

Borce Andonoski
nakaneidi vo prilep
oti ziv nemada izlezi
December 28, 2011 at 8:56pm

Borce Andonoski
zivce go izedeme vo prilep
damu ebam se namilo
belden da nevidi
takaceumri
pederrrrrrrrrrrrrr
December 28, 2011 at 8:54pm

Aco Efremovski
Lele sto mu napravi Milcin vo negovoto t.n.sou neznaese kaj mu e glavata a kaj opaskata i rogovite.kolku patigo fati vo ofsajd bese za greota da go gledes.da ne bese Milenko vi prasanje skoro zal ke mi padnese vaka si go barase si go dobi do daska

Igor Igeto Boskoski ziv peder debeliov e spijun makedonski

Borce Andonoski takae ziv peder e

Borce Andonoski samo zasapun varenje

Igor Igeto Boskoski svijnava e skopski buljas odvratna debela svijna neka se ebi so boki 13

Igor Igeto Boskoski abe so podaleku da mu ebam se zensko so ima doma

Крсте Ѓорƒиоски
ima eden spiun edna skopska pickica / saka da go pusi nejci da go lamuska / ime mu milenko prezime nedelkoski / pusi go i ti i site skopski kodosi !!! lalalalalalalalalalalala la

Крсте Ѓорƒиоски
MILENKO MILENKO DOJDI TI NA ZUR ZAEDNO SO ZENATI DA NI PUSIS KUR !!!!!!!!

Васко АЦ Милан Смилески
abe ko nema da ti si razebi zeanatato cerkati i se zensko so imas ebati familijata v picka = виден функционер во ДПМНЕ и мој добар пријател

Paolo Nino abe so da mu se razebi,tie odamna mu se razebani....toj od maka onolku grd e napraen,so misl ti duri bese toj v zatvor so praeja zena mu i kerka mu???

Васко АЦ Милан Смилески arno kike mu napisav da mu se poseram na facana gnasna ebamu koreno so go zakoreni
May 5, 2010 at 1:41am

Paolo Nino arno mu rece vasko...najpametno neso so se rekol poslednava godina i pol..))))ebemu zenata vo gazo.

Goran Apostolovski
koga ke dojdis za prilep,EBATI KODOSOT SVETSKI?!!!KAJ SI SEGA DA KOMENTIRAS NA TV ZA SLUCAJOT POBEDA?NELI KE IMASE PRESUDA PRED EDEN MESEC?ILI SEGA RAZBRA DEKA KE E OSLOBODITELNA PA CUTIS KO PICKA POD KOSULA?

Vasko Mitanov
Сметам дека не е во ред името на групава. Што ви згрешиле свиœите па да ги викате Миленко? За ваква група здружението PETA може да ве тужи.

Ептен го сакаат Африм Неделковски,од што го сакаат и неможат да мочаат на раат :hoho:

Реален_07
19-02-12, 13:32
P6rUL22qi-c

TpH_Bo_OkO
20-02-12, 13:18
Еднаш и МИЛЕНКО „работеше„ за СДСМ...

by Zoran Bozinovski on Sunday, September 4, 2011 at 10:10pm ·

Јас сум последната будала на овој свет која на Миленко Неделковски човечки му пружи рака. Виновен е екс новинарот Мијалче Дургутов, мој екс урединк во спортскиот неделник „СКОК„, мој некогашен шеф во тој неделник, денес мој бивш другар... Дургутов во декември 2005. ме „иницираше„ да основаме дневен весник кој го имаат како елаборат веќе разработен заедно со Миленко Неделковски. Се согласив, па во јануари 2006. почнавме да разговараме. Двајцата со змии у џеб, двајцата калкуланти, секој на свој начин, јас фајтер, со отворени карти и со нескриени мотиви да инвестирам.

Некако брзо, Дургутов се откажа и повлече. Мислам дека пукна аферата со Наташа, Жути и Зоран Петковски, онаа афера со рекетот кон Трифун, а Мијалче, странично инволвиран во неа, во последен момент доби повик од некое „длабоко грло„ од МВР да не биде дента на местото на настанот каде играа лисици... било како било, Мијалче се тргна од проектот дневен весник „Тројка„. Останавме јас и Миленко, неговите каубојски шешири и манири и понекоја полуиспушена пура. До 3. Мај 2006., кога на денот на слободата на новинарската мисла го стартувавме проектот Миленко се обиде да ме излаже 6 (со букви: шест) пати, што уредно нотирав. Како и да е, накратко кажано, од јануари до мај инвестирав 20.000 евра, средства од семејната фирма која работеше голем дуќан на влез во кумановската болница.

Но, Миленко имаше проблеми кои не сакаше да ми ги каже, а невешто сакаше да ги скрие. Должеше многу пари по луѓе кои ги измамил оти му работеле лево и десно по негови пропаднати бизниси, највеќе пари должеше кај неколку каматари кои упорно го бараа, истовремено кај „Алфите„ месечно плаќаше по 300 евра „нараквица„ за да не го апсат родениот му помлад брат кој имаше затворска казна поради учество во тешка кражба, а си имаше проблем и со пресудата од судијата Милан Доганџиски заради измамите со американски визи. Најодозгора имаше и семејни проблеми. Плачеше постојано на телефон, секој ден, кај екс сопругата одселена со децата во Америка, затоа што таа не му дозволуваше децата да ги слушне се додека не испрати онолку долари колку ветувал. Излажал. Вториот проблем ми беше просто невројатен. Бескрупулозен каков е, отишол дотаму што неговата стара мајка ја натерал да потпише согласност за кредит, семејната куќа била ставена под хипотека. Подоцна арамијата Миленко ги потрошил парите, ратите не ги враќал, а по активирање на хипотеката, мајка му беше завршила на улица, па под кирија во некоја влажна приземна куќа во Скопје. Кутрата, кога разбрала дека се нашол некој кој на нејзиниот Миленко и помладиот син (беше ни дистрибутер на „Тројка„) ИМ ДАЛ ШАНСА, дојде во редакција и ме љубеше, заблагодаруваше и ме благословуваше...

Арно ама. До денот кога стара мајка Неделковска дојде во редакцијата на „Тројка„, нејзин Миленко веќе ме излажа бајаги. Прво лажеше дека имаме бесплатни прекрасни простории од „Стопанска банка„, близу Ракометната федерација. Ги видов просториите еднаш, а веќе по неколку дена „Стопанска банка„ беше пратила известување до Ратка Илиевска од с. Ваташа, управителка на „Супер БИ„ ДОО и НАША ДИРЕКТОРКА, просториите НАЈИТНО да ги напуштат оти долгот е малку поголем од нормално. Па бараа кутар Миленко и кутра Ратка ИТНО РЕШЕНИЕ, го најдоа во стан во зграда на „ОСА„ сред центар на Скопје за убави 800 евра месечно. Мои разбира се.

Во исто време, Миленко се возеше во „Лада Нива„ за која ме лажеше дека му е од некаде подарок, за да исчезне еден ден возилото, по што мораше да ми признае дека била на лизинг, ратите не ги плаќал, па „НЛБ„ лизинг си ја земала со втор клуч. Ова мораше да ми го признае оти сакав да пријавам кражба во полиција.

Сепак, најголемата лага беше договорот со печатница „Нова Македонија„. Уствари, немаше никаков договор, оти измамников не го ни потпишал. Искористил што директорот на „Цетис„ Словенецот Миро е прекрасен човек и договорил да плаќаме одложено, ама договорот бил усмен. Веројатно Миленко мислел да печати некое време, па кога ќе не избркаат ќе бараме нова печатница. Што подоцна и се случи, бидејќи „ЦЕТИС„ ја продаде во меѓувреме печатницата на измамници од ист калибар на Миленко, другарите му денешни ЛАТАС и БОЈО. А со такви битанги нема заебанција. Веднаш испоставуваат фактури. Па Миро директорот мораше на Миленко еден петок, две недели по нашиот старт, да му соопшти дека „Тројка„ од понеделник нема да се печати ако не биде платен износ од околу 11.000 евра. Е тогаш Миленко „заплака„ пак кај мене, мораше да ми ја каже вистината и да бара пак да спасувам. Се разбира дека реагирав, бидејќи мојот углед беше во прашање. Веднаш телефонирав на Миро, го замолив да го печати весникот заклучно со недела навечер, а понеделник предпладне до 11 часот на сметка ќе добие 11.000 евра од мој пријател од Куманово. Така и беше.

На Миленко му реков веднаш да ми го подготви сиот материјал што го има од фирмата „Супер БИ„ ДОО (таа беше издавач на весникот, со неа ги правел измамите со визи и којзнае уште кои криминали!), конкретно мислев на бизнисот со автобуси со криминалецот Кастиљо, купи продај, во кој Миленко останал без автобус, ама имаше законско право на поврат на ДДВ во износ од 62.000 евра. Но не смеел ниту да помисли да ги бара тие пари, оти немаше никаков углед во јавноста и институциите (од јануари до мај, кога го подготвувавме весникот НИКОЈ НИТУ 100 ЕВРА НЕ МУ ДАДЕ!), а беше свесен дека ако бара поврат на ДДВ може да го снајде и инспекција за со години други неплатени даноци заедно со Ратка од Ваташа (нивниот однос во Супер БИ ДОО беше 90% Миленко, 10% Ратка).

Миленко сцрка од радост кога му кажав дека јас експресно ќе издејствувам поврат на ДДВ од УЈП и мин за финансии, ако еден експерт ги погледа документите и ми гарантира дека се е чисто. Миленко ми рече тогаш дека тоа е научна фантастика, наплата на такво нешто од министерство кое го раководи ригидниот Никола Поповски и ека јас сум БОГ ако тоа ми успее. И ВЕТИ ДЕКА АКО СДСМ ТОА ГО НАПРАВИ „МАМА ЌЕ МУ ЕБЕМЕ НА ГРУЕВСКИ ВО КАМПАЊАТА ПРЕКУ НАШИОТ ВЕСНИК„. Го предупредив дека нема потреба од ебење ничија мајка, дека има законско право на поврат на ДДВ, дека никој од нас тоа не го бара. Ама попусто...

Свртев неколку телефони, кај извршната власт раководена од СДСМ, бев упатен каде да се обратам, морав да гарантирам дека е корисно по мене и моето семејство и дека Миленко не заслужува ниту евро од тие пари. Гарантирав и тоа. И за помалку од 96 часа, на сметка на Супер БИ легнаа 62.000 евра. Се сеќавам петок дека беше и се сеќавам дека прво што ми беше паднало на памет е ВЕДНАШ на сметка на семејната фирма во Куманово да се префрлат 22.000 евра, за да дојдам на нула и за да можам во иднина заедно со Миленко рамноправно да инвестирам во „Тројка„. Јас од тие есенцијани 22.000, тој од овие 40.000 евра што останаа на сметка.

Дека ги извадил со Ратка сите 40.000 евра веќе во понеделник, дознав кога го видов во ново „Пежо 1006„, со нов каубојски шешир, со нова пура и нова „хостеса„ покрај него. Луди и откачени со Ратка од Ваташа во еден ист ден со „брзи трансфери„ вадат 40.000 евра и оставаат 8 евра колку е законски минимум. Јас избезумен од овој негов потег веднаш го прашав како мисли понатаму без пари да го работиме весникот. Добив одговор дека веќе смислил шеми за нови средства од СДСМ, дека ќе рекетира вмрОВЦИ, а кога СДСМ ќе виделе што му прави на Груевски (го повтори она со ебењето мајка и додаде све по список!) – ќе сме имале прилив на средства со кои ќе сме станале магнати.

Истиот момент му откажав натамошна соработка, и онака не бев никаде правно формално во системот на „Тројка„ и си заминав во Куманово. Три дена плачеше на телефон дека не сака ни тој натаму да го води весникот дека ќе го згасне, дека не ни мислел да го има туку сакал да го направи и продаде. И дојдов до идеја како да го направам будала! Му реков дека ќе му го купам уделот во „Супер БИ„, на тој начин весникот ќе стане мој, да составиме протокол според кој за 22.000 евра кои би му ги платил за некој временски рок. Тој да истапи, јас да стапам на негов место со 90%. И да има пак 22.000 евра. Протоколот го заверивме нотарски и КЛЕНОТ МИЛЕНКО ја проголта јадицата. Колку е глуп поверува дека пак ќе ме „издрибла„...

Така го тргнав од редакција, а го замолив НАШАТА ДИРЕКТОРКА РАТКА и брат му да останат да си работат и натаму. До трансферот на сопственост, па после нека решаваат ќе си одат ли нема ли да си одат. Ратка и Бане останаа до крај, а крајот дојде месец дена подоцна, по изборите во јули 2006., кога Миленко сфати дека е насамарен, дека Ратка потпишувајќи задолженија за весникот ја утерала фирмата во обврски д околу 47.000 евра, итн., итн.

Па еден ден Миленко сиот важен и силен, беше упаднал во редакција, ги избркал сите новинари, а јас од еден од вработените добив порака дека Миленко упаднал на „свое„ како што се изразил и порачал за неколку дена во толку и толку часот да дојдам да се соочиме или во спротивно ќе го продал сиот инвентар и компјутерите, кои беа МОИ, па така ќе си намирел штета. Се појавив на закажаното место, во порачаното време, имавме силно непријатен состанок пред сите вработени, кои дознаа како Миленко ги лажел и манипулирал со месеци (90% беа од него ангажирани!), дознаа и дека подигнал 40.000 евра и не им исплатил ниту денар од платите и хонорарите што им ги беше ветил.

На крај од состанокот морав да го предупредам одбојкарот Слободан од Велес кој му изигруваше телохранител, да си замине, оти Миленко сега ќе има една непријатна средба со луѓе кои подолго го бараат. Пред состанокот в редакција се бев јавил на неговите четворица доверители: Наим, Влатко, Селвер и Имер, им објаснив дека „нивниот Миленко„ ќе биде присутен во редакција во толку саат, да ме остават да си поразговарам со него и после нека „разговараат„ и тие. Нормално, им покажав и налог како доказ дека на сметка имал 40.000 евра месец дена претходно ама не е сетил дека треба да им е раздолжи.

Слободан ме послуша и си замина, а доверителите настапија на мој повик. Пиеја кафе додека чекаа, во кафе барот во приземјето на зградата. Средбата со нивниот должник Миленко беше силно емотивна, радосна од нивна страна и тажна од негова. Малку му ги скубеа косите и брадата, малку му ги туткаа ушињата и носето, му објаснија дека од инвентарот нема ништо да земе и да продава, освен едно ормарче од татко му Борче Неделковски за кое „бил емотивно врзан„.

Потоа го однесоа во стан во Аеродром каде живееја со брат му. Таму било пожестоко, Бане висел од тераса малку повеќе, за Миленко да моли за милост и да најде чаре да им се раздолжи. Крајот не го знам, ама по Мленко не е пријатен секако. Знам дека подоцна премина кај Трифун, во аранжман на еден генерал кој денес не сака да го види. На крај премина во ДПМНЕ, нормално за да ебе мајка на Бранко и СДСМ. И све по список...

По мене објавува ден денес некакви „ТВ потерници„, поради тужбата која ја поднел против мене, за наплата на „мојот долг„ од протоколот за купопродажба на „Тројка„. Арно ама, никогаш не дојде до купопродажба и никогаш Миленко и јас не седнавме да ми презентира завршни сметки, книговодствена документација, тековни состојби и обврски за СУПЕР БИ. Па не ни дојдовме во прилика јас нешто од него да купам. СУПЕР БИ ДОО ден денес е на негово име и на НАШАТА ДИРЕКТОРКА!!! Сметаше Миленко дека јас ќе купам „мачка у вреќа„, на жими мајка. Испадна будала и глупак, ама тоа му е. Јас не сум му виновен туку тие што го беа научиле дека може да ме манипулира...п.с. подолу имате факсимил од решението за поврат на ДДВ од 62. 000 евра. На тие пари Миленко никогаш подоцна не плати данок

intel
20-02-12, 13:34
Ихаааа...!!

Ченто
20-02-12, 13:36
Анбиливибл!!!

N.C.D.
20-02-12, 13:57
Еднаш и МИЛЕНКО „работеше„ за СДСМ...

by Zoran Bozinovski on Sunday, September 4, 2011 at 10:10pm ·

Јас сум последната будала на овој свет која на Миленко Неделковски човечки му пружи рака.

...covece koga dojde na "Vodenica",koga stana legenda....:nemiseveruva::nemiseveruva: ova sto go napisha...
...ova shto go napisha beshe do jaja...do jaja...
RESPEKT....

THE_CHOSEN_ONE
20-02-12, 14:09
Добар човек е Миленко само нече га карта.

intel
20-02-12, 14:11
Karta e kurva...

marsovec
20-02-12, 14:11
Добар човек е Миленко само нече га карта.

A i mozak ga napushta ( ako go imal)...

mileg
20-02-12, 14:12
Господа само едно појаснување од моја страна дека господинот Неделковски е новинар во Македонија како и сите други новинари,но опозицијата заедно со СДСМ само го критикуваат за да добијат на свој грб некој политички поен.Господа јас како граѓаник на МК сум згрозен од ставовите на опозицијата а тие велат дека Миленко Нњеделковски требало да се уништи бидејќи тој пишувал само за владејачката партија,а против опозицијата.Па господа до 2002 година ви пречеше тогашниот премиер Георгиевски,сега ви смета Груевски со Неделковски,а зошто не кажете дека ви сметат сите новинари вработени во Македонска Телевизија,Канал 5 Алфа,Алсат,Телма,МТМ,СКАЈНЕТ,ПЛУСИНФО,А2 итн,зошто за нив,ајде да ве видиме сега што ке кажете.

marsovec
20-02-12, 14:14
Господа само едно појаснување од моја страна дека господинот Неделковски е новинар во Македонија како и сите други новинари,но опозицијата заедно со СДСМ само го критикуваат за да добијат на свој грб некој политички поен.Господа јас како граѓаник на МК сум згрозен од ставовите на опозицијата а тие велат дека Миленко Нњеделковски требало да се уништи бидејќи тој пишувал само за владејачката партија,а против опозицијата.Па господа до 2002 година ви пречеше тогашниот премиер Георгиевски,сега ви смета Груевски со Неделковски,а зошто не кажете дека ви сметат сите новинари вработени во Македонска Телевизија,Канал 5 Алфа,Алсат,Телма,МТМ,СКАЈНЕТ,ПЛУСИНФО,А2 итн,зошто за нив,ајде да ве видиме сега што ке кажете.

Mile G...Nedodelkaniot e em kriminalec em so prijavi vo fijoka...Zatoa i se ligavi na vlasta...zhenata odamna go napu[ti a smetam deka i Gujo ke mu udri kloca...ja pretera de...duri i poveke od nenormalnava vlast...

AVATAR
20-02-12, 14:23
Ова целово писание беше за Миленко Неделковски алијас Африм Лимани, куќниот пријател на премиерот на Македонија????

TpH_Bo_OkO
20-02-12, 14:24
Во прилог на горе постираниот текст:

http://i39.tinypic.com/10zmzis.jpg

http://i39.tinypic.com/5eesf5.jpg

N.C.D.
20-02-12, 17:33
..auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu brateeeeeeeeeeeee....

concrete
20-02-12, 18:20
Нешто сепак ме чуди.....како е уште жив????:cool:

Ченто
20-02-12, 18:25
Нешто сепак ме чуди.....како е уште жив????:cool:
Батали го Миленко, нема кај да бега... Него дај прво со Бранко да расчистиме...
Заебанции на страна, побратиме Конкрит... Свесен ли си дека 99% од твоите политички ставови изнесени на форумов се поклопуваат со политичките ставови на Миленко?:)

concrete
20-02-12, 18:51
Батали го Миленко, нема кај да бега... Него дај прво со Бранко да расчистиме...
Заебанции на страна, побратиме Конкрит... Свесен ли си дека 99% од твоите политички ставови изнесени на форумов се поклопуваат со политичките ставови на Миленко?:)

..заебанции на страна, почитуван Ченто, јас неможам да спречам никого да ме имитира во моите политички ставови, па дури ни еден трол како спомнатиот...:cool:
.., а со Херр Бране, ние не можеме да расчистиме , може само самиот тој, ние можеме само да му кажеме дека е нечесен и скаперник...., ние сме фини културни луѓе, почитувачи на законот и негово доследно спроведување....:hmmm:

AVATAR
20-02-12, 19:20
..заебанции на страна, почитуван Ченто, јас неможам да спречам никого да ме имитира во моите политички ставови, па дури ни еден трол како спомнатиот...:cool:
.., а со Херр Бране, ние не можеме да расчистиме , може само самиот тој, ние можеме само да му кажеме дека е нечесен и скаперник...., ние сме фини културни луѓе, почитувачи на законот и негово доследно спроведување....:hmmm:

Тој трол му е куќен пријател на Грујо и омилен водител на кого со задоволство му гостува во емисија.

Ах, Грујо, Грујо, какви лоши советници ти намести овој Бранко.

concrete
20-02-12, 19:21
Тој трол му е куќен пријател на Грујо и омилен водител на кого со задоволство му гостува во емисија.

Ах, Грујо, Грујо, какви лоши советници ти намести овој Бранко.

...секој со своите гревови АВАТАР...,кога доаѓа денот на вистината...:D:D

N.C.D.
20-02-12, 20:13
.., а со Херр Бране, ние не можеме да расчистиме , може само самиот тој


..i vo toj moment ke bidesh sreken kako da si ja izgubil nevinosta so Eva Mendez..:nemiseveruva:

Виктор Л
20-02-12, 20:15
Mene ne mi e jasno sto tolku ste zapnale so Milenko. Milenko Nedelkovski e samo edna alka od PR ot na vlasta so zadaca da go pridobie na svoja(vladina) strana onoj del od Makedonskata javnost koj e najneobrazuvan a sto e ogromno mnozinstvo. Isto taka target grupa mu e mladata populacija koja zbori na Skopski zargon i na koja ne i smetaat niskite udari i recnikot so koj se kosristi Milenko( primer Debilijan Stankovic).
Mozam da kazam deka na deckoto MNOGU DOBRO MU IDE!!! Gledam so se desava na FB, gledam so se zbori niz grad....decata mu gi prepricavaat fintite i mu gi zapamtile nadimacite so im gi dava na "neprijatelskite" politicari. Samiot fakt sto eden kup luge na forumov napisale eden kup postovi za doticniot batka samo go potvrduva ona sto go kazav pogore a toa e deka on odlicno si ja vrsi rabotata. Sekako deka ima luge sto go mrzat i sto go rugaat i psujat ali tie se pomalku odovie prvite.
Inace nie VMROvcite perfektno znaeme koj i sto e Milenko, so sto se zanimavase pred 10-15 godini, od Bingo do FK Skopje, mestenje utakmici......ne pieme nie nafta. Ali on sega raboti na nasa VMROvska strana i toa dobro. Zaedno so Latas im mame ebavaat na frfrljot i na bushaviot kodos....gz si brisat so niv i so ostanatite momci i devojki od "fabrika". Znaci tolku se efikasni ovie dvajca sto Mirka i Janko nemozat da dojdat do poln izraz:))) A site 4 ca zaedno GO PORAZIJA SOROS u Makedonija....salata gi napravija razni Rizaovi, kabranovci, jovanovci, sekulovski....
Spred mene SDS zemajki go iskustvoto od minatoto sto go imase so vojvodata( koj go unistija za 2 godini so nivnata "fabrika" i toa bez nikakvi pogolemi problemi) GO POTCENIJA GRUJO i Grujovoto VMRO!!! Oni ne veruvaa deka PR ot moze da ima takva mok...oni ne veruvaa deka tuka moze da upali taa americko evrejska finta. Oni si mislea deka ke iskoci roshaviot i ke kaze 2 3 finti so skopski zargon( ne mozam da stasam be braaat) i deka ke pobedat na izbori. Oni ne veruvaa i uste ne im se veruva kako eden prosecen politicar i uste poprosecen ekonomist koj ne moze R da kaze moze da gi opne 6 puti na izbori!!!!
Jas ocekuvav do sega da im tekne i da se prilagodat na novata borba sto im e nametnata. Ocekuvav deka so Vlashkite tranzicioni pari ke otvorat nekoj nov A1 i ke pukaat od tamu. Oni padnaa na 2 portali koi(pazi molim te!?!?) im gi vodi busaviot kodos i frfrljot Geroski:)))) Uste ne mozam da poveruvam deka SDS spadna na shuskaloto koj e apsolutno nesposoben da ja obavi zadacata, na Nikola Mladenov za kogo site znaat deka e politicki profiter lazov i psihopat 20 puti porazen u sudnica za kleveta i na Vlade Milcin za kogo ima dokazi deka KODOSEl!!! Sekulovska Milevska i Jovanovski se tolku mnogu omrazeni u narodot sto nemozat kafe na kej da se napijat.....ostana samo veteranot Rizaov da se bori po ideoloska osnova....duri i Kolemisevski gi napusti....ideologot na celata "fabrika".
Ednostavno ponekogas neznam dali Grujo e tolku superioren ili SDSovcive se tolku urda spored ova sto se desava na teren do sega.

AVATAR
20-02-12, 20:17
...секој со своите гревови АВАТАР...,кога доаѓа денот на вистината...:D:D

Така е. Но обавезателно да се почитува FIFO, инаку цената е преголема. Бранко прв...

concrete
20-02-12, 21:44
.................................................. ..........................a kogo ima dokazi deka KODOSEl!!! Sekulovska Milevska i Jovanovski se tolku mnogu omrazeni u narodot sto nemozat kafe na kej da se napijat.....ostana samo veteranot Rizaov da se bori po ideoloska osnova....duri i Kolemisevski gi napusti....ideologot na celata "fabrika".
Ednostavno ponekogas neznam dali Grujo e tolku superioren ili SDSovcive se tolku urda spored ova sto se desava na teren do sega.

...чудно како не ти паднала на ум третата можност????:cool:

David
20-02-12, 21:55
...чудно како не ти паднала на ум третата можност????:cool: rajata e BAVCHA

concrete
20-02-12, 22:34
rajata e BAVCHA

....у строги центар....:D:D:D:D:D

AVATAR
20-02-12, 23:16
rajata e BAVCHA

Која има право да ја работи лопатарот, се додека Бранко не се самоубие.

N.C.D.
20-02-12, 23:19
..kako be ne mu se zdosadi od tie finti....ke pomislam deka so mile imaat uceno vecerno zaedno...

THE_CHOSEN_ONE
20-02-12, 23:34
Виктор_Л пријателе ме боли кур за дебелиот Миленко и за шизичките фрази што ги употребува, ме загрижува сегашноста на мојот народ, ок?

Извади тоа розевите наочари и види дека за 6 години се немаме ни милиметар помрднато.
Секоја трета,четврта омладинка би легнала за 50 евра, а ти ме убедуваш дека се е кул, као фурај брат немаш галје Миленко прави смешки, Латас прди, а Јанко смрди ?

Кој ти е филмот да браниш лик/ови кој с/е кримос/и, без образ, патетичен/ни и веќе крајно излитен/и ?

Виктор Л
20-02-12, 23:51
...чудно како не ти паднала на ум третата можност????:cool:

Nema treto batka konkreten!!! Ja ne gledam koja e treta varijanta. Mozam da pretpostavam deka ciljas na toa deka se u nekakov dogovor VMRO i SDS ali ja ne veruvam u takvi conspiracy theory zaebancii.
Neznam dali e Grujo tolku Zver ili ovie se tolku urda....znaci ova e dilema a ne trilema!

Виктор Л
21-02-12, 00:01
Виктор_Л пријателе ме боли кур за дебелиот Миленко и за шизичките фрази што ги употребува, ме загрижува сегашноста на мојот народ, ок?

Извади тоа розевите наочари и види дека за 6 години се немаме ни милиметар помрднато.
Секоја трета,четврта омладинка би легнала за 50 евра, а ти ме убедуваш дека се е кул, као фурај брат немаш галје Миленко прави смешки, Латас прди, а Јанко смрди ?

Кој ти е филмот да браниш лик/ови кој с/е кримос/и, без образ, патетичен/ни и веќе крајно излитен/и ?

Ne branam ja nikogo batka! Znaci ja ne sum vooduseven od Milenko kriminalecot ili od Latas biznismenot....ja samo preku analiza na sostojbite kazuvam kako stojat rabotite spored moite viduvanja. Inace ne sum ja lud...gledam deka rabotava tesko se pomera i deka rezultatite se mnogu pomali od ocekuvanite koga stanuva zbor za ovaa vlada.
Milenko mene uopste ne mi e smesen a na Latas fintite mi se izliteni i sum gi slusnal i u obratna varijanta koga bil od drugata strana. Za Janko nemam nikakvo mislenje osven krajno negativno koga komentirase utakmici na 103ka. Togas uopste ne bese smesen(nesto slicno kako jofe).
Nego posocimi ja molim te alternativata na ovie spored tebe nedovolno uspesni VMROvci??? Posoci mi noviteti i svezina nekakva od tie sto spored tebe treba da gi zamenat. Znaci ja i ti se slozuvame deka nasite se nedovolno dobri ali daj kazi drugive kakvi se i sto da ocekuvame od niv?
Nemoj da mi kazes samo deka ocekuvas roshaviot gangster da ne oprava po 9ti put molim te!!!

AVATAR
21-02-12, 00:08
Виктор_Л пријателе ме боли кур за дебелиот Миленко и за шизичките фрази што ги употребува, ме загрижува сегашноста на мојот народ, ок?

Извади тоа розевите наочари и види дека за 6 години се немаме ни милиметар помрднато.
Секоја трета,четврта омладинка би легнала за 50 евра, а ти ме убедуваш дека се е кул, као фурај брат немаш галје Миленко прави смешки, Латас прди, а Јанко смрди ?

Кој ти е филмот да браниш лик/ови кој с/е кримос/и, без образ, патетичен/ни и веќе крајно излитен/и ?
Чузен, тебе те заболе кур за Миленко, а ВикторЛ го заболе кур за Македонија. Само ДПМНЕ се брои...

За постот: :desetka:

Ченто
21-02-12, 00:11
Ne branam ja nikogo batka! Znaci ja ne sum vooduseven od Milenko kriminalecot ili od Latas biznismenot...
Очигледно не си го разбрал Д’Чусенот... Тој сака да ти каже дека Македонија ништо не добива со тие луѓе и дека не е целата фора да се победува СДСМ... Тие победи очигледно не носат ништо добро... А ти сепак среќен дека твоите победувале толку и толку пати!?:sarkazam:

И не е точно дека не се воодушевуваш од Миленко... и ’остала свинска багра’...
Ова се твои зборови:
Mozam da kazam deka na deckoto MNOGU DOBRO MU IDE!!!
on odlicno si ja vrsi rabotata...
...on sega raboti na nasa VMROvska strana i toa dobro. Zaedno so Latas im mame ebavaat na frfrljot i na bushaviot kodos....gz si brisat so niv i so ostanatite momci i devojki od "fabrika". Znaci tolku se efikasni ovie dvajca sto Mirka i Janko nemozat da dojdat do poln izraz:))) A site 4 ca zaedno GO PORAZIJA SOROS u Makedonija....salata gi napravija razni Rizaovi, kabranovci, jovanovci, sekulovski...
Ако ова не е воодушевување, тогаш и Бранко не е рошав, а и Грујо не е педер (у карактер)!

Д’Чусен ти одржа лекција и најумно ќе ти биде да молчиш... Прочитај ја лекцијата барем едно 10-тина пати, за да ја научиш напамет!;)

TpH_Bo_OkO
21-02-12, 00:24
Какви ли узди носат овие „новиве клинци“ од ДПМНЕ...

Zaedno so Latas im mame ebavaat na frfrljot i na bushaviot kodos....gz si brisat so niv i so ostanatite momci i devojki od "fabrika". Znaci tolku se efikasni ovie dvajca sto Mirka i Janko nemozat da dojdat do poln izraz:))) A site 4 ca zaedno GO PORAZIJA SOROS u Makedonija....salata gi napravija razni Rizaovi, kabranovci, jovanovci, sekulovski.........
......Uste ne mozam da poveruvam deka SDS spadna na shuskaloto koj e apsolutno nesposoben da ja obavi zadacata, na Nikola Mladenov za kogo site znaat deka e politicki profiter


Дечко Виктор Л, погледај ја малку сликава, па после седни и размисли за следново прашање: што бараат овие здружени на иста маса?
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs433.snc4/47599_1778681546754_1230857287_2031940_2404991_n.j pg

Sekulovska Milevska i Jovanovski se tolku mnogu omrazeni u narodot sto nemozat kafe na kej da se napijat.....ostana samo veteranot Rizaov da se bori po ideoloska osnova....duri i Kolemisevski gi napusti....ideologot na celata "fabrika".
Ednostavno ponekogas neznam dali Grujo e tolku superioren ili SDSovcive se tolku urda spored ova sto se desava na teren do sega.
Ај специјално за тебе ќе ти ископам уште еден факт од торбава моја полна со мемории од ДПМНЕ...

Во 2005та година на Борјан Јовановски по директна линија од Груевски, повикан на состанок од Јанкуловска (тогаш она беше генерален секретар на партијата) му беше понудено да биде портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. На Груевски ептен му се имаше допаднато Борјан додека ја работеше портпаролската работа кај покоен Борис Трајковски и сакаше без дилеи, Борјан да биде протпарол на партијата. Трипати го понудија, трипати одби.

За жал, мораше да се прифати фактот дека ќе се бара друг, и за несреќа од тогаш до денес, Бициклистичка си ја тера работата...

Уствари, тоа што сакав да ти го кажам:
Inace ne sum ja lud...
Не си...ама си наивен скроз на скроз.

Виктор Л
21-02-12, 00:36
Очигледно не си го разбрал Д’Чусенот... Тој сака да ти каже дека Македонија ништо не добива со тие луѓе и дека не е целата фора да се победува СДСМ... Тие победи очигледно не носат ништо добро... А ти сепак среќен дека твоите победувале толку и толку пати!?:sarkazam:

И не е точно дека не се воодушевуваш од Миленко... и ’остала свинска багра’...
Ова се твои зборови:

Ако ова не е воодушевување, тогаш и Бранко не е рошав, а и Грујо не е педер (у карактер)!

Д’Чусен ти одржа лекција и најумно ќе ти биде да молчиш... Прочитај ја лекцијата барем едно 10-тина пати, за да ја научиш напамет!;)

Hmmmm gledam deka moze da se skonta ko likuvanje i ko sitenje na protivnikot ali uopste ja ne mislev taka. Ja ovaa bitka pomegu VMRO i SDS ja gledam kako fudbalska utakmica u koja navivam za VMRO DPMNE( da ne se lazeme koj mi e pomilo da pobedi). U ovaa utakmica gledam deka potezite sto gi vlece Trenerot na mojata ekipa se mnogu pologicni i mnogu podobitni nego li onie sto gi vlece trenerot na sprotivniot tabor.
Zborot mi e ako Milenko raboti za vladata i on odlicno si ja vrsi rabotata toa znaci deka Milenko odlicno si ja vrsi rabotata za vladata a ne za mene!!!! Znaci Vladata kupila igrac i toj igrac dava golovi...moeto prasanje do tebe e DALI E TOJ DOBAR IGRAC za ekipata narecena "vlada"
Eve obratno....ako na shuskaloto mu dades 5 miljona dolara godisno sorosovi pari za da raboti za tebe i nego go driblaat na teren, dali e toj dobar igrac za ekipata narecena "opozicija"?
Znaci ne se jas voodusevuvam od milenkokoj osven so spored mene dobro vodese prenosi od Formula 1. Samo konstatiram deka coekot jako odrabotuva za vlasta. Istoto vazi i za Latas. Ja da sum lider na golema politicka partija u Makedonija prva rabota sto ke napravam e da go angaziram Latas na moja strana zatoa sto e ubedlivo najdobar u toa sto go raboti!!! Znaci ja ne se voodusevuvam od licnosta Latas i sto toj pretstavuva u Makedonija nego ednostavno e najdobar u toa sto go raboti(kolku i da e pederska taa rabota) i sakam da igra za moj tim. Nemozam sega da dokazam ali istoto go mislev i koga zborese protiv mojata partija u emicijata so togas se narekuvase "profil".
Pak ti Cento mi gi izvrtuvas zborovi i mi vadis recenici od kontekst....kade ti procita deka ja sum vooduseven od LICNOSTA MILENKO NEDELKOVSKI???

Ченто
21-02-12, 00:42
...kade ti procita deka ja sum vooduseven od LICNOSTA MILENKO NEDELKOVSKI???
Во твојот пост... Цел пост ти е со воодушевување...
(Патем, јас никаде не реков дека си воодушевен од ЛИЧНОСТА... Мене ме заболе таквото за Миленко како личност... Јас го гледам како човек кој што им го извитоперува умот на Македонците... Би требало и ти така да гледаш доколку ја сакаш Македонија повеќе отколку партијата!)

И еве го целиот пост за да не можеш да се правдаш дека некој ти вадел нешто од контекст... Полн е со воодушевување!
Mene ne mi e jasno sto tolku ste zapnale so Milenko. Milenko Nedelkovski e samo edna alka od PR ot na vlasta so zadaca da go pridobie na svoja(vladina) strana onoj del od Makedonskata javnost koj e najneobrazuvan a sto e ogromno mnozinstvo. Isto taka target grupa mu e mladata populacija koja zbori na Skopski zargon i na koja ne i smetaat niskite udari i recnikot so koj se kosristi Milenko( primer Debilijan Stankovic).
Mozam da kazam deka na deckoto MNOGU DOBRO MU IDE!!! Gledam so se desava na FB, gledam so se zbori niz grad....decata mu gi prepricavaat fintite i mu gi zapamtile nadimacite so im gi dava na "neprijatelskite" politicari. Samiot fakt sto eden kup luge na forumov napisale eden kup postovi za doticniot batka samo go potvrduva ona sto go kazav pogore a toa e deka on odlicno si ja vrsi rabotata. Sekako deka ima luge sto go mrzat i sto go rugaat i psujat ali tie se pomalku odovie prvite.
Inace nie VMROvcite perfektno znaeme koj i sto e Milenko, so sto se zanimavase pred 10-15 godini, od Bingo do FK Skopje, mestenje utakmici......ne pieme nie nafta. Ali on sega raboti na nasa VMROvska strana i toa dobro. Zaedno so Latas im mame ebavaat na frfrljot i na bushaviot kodos....gz si brisat so niv i so ostanatite momci i devojki od "fabrika". Znaci tolku se efikasni ovie dvajca sto Mirka i Janko nemozat da dojdat do poln izraz:))) A site 4 ca zaedno GO PORAZIJA SOROS u Makedonija....salata gi napravija razni Rizaovi, kabranovci, jovanovci, sekulovski....
Spred mene SDS zemajki go iskustvoto od minatoto sto go imase so vojvodata( koj go unistija za 2 godini so nivnata "fabrika" i toa bez nikakvi pogolemi problemi) GO POTCENIJA GRUJO i Grujovoto VMRO!!! Oni ne veruvaa deka PR ot moze da ima takva mok...oni ne veruvaa deka tuka moze da upali taa americko evrejska finta. Oni si mislea deka ke iskoci roshaviot i ke kaze 2 3 finti so skopski zargon( ne mozam da stasam be braaat) i deka ke pobedat na izbori. Oni ne veruvaa i uste ne im se veruva kako eden prosecen politicar i uste poprosecen ekonomist koj ne moze R da kaze moze da gi opne 6 puti na izbori!!!!
Jas ocekuvav do sega da im tekne i da se prilagodat na novata borba sto im e nametnata. Ocekuvav deka so Vlashkite tranzicioni pari ke otvorat nekoj nov A1 i ke pukaat od tamu. Oni padnaa na 2 portali koi(pazi molim te!?!?) im gi vodi busaviot kodos i frfrljot Geroski:)))) Uste ne mozam da poveruvam deka SDS spadna na shuskaloto koj e apsolutno nesposoben da ja obavi zadacata, na Nikola Mladenov za kogo site znaat deka e politicki profiter lazov i psihopat 20 puti porazen u sudnica za kleveta i na Vlade Milcin za kogo ima dokazi deka KODOSEl!!! Sekulovska Milevska i Jovanovski se tolku mnogu omrazeni u narodot sto nemozat kafe na kej da se napijat.....ostana samo veteranot Rizaov da se bori po ideoloska osnova....duri i Kolemisevski gi napusti....ideologot na celata "fabrika".
Ednostavno ponekogas neznam dali Grujo e tolku superioren ili SDSovcive se tolku urda spored ova sto se desava na teren do sega.

AVATAR
21-02-12, 00:45
Znaci Vladata kupila igrac i toj igrac dava golovi...moeto prasanje do tebe e DALI E TOJ DOBAR IGRAC za ekipata narecena "vlada"

Миленко без дискусија е добар за владата, ама таква влада не е добра за Македонија. Никој не ви дал право да се заебавате со државата.

Виктор Л
21-02-12, 00:47
Какви ли узди носат овие „новиве клинци“ од ДПМНЕ...Дечко Виктор Л, погледај ја малку сликава, па после седни и размисли за следново прашање: што бараат овие здружени на иста маса?
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs433.snc4/47599_1778681546754_1230857287_2031940_2404991_n.j pg

Ај специјално за тебе ќе ти ископам уште еден факт од торбава моја полна со мемории од ДПМНЕ...

Во 2005та година на Борјан Јовановски по директна линија од Груевски, повикан на состанок од Јанкуловска (тогаш она беше генерален секретар на партијата) му беше понудено да биде портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. На Груевски ептен му се имаше допаднато Борјан додека ја работеше портпаролската работа кај покоен Борис Трајковски и сакаше без дилеи, Борјан да биде протпарол на партијата. Трипати го понудија, трипати одби.

За жал, мораше да се прифати фактот дека ќе се бара друг, и за несреќа од тогаш до денес, Бициклистичка си ја тера работата...

Уствари, тоа што сакав да ти го кажам:

Не си...ама си наивен скроз на скроз.

Znaci vidi, mene otsekogas najantipaticen od site SDSovski novinari mi bil Borjan Jovanovski i odma na vtoro mesto Sekulovska i toa ne poso se grdi zatoa sto JAKO ODRABOTUVAA ZA SDS!!! Oni se dobri novinari koi momentalno po splet na okolnosti(so ti samiot si gi navel) rabotat za sprotivnata strana.
Ja se kladam deka Grujo go pobaral Borjan za portparol od 2 pricini: prvo zatoa sto e dobar novinar, elokventen i profesionalen i vtoro i povazno DA NE IDE DA RABOTI ZA PROTIVNIKOT!!!! Ja se kladam deka na Grujo ne mu e mnogu gajle so ke napise Frfrljot ali sekako mu e gajle koga ke iskoci Borjan na TV i ke kaze deka on go pobaral za portparol(sto i on javno go kaza na TV).
Koga ja bi biral pomegu Latas i Borjan ja bi go odbral Latas posto e pognasen, zbori so ist recnik ko roshaviot, igra poprljavo i negoviot impact vrz publikata e pogolem nego li na Borjan Jovanovski. Inace nikoj ne se somneva deka oni se u ista liga....samo igraat za razlicni ekipi.
A inace nemoj da mi vadis vakvi sliki. Ja go pratam Latas uste od koalicijata ZA i koga lazese deka pravel anketi u Kratovo, Stip i delovi od Skopje i Sveti Nikole:))) NE sum ja od zavcera VMROvec....gi znam ja site gorenapomenati koj za kogo rabotel u koi periodi!!!!!

Ченто
21-02-12, 02:05
Грузија, 2011 г.
Грузијската национална телевизија ги отпушти своите двајца најдобри новинари, Гиорги Тукхарели и Гиорги Габричидзе, кои ги покриваа настаните во Египет директно на теренот. А ги отпуштија заради навреди кон католиците, кои ги напишале на своите фејсбук профили.

Франција, 2011 г.
Судот со 10.000 евра го казни францускиот новинар Ерик Земур заради тоа што ги навредил муслиманите во Франција со неговите анти-муслимански ставови искажани во телевизиско шоу.

Македонија 2012 г.
Milenko Nedelkovski e samo edna alka od PR ot na vlasta so zadaca da go pridobie na svoja(vladina) strana onoj del od Makedonskata javnost koj e najneobrazuvan a sto e ogromno mnozinstvo.
Mozam da kazam deka na deckoto MNOGU DOBRO MU IDE!!!
on odlicno si ja vrsi rabotata...
...on sega raboti na nasa VMROvska strana i toa dobro...

Виктор Л
21-02-12, 11:23
Vidi Cento, Milenko Nedelkovski raboti u privatna televizija a ne u drzavna. Za nego dali ke bide otpusten ili ne odlucuva gazdata na televizijata. Gazdata na televizijata odlucuva dali ke go otpusti Milenko vrz osnova na toa dali ima kar(profit) od nego. Dali ima profit od nego zavisi od toa dali mu e na nego gledana emisijata. A NEGO MU E GLEDANA EMISIJATA!!! Ja ne sum ja gledal licno niednas. Gledav 15 minuti koga mu bese gostinka tipkata sto ja izbrkale zaedno so uste 10 luge od 24 casa. Znaci ja i ti razlicni raboti zborime.
Da receme ti si lider na edna od dvete golemi partii vo Makedonija(ne e bitno koja). Treba na svoja strana da imas novinari koi ke rabotaat za tvoe pretstavuvanje kaj narodot i za promoviranje na tvojata politika. KOGO TI BI ANGAZIRAL???? Znaci ne mi glumi sega patriot nego kazi koja postava na novinari ti bi sakal da ja imas na svoja strana: Latas Milenko Janko i Mirka ili Frfrljot, milcin Sekulovska, Jovanovski Rizaov??? Toa te prasuvam! Znaci ne zborime koj e odvraten koj e pijandura koj e udbas koj e kriminalec koja e lezbejka koja nemoze decko da fati.....zborime koi novinari ti bi gi odbral??? I ako ti se zbori na temaava mozes i da go obrazlozis tvojot izbor.
Ja go analizirav izborot na Grujo tuka na temava i iskoci deka ja mnogu go sakam Milenko ili Latas ili Mirka Velinova sto e teska glupost i nevistina. Ali dali tie odrabotuvaat jako za rabotodavcite.....apsolutno i nedvosmisleno DA!!!

Ченто
21-02-12, 14:43
Da receme ti si lider na edna od dvete golemi partii vo Makedonija(ne e bitno koja). Treba na svoja strana da imas novinari koi ke rabotaat za tvoe pretstavuvanje kaj narodot i za promoviranje na tvojata politika. KOGO TI BI ANGAZIRAL????
koja postava na novinari ti bi sakal da ja imas na svoja strana: Latas Milenko Janko i Mirka ili Frfrljot, milcin Sekulovska, Jovanovski Rizaov???
Прашањево ти е ’страва’... Мислам, не знам дали се заебаваш или што е работава!?:zbunet::)
Како да си ме прашал дали би одбрал Yugo или Passat!?
Никогаш не би се одлучил за Миленко, Јанко, Латас и Мирка... Треба да сум ’ојден’ во умот за воопшто да размислувам за нив...
Види батка Виктор... Јас ти ја разбирам поентата... Ти многупати на форумов си докажал дека главен критериум во политиката ти е ’кој ќе тепа на избори’... Истото се пресликува и кај новинарите како што гледам... За разлика од тебе, наместо квантитет јас преферирам квалитет... А за мене поголем квалитет во моментов во новинарството е било кој новинар во споредба со Африм или Јанко бурекџијата...

Патем, ајде и јас да ти поставам едно прашање... Што мислиш, зошто телевизијата во која што работеа Секуловска и Јовановски беше најгледана ТВ во Македонија? Па нели и ти самиот имаш неколку пати на форумов кажано дека разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се стопи најмногу заради А1 Телевизија?

И на крај, да ти кажам една мисла која што ќе објасни дека всушност и ти и јас сме во право!:)
Најдобар новинар е оној што има исти политички ставови како и тој што ги слуша (или чита)!

zagrizen
21-02-12, 16:01
Mene ne mi e jasno sto tolku ste zapnale so Milenko. Milenko Nedelkovski e samo edna alka od PR ot na vlasta so zadaca da go pridobie na svoja(vladina) strana onoj del od Makedonskata javnost koj e najneobrazuvan a sto e ogromno mnozinstvo. Isto taka target grupa mu e mladata populacija koja zbori na Skopski zargon i na koja ne i smetaat niskite udari i recnikot so koj se kosristi Milenko( primer Debilijan Stankovic).
Mozam da kazam deka na deckoto MNOGU DOBRO MU IDE!!! Gledam so se desava na FB, gledam so se zbori niz grad....decata mu gi prepricavaat fintite i mu gi zapamtile nadimacite so im gi dava na "neprijatelskite" politicari. Samiot fakt sto eden kup luge na forumov napisale eden kup postovi za doticniot batka samo go potvrduva ona sto go kazav pogore a toa e deka on odlicno si ja vrsi rabotata. Sekako deka ima luge sto go mrzat i sto go rugaat i psujat ali tie se pomalku odovie prvite.
Inace nie VMROvcite perfektno znaeme koj i sto e Milenko, so sto se zanimavase pred 10-15 godini, od Bingo do FK Skopje, mestenje utakmici......ne pieme nie nafta. Ali on sega raboti na nasa VMROvska strana i toa dobro. Zaedno so Latas im mame ebavaat na frfrljot i na bushaviot kodos....gz si brisat so niv i so ostanatite momci i devojki od "fabrika". Znaci tolku se efikasni ovie dvajca sto Mirka i Janko nemozat da dojdat do poln izraz:))) A site 4 ca zaedno GO PORAZIJA SOROS u Makedonija....salata gi napravija razni Rizaovi, kabranovci, jovanovci, sekulovski....
Spred mene SDS zemajki go iskustvoto od minatoto sto go imase so vojvodata( koj go unistija za 2 godini so nivnata "fabrika" i toa bez nikakvi pogolemi problemi) GO POTCENIJA GRUJO i Grujovoto VMRO!!! Oni ne veruvaa deka PR ot moze da ima takva mok...oni ne veruvaa deka tuka moze da upali taa americko evrejska finta. Oni si mislea deka ke iskoci roshaviot i ke kaze 2 3 finti so skopski zargon( ne mozam da stasam be braaat) i deka ke pobedat na izbori. Oni ne veruvaa i uste ne im se veruva kako eden prosecen politicar i uste poprosecen ekonomist koj ne moze R da kaze moze da gi opne 6 puti na izbori!!!!
Jas ocekuvav do sega da im tekne i da se prilagodat na novata borba sto im e nametnata. Ocekuvav deka so Vlashkite tranzicioni pari ke otvorat nekoj nov A1 i ke pukaat od tamu. Oni padnaa na 2 portali koi(pazi molim te!?!?) im gi vodi busaviot kodos i frfrljot Geroski:)))) Uste ne mozam da poveruvam deka SDS spadna na shuskaloto koj e apsolutno nesposoben da ja obavi zadacata, na Nikola Mladenov za kogo site znaat deka e politicki profiter lazov i psihopat 20 puti porazen u sudnica za kleveta i na Vlade Milcin za kogo ima dokazi deka KODOSEl!!! Sekulovska Milevska i Jovanovski se tolku mnogu omrazeni u narodot sto nemozat kafe na kej da se napijat.....ostana samo veteranot Rizaov da se bori po ideoloska osnova....duri i Kolemisevski gi napusti....ideologot na celata "fabrika".
Ednostavno ponekogas neznam dali Grujo e tolku superioren ili SDSovcive se tolku urda spored ova sto se desava na teren do sega.
Vidi vaka Viktore.Sega malku ja "prekardasi"rabotata so prosecno ili duri nekoja crta pod prosecniot ni premier i negovoto tepanje na nadprosecniot branko i toa 6 puta ko vol u kupus,so tendencija na redaljka dodeka ne se izmori ebacot ili ebanata. Takvo pametno tepanje,takov pameten PR, a premierceto debilno da ni bilo? Koja logika covece,i mesto da se prasas koja e taa alka sto nedostatsuva vo rebusot,t i uzivas vo "pametta" na coveceto.ne be Batka,coveceto e kukliceto,a koncite se nekade visoko gore.Ne sum ljubitel na zaveri,no ovde nesto |prokleto smrdi".Nesposobno covece(ne znae duri ni da odi ili taka e po PR-ot) a tepa ae zivo i divo.Takvi cuda ne se slucuvaat vo niti edna normalna zemja.No sto e tuka e i Jas mu posakuvam uspeh,posto ne sum ljubitel na Branko.A sto se odnesuva do Milenko(afrim de) pa srbinot latas,pa bumbaristeto pa.. ti si ponosen na toa kako premierceto pametno im dal zadaca na site niv.Edni da gi ubeduvaat visokite krugovi,drugi sredni,a ovie gorespomenati najdolnite(po tvoe nasata mladina,a posebno skopskata kako najslicni po mentalitetot na gornite kreaturi koi go doprele dnoto na moralot

nastavak sledi

"Celta gi opravduva sredstvata"Dali?Prvo celta ste ja utnale.Ako e da bideme isti ili polosi,togas OK.Ako ni e celta da ja zacuvame vmrovskata ideologija,togas sto bara Milenko-afrim vo taa sveta rabota.
Znaci site polinja se pokrieni,kako vo dobriot ni star komunizam,protiv kogo neli zapocna formiranjeto na VMRO-DPMNE.Sega gi nadminavme,pa duri i voda moze da ni nosat.Gi tepame so nivno oruzje.Bravo,pametno,izvonredno,no dali e toa ona za sto se borevme.Da bideme totalno razlicni,a ne isti ili uste pognasni.No sega e kasno,monstrumot e roden i treba da se raboti na negovo destruktuiranje...ke dojde nova nekoja si partija so uste pojako PR,pa i taa ke go svrti magicniot krug i taka do nedogleda.me podseti na edna moja stara mudra sosetka"Ej Komsija,edno da zanes,eban si e eban,tepan si e tepan" i taka ke bide uste dolgo vreme.Taka da Viktore,ne se pali mnogu na Ovie pobeduvanja,PR-i i slicno.Ideologijata,cesnosta i harizmata na pravoto VMRO otide "u gjavola". No,sepak vi posakuvam da ostanete na vlast sto podolgo,bidejki tie posle vas ke bidat uste polosi(so podobar PR,neli)

Виктор Л
21-02-12, 17:41
Прашањево ти е ’страва’... Мислам, не знам дали се заебаваш или што е работава!?:zbunet::)
Како да си ме прашал дали би одбрал Yugo или Passat!?
Никогаш не би се одлучил за Миленко, Јанко, Латас и Мирка... Треба да сум ’ојден’ во умот за воопшто да размислувам за нив...
Види батка Виктор... Јас ти ја разбирам поентата... Ти многупати на форумов си докажал дека главен критериум во политиката ти е ’кој ќе тепа на избори’... Истото се пресликува и кај новинарите како што гледам... За разлика од тебе, наместо квантитет јас преферирам квалитет... А за мене поголем квалитет во моментов во новинарството е било кој новинар во споредба со Африм или Јанко бурекџијата...

Патем, ајде и јас да ти поставам едно прашање... Што мислиш, зошто телевизијата во која што работеа Секуловска и Јовановски беше најгледана ТВ во Македонија? Па нели и ти самиот имаш неколку пати на форумов кажано дека разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се стопи најмногу заради А1 Телевизија?

И на крај, да ти кажам една мисла која што ќе објасни дека всушност и ти и јас сме во право!:)
Најдобар новинар е оној што има исти политички ставови како и тој што ги слуша (или чита)!

Vidi Cento, ja mislam deka VMROvskata postava mnogu podobro ja obavuva zadacata na teren nego li SDSovskata postava. Ja neznam dali Sorosoidite se pasat ali ako se togas na pasatot mu e zargan motorot i mu falat 3 gumi i ne e u vozna sostojba. Od druga strana Jugovo e ko sega od Kraguevac da go istovarile(neznam dali uste se proizveduva). Znaci ja ne vikam deka Latas e popameten od Jovanovski ili deka Milenko e popameten od Frfrljot....ja vikam deka na teren ednite pravat delivery a drugite pojma nemaat sto se desava. I toa da ne zaboravime deka ovie pasative se jako finansijski potkovani od SOROS. Spored mene najdobar novinar e onoj sto ke gi naturi svoite stavovi(stavovite na rabotodavcite) na publikata. Spored mene toa e Latas i 1996/97 so profil i segasniot Latas so Vecer i so Sitel. Jovanovski i Sekulovska se na isto ramniste so Latas....tuka zbor nema...ali so im trebase da "analiziraat" Gocevi rasi, so im trebase da se stavat na stranata na sacimerkakis u onaa Briselska mestenka sto im ja priredija VMROvskite novinari. Sekulovska vadi nekoi kolumni koi ne sto nikoj ne i gi razbira i ne i gi prifaka nego zvuci ko inat na cel svet da tera. Jovanovski ne e angaziran( mene ne mi e jasno kako e toa mozno da ne e dosega napraveno od SDS).
Bottom line ne se snajdoa u ovaa igra so ostri startovi momcite portparoli(ili novinari) na opozicijata. Mediumskata vojna ja gubat veke 6 ta godina po red. Inace ja sum samo navivac(citaj glasac) na VMRO DPMNE ali i koga ne bi bil toa(koga bi bil neutralen) sekako deka bi zabelezal koj ima bolji tim i koj kogo onadi na teren.
Sto se odnesuva do A1 sekako deka taa e edinstvenata pricina za ogromnata izleznost na izborite 2011 i za toa sto sega VMRO DPMNE nema mnozinstvo vo parlamentot. Znaci sekoi vesti pocinjaa so koravi babi i bolni deca u siromasni kuki....se lazese , se klevetese, se plukase....ednostavno zapnaa torbeshot i negovite od petni zili da ja srusat vlasta na ALL IN i izgubija! Vodea tolku gnasna kampanja sto ovie VMROvskive kampanji izzgledaat ko kolazni klipcinja.
Kako i da e taa televizija ne postoi od objektivni pricini(16 miljona evra zataen danok) i nejziniot gazda ke bide dugacko u Zatvor. Deka bese najgledana toa nikoj ne poreknuva, ali deka zadnata godina otkako stanaa portparoli na SDS padnaa na nivo na SITEL. I da opstanese A1 nemase nikad da bide toa sto bese pred 5 i 10 godini....ednostavno zavzemaa strana(i toa onaa pogresnata) i se samounistija so toa.

Виктор Л
21-02-12, 18:14
Vidi vaka Viktore.Sega malku ja "prekardasi"rabotata so prosecno ili duri nekoja crta pod prosecniot ni premier i negovoto tepanje na nadprosecniot branko i toa 6 puta ko vol u kupus,so tendencija na redaljka dodeka ne se izmori ebacot ili ebanata. Takvo pametno tepanje,takov pameten PR, a premierceto debilno da ni bilo? Koja logika covece,i mesto da se prasas koja e taa alka sto nedostatsuva vo rebusot,t i uzivas vo "pametta" na coveceto.ne be Batka,coveceto e kukliceto,a koncite se nekade visoko gore.Ne sum ljubitel na zaveri,no ovde nesto |prokleto smrdi".Nesposobno covece(ne znae duri ni da odi ili taka e po PR-ot) a tepa ae zivo i divo.Takvi cuda ne se slucuvaat vo niti edna normalna zemja.No sto e tuka e i Jas mu posakuvam uspeh,posto ne sum ljubitel na Branko.A sto se odnesuva do Milenko(afrim de) pa srbinot latas,pa bumbaristeto pa.. ti si ponosen na toa kako premierceto pametno im dal zadaca na site niv.Edni da gi ubeduvaat visokite krugovi,drugi sredni,a ovie gorespomenati najdolnite(po tvoe nasata mladina,a posebno skopskata kako najslicni po mentalitetot na gornite kreaturi koi go doprele dnoto na moralot

nastavak sledi

"Celta gi opravduva sredstvata"Dali?Prvo celta ste ja utnale.Ako e da bideme isti ili polosi,togas OK.Ako ni e celta da ja zacuvame vmrovskata ideologija,togas sto bara Milenko-afrim vo taa sveta rabota.
Znaci site polinja se pokrieni,kako vo dobriot ni star komunizam,protiv kogo neli zapocna formiranjeto na VMRO-DPMNE.Sega gi nadminavme,pa duri i voda moze da ni nosat.Gi tepame so nivno oruzje.Bravo,pametno,izvonredno,no dali e toa ona za sto se borevme.Da bideme totalno razlicni,a ne isti ili uste pognasni.No sega e kasno,monstrumot e roden i treba da se raboti na negovo destruktuiranje...ke dojde nova nekoja si partija so uste pojako PR,pa i taa ke go svrti magicniot krug i taka do nedogleda.me podseti na edna moja stara mudra sosetka"Ej Komsija,edno da zanes,eban si e eban,tepan si e tepan" i taka ke bide uste dolgo vreme.Taka da Viktore,ne se pali mnogu na Ovie pobeduvanja,PR-i i slicno.Ideologijata,cesnosta i harizmata na pravoto VMRO otide "u gjavola". No,sepak vi posakuvam da ostanete na vlast sto podolgo,bidejki tie posle vas ke bidat uste polosi(so podobar PR,neli)

Vidi Batka, Jas tuka kazuvam koj kako igra spored mene. ja neznam od kade ste steknale vpecatok deka ja se voodusevuvam od Latas i od Milenko???? Ja samo kazuvam deka se mnogu podobri nego li ovie kontra niv. Ne gi sakam Barcelona ama ic ali ne sum kjorav....ubedljivo se najdobar tim na planetava a Messi( koj isto taka ne mi e omilen) e mozebi najdobriot igrac na site vreminja.
U natprevarot VMRO DPMNE- SDS ja sum sosema slucajno(od moi licni i familijarni pricini) navivac na VMRO DPMNE....mozese mnogu lesno sve ova sto im se desava na SDS da im se desava na moite....zamisli samo Marjan Gjorcev da stanese nov sef na VMRO DPMNE 2003 godina!!! Koza mi se ezi...ke bevme 15 godini u opozicija do sega. Zamisli Ljubco da ostanese lider na VMRO DPMNE....isto ke bevme opozicija do den denesen eve veke 10 godini. Znaci realno da zborime celata VMROvska koncepcija e podobra i mnogu podobro pretstavena na teren nego li SDSovskata.
A inace koga zboruvas za moral na politicki forum moram da priznaam deka malku smesno deluvas....politika i moral nikad ne idele zaedno u ista recenica i toa ne samo kaj nas nego i po Ameriki i Anglii i Germanii....NIKADE.
Nekni idev peski do centar i slusnav kako deca na 13 ili 14 godini Emilijan Stankovic go vikaat debilijan...takva kretenska finta moze samo Milenko da izvadi. Sea tebe moze ti e odvraten covekot ali ima luge na koi im se dopagaat grdite finti sto gi kazuva. Na nekolku mesta sum slusnal deka Milenko rekol u emicija deka bil so mnogu zeni u zivotot i deka bil i so ubavi i so ruzni ali deka nikad u zivot ne bi ja opnal Sekulovska. I ova go zborat luge i se smeat, i vikaat"iiii kakko i kaza"...ne vikaat " kakva debilcina za koleska taka so zbori". Zborot mi e deka negovite prikaski proagaat kaj odreden sloj na luge. Znaci pak povtoruvam ne sum ja vooduseven sto proaga milenko kaj lugeto nego samo konstatiram deka proaga! Perfektno mi se jasni i sdsovcite na forumov( a imam i drugari) koi go mrzat Milenko poise nego li VMRO ili Grujo ili Mijalkov...ednostavno gi nervira....i ja da sum bil SDSovec najveke ke sum gi mrzel Milenko i Latas.
Druga rabota mi zameras so mi e keif so tepaat moite....keif mi e so da praam. Ne sum kjorav gledam so praat im ja pratam taktikata, im gi pratam potezite, a najveke od sve im go pratam PR ot. Gledam kako se trudat da vmetnat americko evrejski finti kako pokusavaat da se dodvorat na narodov so proekti, kako vadat opravdanja koga ke im kiksne nesto.....sve toa gledam. Na primer ovaa zaebancija narecena Kupi kuka kupi stan e tolku golema glupost sto mi bese sram da komentiram na temata koga iskoci na forumov. Kakvi beneficii kakvi zaebancii....toa e propala rabota i ke zaglavi edno 1000 luge bezveze!!! Toj so sega nema pari da pocne da otplaka stan mnogu e verojatno deka i po 5 godini nema da moze da otplaka. Nema nikakov poklon ili beneficija od drzavata nego samo da se uletas i da te kolat banki posle 10 godini.....
Za VMROvskata ideologija....i za nea znam mnogu! znam premnogu, za desnicarstvoto, za familijarnite vrednosti....znam zaso si vooduseven od Vojvodata...sum bil i ja i toa poise od tebe( na grujo uste na nieden miting ne sum mu bil a na vojvodata nieden(Skopski) ne mu imav propusteno) ali lopov iskoci batkata, javno kazuva deka ima pasos bugarski, kazuva po emisii deka ne go bolelo za rejting....epa nema rejting ako kazuvas sve otvoreno!!! Ima raboti sto mora da gi prekutis ako sakas da pobedis seuste moken protivnik kako sto e SDS!!!

zagrizen
21-02-12, 20:38
Vidi batka pa ti.jas ne ti oponiram deka ova denesno,a totalno razlicno od pravoto VMRO-DPMNE e najdobro kako mashina za pobeduvanje,biranje na plateni ubijci za saku$$$ kao Mirka(bivsa Brankova) pa olosot vo sekoja smisla Milenko,pa lazno dobrodusniot "naiven" bucko koj gi cepa srcata na domakinkite i kako ti vikas drugo "Zaostalo clenstvo" i...i.. Znaci vo toj del se e OK.Ti sporam samo deka ne trebase da go menuvame Murto da se kaci Kurto,ama so mnogu pogolem k.r.E tuka e problemot.Se sozdade cudoviste t.e zbirutnjak od sve i svasta t.e kogo majka(partija de) izgubila-tuka ke go najde.Ima za site sto se so nas,a za ostali sipak,idrizovo.... protiv taa diktatura bese VMRO.Nemalo moral.Ajde be.Znaci ajde site da udarime na kradebje,kurvanje i ostale "uzivancije" za da bideme kao sav ostali |normalan svet" Sto ke bilo da Vojvodata ne se povlekol? Pa, toj e prv i edini politicki lider koj imase m..a da go napravi toa.Da pobedel Marjan?Pa ne pobedi,Vojvodata go podgurna gujceta.Bil lopov.Od koj PR ti e toa ?Dokaz?Samiot rekol deka e bugarin?Greska.Rece deka e bugarofil.Eve jas sum i srbofil i bugarofil.Gi sakam i pocituvam i ibata,ama sum si posebno.I?Najmnogu mrazam na svetoy prevrtlivi dusi kako guevski(a eve i ti).Do vcera si go goltal Ljubco sega laes bil vakov-takov.Takvite nikoj ne gi saka.I zatoa gi pocituvan sdsmovcite iako ne gi sakam.Si ostanuvat "gjubre do kraja" i ne plukaat po nivniot(kakov e takov-niven e) Branko.

SKP
21-02-12, 23:43
За мене Миленко беше и останува најдобар коментатор на Ф1 трките! Тоа беше мнооогу одамна.

Сега не го гледам. Немам ни намера.

Виктор Л
22-02-12, 00:05
Vidi batka pa ti.jas ne ti oponiram deka ova denesno,a totalno razlicno od pravoto VMRO-DPMNE e najdobro kako mashina za pobeduvanje,biranje na plateni ubijci za saku$$$ kao Mirka(bivsa Brankova) pa olosot vo sekoja smisla Milenko,pa lazno dobrodusniot "naiven" bucko koj gi cepa srcata na domakinkite i kako ti vikas drugo "Zaostalo clenstvo" i...i.. Znaci vo toj del se e OK.Ti sporam samo deka ne trebase da go menuvame Murto da se kaci Kurto,ama so mnogu pogolem k.r.E tuka e problemot.Se sozdade cudoviste t.e zbirutnjak od sve i svasta t.e kogo majka(partija de) izgubila-tuka ke go najde.Ima za site sto se so nas,a za ostali sipak,idrizovo.... protiv taa diktatura bese VMRO.Nemalo moral.Ajde be.Znaci ajde site da udarime na kradebje,kurvanje i ostale "uzivancije" za da bideme kao sav ostali |normalan svet" Sto ke bilo da Vojvodata ne se povlekol? Pa, toj e prv i edini politicki lider koj imase m..a da go napravi toa.Da pobedel Marjan?Pa ne pobedi,Vojvodata go podgurna gujceta.Bil lopov.Od koj PR ti e toa ?Dokaz?Samiot rekol deka e bugarin?Greska.Rece deka e bugarofil.Eve jas sum i srbofil i bugarofil.Gi sakam i pocituvam i ibata,ama sum si posebno.I?Najmnogu mrazam na svetoy prevrtlivi dusi kako guevski(a eve i ti).Do vcera si go goltal Ljubco sega laes bil vakov-takov.Takvite nikoj ne gi saka.I zatoa gi pocituvan sdsmovcite iako ne gi sakam.Si ostanuvat "gjubre do kraja" i ne plukaat po nivniot(kakov e takov-niven e) Branko.

Vidi, osven sto od goltar sega gradi zgradi po skopje(zatoa vikam deka e lopov) ja ne mu zameram ama apsolutno nisto. Coekot si e Ok u nekoi delovi. Ja mu zameram sto dozvoli komunjarite kurtasak da si igraat so nego, da mu butkaat zakoni, da go dupat po televizii, da mu praat so DBK udbaski finti razni Dzangovci i verusevci. Mu zameram na mnogu losata postava so ja odbra so Balkovski, paunovski, arnaudov, Vojo Mihajlovski....
Malce si mi interesen so zboris za VMRO ko da sme preminale na "temnata strana" a grujo go prais Dart Vedar:))))
Ja sum ubeden deka nasite(ti si nas kako i da svrtis) ne se tolku jaki kolku sto komunjarive se urda nevidena. Vojvodata ne mozese da se nosi so Kumrovackata skola!!!! Mnogu finti popi....mu rusea vladi po hoteli a ovoj so kesh gi vrakase....pa ciganot davase so peta gol u posledna minuta(za so i lezese zatvor)....Pa od VMROvskoto MVR roshaviot mavtase so snimeni kaseti so prisluskuvan materijal.....Ednostavno site komunisticki finti mu gi napravija. Morase da se prilagodime na nivnite sranja i da gi tepame. Isto ko i oni so ke moraat da se prilagodat za da ne tepaat. ke mora da pocnat "manifesti da pisuvaat" i mesto goli kurac da izgradat nesto tuka i tamu koga ke dojdat na vlast....ke mora da naucat "materijalni raboti" da ostavaat zad sebe. Do sega imaat izgradeno samo 2 stuba pred Palanka od prugata prema Bugarija...ke mora i oni da pocnat da frlaat lopati i da secat lenti na nesto so ke izgradat.
Ja sum optimista i mislam deka SDS koga ke dojde na vlast(bez roshaviot) ke bidat mnogu podobri nego li sto bea koga posleden put bea na vlast 2002-2006. Nad 50% od zaslugata za toa ke ima Grujo posto postavi nekoi novi kriteriumi za toa kako i so sto se tepa na izbori....

zagrizen
22-02-12, 00:50
Vidi, osven sto od goltar sega gradi zgradi po skopje(zatoa vikam deka e lopov) ja ne mu zameram ama apsolutno nisto. Coekot si e Ok u nekoi delovi. Ja mu zameram sto dozvoli komunjarite kurtasak da si igraat so nego, da mu butkaat zakoni, da go dupat po televizii, da mu praat so DBK udbaski finti razni Dzangovci i verusevci. Mu zameram na mnogu losata postava so ja odbra so Balkovski, paunovski, arnaudov, Vojo Mihajlovski....
Malce si mi interesen so zboris za VMRO ko da sme preminale na "temnata strana" a grujo go prais Dart Vedar:))))
Ja sum ubeden deka nasite(ti si nas kako i da svrtis) ne se tolku jaki kolku sto komunjarive se urda nevidena. Vojvodata ne mozese da se nosi so Kumrovackata skola!!!! Mnogu finti popi....mu rusea vladi po hoteli a ovoj so kesh gi vrakase....pa ciganot davase so peta gol u posledna minuta(za so i lezese zatvor)....Pa od VMROvskoto MVR roshaviot mavtase so snimeni kaseti so prisluskuvan materijal.....Ednostavno site komunisticki finti mu gi napravija. Morase da se prilagodime na nivnite sranja i da gi tepame. Isto ko i oni so ke moraat da se prilagodat za da ne tepaat. ke mora da pocnat "manifesti da pisuvaat" i mesto goli kurac da izgradat nesto tuka i tamu koga ke dojdat na vlast....ke mora da naucat "materijalni raboti" da ostavaat zad sebe. Do sega imaat izgradeno samo 2 stuba pred Palanka od prugata prema Bugarija...ke mora i oni da pocnat da frlaat lopati i da secat lenti na nesto so ke izgradat.
Ja sum optimista i mislam deka SDS koga ke dojde na vlast(bez roshaviot) ke bidat mnogu podobri nego li sto bea koga posleden put bea na vlast 2002-2006. Nad 50% od zaslugata za toa ke ima Grujo posto postavi nekoi novi kriteriumi za toa kako i so sto se tepa na izbori....

Znaci deka Vojvodata e lopov.dokaz po tebe e deka "gradi(pazi,ne krade) stanovi po Skopje,opkruzen so 1000 gujovi inspektori? Go zaebavale komunistite,naiven bil? Tocno,no zemi vo predvid deka toj bese pioner vo taa rabota i normalno neiskusen,taka da seto spomenato od tebe vo toj pravec e OK.Deka naseto(veke ova ne e moe,tuku nedifinirano) VMRO gi tepa i ke gi tepa,100 pati ti kazav deka si vo pravo,no toa ne me raduva bidejki go nadmina sdsm vo najlosite dela.Zasuruva so nasite siptarski ubijci,gi zatvara branitelite i mamiceto im go rasplacuva(ko sdsm da e na vlast) menuva vmrovska istorija(ko sdsm da e na vlast) totalno pogresna nadvoresna politika so glupiranje so spomenicite......ne se borevme za sdsm na kvadrat tuku ona vmro koga sytoevme na plostadite so mornici niz teloto.No kako na gluv da zboruvam.Tepame,tepame,tepame.... pa tepajte be covece,ama makedonskiot narod (ke) strada uste poloso nego vo vremeto na sdsm.Ova ti e moja posledna replika,bidejki igrame gluv telefon.

Виктор Л
22-02-12, 01:16
Znaci deka Vojvodata e lopov.dokaz po tebe e deka "gradi(pazi,ne krade) stanovi po Skopje,opkruzen so 1000 gujovi inspektori? Go zaebavale komunistite,naiven bil? Tocno,no zemi vo predvid deka toj bese pioner vo taa rabota i normalno neiskusen,taka da seto spomenato od tebe vo toj pravec e OK.Deka naseto(veke ova ne e moe,tuku nedifinirano) VMRO gi tepa i ke gi tepa,100 pati ti kazav deka si vo pravo,no toa ne me raduva bidejki go nadmina sdsm vo najlosite dela.Zasuruva so nasite siptarski ubijci,gi zatvara branitelite i mamiceto im go rasplacuva(ko sdsm da e na vlast) menuva vmrovska istorija(ko sdsm da e na vlast) totalno pogresna nadvoresna politika so glupiranje so spomenicite......ne se borevme za sdsm na kvadrat tuku ona vmro koga sytoevme na plostadite so mornici niz teloto.No kako na gluv da zboruvam.Tepame,tepame,tepame.... pa tepajte be covece,ama makedonskiot narod (ke) strada uste poloso nego vo vremeto na sdsm.Ova ti e moja posledna replika,bidejki igrame gluv telefon.

Vidi, nemoj da mislis deka ja sum neznam kolku sreken sto na Grujo mnogu fino mu ide so siptarite. Ali ko ke vidam kako komunjarite vikaat deka Ahmeti mu sedi u skut na Grujo(sakaat da iniciraat neredi namerno) toa uste poveke me nervira. Govorite na Vojvodata tocno e deka zvonea u usi ali pa mnogu cesto ostanuvase na gacki kazuvanje i na nisto nepravenje. Druga rabota batka nesakam da ni se sitat komunjarite na forumov ali Vojvodata e u golema merka kriv sto nie ja izgubivme vojnata 2001!!! On i sestra Ljube ja usraa rabotata.
Toa so ne go pokanija na 20 godini VMRO DPMNE toaa bese teska glupost i golem minus za Grujo. I koga se spomna negovoto ime sto mu svirea i toa mnogu loso deluvase. Mene sram mi padna. Sepak vojvodata e neraskinliv del od VMRO DPMNE i toa sekogas taka ke bide. Kaj saka neka ide on sekogas ke bide VMROvec iako mnogu ke se izrezili ako koalicira so gnasotijata roshava. na Kraj kako filipco i kako dodovski i on i sestra ljube ke se vratat ko popovi u VMRO DPMNE. Poso od VMROvec nemoze nikad nisto drugo da bide osven VMROvec.....mnogu se trudea ovie komunjarite od DBK....izmislija 15 partii so predznak VMRO i na kraj pak ostana samo VMRO DPMNE! Partijata e nad bilo koj nejzin clen.....jebes ti i Ljubco i Grujo.....partijata VMRO DPMNE e vecna....site poedinci se menliva kategorija.
Veruj mi deka i na ovoj nesreken covek sto se narekuva Trn u Oko eden den ke se srami za sranjata sto sega gi pisuva tuka na forumov. Pred sebe ke se srami i sekoe potsekanje na ovaa rabota ke mu predizvikuva nezgodno custvo.
I kolku i da ne sakas ti da priznaes mnogu e poubavo koga tepas nego li koga gubis, neli?:). I ja ne se raduvam tolku koga tepaat nasite kolku so mi e zadovolstvo sto gubat komunjarite. poso oni imaat mnogu visoko mislenje za sebe, oni si mislat deka se nezamenlivi, najpametni i drzavotvorci. I eden batka so ide ko patka i so ne moze R da kaze i uste najmalku 2 bukvi ko so treba, gi maklja kaj ke gi najde. Epa mora da priznaes deka e ubavo toa custvo!!!! Eve ne mora na mene i nemora na forumov.....onaka na sebe.
Inace za spomenicite ke zaboravev....ja sum takov coek sto ako nekoj mi rece deka dogodina ke se zgolemi brojot na turisti u Skopje(i prilivot na pari) ja ASTERIKS I OBELIKS ke gi aknam na plostad zimi sve!!!! Ke dojdat japanci ke slikaat , ke ostaat nekoj dinar poveke. Jebes ti antikvizacii, anticki Makedonii i slicni zaebancii.....mora da furame Americki sistem...SAMO PARE SU BITNE sto bi rekol onoj Pantic od Tesna Koza!!!

zagrizen
22-02-12, 01:35
Vidi, nemoj da mislis deka ja sum neznam kolku sreken sto na Grujo mnogu fino mu ide so siptarite. Ali ko ke vidam kako komunjarite vikaat deka Ahmeti mu sedi u skut na Grujo(sakaat da iniciraat neredi namerno) toa uste poveke me nervira. Govorite na Vojvodata tocno e deka zvonea u usi ali pa mnogu cesto ostanuvase na gacki kazuvanje i na nisto nepravenje. Druga rabota batka nesakam da ni se sitat komunjarite na forumov ali Vojvodata e u golema merka kriv sto nie ja izgubivme vojnata 2001!!! On i sestra Ljube ja usraa rabotata.
Toa so ne go pokanija na 20 godini VMRO DPMNE toaa bese teska glupost i golem minus za Grujo. I koga se spomna negovoto ime sto mu svirea i toa mnogu loso deluvase. Mene sram mi padna. Sepak vojvodata e neraskinliv del od VMRO DPMNE i toa sekogas taka ke bide. Kaj saka neka ide on sekogas ke bide VMROvec iako mnogu ke se izrezili ako koalicira so gnasotijata roshava. na Kraj kako filipco i kako dodovski i on i sestra ljube ke se vratat ko popovi u VMRO DPMNE. Poso od VMROvec nemoze nikad nisto drugo da bide osven VMROvec.....mnogu se trudea ovie komunjarite od DBK....izmislija 15 partii so predznak VMRO i na kraj pak ostana samo VMRO DPMNE! Partijata e nad bilo koj nejzin clen.....jebes ti i Ljubco i Grujo.....partijata VMRO DPMNE e vecna....site poedinci se menliva kategorija.
Veruj mi deka i na ovoj nesreken covek sto se narekuva Trn u Oko eden den ke se srami za sranjata sto sega gi pisuva tuka na forumov. Pred sebe ke se srami i sekoe potsekanje na ovaa rabota ke mu predizvikuva nezgodno custvo.
I kolku i da ne sakas ti da priznaes mnogu e poubavo koga tepas nego li koga gubis, neli?:). I ja ne se raduvam tolku koga tepaat nasite kolku so mi e zadovolstvo sto gubat komunjarite. poso oni imaat mnogu visoko mislenje za sebe, oni si mislat deka se nezamenlivi, najpametni i drzavotvorci. I eden batka so ide ko patka i so ne moze R da kaze i uste najmalku 2 bukvi ko so treba, gi maklja kaj ke gi najde. Epa mora da priznaes deka e ubavo toa custvo!!!! Eve ne mora na mene i nemora na forumov.....onaka na sebe.
Inace za spomenicite ke zaboravev....ja sum takov coek sto ako nekoj mi rece deka dogodina ke se zgolemi brojot na turisti u Skopje(i prilivot na pari) ja ASTERIKS I OBELIKS ke gi aknam na plostad zimi sve!!!! Ke dojdat japanci ke slikaat , ke ostaat nekoj dinar poveke. Jebes ti antikvizacii, anticki Makedonii i slicni zaebancii.....mora da furame Americki sistem...SAMO PARE SU BITNE sto bi rekol onoj Pantic od Tesna Koza!!!

"Koga vo nekoe mesto ne te primaat i ne go vospriemat slovoto tvoe,istresi go pravot od alistata svoi i prodolzi go patot.Ne go trosi zaludno vremeto svoe so onoj koj ne saka da se ispravi"-bidi mi pozdraven prijatele i uzivaj vo tvojata zloba.

Виктор Л
22-02-12, 01:47
"Koga vo nekoe mesto ne te primaat i ne go vospriemat slovoto tvoe,istresi go pravot od alistata svoi i prodolzi go patot.Ne go trosi zaludno vremeto svoe so onoj koj ne saka da se ispravi"-bidi mi pozdraven prijatele i uzivaj vo tvojata zloba.

Ne sum ja zloben batka Zagrizen....jas ja sakam ova drzava isto ko so ja sakas ti, isto ko so ja sakaat i SDSovcive na forumov. Sve e Ok, te citam ja i znam tocno so mislis i sto osekas. Razlikata pomegu mene i tebe e samo toa sto ja poveke im progleduvam niz prsti na svoite. Tebe toa potesko ti ide, se nerviraas sekoj put koga nasite ke zalicat u nekoi postapki na onie protiv koi se borevme pred 15 godini. Go gledam i ja toa i ne e ubavo......ali ja ednostavno ne gledam alternativa na Grujo i kompanija. Ne gledam alternativa ni u nasite redovi a za u SDS muabet da ne praime. Ako gledas ti nekoj sto bi mozel uspesno da go zameni Grujo slobodno kazi....ja prv ke se slozam so tebe ako e dobar izborot.

KorisTnik
22-02-12, 01:55
Ako gledas ti nekoj sto bi mozel uspesno da go zameni Grujo slobodno kazi....ja prv ke se slozam so tebe ako e dobar izborot.
...Ромео Темов...

Сложи се Викторе ле сомене.

Виктор Л
22-02-12, 02:02
...Ромео Темов...

Сложи се Викторе ле сомене.

Prv put slusam za nego!

TpH_Bo_OkO
22-02-12, 02:20
Prv put slusam za nego!

Каков вмровец си ти ако не знаеш за кој си гласал на последните парламентарни избори.... :nemiseveruva:

П.С.
Не е Темов туку Тренов, користник.

concrete
22-02-12, 08:40
.................................................. ............................................. i nemora na forumov.....onaka na sebe.
Inace za spomenicite ke zaboravev....ja sum takov coek sto ako nekoj mi rece deka dogodina ke se zgolemi brojot na turisti u Skopje(i prilivot na pari) ja ASTERIKS I OBELIKS ke gi aknam na plostad zimi sve!!!! Ke dojdat japanci ke slikaat , ke ostaat nekoj dinar poveke. Jebes ti antikvizacii, anticki Makedonii i slicni zaebancii.....mora da furame Americki sistem...SAMO PARE SU BITNE sto bi rekol onoj Pantic od Tesna Koza!!!

Да не се пропи нешто???, трефка??? да не фати некоја чапја..французинка???:cool:
...јебо те Лутер Кинг ........што се не ќе напраат тие американци од балканска суровина???....:sarkazam:

N.C.D.
22-02-12, 17:23
Македонците од Австралија не го сакаат Џевад Адеми на гости

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, со делегација од триесетина парламентарци и членови на неговиот кабинет, наредната недела ќе престојува во Австралија. Тој и делегацијата ќе бидат гости на австралискиот Парламент и притоа ќе остварат средби и активности, од Канбера и Сиднеј до Мелбурн. Во делегацијата се наоѓаат претставници на сите политички партии.

Посетата на македонската делегација предизвика бурни реакции кај некои од македонските заедници во Австралија. Тие реагираат на Џевад Адеми од ДУИ, пред сè, поради неговите активности за време на воениот конфликт во Македонија во 2001 година.

„Ниту една организација на Македонската заедница од Мелбурн нема да се сретне со делегацијата на Македонија предводена од претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски. Комитетот за човекови права, во изјава за Македонската радио програма „Трипл Зед“ наведува дека одбиле да се сретнат со Вељаноски затоа што Џевад Адеми е лице кое ги има прекршено најосновните човекови права. Жестоко реагираа и слушателите на Македонската програма, а виновникот за нив е Никола Груевски затоа што свесно го праќа убиецот Џевад Адеми помеѓу Македонците во Австралија“ - реагира Ицо Најдовски.

..onoj debilon gi mnozui so nula...ovie 200 luge od dijaspora go nejkat tamu ....ama ali ahmeti e vo najgolema ljubov so gujo....
...si se privlekuvaat ........

N.C.D.
24-02-12, 00:57
..poslednite istrazuvanja pokazuvaat deka nebanjatite se takvi poradi greshka na petiot hromozom...

ABC
24-02-12, 14:47
..poslednite istrazuvanja pokazuvaat deka nebanjatite se takvi poradi greshka na petiot hromozom...

Твоиве очигледно се производ на “членот еден“, оти се само твои, не за друго.....:D

N.C.D.
24-02-12, 18:43
...koga ke pocne kampamjata za lokalni izbori non-stop da se pushta izjavaa na milenko nedelkovski za da ja slushnat site albanci...

SuicideMessiah
25-02-12, 03:59
:lol:

Branko Geroski
Хахахахаха... Имам френд риквест од Африм Лимани Недели. Шо да прам?

Dule Savic
25-02-12, 08:09
Ja za ovoj Milenko sum slusal deka e apas i deka ima zaebano mnogu lugje i deka site emisi so gi praj mu gi plaka vmro i go branat da ne ide u zatvor. Stariot mi vikase deka kad tad ke dojde vreme koa ke naebe i ke go istrizat luster a edno repce od mrsnata kosa ke mu staele u muzeot na vmro kaj ke pisuelo deka ova e skalpot na anticki vojnik koj zaakal ovde po greska i naebal ko indijanec. U prilep ke mu napraele spomenik od mrmer u koj ke imas prao da mavas so so ke stignes.

AVATAR
25-02-12, 11:41
Ja za ovoj Milenko sum slusal deka e apas i deka ima zaebano mnogu lugje i deka site emisi so gi praj mu gi plaka vmro i go branat da ne ide u zatvor. Stariot mi vikase deka kad tad ke dojde vreme koa ke naebe i ke go istrizat luster a edno repce od mrsnata kosa ke mu staele u muzeot na vmro kaj ke pisuelo deka ova e skalpot na anticki vojnik koj zaakal ovde po greska i naebal ko indijanec. U prilep ke mu napraele spomenik od mrmer u koj ke imas prao da mavas so so ke stignes.

Дуле Савиќ, дриблингот ти е супер, само пребрзо трчаш. Ќе ти паднат гаќите...

ABC
25-02-12, 14:09
Миленко, тоа си е одличен замајувач на јавноста, слично на Томиќ, Чомовски, Латас, или Билјана со Борјан, порано(нека простат други кој не ги спомнав).Во даден момент ќе ви направи едно емисивче за Нубира, или лоша констелација (распоред) на планетите и ќе си правите муабети неколку месеци, за кое време ќе поминат незабележано неколку штетни закони без критика во јавноста.

concrete
25-02-12, 14:39
Миленко, тоа си е одличен замајувач на јавноста, слично на Томиќ, Чомовски, Латас, или Билјана со Борјан, порано(нека простат други кој не ги спомнав).Во даден момент ќе ви направи едно емисивче за Нубира, или лоша констелација (распоред) на планетите и ќе си правите муабети неколку месеци, за кое време ќе поминат незабележано неколку штетни закони без критика во јавноста.
http://www.macedonians.tv/showpost.php?p=312671&postcount=7191

EvropskaMakedonija
25-02-12, 19:37
Незнам зошто толку се замарате со таков човек како што е Миленко,тој не заслужува ниту да го критикуваш.
Мора да ја брани оваа власт затоа што ако не ја брани тогаш црно му се пишува,ќе оди во затвор.

Dule Savic
25-02-12, 20:32
A be im rekov ja prted tebe deka toj Milenko e apas so zaebal mnogu lugje i deka ke go strizat luster kad tad.

bube
25-02-12, 21:17
Milenko bese fraer na vremeto. Zgoden decko. Sto se upropasti vaka ne znam.
Definitivno za politika ne go biva, za sportski kometator e eden od najdobrite vo RM.

герасим
25-02-12, 21:25
Milenko bese fraer na vremeto. Zgoden decko. Sto se upropasti vaka ne znam.
Definitivno za politika ne go biva, za sportski kometator e eden od najdobrite vo RM.

Бубе... миленко ти е една обична улична џукела, која лае на месечина, а за спортски коменататор го бидува колку мојата баба за тенис.:hoho:

N.C.D.
25-02-12, 23:22
Milenko bese fraer na vremeto. Zgoden decko. Sto se upropasti vaka ne znam.
Definitivno za politika ne go biva, za sportski kometator e eden od najdobrite vo RM.

..milenko bil fraer i zgoden decko ??? koga toa !!!

AVATAR
26-02-12, 02:13
Milenko bese fraer na vremeto. Zgoden decko. Sto se upropasti vaka ne znam.
Definitivno za politika ne go biva, za sportski kometator e eden od najdobrite vo RM.

..milenko bil fraer i zgoden decko ??? koga toa !!!

НЦД, Бубе и за Интел мисли дека е фраер (на времето). Згоден дечко. Можеш да замислиш???

novace
26-02-12, 08:07
..milenko bil fraer i zgoden decko ??? koga toa !!!

Кога ете ти си бил во течна состојба....кај комшијата ваш...
И не викај појке..живми татко ми роден...оти може и до несреќа да дојде ;)


НЦД, Бубе и за Интел мисли дека е фраер (на времето).
Згоден дечко.
Можеш да замислиш???

Бубе..алијас МАРА-ПОПАРА ..може и смее да си замисли..
...за разлика од тебе
За Интељчо-та наш де...:hoho:
:hmmm:

N.C.D.
26-02-12, 16:25
.odvraten tip...odvraten...

marsovec
26-02-12, 16:42
Овој кењатор е детектиран како криминоген и нула од човек од сите кои го познаваат...Гнида од човек....очекувам да стане вошка...со помош на Гујо!

N.C.D.
26-02-12, 17:15
..ubavo kaza bube deka bilo nekoe staro aro...mesto da zanimava vnuci on tuka mu go fatil na gujo so dve race...i ne mu go pushta...

marsovec
26-02-12, 19:26
..ubavo kaza bube deka bilo nekoe staro aro...mesto da zanimava vnuci on tuka mu go fatil na gujo so dve race...i ne mu go pushta...

Шо да праи освен да држи...кога сопругата, комплет, му избегала во странство...само незнам дали тој и ја извадил визата...:)

N.C.D.
26-02-12, 19:29
..vizata ???abe toj i ja izvadil vilicata...i ja ukral...

герасим
27-02-12, 16:01
Миленко Неделковски е недостапен за прогонот, полицијата не може да го пронајде....
Африм бил недостапен за полицајците во судскиот процес со Лубе Бошковски која иронија??
линк (http://www.plusinfo.mk/vest/34876/Milenko-Nedelkovski-e-nedostapen-za-progonot-policijata-ne-mozhe-da-go-pronajde)

Ченто
27-02-12, 19:40
Миленко Неделковски е недостапен за прогонот, полицијата не може да го пронајде....
Африм бил недостапен за полицајците во судскиот процес со Лубе Бошковски која иронија??
линк (http://www.plusinfo.mk/vest/34876/Milenko-Nedelkovski-e-nedostapen-za-progonot-policijata-ne-mozhe-da-go-pronajde)
Јако е ова, нема што!:)))
Според образложението од судот, а претходно добиено како известување од полицијата, Неделковски бил недостапен за органите на прогонот и полицијата не можела да го пронајде. Човекот кој секој петок навечер има емисија на Канал 5 бил недостапен за полицијата.

Анкета...
Изберете го најдобриот коментар (избрани се 5 комадиња како опции)!

1. uste izborite ne zavrseni boskovski go pritvorija ovoj gnasnik e ne dopirliv bidejki se krie pod kapata na diktatorot

2. Neka proverat vo zadnikot na Gruevski...tamu se vrtat site ovie patrioti....

3. Ke se izvini Ljube i na moronov!!!!

4. jas mislam deka treba da go barate vo nekoja bara tamu se kaska vo kalta toa prase gnasno

5. A da proverat u klinikata vo Bardovci?? Da bese ova pravna drzava odamna ke trebase tamu da mu e mestoto.

N.C.D.
28-02-12, 00:11
..e ama koga na manijak kako guevski ke mu ja dadesh policijata vo race...e togash imash narodna veselba ?!!

Ченто
04-03-12, 21:56
Миленко ја проширува листата, нов предавник му е Снежана Лупевска!

Грозно!!!
Изјава на Миленко (Африм) Неделковски за Снежана Лупевска, негова колешка од Канал 5!
Се оградувам со цело срце, душа, емоции, со сета крв во себе, со сета иднина на своите деца од душманката на македонскиот народ, изродот и предавник Снежана Лупевска. Заради нејзините неколку оргазми во текот на месецот, не направи сите нас Македонци крвожедни зверови. Сите други што палеа живи луѓе, резбареа по човечка кожа, врзуваа за столб со динамит, вадеа на живо човечки органи за препродажба се мирољубиви - само ние, што ги прифативме сите желби на сите наши соседи (од запад, југ, исток и север), сме зверови. Гад над гадовите.

Би сакал да потсетам на еден неодамнешен пост од нашиот почитуван форумски колега ВикторЛ!
Milenko Nedelkovski e samo edna alka od PR ot na vlasta so zadaca da go pridobie na svoja(vladina) strana onoj del od Makedonskata javnost koj e najneobrazuvan a sto e ogromno mnozinstvo.
Mozam da kazam deka na deckoto MNOGU DOBRO MU IDE!!!
on odlicno si ja vrsi rabotata...
...on sega raboti na nasa VMROvska strana i toa dobro...

N.C.D.
04-03-12, 22:13
.. ..site shto zastanaa na stranata na dpm(s)ne preku kanal 5 ,taka ke pominat...od "svoite"...

N.C.D.
04-03-12, 23:14
Миленко ја проширува листата, нов предавник му е Снежана Лупевска!

Грозно!!!
Изјава на Миленко (Африм) Неделковски за Снежана Лупевска, негова колешка од Канал 5!
...shto mislish gospodine Cento,na shto se dolzi vakvata nervoza na milenko - afrim nedelkovski i kompanijata okolu nego...na shto ???

Ченто
04-03-12, 23:37
Полека почнува да им станува јасно дека ВМРО-ДПМНЕ наскоро ќе оди во опозиција и сега почнаа меѓусебно да се ’кљукаат’... Ги фаќа нервоза, тоа е тоа... Сега ќе почнат како човекојадци да се јадат меѓу себе!

Тосе
05-03-12, 00:17
Миленко е поголем Груевски и од Латас

politikant
05-03-12, 00:44
Не дај боже да една власт остане вечно. Па нели за тоа се изборивме 1990 г.? На 4 години избори. Светска пракса е да се менува власта.

defo
05-03-12, 14:11
Сите новинари во државичево си ги имаат разрането колената од зборување по микрофони, ама на овај Лимани Неделковски му се најмногу дури и крвта му е истецена појке од 3/4 низ гребаниците, па понего следи Латаско.

Виктор Л
05-03-12, 17:21
Полека почнува да им станува јасно дека ВМРО-ДПМНЕ наскоро ќе оди во опозиција и сега почнаа меѓусебно да се ’кљукаат’... Ги фаќа нервоза, тоа е тоа... Сега ќе почнат како човекојадци да се јадат меѓу себе!

:))))Mnogu mi e ubavo koga ke procitam prognoza od tebe ili recenica sto pocinja so "nakoro". Togas znam deka prognozata sto ja davas BLAGE VEZE NEMA a toa sto demek ke bide "naskoro" ni ke bide naskoro ni pa ke bide uopste.
Eve ceela godina ke se naprai kako fantaziras na forumov za nekakov presvrt i za nekakva desavka za da dojde Narkomanot na vlast ama nekako sve se sveduva na pusti zelbi. Taka ke bide i ovoj put. Za tracherot pred tebe pa muabet da ne praime.

Виктор Л
05-03-12, 17:27
Сите новинари во државичево си ги имаат разрането колената од зборување по микрофони, ама на овај Лимани Неделковски му се најмногу дури и крвта му е истецена појке од 3/4 низ гребаниците, па понего следи Латаско.

Defo , batka so se ponasas ko od mars da si padnal. U ovaa drzava site si imaat svoi novinari svoi televizii, svoi vesti i svoi burekojadaci. Celata finta e koi od niv davaat podobri rezultati na teren. Sega za sega nasite se ubedlivo podobri kako sto i ti si konstatiral u postov sto go citiram. I nema tuka ljubov....sve e za kesh.
Te gledam se trudis da promoviras nekakov moral zaedno so japanacot(harikiri) na forumov i pravo da ti kazam dvjcata mnogu naivno deluvate.

Виктор Л
05-03-12, 17:30
Posebno mi bese smesno i intersno kako vcera batkata concrete se spravi so gospozata narecena Cuculiga. Ili da go parafraziram Concrete, da bevme sega 1940 godina, ti i japanacot i cuculiga prvi ke vlezevte u salata za "slobodno osvezitelno tusiranje"....

Ченто
05-03-12, 17:38
Викторе, не губи време...
Батали тие муабети, него пакувај куферите... Наскоро ќе тргнеш накај опозиција... Ќе те фати Rush Hour!;)

Виктор Л
05-03-12, 17:48
Викторе, не губи време...
Батали тие муабети, него пакувај куферите... Наскоро ќе тргнеш накај опозиција... Ќе те фати Rush Hour!;)

"naskoro" :))))))

Ченто
05-03-12, 17:54
Викторе, заебанции на страна, заврши ерата на Грујо... Лани му беше последната победа... ТХЕ ЕНД
Се’ додека не го смените паторот, никогаш повеќе не можете да победите на избори... Толку беше од тимот (Грујо, Африм, Ѕинго, Дулиќ, Амди, Латас, Влатко Ѓорчев и Јанко)... Народот конечно се освестува... Гледа кои битанги го воделе сите овие години и гледа дека МК чекори наназад!:cool:

defo
05-03-12, 18:02
Defo , batka so se ponasas ko od mars da si padnal. U ovaa drzava site si imaat svoi novinari svoi televizii, svoi vesti i svoi burekojadaci. Celata finta e koi od niv davaat podobri rezultati na teren. Sega za sega nasite se ubedlivo podobri kako sto i ti si konstatiral u postov sto go citiram. I nema tuka ljubov....sve e za kesh.
Te gledam se trudis da promoviras nekakov moral zaedno so japanacot(harikiri) na forumov i pravo da ti kazam dvjcata mnogu naivno deluvate.


Јас не сум од марс паднат и другите еве моите новинари (макар што од овие што сега ке ги спомнам ниеден не е новинар нема ниту н од новинарство) Борјан Ленче Точи Чом па и Геро даваа резултати и тоа опасни по рејтингот на ДПМНЕ па затоа и ги удрија ко шо ги удрија(тука не мислам на велија велија си обу опинци и си стаса таму каде што треба) и ги удираат. Тоа е едно друго немој да мислиш дека Афримов Неделкоски е некој богзнајт кој новинар тој е центрифруга за перење на шизо необразовани мозоци го гледав во петокот и се чудв со Мирка што глупости тропале некогаш, иначе јас пред две години бев баниран од неговиот форум кога почнав да зборувам работи кои него инеговите форумаши им одеа на нерви т.е им го кинев филмот.

Harikiri
05-03-12, 18:19
Defo , batka so se ponasas ko od mars da si padnal. U ovaa drzava site si imaat svoi novinari svoi televizii, svoi vesti i svoi burekojadaci. Celata finta e koi od niv davaat podobri rezultati na teren. Sega za sega nasite se ubedlivo podobri kako sto i ti si konstatiral u postov sto go citiram. I nema tuka ljubov....sve e za kesh.
Te gledam se trudis da promoviras nekakov moral zaedno so japanacot(harikiri) na forumov i pravo da ti kazam dvjcata mnogu naivno deluvate.

Кај си бе другарче мое (мислам на Defo). Сакам-неќам ме „бапнаа„ во исти кош со тебе. Ти моралист ли си појќе или „наивка“! Споре БАЈ ВИКТОРЧО нема леб за такви како нас во ова државиче.

Тука, ЛАГАТА е најголема доблест на властодршците!

А што е со малтретирањето, тепањето на неистомисленици,крадењето, уцените, политичките убиства, реалните убиства.
Ама не се секирај. Викторчо ќе не оправи. „Кој има таква младина, ич да не му се секира за иднината„.

Harikiri
05-03-12, 18:42
Posebno mi bese smesno i intersno kako vcera batkata concrete se spravi so gospozata narecena Cuculiga. Ili da go parafraziram Concrete, da bevme sega 1940 godina, ti i japanacot i cuculiga prvi ke vlezevte u salata za "slobodno osvezitelno tusiranje"....

Ти и concrete не се тревожете. Имам јас поминато и 1940 и 1989 и 2001. Такви како вас „мачкам„ на леб.Од некни прочитав на форумов дека се фалиш со „кртешници“ (Кљусев ,бог да го прости). Да не биде пак како 2001 , да ве барам со Војна полиција за да одите да се борите со „Коалиционите партнери„

Виктор Л
05-03-12, 19:51
Јас не сум од марс паднат и другите еве моите новинари (макар што од овие што сега ке ги спомнам ниеден не е новинар нема ниту н од новинарство) Борјан Ленче Точи Чом па и Геро даваа резултати и тоа опасни по рејтингот на ДПМНЕ па затоа и ги удрија ко шо ги удрија(тука не мислам на велија велија си обу опинци и си стаса таму каде што треба) и ги удираат. Тоа е едно друго немој да мислиш дека Афримов Неделкоски е некој богзнајт кој новинар тој е центрифруга за перење на шизо необразовани мозоци го гледав во петокот и се чудв со Мирка што глупости тропале некогаш, иначе јас пред две години бев баниран од неговиот форум кога почнав да зборувам работи кои него инеговите форумаши им одеа на нерви т.е им го кинев филмот.

Hmmm ti batka sepak ke treba da se izjasnis dali si SDSovec ili ne si. Nemoze isst coek vcera da konstaatira deka ni vo VMRO DPMNE ni vo SDS nema coek sto moze da ne priblizi do EU a denes da treses vakvi gluposti. Pazi molim te GERO FRFRLJOT GO URIVAL REJTINGOT NA VMRO DPMNE!?!?!?!?!?:))))))))))))))))))) I ti mene me narekuvas shizofrenik, pa ti neznaes sto zboruvas momak. Latas Mirka Janko i Milenko gz si brisat so cela jebena sorosoidna banda kratko narecena "fabrika"!!! Pa pola od tie sto si gi napisal nemozat kafe u kafic da se napijat poso rizikuvaat da bidat tepani ko kucinja od slucajni gosti ne od VMROvci. Citase li ti sto burek jadese Borjan za vreme na prvenstvoto u rakomet, sto zborese sekulovska za "izlezi momce", sto zbori onaa orospija u brisel Milevska za sopstveniot narod. Dali ti gledase momak koga borjan pederot se smeskase na televizija dodeka Mirka i Milenko se vlecea za kragnji so gnasata Shscimerkakis??? Sto mislis ti da se pojavat vecerva u Biser ili na Kej u bilo koj kafic dali moze da se desi da poginat???? Pa Vasko Evtov zivee kaj mene i mu dobacuvaat na sekoe viduvanje deka e peder i orospija pokvarena i deka mesha so gzot.....ti ne znaes kolku mnogu se nepopularni tie sto gi nabroja. Da ne spominjam sto Mence Toci go otera javno Frfrljot u picku materinu pa tuka gi zaebavavme ovie opozicionerive na forumov. Edino si u pravo za chom...toa e stara komunjara, VMROvski neprijatel kogo po nekoja "slucajnost" go pribraa nasite u MTV za da ne ni pravi steta.
Inace so te banirale od forum toa neznam ali tuka sigurno nema da te baniraat. Tuka site moderatori se opoziciono orientirani so malku isklucoci. Ali ti sovetuvam u idnina NIKAD VISE da ne me nareces shizofrenik. I ovoj put dijazepam tebe ti e mnogu popotreben nego li na mene!!!

Виктор Л
05-03-12, 19:59
Ти и concrete не се тревожете. Имам јас поминато и 1940 и 1989 и 2001. Такви како вас „мачкам„ на леб.Од некни прочитав на форумов дека се фалиш со „кртешници“ (Кљусев ,бог да го прости). Да не биде пак како 2001 , да ве барам со Војна полиција за да одите да се борите со „Коалиционите партнери„

Japanac, sto se naljuti tolku??? Ja niso loso ne mislev....ja samo kazav deka ako DUI ja butne vladata i formira nova so SDS i pritoa go smenat imeto bez referndum KE IMA VOJNA!!!! Sto ti e tuka nejasno na tebe. Ne rekov ja deka sakam da ima vojna, ne rekov deka edvaj cekam da ima vojna...ja rekov deka ROSHAVATA GNASA E SKLON KON TAKVA GOMNARIJA i toa go ima dokazano pred15 godini. Ti gledas li deka 90% Makedonci se PROTIV promena na ime.
Nego ti mene pogresno si me skontal....nema da ima vojna so siptarite ko 2001 nego ke ima Vojna pomegu Makedoncite....t.e onie sto potpisale drugo ime bez referendum protiv svi ostali....
Zborot mi bese REFERENDUM MORA DA IMA!!! I Pri takva gomnarija od strana na roshaviot, VMRO DPMNE ima dovolno pratenici i mehanizmi da predizvika odrzuvanje na referendum. Da ne praime muabet koj ke pobedi na izbori posle takva eventualna SDSovska zaebancija.

Виктор Л
05-03-12, 20:02
Кај си бе другарче мое (мислам на Defo). Сакам-неќам ме „бапнаа„ во исти кош со тебе. Ти моралист ли си појќе или „наивка“! Споре БАЈ ВИКТОРЧО нема леб за такви како нас во ова државиче.

Тука, ЛАГАТА е најголема доблест на властодршците!

А што е со малтретирањето, тепањето на неистомисленици,крадењето, уцените, политичките убиства, реалните убиства.
Ама не се секирај. Викторчо ќе не оправи. „Кој има таква младина, ич да не му се секира за иднината„.

Od kaj sea ovie raboti deka nemalo leb za vas!!! Ja samo sakav da potenciram deka naivno deluvate koga zboruvate za moral i politika vo ist kontekst. Ne sakav ja ni da uvredam nekogo ni da izbrkaam nekogo(poso vikas deka sum rekol deka leb nemalo za vas dvajca). A za ona BAJ pred moeto ime ic ne mi preci pravo da ti kazam. Sekoj put koga komunjar ke me narece bugarofil(ja toa ne sum) poveke sila mi dava da gi rugam i da zboram protiv niv.

defo
05-03-12, 20:16
Ова дпмне-вциве се стварно шизо не ми се верува, ајде по ред моја ДПМНЕ-овчичка да ти објаснам некои работи Шацимаркакис е пропаднат тип кој се сомничи за корупција, Борјан воопште не го ценам за новинар напишав јасно и гласно тој отиде таму да си ги брани своите ставови со кои и јас се слагам и јас мислам дека во Македонија треба да помине многу вода за да бидеме демократска држава, Мирка , Миленко и она педерчено Нонковиќ отидоа со мој пари во Брисел да праат циркуз, а доволно и повеке место ке фатеше да напишеа едно писмо една протестна нота во странски весник кој верувам за добра финансиска надохнада или можда без неа ке им го објавеше јас сум демократ по вокација и мислам дека секој има право да си го каже своето мислење(тоа што шизициве на власт не се).
Друго Миленко си го спасува гзот од затвор за глупостите шт ги има направено меѓу другото уште дужи пари за визите од Австралија, за Др. Латас Груески Андрески нема шо да се зборува само се надевам дека си чува од вазелинот што го мачкаат за кога ќе падне оваа власт пошо ке му треба.

Виктор Л
05-03-12, 20:50
Ова дпмне-вциве се стварно шизо не ми се верува, ајде по ред моја ДПМНЕ-овчичка да ти објаснам некои работи Шацимаркакис е пропаднат тип кој се сомничи за корупција, Борјан воопште не го ценам за новинар напишав јасно и гласно тој отиде таму да си ги брани своите ставови со кои и јас се слагам и јас мислам дека во Македонија треба да помине многу вода за да бидеме демократска држава, Мирка , Миленко и она педерчено Нонковиќ отидоа со мој пари во Брисел да праат циркуз, а доволно и повеке место ке фатеше да напишеа едно писмо една протестна нота во странски весник кој верувам за добра финансиска надохнада или можда без неа ке им го објавеше јас сум демократ по вокација и мислам дека секој има право да си го каже своето мислење(тоа што шизициве на власт не се).
Друго Миленко си го спасува гзот од затвор за глупостите шт ги има направено меѓу другото уште дужи пари за визите од Австралија, за Др. Латас Груески Андрески нема шо да се зборува само се надевам дека си чува од вазелинот што го мачкаат за кога ќе падне оваа власт пошо ке му треба.

Ne mi kazuvaj za Germaskiot grk poso znam deka do gusha e u korupcija i faten na delo. Borjan Jovanovski e eden od najdobrite novinari u Mk ali e momentalno na drugata strana i zatoa sum protiv nego. Inace ako gledame koj novinar moze da i nanese najgolema steta na vlasta toa sekako e on. Sekulovska se izblamira so kolumnite a bese na isto ramniste so Jovanovski. Chom e opasen i zatoa go "zemavme" u MTV dodeka Gero frfrljot ZA KUR NE GO BIVA!!!! On ti e batka promasena investicija u koja sekoja godina Soros preku kodosot Milcin vlozuva po 5 miljoni dolari. On etolku odvraten sto i SDSovcite go mrzat poso e glup i deluva debilno na televizija a za kolkku e sposoben najdobro svedoci sledniov fakt....a otide da pisuva ili da direktoruva u nekoj vesnik, vesnikot propaga. Milevska gine sigurno dokolku nekoj ja prepoznae u Skopje na ulica.
Da gi razgledame sega "nasite" LATAS E BROJ 1 ili numero uno ili najbolji ili the best ....i koga bese VMROvski krvnik 1996-2002 bese najdobar i sega koga e prva perjanica na vlasta e povtorno najdobar. On i nanesuva ubedlivo najgolema steta na opozicijata preku svoite mediumi i toa SDSovcite mnogu dobro go znaat. Mirka Velinova...use eden bivsi VMROvski krvnik koja sum ja mrzel od dno na dusa porano zatoa sto mojata partija trpese ogromna steta od nejzinoto pisuvanje po nalog na Pande Kolemisevski i Rizaov. Sega ona dusa im vadi na SDSovcite i na nivnata kvazi intelektualna elita. Posto e bivsa nivna gi znae i im gi znae site maani i vrlini i im mame ebava i na TV i po vesnici. SDSovcite derman nemaat od nea. Janko jadi burek....znaci tipceto tolku mnogu mi bese antipaticno koga komentirase utakmici na 103ka. I sega ne mi e simpaticen mnogu ali negovata emisija e so ogromna gledanost i u nea gi "redi" komunjarite jako i zadnicki onaka profesionalno. Milenko...teska budala, kriminalec, i probisvet koj da bideme realni vrsese odlicni prenosi na formula 1. Isto taka so svojata emisija ima ogromen broj na obozavateli(ima i ogromen broj na mrazaci) ali ja znam i tvrdam deka ovie prvite se poveke. Site ovie 4ca rabotat za kesh i beneficii i IM MAME EBAVAAT na tvoive na teeren. Toa scenario so vlecenje za gusha so grkot po hodnici na koj mu tekna svaka mu cast. So eden edinsstven poteg vo javnosta gi opnavme Jelko kacin, Shacimerkakis, Biljana Sekulovska, Borjan Jovanovski i Tanja Milevska.Znaci posle ovoj nastan ovie 5 luge stanaa tolku mnogu omrazeni u Makedonija sto na toj u VMRO sto mu tekna ovaa zaebancijaa treba da bide nagraden so orden za zaslugi vo partijata. Jas odamna im prostiv sto otidoa I NA MOJ TROSOK dodeka znam zaso ti uste ne si im prostil.....poradi efektot sto go postignaa tamu!!!!
Koga ke se smeni vlasta na nieden od ovie cetvorica nema vlakno da im fali dokolku ne napravile kriminal a ne napravile.

defo
05-03-12, 22:16
Ne mi kazuvaj za Germaskiot grk poso znam deka do gusha e u korupcija i faten na delo. Borjan Jovanovski e eden od najdobrite novinari u Mk ali e momentalno na drugata strana i zatoa sum protiv nego. Inace ako gledame koj novinar moze da i nanese najgolema steta na vlasta toa sekako e on. Sekulovska se izblamira so kolumnite a bese na isto ramniste so Jovanovski. Chom e opasen i zatoa go "zemavme" u MTV dodeka Gero frfrljot ZA KUR NE GO BIVA!!!! On ti e batka promasena investicija u koja sekoja godina Soros preku kodosot Milcin vlozuva po 5 miljoni dolari. On etolku odvraten sto i SDSovcite go mrzat poso e glup i deluva debilno na televizija a za kolkku e sposoben najdobro svedoci sledniov fakt....a otide da pisuva ili da direktoruva u nekoj vesnik, vesnikot propaga. Milevska gine sigurno dokolku nekoj ja prepoznae u Skopje na ulica.
Da gi razgledame sega "nasite" LATAS E BROJ 1 ili numero uno ili najbolji ili the best ....i koga bese VMROvski krvnik 1996-2002 bese najdobar i sega koga e prva perjanica na vlasta e povtorno najdobar. On i nanesuva ubedlivo najgolema steta na opozicijata preku svoite mediumi i toa SDSovcite mnogu dobro go znaat. Mirka Velinova...use eden bivsi VMROvski krvnik koja sum ja mrzel od dno na dusa porano zatoa sto mojata partija trpese ogromna steta od nejzinoto pisuvanje po nalog na Pande Kolemisevski i Rizaov. Sega ona dusa im vadi na SDSovcite i na nivnata kvazi intelektualna elita. Posto e bivsa nivna gi znae i im gi znae site maani i vrlini i im mame ebava i na TV i po vesnici. SDSovcite derman nemaat od nea. Janko jadi burek....znaci tipceto tolku mnogu mi bese antipaticno koga komentirase utakmici na 103ka. I sega ne mi e simpaticen mnogu ali negovata emisija e so ogromna gledanost i u nea gi "redi" komunjarite jako i zadnicki onaka profesionalno. Milenko...teska budala, kriminalec, i probisvet koj da bideme realni vrsese odlicni prenosi na formula 1. Isto taka so svojata emisija ima ogromen broj na obozavateli(ima i ogromen broj na mrazaci) ali ja znam i tvrdam deka ovie prvite se poveke. Site ovie 4ca rabotat za kesh i beneficii i IM MAME EBAVAAT na tvoive na teeren. Toa scenario so vlecenje za gusha so grkot po hodnici na koj mu tekna svaka mu cast. So eden edinsstven poteg vo javnosta gi opnavme Jelko kacin, Shacimerkakis, Biljana Sekulovska, Borjan Jovanovski i Tanja Milevska.Znaci posle ovoj nastan ovie 5 luge stanaa tolku mnogu omrazeni u Makedonija sto na toj u VMRO sto mu tekna ovaa zaebancijaa treba da bide nagraden so orden za zaslugi vo partijata. Jas odamna im prostiv sto otidoa I NA MOJ TROSOK dodeka znam zaso ti uste ne si im prostil.....poradi efektot sto go postignaa tamu!!!!
Koga ke se smeni vlasta na nieden od ovie cetvorica nema vlakno da im fali dokolku ne napravile kriminal a ne napravile.

Прво вака до негде се слагам со твојов пост до негде не Латас ги пердашеше и ВМРО факт, тој за мене е истото што и оние девојкине пред МТВ. Друго Миленко е најслабиот водител на формула 1 додуша во Македонија не ни има некој што го познава формула 1 повеке од него мегутоа не може да се искаже човекот не го бива за тоа, имаше еден добар дечко ако има охриѓани на форумов ке ти кажат за него Џими од Охрид има безпрекорно знаење за Ф1 и познавање ама Велија и Македонска телевизија 2-3 пати го отпилија и се откажа сега често седам со него и дискутирам за Ф1 дечкото имаше и емсија за Ф1 на локална телевизија (повеке за ова ке пишам во форумот за спорт).
Мирка е прича за себе ја викале Мирка-пивопика доста кажува за нејзе, излези момче и мене не ме пендисува најдобра песна беше според мене навивачка ЦРВЕНА БОЈА МИ Е НАЈМИЛА СО ТЕБЕ ПЕЕМЕ НАПРЕД МАКЕДОНИЈА ..... (добра песна во излези момче го нема Клучниот збор Македонија) . Е сега јас некам од мои пари да се прават споменици, да се трошат за непотребни екскурзии во Брисел (бидејки со тоа што го направија тие му придадоа големо значење на еден сосема беззначаен настан).

Виктор Л
06-03-12, 12:56
Прво вака до негде се слагам со твојов пост до негде не Латас ги пердашеше и ВМРО факт, тој за мене е истото што и оние девојкине пред МТВ. Друго Миленко е најслабиот водител на формула 1 додуша во Македонија не ни има некој што го познава формула 1 повеке од него мегутоа не може да се искаже човекот не го бива за тоа, имаше еден добар дечко ако има охриѓани на форумов ке ти кажат за него Џими од Охрид има безпрекорно знаење за Ф1 и познавање ама Велија и Македонска телевизија 2-3 пати го отпилија и се откажа сега често седам со него и дискутирам за Ф1 дечкото имаше и емсија за Ф1 на локална телевизија (повеке за ова ке пишам во форумот за спорт).
Мирка е прича за себе ја викале Мирка-пивопика доста кажува за нејзе, излези момче и мене не ме пендисува најдобра песна беше според мене навивачка ЦРВЕНА БОЈА МИ Е НАЈМИЛА СО ТЕБЕ ПЕЕМЕ НАПРЕД МАКЕДОНИЈА ..... (добра песна во излези момче го нема Клучниот збор Македонија) . Е сега јас некам од мои пари да се прават споменици, да се трошат за непотребни екскурзии во Брисел (бидејки со тоа што го направија тие му придадоа големо значење на еден сосема беззначаен настан).

Koga kazav za Milenko voditelot na formula 1 mislev na Milenko od pred 20 godini koga bea Pike, Sena, Berger, De angelis, Alboreto, Prost. Mansel....znaci za Milenko od komunizmot...ne za onoj sto si ja svirkase italjanskata himna koga ke pobedese ferari.
Pesnata Izlezi momce ne e nisto posebno nego ko so im rece Pero Antic na grckite novinari toa e samo edna navivacka pesna i nisto poveke i da ne zamaraat so toa. Grcite use ednas ne mu spomnaa za pesnata a on igra u Grcija i nema nikakov problem.
Nego kazi mi ti dalli pratis Sekulovska kakvi kolumni pisuvai i deka cela drzava ni bila polna so fasisti. Kako ke go objasnis pisuvanjeto na Borjan Jovanovski deka znael kako da se zastiti od maloumnici sto ja peat "izlezi momce". kako ke objasnis onaa drojlata u Brisel Tanja MIlevska sto vika deka se sramela sto e Makedonka i mu blagodari na boga sto imala rezerven pasos i rezervna drzava. Kako ke objasnis deka cela strategija so glasnogovornicite na SDS oni ja gradat so shushkaloto glupavo Geroski koj e idiotski nesposoben za taa rabota(ja i ti se slagame deka odamna ne postojat novinari u drzavata nego samo glasnogovornici za kesh i na dvete strani).
Znaci bottom line nasite platenici se mnogu podobri od SDSovskite i tuka bese muabetot. Sto se odensuva sto otisle na drzavna smetka u brisel toa ne ni vredno za spominjaneje. Povratna karta e 100 evra hotel da e 100 evra....3cata zaedno nemaat poebano poise od 1000 evra ili 2000 za eden vikend. Za 2000 evra opnaa 5 luge najgolemi dusmani i protivnici na VMRO DPMNE!!! Mislam deka ako toa ne e job well done ja neznam stoa e!

defo
06-03-12, 13:11
Шизик за да потрошат тие 2000 евра јас платив 3000 евра данока на оваа посрана државна администрација, држава си ја сакам многу ко коњи работиме за да спечалиме . За да донесам дома 100 евра јас треба да изработам 300 евра 100 за режиски трошкови 100 за државава (за да можат да праат мадиња, кораби, и да плаќаат брукање на Македонија пред се а после водење приватни војни). Па затоа и јас се повеке размислам за резервна држава пред се од неможноста да заработам и направам нешто во оваа држава од Груевци, Бранковци и остала багра. И пред се да побегнам од рошави типови ко шо си ти Викторе пичка ли ти материна некапена.

Тосе
06-03-12, 13:37
Koga kazav za Milenko voditelot na formula 1 mislev na Milenko od pred 20 godini koga bea Pike, Sena, Berger, De angelis, Alboreto, Prost. Mansel....znaci za Milenko od komunizmot...ne za onoj sto si ja svirkase italjanskata himna koga ke pobedese ferari.
Pesnata Izlezi momce ne e nisto posebno nego ko so im rece Pero Antic na grckite novinari toa e samo edna navivacka pesna i nisto poveke i da ne zamaraat so toa. Grcite use ednas ne mu spomnaa za pesnata a on igra u Grcija i nema nikakov problem.
Nego kazi mi ti dalli pratis Sekulovska kakvi kolumni pisuvai i deka cela drzava ni bila polna so fasisti. Kako ke go objasnis pisuvanjeto na Borjan Jovanovski deka znael kako da se zastiti od maloumnici sto ja peat "izlezi momce". kako ke objasnis onaa drojlata u Brisel Tanja MIlevska sto vika deka se sramela sto e Makedonka i mu blagodari na boga sto imala rezerven pasos i rezervna drzava. Kako ke objasnis deka cela strategija so glasnogovornicite na SDS oni ja gradat so shushkaloto glupavo Geroski koj e idiotski nesposoben za taa rabota(ja i ti se slagame deka odamna ne postojat novinari u drzavata nego samo glasnogovornici za kesh i na dvete strani).
Znaci bottom line nasite platenici se mnogu podobri od SDSovskite i tuka bese muabetot. Sto se odensuva sto otisle na drzavna smetka u brisel toa ne ni vredno za spominjaneje. Povratna karta e 100 evra hotel da e 100 evra....3cata zaedno nemaat poebano poise od 1000 evra ili 2000 za eden vikend. Za 2000 evra opnaa 5 luge najgolemi dusmani i protivnici na VMRO DPMNE!!! Mislam deka ako toa ne e job well done ja neznam stoa e!

Сето ова ќе држи вода ако ти имаш приватна фирма која пазарно стопанисува (значи не тендерски и хигиенски) и си ги плаќаш новинарите. Државата не е приватна фирма. Што се однесува за резервните држави, сегашниве властродршци се најистакнати во тоа, а поединци тоа го сметаат и за резервна татковина.
Како што оди работава, Македонија навистина ќе се обедини... ама во Австралија

Ченто
06-03-12, 15:59
И пред се да побегнам од рошави типови ко шо си ти Викторе пичка ли ти материна некапена.
Бан од тема + 1 ден бан од форум...
Банот од само еден ден ти е поради ПРВ сериозен прекршок на форумов!

Реален_07
12-09-12, 13:44
Колкава ли гнида треба да биде човек за да се сити на смртта на чедото на неговиот политички противник за само и само политички да поентира и профитира?

Напишано од Миленко Неделковски на неговата ФБ страна:
Кабрамов успева да ја подметнува - помешува смртта на син му со онаа на Мартин Нешковски.
Иако “малиот“ Марко загина надуван со бело, мртов пијан и на мотор со 150 на саат, НЕКРОФИЛОТ Кабрамов се обидува да ја продаде таа смрт како жртва, неправда, револуција...
Кога може за смртта и “делото“ на синот да лаже, не му е тешко да не ги прочита сите зборови од твојот пост. Има ли граница човечкиот идиотизам? Зарем толку се слатки преродбеничките евра и денари? Дури и животните имаат повеќе почит едни кон други!

Арам нека му е секоја буква и нека му служи на честа која одамна ја изгубил :nemiseveruva:

mileg
12-09-12, 15:41
Господ членови пек се фативте за новинарот Неделковски како слеп за стап,тоа кажува дека СДСМ прави пропаганди за новинарот Миленко Неделковски со што јас како член на форумот и претставник на народот дека сакаат само и само да го критикуваат СДСМ за да си заработат некој политички поен со што тоа нема да се дозволи.

intel
12-09-12, 16:22
То Микиии..

Ацева
12-09-12, 18:51
Јас се извинувам, ова е истиот тој (ми недостасува соодветна именка) чие мислење на неколку наврати ќе/го читаме на Воденица?

BertThom70
12-09-12, 19:10
Јас се извинувам, ова е истиот тој (ми недостасува соодветна именка) чие мислење на неколку наврати ќе/го читаме на Воденица?

..toj e, gospogjo Aceva, toj e, Afrim kriminalecot(novinar?), nesakam ni imeto da mu go spomnam..Afrim izmamnikot shto gi opljacka lugjeto koi od maka sakaa da odat na pechalba..e toa gjubre e Afrim!!!
NAJmakedonecot shto gi opljacka NAJsiromashnite!

герасим
12-09-12, 20:43
Му се спрема педала на Миленко Дебелковси...
Згрозени сме од нечовечниот, нехристијански, неморален, недоличен коментар од Неделковски на неговата Фејсбук страница и коментарите од неговите „пријатели“.
линк (http://a1on.mk/wordpress/archives/35548)

Трајковски Борче
12-09-12, 20:48
Му се спремали педала на Миленко Дебелковси...
Згрозени сме од нечовечниот, нехристијански, неморален, недоличен коментар од Неделковски на неговата Фејсбук страница и коментарите од неговите „пријатели“.
линк (http://a1on.mk/wordpress/archives/35548)

Овде треба да дадат отворена поддршка сите останати медиуми, да не испадне дека Либертас ова го прави заради Ацо Кабранов... Освен што им ја споделиле веста не прочитав дека им се придружуваат во акцијата... И за ова ќе испадне тресла се гора, ама дека Миленко ќе мора да пакуе куфери заедно со оваа власт, и пред тоа, више него сигурно...!!!

zverka
12-09-12, 21:09
Господ членови пек се фативте за новинарот Неделковски како слеп за стап,тоа кажува дека СДСМ прави пропаганди за новинарот Миленко Неделковски со што јас како член на форумот и претставник на народот дека сакаат само и само да го критикуваат СДСМ за да си заработат некој политички поен со што тоа нема да се дозволи.
Милег,сега ми е јасно зашто НЦД ги вика небањати,он мислел на измамници.Или грешам.Сепак еве како преставник на народот, те канам да дојдеш на сенародниот митинг на 28.10.2012..Превозот е бесплатен..

TpH_Bo_OkO
12-09-12, 21:53
Пак изгледа ќе се вади дека некој „Африм“ му го хакирал профилот...

SuicideMessiah
12-09-12, 23:51
:nemiseveruva: :zatvor:

http://i225.photobucket.com/albums/dd169/DrimKech/-.jpg

mileg
13-09-12, 11:16
Милег,сега ми е јасно зашто НЦД ги вика небањати,он мислел на измамници.Или грешам.Сепак еве како преставник на народот, те канам да дојдеш на сенародниот митинг на 28.10.2012..Превозот е бесплатен..
Зверка сакам да ви одговорам дека да точно така дека сум претставник на народот,но сакам да истакнам и тоа дека во мојот град народот ме поддржува и цени,за разлика од некои ваши високи функционери.Во врска со Миленко Неделковски сакам да изразам големо задоволство што имаме таков интелигентен новинар кој одлично си ја гледа работата,јас незнам зошто се фативте за него,зошто не отворете тема за Борјан,Билјана Секуловска,Ацо Кабранов и сл.Jaс незнам,ајде вие да ми одговорете зверка,зошто сте се фатиле токму за господинот Миленко Неделковски,сигурно кога ке дојдат насилниците од СДСМ на власт ке сакаат да го обесат на плоштад,е тоа нема да се дозволи,е тогаш ке се влегува насилно во републичко собрание.

Ацева
13-09-12, 13:28
....Во врска со Миленко Неделковски сакам да изразам големо задоволство што имаме таков интелигентен новинар кој одлично си ја гледа работата...

Член mileg, најискрено ви посакувам, еден ден, вие или некој ваш близок да станете предмет на анализа од страна на ценетиот инителигентен италентиран новинар Миленко Неделковски. Воопшто немојте да се грижите за неговото здравје и благосостојба - нема тој да виси на плоштад кога ќе се смени власта. Нештата со таква ментална конзистенција, како неговата, секогаш остануваат на површината на вода.

Ченто
13-09-12, 13:31
Овде треба да дадат отворена поддршка сите останати медиуми, да не испадне дека Либертас ова го прави заради Ацо Кабранов... Освен што им ја споделиле веста не прочитав дека им се придружуваат во акцијата... И за ова ќе испадне тресла се гора, ама дека Миленко ќе мора да пакуе куфери заедно со оваа власт, и пред тоа, више него сигурно...!!!
Те послушал Геро:
Ајде да го исвиркаме Миленко пред Основен суд Скопје 1 во 13 часот!

Денеска во 13:00 часот, во Основен суд Скопје 1 (судница 17), ќе се одржи главното рочиште во судскиот процес против Жарко Трајаноски, тужен за клевета и навреда од страна на Миленко Неделковски. Миленко го тужи Жарко затоа што го нарекол „медиумски шарлатан“ на главните вести на покојната А1 телевизија.

Еве ни единствена прилика скромно да возвратиме на вербалното насилство на Миленко, со кое тој со месеци, веќе и со години, неказнето од никого, на својот Фејсбук профил, но и во својата емисија на Канал 5, безочно навредува новинари и им се заканува на новинари, на политичари и на други јавни личности, а што е уште пострашно и понисоко – и на членовите на нивните семејства.

Последниот случај е неговиот страшен вербален напад на Фејсбук, врз семејството на новинарот Ацо Кабранов. Во овој случај, надлежните органи не реагираа и ги покажаа своите двојни стандарди и неспремност да преземат мерки против новинарот кој се однесува како личен пријател на Никола Груевски. За жал, до овој момент, не ми е познато дека за овој случај реагирало полумртвото Здружение на новинарите на Македонија, иако јавно беше повикано да го стори тоа.

Ги повикувам сите пријатели и колеги, во 12.45 часот да се појавиме пред влезот на Основен суд Скопје 1 и таму да го исвиркаме Миленко и да му го покажеме средниот прст. Тоа е најмалку што можеме да сториме. Според мојот вкус, вистинска мерка за реакција би било и некој да го испрска Миленко со „непозната течност“, но не би сакал никој да си има проблеми со моќните пријатели на овој човек, кому очигледно му е дозволено сѐ.

Ќе си земам слобода да ви кажам и нешто непристојно и вулгарно, за што однапред барам извинување. Но, не можам да се воздржам да не кажам. Доста веќе се пениме на Фејсбук и на Твитер, а ништо не преземаме! Само гомна јадеме, а Миленко и таквите како него, си тераат по свое!

ПС. Сакам да ја известам јавноста дека од Оделението за компјутерски криминал при МВР ќе побарам да открие кое е лицето кое пред извесно време, со користење лажен профил на Фејсбук, брутално навреди член на моето семејство. Јас, како и многу други, се разбира, знаат за кого станува збор, па во таа смисла ќе ѝ помогнам на истрагата, доколку некој се заинтересира за мојот поднесок, што ќе го поднесам деновиве.

zverka
13-09-12, 18:39
Ne mi kazuvaj za Germaskiot grk poso znam deka do gusha e u korupcija i faten na delo. Borjan Jovanovski e eden od najdobrite novinari u Mk ali e momentalno na drugata strana i zatoa sum protiv nego. Inace ako gledame koj novinar moze da i nanese najgolema steta na vlasta toa sekako e on. Sekulovska se izblamira so kolumnite a bese na isto ramniste so Jovanovski. Chom e opasen i zatoa go "zemavme" u MTV dodeka Gero frfrljot ZA KUR NE GO BIVA!!!! On ti e batka promasena investicija u koja sekoja godina Soros preku kodosot Milcin vlozuva po 5 miljoni dolari. On etolku odvraten sto i SDSovcite go mrzat poso e glup i deluva debilno na televizija a za kolkku e sposoben najdobro svedoci sledniov fakt....a otide da pisuva ili da direktoruva u nekoj vesnik, vesnikot propaga. Milevska gine sigurno dokolku nekoj ja prepoznae u Skopje na ulica.
Da gi razgledame sega "nasite" LATAS E BROJ 1 ili numero uno ili najbolji ili the best ....i koga bese VMROvski krvnik 1996-2002 bese najdobar i sega koga e prva perjanica na vlasta e povtorno najdobar. On i nanesuva ubedlivo najgolema steta na opozicijata preku svoite mediumi i toa SDSovcite mnogu dobro go znaat. Mirka Velinova...use eden bivsi VMROvski krvnik koja sum ja mrzel od dno na dusa porano zatoa sto mojata partija trpese ogromna steta od nejzinoto pisuvanje po nalog na Pande Kolemisevski i Rizaov. Sega ona dusa im vadi na SDSovcite i na nivnata kvazi intelektualna elita. Posto e bivsa nivna gi znae i im gi znae site maani i vrlini i im mame ebava i na TV i po vesnici. SDSovcite derman nemaat od nea. Janko jadi burek....znaci tipceto tolku mnogu mi bese antipaticno koga komentirase utakmici na 103ka. I sega ne mi e simpaticen mnogu ali negovata emisija e so ogromna gledanost i u nea gi "redi" komunjarite jako i zadnicki onaka profesionalno. Milenko...teska budala, kriminalec, i probisvet koj da bideme realni vrsese odlicni prenosi na formula 1. Isto taka so svojata emisija ima ogromen broj na obozavateli(ima i ogromen broj na mrazaci) ali ja znam i tvrdam deka ovie prvite se poveke. Site ovie 4ca rabotat za kesh i beneficii i IM MAME EBAVAAT na tvoive na teeren. Toa scenario so vlecenje za gusha so grkot po hodnici na koj mu tekna svaka mu cast. So eden edinsstven poteg vo javnosta gi opnavme Jelko kacin, Shacimerkakis, Biljana Sekulovska, Borjan Jovanovski i Tanja Milevska.Znaci posle ovoj nastan ovie 5 luge stanaa tolku mnogu omrazeni u Makedonija sto na toj u VMRO sto mu tekna ovaa zaebancijaa treba da bide nagraden so orden za zaslugi vo partijata. Jas odamna im prostiv sto otidoa I NA MOJ TROSOK dodeka znam zaso ti uste ne si im prostil.....poradi efektot sto go postignaa tamu!!!!
Koga ke se smeni vlasta na nieden od ovie cetvorica nema vlakno da im fali dokolku ne napravile kriminal a ne napravile.


И овие четворица ти ги нарекуваш новинари.
Номеро уно ве брани за пари ама и за некои повисоки цели кои не се новинарски.Се налути кога ти реков дека треба да се срамите што дозволивте човек кој спие со кокарда да ви биде најголем поддржувач.
Затоа и немате идеологија.Онаа немиената пак е прикаска за себе која мора да ја одработи куќата во Центар како и домашната хармонија.За ова повеќе знае оној копачот по изгубено ''благо''.
И сега ме чуди зашто ови тројца новинари не му стокмија еден тв.дуел на Грујо со Бранко со нивно учество?Затоа што не смеат да го погледнат во очи,нозете им се тресат.Оној копачот сигурна сум дека не до толку колку нив ама тоа е заради вродени причини.

zverka
13-09-12, 19:46
FHgNzWMJ2EQ

zverka
14-09-12, 21:33
Ne mi kazuvaj za Germaskiot grk poso znam deka do gusha e u korupcija i faten na delo. Borjan Jovanovski e eden od najdobrite novinari u Mk ali e momentalno na drugata strana i zatoa sum protiv nego. Inace ako gledame koj novinar moze da i nanese najgolema steta na vlasta toa sekako e on. Sekulovska se izblamira so kolumnite a bese na isto ramniste so Jovanovski. Chom e opasen i zatoa go "zemavme" u MTV dodeka Gero frfrljot ZA KUR NE GO BIVA!!!! On ti e batka promasena investicija u koja sekoja godina Soros preku kodosot Milcin vlozuva po 5 miljoni dolari. On etolku odvraten sto i SDSovcite go mrzat poso e glup i deluva debilno na televizija a za kolkku e sposoben najdobro svedoci sledniov fakt....a otide da pisuva ili da direktoruva u nekoj vesnik, vesnikot propaga. Milevska gine sigurno dokolku nekoj ja prepoznae u Skopje na ulica.
Da gi razgledame sega "nasite" LATAS E BROJ 1 ili numero uno ili najbolji ili the best ....i koga bese VMROvski krvnik 1996-2002 bese najdobar i sega koga e prva perjanica na vlasta e povtorno najdobar. On i nanesuva ubedlivo najgolema steta na opozicijata preku svoite mediumi i toa SDSovcite mnogu dobro go znaat. Mirka Velinova...use eden bivsi VMROvski krvnik koja sum ja mrzel od dno na dusa porano zatoa sto mojata partija trpese ogromna steta od nejzinoto pisuvanje po nalog na Pande Kolemisevski i Rizaov. Sega ona dusa im vadi na SDSovcite i na nivnata kvazi intelektualna elita. Posto e bivsa nivna gi znae i im gi znae site maani i vrlini i im mame ebava i na TV i po vesnici. SDSovcite derman nemaat od nea. Janko jadi burek....znaci tipceto tolku mnogu mi bese antipaticno koga komentirase utakmici na 103ka. I sega ne mi e simpaticen mnogu ali negovata emisija e so ogromna gledanost i u nea gi "redi" komunjarite jako i zadnicki onaka profesionalno. Milenko...teska budala, kriminalec, i probisvet koj da bideme realni vrsese odlicni prenosi na formula 1. Isto taka so svojata emisija ima ogromen broj na obozavateli(ima i ogromen broj na mrazaci) ali ja znam i tvrdam deka ovie prvite se poveke. Site ovie 4ca rabotat za kesh i beneficii i IM MAME EBAVAAT na tvoive na teeren. Toa scenario so vlecenje za gusha so grkot po hodnici na koj mu tekna svaka mu cast. So eden edinsstven poteg vo javnosta gi opnavme Jelko kacin, Shacimerkakis, Biljana Sekulovska, Borjan Jovanovski i Tanja Milevska.Znaci posle ovoj nastan ovie 5 luge stanaa tolku mnogu omrazeni u Makedonija sto na toj u VMRO sto mu tekna ovaa zaebancijaa treba da bide nagraden so orden za zaslugi vo partijata. Jas odamna im prostiv sto otidoa I NA MOJ TROSOK dodeka znam zaso ti uste ne si im prostil.....poradi efektot sto go postignaa tamu!!!!
Koga ke se smeni vlasta na nieden od ovie cetvorica nema vlakno da im fali dokolku ne napravile kriminal a ne napravile.
Велиновска: Груевски почнува да пимпла како Трајковски!
Објавено: пред 22 минути
Прочитано: 742
Печати
Сподели со твоите пријатели!
Никола Груевски нема што да го прашувам, ами ќе го потсетам, бидејќи тој ја промовираше онаа „една слика - илјада збора“. Значи, да го потсетам: Борис Трајковски, по неговите славни ултиматуми, никој не го рецкаше. Потсетувањето на оваа секвенца има за цел да му укаже на Никола Груевски дека почнува да пимпла како Трајковски.
Вака, во својата редовна петочна колумна во весникот „Нова Македонија, Мирка Велиновска, почнува да ги брои „грешките“ што ги направил премиерот пред, а особено по случувањата во Слупчане.
„Не го разреши Бесими иако мораше. Предложи закон за бранителите чиј статус не е решен само затоа што сите активни политичари во Македонија од родот тацноносачи кротко се согласија војната во 2001-та да ја третираат како партија пеинтбол. Во таков случај „нормално“ е што учките што ги извршија масакрите во Вејце, Карпалак, Љуботенски Бачила..., кои киднапираа, силуваа, резбареа врз живи луѓе се чувствуваат охрабрено да продолжат со ширењето на етничката кауза на Ермира. Тие се амнестирани, наградени, вработени, исплатени, привилегирани и уважувани, а оние што ја носеа официјалната армиска и полициска униформа се шиканирани, навредувани, криминализирани, обезвреднети - дотука бидува! Груевски како реакција на дрска провокација се одлучи да дејствува. Рече дека ќе си стои на зборот зашто не му е потребна власт по секоја цена. Ама, гледам, нешто се тегне работава како мрсул. Владата функционирала непречено. Никола и Али ќе се сретнеле. Предлог-законот е во процедура, а процедурата блокирана. Во меѓувреме тргнаа шепотењата во доверба дека „меѓународната“ не сакала вонредни избори, сакала коалицијата да опстане, а за возврат ќе нѐ честела со датум за преговори со ЕУ овој декември“, пишува Велиновска.
Таа го потсетува премиерот, како што вели, пред неговиот рејтинг да почне да се движи надолу, дека Македонците како искуствени скептици тешко му ги дале срцето и довербата.
„Но откако му поверуваа и го фиксираа на врвот, тој мора да внимава своите зборови сто отсто да ги исполнува. Без изговори. Нема повеќе оправдувања! Од ова последно ветување тој не смее да отстапи. Тамам Господ бог да му вети утре прием во НАТО. Таков морков не смее да залапа, оти со него во пакет доаѓа и стапот. Значи, кого го боли уво за датум за преговори со унија што не знае утре ни што ќе биде ни каква ќе биде, ако цената е уште една капитулација на државата Македонија“, е пораката на колумнистката Велиновска до премиерот Никола Груевски.

intel
14-09-12, 23:46
Баба Мирка е ист профил како непределените Дпмновци на форумов.
Оние кои што демек го критикуваат Грујо, ама никако не го даваат да падне од власт.
Трља БАБА длан да јој проџе дан.