PDA

Види ја целата верзија : Политичка релаксација - вицови, карикатури, видео клипови


Страни : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10

intel
12-07-10, 00:43
Ako odis po taa linija spancite se mnogu pobliski do nasite portokalovi.
Kako i da e gi mrzam spancite, pederista.

N.C.D.
12-07-10, 01:10
Ako odis po taa linija spancite se mnogu pobliski do nasite portokalovi.
Kako i da e gi mrzam spancite, pederista.

Jas najveke ja mrzam Holandija.Taa e edinstvena evropska zemja sto tolku mnogu ja mrzi Srbija...

Devil639
12-07-10, 13:18
Gi izrazuvate li javno svojte seksualni opredelbi i stavovi ?

Да зошто, иманекој проблем ли ?

intel
13-07-10, 01:06
Jas najveke ja mrzam Holandija.Taa e edinstvena evropska zemja sto tolku mnogu ja mrzi Srbija...

A rodninskite vrski na Spanija so Grcite :haha::haha::haha:
Nema drzava vo svetot sto gi saka povekje od sebe Kosovarite od Anglija.
Tamu si gi najdoa partnerite za neostvarenite seksualni fantazii od detstvoto. :):)

Devil639
14-07-10, 00:17
Пази графити
-линијата е зафатена, шмркајте подоцна
-РИСТО ВРТЕВ ама не беше дома
-Зошто го сторив ова , ѕидот е невин
-Џабе фарбаш
-Некој пие од радост, некој пие од тага, а Бранко...пие од сабајле
-Циле пуканка
-Доста, тачи е ерген
-Кљусев има ебола
-Нашата иднина е во твои раце
-Пред да пуштиш вода, фати се за нешто.... водата влече гомна


и така, јас добар вие како сте

N.C.D.
14-07-10, 01:30
http://s10.rimg.info/c07c1e4dd27afb1fef0e9972e49013d7.gif
pazi go ova :
" na crnite konduri i tvrdiot k.. modata nikogas ne im pominuva "....

N.C.D.
14-07-10, 01:30
Пази графити
-линијата е зафатена, шмркајте подоцна
-РИСТО ВРТЕВ ама не беше дома
-Зошто го сторив ова , ѕидот е невин
-Џабе фарбаш
-Некој пие од радост, некој пие од тага, а Бранко...пие од сабајле
-Циле пуканка
-Доста, тачи е ерген
-Кљусев има ебола
-Нашата иднина е во твои раце
-Пред да пуштиш вода, фати се за нешто.... водата влече гомна


и така, јас добар вие како сте

:aplauz::aplauz:

N.C.D.
14-07-10, 19:34
...idat dvajca po ulica,edniot e od LDP a drugiot isto taka peder

THE_CHOSEN_ONE
14-07-10, 21:47
...idat dvajca po ulica,edniot e od LDP a drugiot isto taka peder

Педери педери и пак упорно коалицирате со нив.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs058.snc4/35269_143026835713564_100000187462802_425115_15586 33_n.jpg

Благојче
16-07-10, 21:46
http://www.youtube.com/watch?v=7FsCJRMg8JY

SuicideMessiah
19-07-10, 03:01
Погледнете ја реалната бројка на митингот на ДПМНЕ во Скопје

http://www.youtube.com/watch?v=VxYytLLjvn8&NR=1

SuicideMessiah
19-07-10, 03:02
http://www.youtube.com/watch?v=UOJkB1P_QXM&feature=related

Гледајте ги неписмениве...хахахаха....ова ли се преродбениците бре?Дај не ме заебавајте...хахаха!!!К15 може гомна да јадат во споредба со овие.:lol:

Зарија
19-07-10, 18:03
Значи ВЕСТ кога ќе извадат некоја слика... :haha: :haha: :haha:

http://www.vest.com.mk/WBStorage/Articles/8E7249A689DBD94B99D933A5FC614524.jpg

ДелијаСкопје
19-07-10, 20:30
Jas najveke ja mrzam Holandija.Taa e edinstvena evropska zemja sto tolku mnogu ja mrzi Srbija...


:sepoklonuva::sepoklonuva::sepoklonuva:

politikant
20-07-10, 10:34
Холандија ја мразиш заради Србија? Ме восхитуваш.
А нема врска што кралицата шпанска има грчка крв и е наш „непријател“. Побитна ти е Србија од нас?

ДелијаСкопје
20-07-10, 14:52
Холандија ја мразиш заради Србија? Ме восхитуваш.
А нема врска што кралицата шпанска има грчка крв и е наш „непријател“. Побитна ти е Србија од нас?

Шпанија не го признава Косово... ;)

Nikola Gruevski
20-07-10, 14:56
А нема врска што кралицата шпанска има грчка крв
Pa i Grujokio tvoj imat grchka krv.
Negojte predci site se borele za grchkata vojska i hrabro gi davale svojte zhivoti za interesite na grchkata drzhava.:mad:
Tuturutki ste golemi.:hoho:

ДелијаСкопје
20-07-10, 15:12
Pa i Grujokio tvoj imat grchka krv.
Negojte predci site se borele za grchkata vojska i hrabro gi davale svojte zhivoti za interesite na grchkata drzhava.:mad:
Tuturutki ste golemi.:hoho:

Така е... Па не џабе толку многу е загрозен со Хеленската култура... Па еве дури иво центар на Скопје ќе го става Александар Велики, најголемиот ширител на Хеленизмот... ;)

N.C.D.
20-07-10, 17:41
Dedomu na guevski se borel za grckata strana a dedomu na ona debilceno Protuger za bugarskata strana.
E takvite gi vodat maloumnite vmrovci.

mara-popara
22-07-10, 03:22
Noviot logo na SDSM


http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs221.snc4/38389_406354247819_122143557819_5108943_5229246_s. jpg

Nikola Gruevski
22-07-10, 03:35
More prost, ne se vikat "noviot logo", tuku "novoto logo".:sarkazam:
Nepismen tatarofil.:haha:

ateist
22-07-10, 03:59
More prost, ne se vikat "noviot logo", tuku "novoto logo".:sarkazam:
Nepismen tatarofil.:haha:

младиќу ај друг пат
не биди толку строг кон побугарчените :ubavtoj:

оти отиииииииии ете етееееееееее
они они онииииииииииииии

само ептен буквално ја разбрале пазарната економија .......гз мајчин си продале за пусти пари :lol:

SuicideMessiah
22-07-10, 12:28
гз мајчин си продале за пусти пари :lol:


Затоа не ми е чудно што ги одрале Пробугарките во Албанските села за 2 червени.:lol::lol:

Boge
22-07-10, 19:10
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs074.snc4/35053_406538057819_122143557819_5113411_5715831_n. jpg

На што спадна СДСМ, од хронични елитни кокаинџии на баштински ганџаџии. Прелаз од кока на трава ипак није лак :)

Boge
22-07-10, 19:26
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs044.ash2/35563_1437953242640_1647279836_1063027_6853516_n.j pg

Boge
22-07-10, 19:29
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs034.ash2/35067_121474371232369_100001094217731_124976_78770 94_n.jpg

kako ke izgledat semaforite koga BC ke dojde na vlast :)

marsovec
22-07-10, 19:40
Дали имате наредба за заматување на теми?Се поставува прашањето зошто не се почитувал законот од страна на судот и полицијата се разбира, а со ова секој набеден од партијата на власт може да биде шиканиран и злоставуван.Тука е проблемот, нокој не сака да чуе е поглув од глувиот и кој не сака да види е посчеп од слепиот..

N.C.D.
22-07-10, 19:54
Дали имате наредба за заматување на теми?Се поставува прашањето зошто не се почитувал законот од страна на судот и полицијата се разбира, а со ова секој набеден од партијата на власт може да биде шиканиран и злоставуван.Тука е проблемот, нокој не сака да чуе е поглув од глувиот и кој не сака да види е посчеп од слепиот..

...ne mu obrnuvaj vnimanie,dupi go u mozok so fakti

exlexmk
22-07-10, 19:57
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs074.snc4/35053_406538057819_122143557819_5113411_5715831_n. jpg

На што спадна СДСМ, од хронични елитни кокаинџии на баштински ганџаџии. Прелаз од кока на трава ипак није лак :)

:haha::haha:
имаат и подржувачи :)
http://www.facebook.com/#!/setajbranko

N.C.D.
22-07-10, 19:58
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:qtWGFpAj2GNlgM:http://www.awsigndesign.co.uk/images/logos/large/Boge.jpg
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:8uBo3w8TZNvw9M:http://www.gunblast.com/images/Boge081227.JPG

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:qt1FLgImpTJJ5M:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f7/Darabuka2.jpg

N.C.D.
22-07-10, 20:06
...vidi go lepotanov .....huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu....................... ......huuuuuuuuuuuuuuuu
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:bV7asQz4iGQycM:http://bp0.blogger.com/_HN_DNQPlpm8/SB5HeaIrqdI/AAAAAAAAGk8/llOvH10V40o/S1600-R/Gruevski.jpg

Реален_07
22-07-10, 20:08
Ај стига со тоа сликите!

N.C.D.
22-07-10, 20:09
uste ovaa ziti se....
http://www.google.com/url?source=imgres&ct=img&q=http://bp3.blogger.com/_vHy2VAnXB_s/SH5rwCxvfHI/AAAAAAAACH4/v3vXhC02Xms/s400/gruevski%2B-%2Bmilososki.jpg&sa=X&ei=-YhITLnSJsaQsgbfj5WcDg&ved=0CAQQ8wc4UA&usg=AFQjCNF0BuYAnigghv26vhJRmYIoepcjbg

N.C.D.
22-07-10, 20:21
Плус и прекарот Ескобар му одговара на профилот, или тоа му е од Колумбиската пракса?;)

e sega i ti zboris za prekari.....kazi zasto tebe te vikaat vo Prilep "peskir" ...sto znaci toa ,ne mi e jasno...

THE_CHOSEN_ONE
22-07-10, 20:56
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs207.snc4/38702_112487548803999_100001282633739_90181_539751 1_n.jpg

Boge
22-07-10, 22:37
abe ne vi se svigja novoto logo na SDS-M pa zatoa mi go brishete po tret pat ili?

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs221.snc4/38389_406354247819_122143557819_5108943_5229246_n. jpg

intel
22-07-10, 23:34
Bardovci raboti :)

Devil639
23-07-10, 00:01
хаха ама логото пука :)
па можеби и вистина така му е значењето од кај знаете ???

Зарија
23-07-10, 17:52
Новинарот на Канал 5 известува за Пивофест и ја најавува главната ѕвезда на вечерта... :haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:

lBZMLkvKq6Q

N.C.D.
23-07-10, 20:44
..kuca poso...kuca poso....poso...

ДелијаСкопје
23-07-10, 21:26
Новинарот на Канал 5 известува за Пивофест и ја најавува главната ѕвезда на вечерта... :haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:

lBZMLkvKq6Q


Боже, кој е овој јадник...??? :pukam::zid::lol::lol::lol:

vone
23-07-10, 22:59
Се запали агрегат во близина на Груевски


23.07.2010 16:16 http://media.a1.com.mk/media/vesti200/agregat-zapalen.jpg
Премиерот Никола Груевски денеска го пушти во употреба локален пат во должина од три километри што во иднина ќе го поврзува селото Раштак во општина Гази баба со општината Бутел.
За време на свеченоста, се случи мал инцидент. Се запали еден од агрегатите за напојување на озвучувањето со електрична енергија.
Благодарение на брзата реакција на дел од присутните пожарот брзо беше изгаснат со противпожарни апарати од автомобилите.
За време на гасењето во еден од момент се слушна и детонација, но за среќа никој не беше повреден.


http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?vestID=125633

N.C.D.
25-07-10, 00:32
sovetnik na guevski
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:_3YA-_4iJ9sndM:http://api.ning.com/files/s5zFpuvxUUmHkIoj-vLEY2D4EnqonNaLHAPRXQN0J8awQ6CuvkE5QAhS4Du8X8sBmeE NYhWeVN5YQOfLUhXbvLVRY1NvYLST/Kucaposo.png%3Fwidth%3D221%26height%3D229

N.C.D.
25-07-10, 00:45
navivac na FC Liverpul,clen na dpmne
http://i.ytimg.com/vi/w51epk52XgE/0.jpg

osa
26-07-10, 00:14
definitivno najjakoto od denes :
odi cel bozji den kajron (ona na ekranot sto pisuva dole ,dodeka ima drugo na TV se vika kajron ,za onie sto ne znaat) na MTV ,i pisuva demek ke gostuva liverpul ,ama po povod pustane vo upotreba na renoviranata juznata tribina ,a predhodno bese izgradena severnata tribina i po povod na zapocnuvanje na gradenje na istocnatai zapadnata
tribina .........ova boldiranoto sto mislite koj go pisal
da go gleda cel svet ,dali nekoj so sredno ili osmoletka vecerno ? sigurno e od dpmne ,ama sto skolo ima neznam ?
ima i uste eden kajron ,so koj izvestuvaat deka na meckin kamen ke govori g- dinot
.....,a na pelince g-dinot....
i ova go pisal nekoj crep ,garant ,sto mislite ?
tribinite se :juzna bez ta na krajot ,severna isto bez ta ,i.t.n......
a ke govori g-din bez ot

znaenjeto e sila ,znaenjeto e mok !!!!!!!..ili ne ?

N.C.D.
26-07-10, 01:29
doktor N.C.D. otide da spie...cao i leka nok....

THE_CHOSEN_ONE
26-07-10, 03:55
Знаат што е кајрон, секоја чест интелектуалци од врвна класа.

N.C.D.
26-07-10, 19:56
Знаат што е кајрон, секоја чест интелектуалци од врвна класа.

koj najde da kaze....:glupak::glupak::glupak:

Зарија
26-07-10, 21:28
јоооутубе

Пиповски
26-07-10, 21:58
http://on.net.mk/WBStorage/Articles/CFE05D167AD2D94BBAC9A082217F31F4.jpg

хахаха ова е најсмешно аууу хахахаха

N.C.D.
27-07-10, 00:30
http://on.net.mk/WBStorage/Articles/CFE05D167AD2D94BBAC9A082217F31F4.jpg

хахаха ова е најсмешно аууу хахахаха

:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:

N.C.D.
27-07-10, 17:05
Dali e ova adekvaaten izraz za nasiot premier ,nasiot supermen ,milenikot na site svetski centri na mok,figura koja moknite zapadni drzavi ke ja prasuvaat za mislenje......( po potreba dodadete uste nekoj epitet )http://yoursmiles.org/psmile/strong/p1020.gifhttp://yoursmiles.org/psmile/strong/p1020.gif.
Toa nakratko,bi bilo toa :haha::haha::haha::haha:?

Boge
27-07-10, 17:22
da Elwis, Grujo go sakaat site, koga odi vo nekoe selo site se mochaat od radost da go vidat :haha:

N.C.D.
27-07-10, 19:13
...aman be,kako me zavika Elvis....od kade jas ti zaliciv na Elvis......
.......nemoj jas da ti stavam nekoe ime,gospod nema da ti go izvadi veke.....

...institucijo,sarmeru.... dali go znaes ova
http://yoursmiles.org/tsmile/bad/t2105.gif

N.C.D.
28-07-10, 00:46
..institucijava odi na rabota so zenski tocak....huuuuuuuuuuuuuuuuuu.......huuuuuuuuuuu
http://kirilica.com.mk/userfiles/image/22.09.2008/grujo-so-toocak-vo1.jpg

N.C.D.
28-07-10, 00:55
...abe za jansa li nesto se zborese deka bil........Azis
http://www.australianmacedonianweekly.com/edition/0986_28082007/Grujo_Jansha.jpg

NACIONALIST
28-07-10, 01:06
...abe za jansa li nesto se zborese deka bil........Azis
http://www.australianmacedonianweekly.com/edition/0986_28082007/Grujo_Jansha.jpg


Taka e ELWIS vo pravo si

Boge
28-07-10, 02:23
Elwis si legna da spie, se umori denes nosejki gi vrekjite brasno :haha:

Ченто
28-07-10, 12:09
http://www.vreme.com.mk/images/Editions/2027%2034/123.jpg

vone
30-07-10, 01:08
Слепите нема да плаќаат патарина:haha::haha:

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=A358442455F2364C8D430D89DE85BCED

teneke
30-07-10, 03:11
Слепите нема да плаќаат патарина:haha::haha:

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=A358442455F2364C8D430D89DE85BCED

Ова мора да е некоја заебанција.

Издавањето на картата е на трошок на превозникот. (МИА)

како може да и се нареди на приватна компанија да дава карти бесплатно?!?

Зарија
30-07-10, 20:44
"ако дојдете на власт во наредните 10, 15 или 20 години..." - Јанкуловска на опозицијата

Boge
30-07-10, 21:06
"ако дојдете на власт во наредните 10, 15 или 20 години..." - Јанкуловска на опозицијата

ubavo i rekla. jas se prashuvam i za 20 dali kje dojdat ako vaka prodolzhat so nvinite komunjarski finti

Зарија
30-07-10, 21:17
Aнета Cтефановска, ВМРО-ДПМНЕ:
- Oставивте зад себе еден мртов претседател, еден полумртов, октопод, тат банка...

Оваа дефинитивно нема конкуренција. :D

Boge
30-07-10, 21:20
Aнета Cтефановска, ВМРО-ДПМНЕ:
- Oставивте зад себе еден мртов претседател, еден полумртов, октопод, тат банка...

Оваа дефинитивно нема конкуренција. :D

pa i toa e vistina. se ova se desi dodeka sranko beshe premier. a takvi raboti ne se slucuvaat tuku taka.

se sekjavam kirchi i vrachi drzavno priznanie na sonja tat taa godina kako zhena biznismen na godinata.... tuku taka takvo drzavno priznanie ne se dobiva ;)

Зарија
30-07-10, 21:28
Boge, читај уште еднаш: "оставивте зад себе еден мртов претседател, еден полумртов". Ако тебе ти е прифатлив ваков начин на изразување, тогаш мене не ми е. Плус, не и' е ова првпат. Срамота е какви луѓе седат во парламент.

N.C.D.
30-07-10, 21:55
..taa e nevidena seljandura od Bitola...se prasuvam kaj ja najdoa nejze bitolcani pri tolku gradski luge.

N.C.D.
30-07-10, 22:55
http://yoursmiles.org/ssmile/flag/canada-flag.gif
cao drustvo....se citame za petnaesetina dena...

ДелијаСкопје
31-07-10, 15:42
http://img688.imageshack.us/img688/8470/pecko.jpg

vone
01-08-10, 22:19
Уф, уф.....што прдење ќе падне...

Почнаа подготовките за Гинисовиот рекорд во варење гравСе е подготвено за варење на гравче за Гинис во штипското село Сарчиево. Организаторите се оптимисти. Со речиси тројно поголемо количество ќе го уриваат досегашниот рекорд што го држат студенти од Америка, кои во казан свариле 1,2 тони грав.
Казанот во кој ќе се вари македонското гравче е висок 1,40 метри, а има пречник од 2 метри. Во правењето на гравчето ќе бидат вклучени професионални готвачи. Иако состојките не се тајна, рецептот не се открива целосно, иако готвачите признаваат дека гравчето ќе биде 100 проценти македонско.
„Ќе ставиме 400 килограми грав, сланина 200 килограми вода 2,6 тони, 40 килограми кромид, 70 литри зејтин, 8 килограми црвен пипер, 9 килограми сол и околу 100 китки магданос“, вели Љупчо Гиевски, шеф на кујна во „Александар палас“, кој ќе биде задолжен за варењето на гравчето.
http://media.a1.com.mk/media/vesti200/kazan-viki.jpg
Иницијативата за овој рекорд е на бизнисменот со штипско потекло Стојан Давчев, кој е и главен иницијатор за изградбата на првата летна црква во Македонија, Света Петка, што ќе се освети истиот ден.
„Идејата беше нашето македонско гравче да го дадеме во јавност во светот и да кажеме дека нашето гравче е најубаво“, вели Стојан Давчев, иницијатор.
За регуларноста ќе се грижи судија од Англија која ќе надгледува дали македонското гравче ќе ги исполни условите и ќе влезе во Гинис. Ако мисијата биде успешна, по прилепските сарми, гравчето од Сарчиево ќе биде новиот македонски претставник што се запишал во Гинисовата книга на рекорди.http://www.time.mk/read/b6190f95de/46afe0741d/index.html

Devil639
03-08-10, 12:09
http://img101.imageshack.us/img101/4690/hahahahn.jpg
ахахахахахах

intel
06-08-10, 15:02
Александар Македонски бил отруен со вода од река во Грција?

http://www.vecer.com.mk/WBStorage/Articles/6CF32C60A566E441928BF156C2295BB6.jpgНаучниците од американскиот Универзитет "Стенфорд" веруваат дека Александар Велики, кралот на Македонија, бил отруен со вода од реката Стикс во Грција, јави Гласот на Русија. Се верувало дека реката била митски влез во пеколот. Митот се базирал на вистински поток познат како Мавронери или Црна Вода, што извира од планините на Пелопонескиот Полуостров. Истражувачите откриле дека постои корелација меѓу симптомите што ги имал Александар Македонски пред неговата смрт и ефектите од високотоксична бактерија најдена во реката. Славниот император од Македонија паднал болен во тек на забава во палатата Небучаднезар во Вавилон и по 12 дена агонија починал на возраст од 33 години. Многу векови наназад историчарите верувале дека тој починал од тифус или маларија.

THE_CHOSEN_ONE
06-08-10, 15:45
Комунистите го имаат пратено дедо ми во Идризово за поседување книги со демократска содржина.
Сега истите тие комунисти станаа најголеми демократи.

NQ_ejG2dS4U

Devil639
06-08-10, 19:36
али тогаш кога дедоти беше идризово била југославиа
е имал среќа што не го пуштиле голи оток :)

SuicideMessiah
08-08-10, 23:57
Офчарот и браќата od КУРдистан на НАЦИОНАЛИСТ,избраниот и АБЦ!:lol:

Devil639
09-08-10, 20:56
Буууууууууууууууууууу
не кради потписи !!!
добро не се исти, али смислата е таа :)

THE_CHOSEN_ONE
09-08-10, 21:22
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs110.ash2/38862_406776797819_122143557819_5119061_8337701_n. jpg

Александар Македонски
09-08-10, 23:16
Мене ова од 02:05 ми се гледаше :haha: смешно:hoho:

vone
10-08-10, 00:08
Мене ова од 02:05 ми се гледаше :haha: смешно:hoho:

Интересно би било избраниот да ни ја приложи програмата на Сител или уште поарно за МТВ 1!
..кога веќе почнал со тв програмите...

Александар Македонски
10-08-10, 00:18
Интересно би било избраниот да ни ја приложи програмата на Сител или уште поарно са МТВ 1!
..кога веќе почнал со тв програмите...Не, он се знае како е политички определен. Само не гласал на избори од некаков принцип нешто слушам?

Зарија
10-08-10, 02:54
Воопшто не е интересна зашто нема подлога, како онаа на МТВ што беше.

Реален_07
10-08-10, 03:20
Не, он се знае како е политички определен. Само не гласал на избори од некаков принцип нешто слушам?Или поради тоа што сеуште нема +18 :)

Ченто
13-08-10, 13:40
Заседнал Бранко во кафеана, мортус пијан, и со полупразно шише виски во рака...
Му приоѓа келнерот...
- Господине Бранко, јас се извинувам ама ние мора да затвориме...
- Многу ви благодарам, ме утепа промаја!

marsovec
13-08-10, 16:39
Вели Митре...Во Македонија нема маж кој не се заседнал во кафеана?
Петре...Како нема а Премиерот ни?
Митре...Реков МАЖ!.

N.C.D.
15-08-10, 19:25
http://yoursmiles.org/csmile/friend/c0419.gifhttp://yoursmiles.org/csmile/friend/c0419.gif
...fala....fala ...dobro ve najdov......

Boge
15-08-10, 20:13
oooo koj dosol od Kenada :D

Abe, NCD, kako si? Aren? Aj chitni ja knigana od Borce...pa da kazis nekoi raboti...ili mnogu golema ti se gleda? :)

N.C.D.
15-08-10, 20:18
pozdrav za Boge i ostanato drustvo.....http://yoursmiles.org/csmile/preved/c0133.gif
http://www.glassrbije.org/info/images/stories/animacije/trubaci.gif

Nikola Gruevski
15-08-10, 21:17
Shukjur, ti tekna da dojsh.
Aj sega da gi rendame dpBneOVCIVE.:hoho:

герасим
15-08-10, 21:36
pozdrav za Boge i ostanato drustvo.....http://yoursmiles.org/csmile/preved/c0133.gif
http://www.glassrbije.org/info/images/stories/animacije/trubaci.gif

за оркестарот драгачески трубачи:nazdravje::nazdravje::nazdravje:
да не тераше одмор??

герасим
15-08-10, 21:39
Вели Митре...Во Македонија нема маж кој не се заседнал во кафеана?
Петре...Како нема а Премиерот ни?
Митре...Реков МАЖ!.

:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:

N.C.D.
15-08-10, 21:59
за оркестарот драгачески трубачи:nazdravje::nazdravje::nazdravje:
да не тераше одмор??

ne.....

THE_CHOSEN_ONE
17-08-10, 00:41
СДС да направеја пола од ова што го прават денес ВМРО Елвис ќе се помочаше од радост.

Еве го Елвис на сунетисувањето. :haha::haha:

http://romaculture.com.mk/files/sliki/sunet/kitenje%20na%20dete%20pred%20sunet.jpg

SuicideMessiah
17-08-10, 01:12
Не тоа е синот на тој Индијанецот што го довлечкавте од КУРдистан ваш потомок!

N.C.D.
17-08-10, 17:00
СДС да направеја пола од ова што го прават денес ВМРО Елвис ќе се помочаше од радост.

Еве го Елвис на сунетисувањето. :haha::haha:

http://romaculture.com.mk/files/sliki/sunet/kitenje%20na%20dete%20pred%20sunet.jpg

i secen i sunetisan,ke ostane dovolno za tebe......
p.s. edit Intel:haha::haha:

THE_CHOSEN_ONE
18-08-10, 00:10
Патетик си.

intel
18-08-10, 16:27
NCD, ova e pol. relaksacija no ne i politicka vregacnica. Majki Sajki nema mesanje.

N.C.D.
18-08-10, 19:33
NCD, ova e pol. relaksacija no ne i politicka vregacnica. Majki Sajki nema mesanje.

vo red e ,ama treba da go opomenes i nego koga ke mi se obraka so elvis...ili da go brises i negovoto obrakanje "elvis".......ako sum se vikal taka ,taka ke sum se prijavel i ovde.....
sto mislis kako ke bide jas na nego ili na nekoj drug ovde da mu se obrakam so "kurvo skapana "..... ;)

intel
18-08-10, 19:53
Ili nedajboze da mu kazes " mrs be PEDER eden " ili ona " koga te guzat uckite od dui mislis li na gwujo patorot ", ne stvarno toa ne bi imalo smisla.

N.C.D.
18-08-10, 20:12
...taka e brate....

Boge
18-08-10, 23:21
Pa neli maliov gore Elwis se vikase? ;)

N.C.D.
18-08-10, 23:26
so tebe da se zaebavam Boge mi e isto kako da se zaebavam so fildzan ili da mocam vo bazen....huuuuuuuuuuuuuuuuu..................uuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Пиповски
19-08-10, 00:51
http://www.youtube.com/watch?v=DnZ7x_iiGo0

http://www.youtube.com/watch?v=DnZ7x_iiGo0

N.C.D.
19-08-10, 01:00
..eve go Boge kako gi plasi na "plazata"
http://img52.imageshack.us/img52/1673/ibinonline.gif

N.C.D.
19-08-10, 01:29
pozdrav
http://forum.krstarica.com/images/smilies/8dfdeba2acb09e56f6fd0cb985dcf78d.gif

Devil639
19-08-10, 22:13
кај сте бе овци
( сдсм-овци и вмро-овци и тн.)
шо има старо ново, време не сум се уклучил :)

Devil639
20-08-10, 00:21
http://paranoik.tk/
читнете нешто
привремено има цели 3 текста али со тек на време ќе надополнувам , ако сака некој кој не е политички определен или е ама да не искористува за себе може да му понудам да пишва, значи да пишува и за едните и за другите, а не само едните да ги напаѓа :)

N.C.D.
20-08-10, 01:17
http://paranoik.tk/
читнете нешто
привремено има цели 3 текста али со тек на време ќе надополнувам , ако сака некој кој не е политички определен или е ама да не искористува за себе може да му понудам да пишва, значи да пишува и за едните и за другите, а не само едните да ги напаѓа :)

...aj cestito neka ti e blogot...malku zirnav ,utre ke procitam poveke.....da si go pisuvas dolgi godini :aplauz::aplauz::aplauz:

Devil639
20-08-10, 08:38
фала фала :)
поубаво да ви се врати

SuicideMessiah
20-08-10, 17:33
Тодоров или Супермен?

http://www.youtube.com/watch?v=fD3JHT2qYsQ

Devil639
20-08-10, 22:28
http://paranoik.tk/
нови содржини :)

инаку на десната страна има повратен линк до форумов :)
да не ми речи некој дека не смее да рекламирам тука ова она, пошто и јас ве рекламирам :)

Nikola Gruevski
20-08-10, 23:55
инаку на десната страна има повратен линк до форумов :)
да не ми речи некој дека не смее да рекламирам тука ова она, пошто и јас ве рекламирам :)
More bapnete mu na detevo edna faktura i neka si e cheshat glata posle.:haha:

Реален_07
21-08-10, 00:24
http://paranoik.tk/
нови содржини :)Се надевам дека нема да ми замериш што ќе ти посочам на две печатни грешки:
А нашиве патриоти наместо да го потпомогнат буџетот наш заминале на одмор во странство, добро ќе речи некој нека прошетаат малку, не се оди секој ден во странстов, абе да не се оди, но дали мораа сега да одат во ова кризно време кога на македонија и се потребни сите финансиски средства?, плус тоа не одат некој побогати граѓани, први на листата се нашите сакани политичари :( .
Инаку добра поента ;)

Devil639
21-08-10, 08:41
добро, сега не можам се да контролирам :)
ќе поправам грешкиите, фала на забелешката

ники, фактурата ќе ти ја препратам тебе па ти да се чешаш :)

Nikola Gruevski
21-08-10, 12:32
ники, фактурата ќе ти ја препратам тебе па ти да се чешаш :)
Preprati mi ja slobodno, ama preprati mi i kesh. Inaku kje sredam da te klat v zandana za da sluzhish za primer na drugite i na samiot sebe.:haha:

Devil639
21-08-10, 12:46
слободно средувај, јас да имав толку кеш немаше да е не фри сервер со фри домејн :)
само кажи ми кај живееш, ако си од ск денес идам ( на форумска собиранка сум инаку :D ) па ќе ти препратам се што треба
ако си од некој друг град друг пат :)

Nikola Gruevski
21-08-10, 15:04
Sho kje idesh ko nemash kesh. Ich brat, zaobikoli me.:haha:

N.C.D.
21-08-10, 15:31
...kazite kolku kosta,jas da ja reguliram fakturata...vie ste mi drugari....

Devil639
22-08-10, 18:22
се на се околу 50Е

пинокио кој рече дека немам кеш, колку ќе кошта се 1000000+

Виктор Л
23-08-10, 16:55
Vidi vidi eve odma tipche na kogo roshaviot idiot mu e idol. Pinokio takvi ko tebe sakame ama najveke u svet. Poso imam drugari takvi znam od prva ruka deka najveke od site se sakldisuvate ovie 4 godini i bidete spremni na uste eden ciklus sakldisuvanje. Takvi lepachi na plakati ko tebe eheeeeeee so lopata da gi rines ima

Ченто
23-08-10, 17:09
Vidi vidi eve odma tipche na kogo roshaviot idiot mu e idol. Pinokio takvi ko tebe sakame ama najveke u svet. Poso imam drugari takvi znam od prva ruka deka najveke od site se sakldisuvate ovie 4 godini i bidete spremni na uste eden ciklus sakldisuvanje. Takvi lepachi na plakati ko tebe eheeeeeee so lopata da gi rines ima
Виктор Л, гледам дека секаде пишуваш против рошавиот наркоман Б.Ц. и против неговите 'лепачи на плакати', а лепачите на плакати што му се симпатизери на Грујо не ги спомнуваш на ниедна тема? Тие не ти пречат ли? Или арни си се тие?

SuicideMessiah
23-08-10, 18:25
Нормално тоа секогаш кога станува збор за плакетолепачи од СДСМ тоа не е во ред или е кривична одговорност и прекршок или тоа мора да се санкционира и сотре додека од друга страна за овие угнетените од ДПМНЕ се е тоа во духот на демократијата и тоа на никој не им пречи.Јака им душа,нели се борат против едноумието.

Зарија
24-08-10, 09:11
Стигнале некои лавови, треба да се постават во секој момент. :haha:

Пиповски
24-08-10, 09:31
Стигнале некои лавови, треба да се постават во секој момент. :haha:

колку смешно:lud:

Devil639
24-08-10, 10:25
76GElxcWHWE&feature=grec_index
:haha::haha::haha::sarkazam:

THE_CHOSEN_ONE
24-08-10, 11:06
Состанок на ЦК на СДСМ

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs191.ash2/45467_416487687819_122143557819_5393785_323190_n.j pg

Оркестар „Бихачка“

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs180.ash2/44334_416164737819_122143557819_5384441_1275073_n. jpg

БЦ и газолижачот Игор Шема

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs120.ash2/39331_412779052819_122143557819_5294743_952916_n.j pg

Припрема на „Бранковаќа“, род 2010

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs247.snc4/39695_413012212819_122143557819_5300205_1948899_n. jpg

Кој пие, зло не мисли!

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs233.snc4/38984_411797122819_122143557819_5266187_7009918_n. jpg

Анимирање на членството

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs272.snc4/39923_412402417819_122143557819_5283634_2096363_n. jpg

Бидејќи одамна не се на власт, а се прокоцкаа, почнаа да пејат и по кафани, слави, крштевки, сунети, свадби, 29-ноември, 15-ти септември, 1 април, дан борца, дан омладине, ден на ВМРО, Св. Трифун, Рамазан Бајрам...

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs195.snc4/38110_404731577819_122143557819_5065794_4992668_n. jpg

THE_CHOSEN_ONE
24-08-10, 14:41
СДСМ се против самостојноста на Македонија?!

y6JXCpQ_95E

Ченто
24-08-10, 15:37
СДСМ се против самостојноста на Македонија?!
Која е таа жена што зборува на клипот?

Зарија
24-08-10, 16:44
колку смешно:lud:

Лавови од 3 метра, а авторот ги поврза НЕКАКО со Сирма Војвода, Дедо Иљо Малешевски, Партенија Зографски и други што не знам каква врска имаат со тоа! :haha:

THE_CHOSEN_ONE
24-08-10, 18:10
Лавови од 3 метра, а авторот ги поврза НЕКАКО со Сирма Војвода, Дедо Иљо Малешевски, Партенија Зографски и други што не знам каква врска имаат со тоа! :haha:

Ако ги ставеа имињата на кралевите од македонската династија ќе ги обвиневте за антиквизација, човек никако не може на вас да ви ја погоди.

Ченто
24-08-10, 22:41
СДСМ се против самостојноста на Македонија?!
Која е таа жена што зборува на клипот?
Д'Чусен?
која е таа жена од СДСМ што зборува на клипот?

THE_CHOSEN_ONE
25-08-10, 00:38
Изјава на денот

Со проектот на СДСМ Македонија 2006 беа отпуштени 198.364 работници, беа уништени 674 фабрики фирми и беа проневерени 4,6 милијарди долари

Марија Андоновска, пратеничка во Собранието на РМ

SuicideMessiah
25-08-10, 00:49
Едно е изјава а ДОКАЗ е друго,инаку...а релевантен ДОКАЗ за изјавата?

Реален_07
25-08-10, 01:14
Изјава на денот

Со проектот на СДСМ Македонија 2006 беа отпуштени 198.364 работници, беа уништени 674 фабрики фирми и беа проневерени 4,6 милијарди долари

Марија Андоновска, пратеничка во Собранието на РМ"Беа проневерени 4,6 милијарди долари", па задоа ДПМНЕ одлучи да не го подржи законот на опозицијата за расчистување со приватизацијата :haha:

Инаку позади говорница секој мојт да јајт шо му душа сака, а притоа за тоа да не одговара.

Btw, Марија Андоновска е добра......на изглед.

http://www.sobranie.mk/WBStorage/Articles/95CF79173BA8B64FB1D6CE1A27ECEC9C.jpg

Али попаметна е коа ќути бидејќи 90% од нејзините излагање во парламентот се однапред напишани текстови.

THE_CHOSEN_ONE
25-08-10, 14:47
Б.Ц. 1994 - сјебал уште една фабрика :lol::lol:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs135.ash2/40105_416861387819_122143557819_5401890_6197392_n. jpg

N.C.D.
25-08-10, 23:08
Bidejki e zabraneto na Forumov da se otkriva identitetot ,jas ovde samo ke postavam slika od eden vmrovec od forumov koj mnogu saka da postavuva ovde sliki so fotomontazi,za da vidite koj surat go pravi toa.Vie sami ocenete pod koj nick se krie toa bedno sustestvo.
http://img266.imageshack.us/img266/6554/37872506.jpg

intel
25-08-10, 23:09
Ама овој Решетки прави, не си играј.

N.C.D.
25-08-10, 23:42
resetki ne resetki ......pogledaj go suratov od dpmne i ke ti stane jasno so kavi surati si imame rabota...

фиќо75
26-08-10, 19:38
Не знаев дека Гвујо пеел на врмето
- Што соувта е незнам, можда птичаув ми е, ама голем меуак има на јајца да спие :haha::haha::haha::haha::haha::haha:
pjWb_KcQAiU&feature=related

герасим
26-08-10, 21:04
Изјава на денот

Со проектот на СДСМ Македонија 2006 беа отпуштени 198.364 работници, беа уништени 674 фабрики фирми и беа проневерени 4,6 милијарди долари

Марија Андоновска, пратеничка во Собранието на РМ


е пааа... добро нека е и вистина но сепак не ми се верува толку фабрики во македонија :zbunet::zbunet::zbunet:
но едно немој да заборавите сеуште седите во крчмата наречена Македонија а и конобарот не ви ја донел сметката за испиеното и изедено, знајте дека на народот треба да му дајте одчет за се што сте раскрчмиле :(:(:(

SuicideMessiah
26-08-10, 21:24
http://www.youtube.com/watch?v=uvzrgeKsYi4&feature=related

Devil639
26-08-10, 21:55
Остајте политаика малку
видете го видеово
и посмејте се
e2Ss61ZqOpM&feature=player_embedded

кој ќе го замеша видеово со политика има толкав во глата да го напрам :haha::sarkazam:

Nikola Gruevski
27-08-10, 14:04
Se ozhenil Vlatko Gjorchev, mu se rodil sin. Sinot porasnal i naprajl 11 godini, pa Vlatko Gjorchev mu vikat:
- Kako ne ti e sram, samo 5to oddelenie si, a vekje pushish.
- Pa i ti be tato si pochnal da pushish vo 5to oddelenie.
- Da, ama jas togash imav 18 godini.

:haha::haha::haha:

THE_CHOSEN_ONE
28-08-10, 12:48
Небањати вмровчишта видете како се води дипломатија, учете малце од бато Бане !

Видете како високи европски претставници се воодушевени од харизмата,
изгледот,говорот,џентламенството и интелектуалниот капацитет на господинот Бранко Црвенковски !

ttdczVMbxNU&feature

SuicideMessiah
28-08-10, 13:22
Почнаа финтите од детски градинки,фотошоп,цртани и клип монтажи на ДПМНЕ што се доказ за фрустрацијата и нервозата кај Пиночевци.

фиќо75
30-08-10, 09:49
Небањати вмровчишта видете како се води дипломатија, учете малце од бато Бане !

Видете како високи европски претставници се воодушевени од харизмата,
изгледот,говорот,џентламенството и интелектуалниот капацитет на господинот Бранко Црвенковски !
Колку што има Бране во долната глава, цело дпмне нема во горните.
Да не треба да се пука отпозади како Грујо ваш за да биде високо интелектуален.
За Грујо важи, “ Г'з му се пуни ама глава никако “ :haha:

N.C.D.
30-08-10, 10:25
..nisto ne gi spasuva nebanjatite...ama bukvalno nisto.....

THE_CHOSEN_ONE
30-08-10, 13:08
бато Бане е глупо педерче кое за ништо не го бива

Криво ти е што бате Бане беше третиран од европските политичари како дете од сиропиталиште? :(

Буквално никој неќеше да му прави муабет, се поздрави само со тројца луѓе. :(

N.C.D.
30-08-10, 14:21
Криво ти е што бате Бане беше третиран од европските политичари како дете од сиропиталиште? :(

Буквално никој неќеше да му прави муабет, се поздрави само со тројца луѓе. :(

:dupe::dupe::dupe:Pukna luzeru !Daj malku sredi se,bruko edna !

intel
30-08-10, 14:22
Криво ти е што бате Бане беше третиран од европските политичари како дете од сиропиталиште? :(

Буквално никој неќеше да му прави муабет, се поздрави само со тројца луѓе. :(


Daj klipce so Gwujo i dozakopaj go abartov :) da vidime kako site se pozdravuvaat so nego, ako go primile nekogas vo drustvo, ako ne zrdavje, kamerata vo race i vo PAPARACO POTERA :):)

N.C.D.
02-09-10, 01:33
..koj e na Mizo , a koj na Protuger...tretiot vi e veke poznat...
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:Jdab9G7IGh7L9M:http://www.dnevno.hr/images/480/6219.jpg

Boge
02-09-10, 02:21
..koj e na Mizo , a koj na Protuger...tretiot vi e veke poznat...
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:Jdab9G7IGh7L9M:http://www.dnevno.hr/images/480/6219.jpg

Mnogu konstruktivna diskusija razvivas. Ko prethodnata tema so debeliot, sam sliki si stavashe.

Se prashuvam, o se prashuvam, kade e revnosnata administracija...koja na sekoja moja greska me opomenuvam...a tebe sekoj tret post na forumov e tvoe samozadovoluvanje pa nekoj nit da opomene...ni kazhe nesto...

Simptomaticno e, neli? :)

N.C.D.
02-09-10, 10:52
Mnogu konstruktivna diskusija razvivas. Ko prethodnata tema so debeliot, sam sliki si stavashe.

Se prashuvam, o se prashuvam, kade e revnosnata administracija...koja na sekoja moja greska me opomenuvam...a tebe sekoj tret post na forumov e tvoe samozadovoluvanje pa nekoj nit da opomene...ni kazhe nesto...

Simptomaticno e, neli? :)

mnogu gramaticki greski imas......:haha::haha::haha:

Devil639
02-09-10, 10:58
mCV26IbyIbw:haha::sarkazam:

некако ме потсеќа на некој политичар ова :sarkazam:

THE_CHOSEN_ONE
03-09-10, 00:28
Како се спрема БЦ пред секоја прес конференција

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs410.snc4/47337_419539457819_122143557819_5471226_4705002_n. jpg

N.C.D.
03-09-10, 01:14
podobro da pie kako muz odosto da se perdasi kako prostitutka

Зарија
03-09-10, 01:16
:haha: :haha: :haha:

Во јавноста уште се памети нивниот телевизиски дуел кога сосема на крајот, за големо изненадување на сите, Георгиевски ги испали последните аргументи: „Вие земате дрога и се пијаните со виски“. А Црвенковски на тоа „досетливо“ одговори: „А вие можете ли да потврдите дека не сте луд?“

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=DA4999FD9C846C4FAD6B3010491A0C3A

Пиповски
03-09-10, 05:44
Тракава е стара веќе 17 години, слушнете ја и кажете што се има променето.....

http://www.youtube.com/watch?v=ELW2Vl6i-Wg

SuicideMessiah
04-09-10, 22:00
http://sendables.jibjab.com/view/8sVVTTFqb0xe0GJm

N.C.D.
06-09-10, 00:30
Sto mislite,koga bi imalo realno sou kako sto e "Farma " na Pink televizija,koj od nasite slavni polticari bi sakale da go vidite kako raboti na farmata?
Sto mislite koj najdobro bi ja cistel stalata,bi gi molzel kravite,bi cepel drva.....?
Koja politicarka bi bila najdobra domakika......
Mislam...kuvarka i se ostanato....?:haha::haha::haha:

N.C.D.
06-09-10, 09:52
http://www.jobeograd.org/files/images/AdminShanaTova.jpg
Nova Evrejska Godina Ros Hasana 5771 pocnuva na 8 septemvri 2010 po zaoganje na sonceto.
Srekna nova na site sto ja slavat.
....ako moze Bajram zasto ne i ova....

Nikola Gruevski
06-09-10, 14:32
Купил Трпе вијагра и отрчал кај Трпана.
Брзо почнал да се соблекува, почнала и Трпана ама во меѓувреме му паднал.
- Што ти се случи бе Трпе?
- Те препозна!
:haha::haha::haha:

N.C.D.
07-09-10, 13:59
..nasiot komandant so kumot stavrevski...
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:YfLjoAN9qRYpOM:http://opinionhead.com/wp-content/uploads/2009/02/hugo_chavez_and_mahmoud_ahmadinejad.jpg

politikant
10-09-10, 12:44
А кој е вашиот командант? Чавез? Или Ахмединеџад?

N.C.D.
21-09-10, 12:23
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:KeupFpxqYkd_0M:http://3.bp.blogspot.com/_I3OOhVR6Fjk/Rs9jO2lOqhI/AAAAAAAAAA0/F_X-hfJYC44/S220/PU%C3%91O%2BOTPOR%2BCON%2BSIETE%2BESTRELLAS.JPG

Don Korleone
21-09-10, 20:45
Bugarin na slika da go vidish shamar da mu udarish, na jave spic u GZ. I niv gi primija u
EU a smrdat kako porovi. Che si vidat alo Jevropejcite so koj imat rabota.
SAMO BRANKO E SPASITEL NA MAKEDONIJA, SO VAJ GRUGRU ke ideme vo nekoj vigvam kaj
komanchite.

N.C.D.
21-09-10, 21:00
Bugarin na slika da go vidish shamar da mu udarish, na jave spic u GZ. I niv gi primija u
EU a smrdat kako porovi. Che si vidat alo Jevropejcite so koj imat rabota.
SAMO BRANKO E SPASITEL NA MAKEDONIJA, SO VAJ GRUGRU ke ideme vo nekoj vigvam kaj
komanchite.

...izvini Don Korleone,sto e be ova porovi...da ne mislese tvorovi...kako od vicot na intel...

Don Korleone
21-09-10, 21:47
POR smrdliv kanalizaciski stvor kako glushec koj strashno smrdi.
POZDRAV N.C.D.
SPAS = SDSM = BRANKO = MITING OD 100.000 = SLEDEN

Don Korleone
21-09-10, 21:59
AMAN BE N.C.D. CHUDNO KAKO NE SI CHUL ZA = POR

Don Korleone
21-09-10, 22:09
Gi ima nogu takvi vo ovaa zalna Makedonija, ozalostena od ovaa sposobna ekspertska vada
(da ne recham vlada).Se EKSPERT do EKSPERT za propast na Makedonija so svetskiot
IKONOMIST za lopovluk GRUGRU.

Alain Delon
21-09-10, 22:10
@don bez pantaloni

A be toa li nauchihte za 65 godini...Znachi Grujo 'lichi na tatar','tatarive smrdat kako porovi) PA MAKEDONCITE SE 50%OD TATARISTAN...Vidite li kade odat rabotive,da ne stane deka makedoncite lichat na tatari,pa i smrdat kako porovi...A be 'ARIICI',dobre che beshe Blgarija,ta Hitler gi pushti site vashi dedovci i pradedovci da ne se zarobeni vo1941,posle ciganskata 'kraljevska "vojska" svrti gazot...Znajete sho pismo pishal tatko mu na Lazar Kulishev(ski)(ich) do Car Boris III da go pushti od zatvor...Kje se stori deka Goce je bil neshto prav-mnogo predavnici i da pljukate po PAMETTA NA dedovci i pradedovci....Nema nishto sveto za vas...Albancite ZNAAT SHO SE PA I SE KATO JEDEN...DA VI GLEDAT OTGORE PRERODBENICITE,KJE SAKAAT DA NE SE BILI RODENI...Do nekoje vreme imashe nekoja ZABLUDA vo Blgarija,deka se vi izprani mozucite...Ne je ova prichinata,koj saka kje ja najde vistinata...Povekjeto od vas VISTINATA JA ZNAAT!!!!E,toa vekje govori za nekoja SATANINSKO-KANIBALSKA omraza kon najblizkoto si...Takva mraza smrdi od sekoj red-edni za Grujo,drugi za Branko...Ne mozete da se vidite odstrana kolko ste nishtozni...Ima nekoja PROKLETIJA moze i da je ostanata od aleksander pederot....I koga pa se stori neshto kato od 2001(ne mojte da se lazete,"zapadno 'makedoncite'" nemat da zaprat so nivnite baranija),TA KOGA OVA OD 2001 SE POVTORI,nemojte da chekate od istok nekoj da vi podae raka,OVAA RAKA JE TATARSKA I SMRDI...E,sega,ostanavte sami se gleda,so SPOMENNICITE I LAZNATA ISTORIJA...NAJDOBRO SE PRIPOJTE KON SUMADIISKITE CIGANI,SLICHNI STE PO MENTALITET,PA I STE CHISTI ARIICI....Ne moga da poveruvam deka se naj dobro od ovije zemli OCHIGLEDNO JE IZBEGALO OD TAMU...

N.C.D.
22-09-10, 00:38
Gi ima nogu takvi vo ovaa zalna Makedonija, ozalostena od ovaa sposobna ekspertska vada
(da ne recham vlada).Se EKSPERT do EKSPERT za propast na Makedonija so svetskiot
IKONOMIST za lopovluk GRUGRU.

:haha::haha::haha: moj covek....

Don Korleone
22-09-10, 16:29
Aladin demone
Imal pravo onoj koj ja izmislil: Rani kuche da te lae.Strashno i opasno e koga Makedonec ke se pobugarchi iliti makedonski bl'garin id niv treba da se pazi chovek.Ne sa opasni pravite bl'gari iako nacija kako "bugarin"ne postoi.Dojdenite od Turkmenistan,Avganistan,
Tataristan i Turcija se naselile vo t.n Bl'garija iako treba da se vika Mongoloturkanija.So tek na vremeto car Borko(Boris)go izmenil imeto vo Bl'garija.Probashe Todorcho nasila da
gi propadi ili istera turcite od Bl'garija ama ne uspea.
Redno ke bide Turcija da si ja prezeme grizhata za svojot narod vo t.n bl'garija oti tamu
zhiveat nasila pobl'gareni Turci i poblgareni Makedonci.
Veruvam deka ovoj Makedonski bl'garin Aladin Delon oti ke zaboravi da vika AS SAM
CHISTOKRVEN BL'GARIN.

Don Korleone
22-09-10, 17:39
Aladin demone
Go spomnuvash tvojot HITLER.Chetiri godini mu go lizhevte gazot na hitler koga ne okupira vte vo vtorata svetska vojna.Tvoite so belite bluzi i chizmite do kolena machea po Makedo nskite zatvori partizani Makedonci mislejki oti vashiot HITLER ke vi ja dade Makedonija.Prasaj go tvojot dedo koga bil hitlerovski kluchar po zatvorite niz okupirana
makedonija od bl'garija so pomosh na vashiot mil hitler i ushte smrdite na hitlerovskata
arievska rasa.

Don Korleone
22-09-10, 18:20
SDSM 38% DRPAJ ME 8% (DPMNE)

Alain Delon
22-09-10, 18:28
@don K

Zborovete sho ti velish samo mogat da se na nekoje dete na komunistnichki IZROD,ZRVEJ VO DEBELOTO CRVO...BLGARIJA I MAKEDONIJA IMAAT VIDENO TOLKO MAKA,DEKA JE SMESHNO DURI DA TI CHITAM vlashkite postovi...KAMO LI DA SI DIGNAM RAKATA DA KOMENTIRAM...Nije samo jednash ja DIGAME RAKATA,so parabelum vo neja...SVOBODA ILI......

N.C.D.
22-09-10, 18:32
SDSM 38% DRPAJ ME 8% (DPMNE)

:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:

Don Korleone
22-09-10, 23:50
Aladin demone
As sam goljam komunisticheski patriot, a ti si obache goljam fashisticheski mrsnik izrod na tvojta smrdliva bl'garija kato i ti kakvo si takova s'hto dete na tvoe kapitalistichesko fashisticheski bashcha ot nekoj krdzaliski mustaklija.
Ako jas go otvoram mojot arsenal na kompjutersko pomtenje ke dobiesh infarkt i zatoa
sedi si madro na tvoeto smrdlivo gaze i ne me teraj da chukam po tastaturata oti nema fajde na FASHISTICHKI IZROD na koj mu e akalot vo HITLER, CAR BORIS i SIMEON
SEKSOBUGARSKI.Aj gledaj si tvojata t.n. Bl'garija.Prashaj go tatkoti ili dedoti so koj bevte 50 godini.Otkako vidovte deka vashiot HITLER gubi otrchavte da se dodvoruvate na Rusija i komunizmot i blagodarejki na Rusija i Komunizmot ve izgradi i ve iskulturi,ako
ne bea oni do den denes ke ostanevte prosti i nepismeni. JA ZATNI SI JA MUCKATA I
NE JA MACHI TASTATURATA OBACHE SHTE JA IZMRCVARISH.
Podobro legni si oti utre treba da odish na komandirovka.
A NIE DIGNATI RACE SECHEME KAKO LUBENICA,ILI JA CEMENTIRAME TAKA DIGNATA.

Don Korleone
23-09-10, 00:11
СДСМ + БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ + СВЕТИ НИКОЛА (не дај боже Грујо)
= ЗАШТИТНИЦИ НА СВЕТАТА ВИСТИНА И
СПАСИТЕЛИ НА МАКЕДОНИЈА

СДСМ 39% / ДРПАЈ МЕ - дпмне 7%

vone
23-09-10, 09:30
@don bez pantaloni

A be toa li nauchihte za 65 godini..................................

@don K

Zborovete sho ti......

@don korl
Se ubavo,ne mi odgovori TI VLAV SI SI?.............

Море...глуп бугар, имаш ли ти осет за хумор и сеир, читаш ли насловот на темата......ПОЛИТИЧКА РЕЛАКСАЦИЈА...,, и тука се посра, ја усмрди цела тема......
...туку од коњоопашест друго и не се очекува.....

intel
23-09-10, 10:23
Grujo na mladi godini :):):)


j98TPB8Juvg&feature

N.C.D.
23-09-10, 11:31
СДСМ + БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ + СВЕТИ НИКОЛА (не дај боже Грујо)
= ЗАШТИТНИЦИ НА СВЕТАТА ВИСТИНА И
СПАСИТЕЛИ НА МАКЕДОНИЈА

СДСМ 39% / ДРПАЈ МЕ - дпмне 7%

...taka e brate...samo cepaj....:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:

Don Korleone
23-09-10, 12:02
Aladin Demone
Edno da ti kazham,Albancite se vo Albanija Tuka se SQiptari.Ti ako si pismen ke vidish na nivnata TV na ekranot ima TVSH i na plakatite"Partija demokratik Sqiptar"toa e edno Druga rabota:pochnete da sobirate balistichki teroristi i vodachi na teroristi kako tvojot Haradinaj koga beshe vo tvojata bl'garija vas neka ve teraat na komandirovki a ostavaj te vashite zheni doma i ke vidite za nekolku godini kolku posto ke ima vo tvojata posere
na bl'garija albanci. Moite stari prijateli shqiptari se poshteni i lojalni na Makedonija samo
ima i kaj niv izrodi kako vo tvojata bl'garija,iako mislam deka si od Makedonija ama sledbe
nik i potomok na nekoj bl'garski fashistihcki sluga od vtorata svetska vojna.I treto najva
zhno: JAS SUM CHISTOKRVEN MAKEDONEC od trojca dedovci popovi makedonci a ne
IZROD kako tebe MAKEDONSKI BL'GARIN. Neznam samo shto imash protiv Vlasite tie za
razlika od izrodenite makedonci,pak se vlasi,pametni i lojalni na Makedonija.I da znaesh
levata raka e na ANGELOT treba poveke da chitash DESNATA RAKA e na SOTONATA I KJU KLUKS KLANOT.
I posledno, da se pazish nekoj Albanec i tebe da ne te izmokri oti mnogu ve uvazhuvaat,
sprema tvoe praznotikvarsko razmisluvanje.

BRAVO VON

Don Korleone
23-09-10, 12:22
I ushte edno Aladin BG demone
Se ova shto go kazhuvam i pishuvam e tochno i so argumenti dokazhuvam oti taka bilo i shto ke bide.
A ti ako si od bl'garija (shto ne veruvam) oti takvi kanalizaciski POROVI i TVOROVI gi ima
tuka vo Makedonija,shto ne otidesh na nekoj tvoj bl'garski sajt i tamu jadi chovechka
utrinaska zheshka supa.
Auffiderzen i los od tuka takvi bl'garski gmizavci tuka ne se potrebni.

Alain Delon
23-09-10, 14:27
@don korl
Ooo,jas si igram so tebe,ti pochna da pukash postovi kako da je 'nova godina'...A be mali poserko,ne mi trebashe i malce kapacitet,pa da litnesh vo vozduh,mnogo lesno se predavash bre...Eve,tvojte dedovci popovi,TI KOMUNJAR...TIPICHNO...PRERODBENICI EDNO,tito vo odrodi...Aido so titovata istorija,ova veche ne je interesno,ne mi je 'fun',kako vikat nekoii...Kako se gleda nikot ti 'krasnik' korleon, pa naseriozno se gi zemal ovije 'funkcii'...Ima chlen vo ovoj forum-makedonski ALBANEC,-'SOKOLI',sho ne mu kazesh deka etnichki ovoj ne je albanec?Pa viz mu postovite,AJINSHTAJNE,NE TRUDNA RABOTA...Ovoj chovek veli-1000pati da umram,1000 pati sakam da se rodam kako ALBANEC!!!Vidi,neshto si 'vo greshka'...Nema druzi kako nekoj od vas odrodenite-srbite vo Bosna zborat srbski i se srbi...Moldovcite vo Moldova se moldovski Romuni i zborat romunski,magarite(tatari) vo Vojvodina se magari i zborat magarski...Kosovarite vo Kosovo zborat Albanski(narechije) i se Albanci(pa i zatoa kje praat golema albanija-AIJNSHTAJNE-LICHI CHE IMASH ODENO VO SKOLJE???Imash,ne znam,kazi...Da ne odime vo Kipar i grci i turci....Zoshto si komunjerche pa i si 'don'-sakash da krshtavash ludeto ama toa moze da se stori samo na iztok od Vardarot...Chovek ne trebe da gredi vo Republikata Makedonija pa da vidi sho se rabotiva...E,vo ovoj forum,se jadete kako kuchinja-srbi,srbomani,brankovoci,grujvci,ljubchovci,shkipi tari,vlasi,bugarofili,antichni,smeseni...Pa da pochituvash Goce i pederot aleks,to je ....ne znam sho da kazam...Kje begam koga jas sakam od ovoj forum,ne koga crvenoto popkorleonOV kje mu se iska...Eh dushichka zlatna,kje te kupam kje te prodam vo istijot den i pa kje te kupam...
PS I malce etimologichen urok-bez pari...Znajesh zoshto po anglicki RIGHT znachi PRAVO,DESNO I VERNO....Ova go nauchiv od Rusnjacite koga me civilozovaha-od tatar vo afganistanec.....

Don Korleone
23-09-10, 16:45
Aladin demone
А бре бл'гарче смешно.14 години сум во Италија и затоа ме викат обаче така с'с Дон и имам пари да те купам тебе и твојата смрдлива бл'гарска муцка и цела Симеон Сексобугарска бл'гарија калпазан некој.Нали видиш че си играм мајтап сос тебе.Нали знаеш че и в'в Италија и Германија и Шпанија и Франциа има Комунисти и комунисти чки партии ама ти си ошче дете и наможеш да се отрезниш од ракијата Нали знаеш че ако не беше Русија ни твојата бл'гарија њамаше да постои ами ште беше тингузија така ште ја викаа турците оти искахте да ги изгоните.
Не си мрднал од затворот што се вика Бугарија некаде во друга земја помочко мал.
Ако знаеш што е историја ама не верувам оти помочковците мали не знаат, дека и
поповите и црквата била во втората светска војна против фашизмот а гледам дека
имало уште ѓаволи следбеници на фашизмот како тебе.Ке кажуваш кој каде и како
зборува ГОСПО ДА ЧУВА ОД НЕПИСМЕНИ ОДРОДЕНИ МАКЕДОНЦИ.
Ај сега ти да кажеш што си:фашист,капиталист,ројалист,анархист ако ги разбираш
тие уредувања кажи отворено што си, ете јас сум КОМУНИСТ и се гордеам оти сум
КОМУНИСТ. И тоа што се јадеме е наша работа и ке се јадеме и понатаму оти повеќе партискиот систем подразбира различни мислења и со политички ставови ке се јадеме и понатаму а ти гледај си ја бл'гарската политика оти уште не сте во
повеќе партиски систем туку во комунизам трторко некој,затоа ЕУ почна да ви ја сопира помошта во пари.
И баш си интересен без тебе нема да биде тука интересно седи и не мрдај од тука
и 'искам' да ти излезат хемороиди од столот седејќи на ГЗ па да дојдеш да те лечам,да ти препишам лекови а најдобра маст е вазелинот. Само за потсетување
2 години бев во Австралија,Турција,Румунија,Швајцарија а често престојував и во
твојата Софија,Благоевград хотел Ален Мак,Волга,воденичките и мледешкио дом.
Ако си отворен и че си бл'гарин ја кажи каде се намират воденичките или си од
трудоваците па не знаеш.

сдсм 39% ДПМНЕ-ДРПАЈ МЕ 0,7%

N.C.D.
23-09-10, 16:56
...ne mi e jasno zasto sekogas pederite se ljubomorni na vistinskite muzi...

Don Korleone
23-09-10, 20:25
Sega ke ti bide jasno
Pocituvani gragjani.Pred nekolku godini bev minister na finansi, a pred toa i minister za trgovija.Iako imav mnogu drugi ponudi i opcii,vo 2004 godina se nafativ za edna teshka i odgovorna rabota da go prezemam vodstvoto na DPMNE(drpaj od mene i od site) i po negovata PRERODBA(otkako mu go skinav skalpot na mojot mnogu sakan Lubco) pa so eden chekor napred 100 nazad zaedno so tim na iskusni,chesni i odgovorni lugje da sprovedam krupni PRERODBENI reformi so moite rashireni chekori.
Ke gi pronajdam kriminalcite,oligasrite i onie shto naviknale da se zbogatuvaat lesno vo mojata partija pocnuvajki od mene na smetka na nechija tugja nesrekja.
Citat od pamflet na DPMNE
Iskreno Vash, Nikola Gruevski Pretsedatel na VMRO-DPMNE
Za chudenje e kakvi se bolni suhtestva shetaat niz makedonija, a shto e najtragicno se na vlast.
Ako nekoj ja uvelichi gornata slika ke vidi deka sredniot mnogu lichi na Grujo.

SDSM 39%.................................DPMNE-DRPAJ OD MENE i OD SITE 7%

Don Korleone
23-09-10, 20:56
...ne mi e jasno zasto sekogas pederite se ljubomorni na vistinskite muzi...

:haha:

Alain Delon
23-09-10, 22:39
@don korl
Auuu,koku si mi lichen,seksi,bogat,OTVOREN-SHTOM ODISH...kade...'vodenichkite'...E pa ova objasnuva se...Ti ovoj forum si go posetil po greshka,si mislel deka ova je nekoja krchma so 'pleskavici' i 'turbo folk',pa moze i 'chalga' -malga...Znachi,imam jedna sestra,mnogo je ubava,za 3 crveni se praj...Mozesh li da i donesesh nekoii 'farmerki' kupeni od 'talija...De ne si tamu so 'grupata' na Kosturica???
Znachi mnogu godini veche chistish toalenti vo EU...Pa vije od titovo vreme imate 'patent'...Kato kazesh 'jugo' vo Avstrija,Belgija,W.Germanija,Shvedska i t.n. se je jasno...Puli,jas sum tolkova vpechatlen,VEKJE SI KLAVAM I vazelinot,ostaj ja sestrata,zemi mi i na mene nekoji 'farmerki'...Bozeeee,ti utepa ribataaaa,misleh deka nikoj ne je 'pojak' od chovekot vo ovoj forum - 'evropska makedonija',ama ne,TI SI SHAMPION...
Zoshto ti i ja nemozeme da se sretneme nikogash realno(duri ushte 300 godini da ziveeme na ista ulica, ushte pomalko vo nekoi 'vodenichki'-he,he...)jas tuka kje zavrsham,zoshto kolko i da sum filantrop,ne moga da zboram so nekoj ulichnik povekje od 1 minuta,taka,da se gleda dobro za po TV...Ima nekoi mnogo inteligentni ljugje na ovoj forum,ti...e,tolku kje se setish...Ajde,da imash srekja vo drugijot 'recycle bin'...

Don Korleone
23-09-10, 22:42
Trgni se Grujo od nashata slika nemoj da ne grozish. Odi si kaj tie shto te stavija megju nas da si gi zadovolite potrebite.
Mnogu si sladok ama ne si za nas.

Don Korleone
23-09-10, 23:49
Аладине Недоделан
Не се нервирај.Ако не можеш да истрпиш критики и се соочуваш со стварноста не
се задевај или по старо не се чешај таму каде не те срби.Јас мислев дека си културно одродено Македонче ама културните Македонци не се одродуваат, или си бл'гарин од бл'гарија.Ако си од т.н. бл'гарија ќе ти простам ама ако те отерал ѓаволот и сотоната македонче да се побугарчиш богами нема опрост. Гледам дека во твоето пишување нема поврзаност, тоа е губење на концентрација речено меди цински за тоа има апчиња дијазепам,капсули ансилан,апчиња хелекс и други да не ги набројувам и за секодневно земање по едно ти препорачувам лексилиум заедно со бедоксин тоа е добра мешавина за циркулација на крвта и концетрација Ти кажав дека не сум ВЛАХ а и да сум не се срамам,власите се многу по паметни од бл'гарите а нарочно од одродените македонци.Избега да ми одговориш каде се наоѓаат 'воденичките' ако не знаеш кажи каде се наоѓа 'младешкиот дом' во Благо евград па да видиме од каде си од БГ или од МК оти гледам лафиш со непостоечко
бл'гарско писмо.Седи тука а ако немаш речник тоа е оти многу мислиш на твојата
БГ никој не те гони. Сестари чувај си ја за твоите пријатели албанци оти сте многу
пријатели,како велиш погоре.
Гледам дека ја губиш веќе концетрацијата веројатно мислејќи на БГ и на твоите
браќа по улиците,кафичите што се губите во транс од шмркање на бел прав и алкохол. И јас се слагам дека има многу по интелигентни луѓе тука ама да не си
ти би било така, што да се прави од такви како тебе неинтелегентни. И тоа да ти
кажам дека не сум интелегентен со моите IQ 198 ако знаеш што е тоа.
Не бегај седи тука одроден лилипутанецу.

СДСМ 39%..........................................ДПМНЕ-ДРПАЈ и од МЕНЕ 7%

ДелијаСкопје
24-09-10, 00:20
http://img180.imageshack.us/img180/3255/22092.jpg

Don Korleone
24-09-10, 00:28
Аладин недоделан
АКО ОДГОВОРИШ ШТО ПИШУВА ТУКА СЕ ПОВЛЕКУВАМ Е КЕ ТЕ СМЕТАМ ЗА ИНТЕЛЕГЕНТЕН ОДРОДЕН МАКЕДОНЕЦ а јас ке се сметам за неинтилегентен не 'ulicnik' = уличар
(.--.)(.-.)(..)(--..)(-.)(.-)(...-)(.-)(--) (.---)(.-)(...) (...) (..-)(--) (---)(-..) (.-.)(---)(-..)(.)(-..) (--)(.-)(-.-)(.)(-..)(---)(-.)(.)(-.-.)

само СДСМ и Бранко СПАС за Македонија

intel
24-09-10, 15:13
http://alphadesigner.com/project-mapping-stereotypes.html

intel
24-09-10, 18:14
kgCzG-x0dKs&feature

Devil639
24-09-10, 21:41
сДсМ пропаѓа, тоа ми се допаѓа
ахахахаахахаххаха
кога го прашаја еден шо ти е најинтересен изговор ...

Don Korleone
24-09-10, 23:13
Eve Gvujo kako ni nareduva da pravime deca:

od 01.01.2009 godina vo vashata opshtina,ke vazhi slednovo:

2-ro DETE... Sekoja zhena shto ke rodi VTORO DETE ke dobiva 5.000 den.sekoj mesec vo traenje od 9 meseci.
3-to DETE...Sekoja zhena shto ke rodi TRETO DETE ke dobiva 8.250 denari sekoj mesec vo tarenje od 10 godini.
4-to DETE...Sekoja zhena shto ke rodi chetvrto dete ke dobiva 11.550 denari sekoj
mesec vo traenje od 15 godini.

Dali toa ke vazhi za nego ako mozhe ????????

SDSM ............41% DRPAJ od MENE i od SITE-DPMNE ......6%

N.C.D.
24-09-10, 23:19
Eve Gvujo kako ni nareduva da pravime deca:

od 01.01.2009 godina vo vashata opshtina,ke vazhi slednovo:

2-ro DETE... Sekoja zhena shto ke rodi VTORO DETE ke dobiva 5.000 den.sekoj mesec vo traenje od 9 meseci.
3-to DETE...Sekoja zhena shto ke rodi TRETO DETE ke dobiva 8.250 denari sekoj mesec vo tarenje od 10 godini.
4-to DETE...Sekoja zhena shto ke rodi chetvrto dete ke dobiva 11.550 denari sekoj
mesec vo traenje od 15 godini.

Dali toa ke vazhi za nego ako mozhe ????????

SDSM ............41% DRPAJ od MENE i od SITE-DPMNE ......6%

toa bratu...toa....

Don Korleone
25-09-10, 00:15
Pravete deca ke plati Glujo

Site nadomestoci sleduvaat bez ogled dali majkata e vrabotena ili nevrabotena.Nadomesto
kot vazhi za sekoja zhena vo Vashata opshtina,chii deca redovno posetuvaat nastava vo osnovno ili sredno obrazovanie.
Zhenata shto e majka na tri ili poveke deca od koi ednoto mora da bide rodeno posle 01.01.2009g. ke dobiva dozhivotna parichna pomosh(doplonitelna penzija)od 8.250 den.
po navrshuvanje na 62 dodini starost.

Eden od istoriskite PRERODBENICHKI proekti na IKONOMISTOT od svetski glas Gujo posle
bombastichkata najava na PRERODBATA od 10 chekori napred 100 nazad.

PRAVETE DECA SO STOMACITE PRAZNI Gujo ke plati

exlexmk
25-09-10, 01:01
сигурно го има тука некаде ..
ама се скапав од смеа па сигурно ќе е интересно пак ...

j98TPB8Juvg&feature=player_embedded

Don Korleone
25-09-10, 13:33
[QUOTE=exlexmk;114687]сигурно го има тука некаде ..
ама се скапав од смеа па сигурно ќе е интересно пак ..

Toe ne e nekogash, chovekot sega se relaksira.Malku taka malku so kazni po
narodot :haha: :haha: :haha: :haha:

N.C.D.
25-09-10, 15:53
..uste od mal bil grdo dete....

SuicideMessiah
25-09-10, 20:54
Еве ги браќата на Христо

http://www.youtube.com/watch?v=tT6I0HTOkhs&feature=player_embedded#!

Don Korleone
27-09-10, 00:25
Bebeto KAKA, toj so prezimeto SERE i ne prestniva,sigurno mu e odvrten ventilot.

SDSM ............... 40% ........................DRPAJ OD MENE i od site .......... 4%

THE_CHOSEN_ONE
27-09-10, 00:41
2MfVLoDBOPQ

THE_CHOSEN_ONE
27-09-10, 10:58
_nNnQQ9LLWM

N.C.D.
27-09-10, 11:12
eve da vidite kako izgleda zetot na Bojo Andrevski ,gazdata na "Vecer" so zena mu :
http://www.seniorark.com/Humor/Double%20Takes/after%2012-19-07/big%20woman%20on%20little%20man.gif

N.C.D.
27-09-10, 11:13
..ova e ziva vistina...ne e nikakva fotomontaza....

Boge
27-09-10, 15:12
_nNnQQ9LLWM

Koga eden covek koj bil minister vo vladata na branko, covek koj bil vo samiot vrv na SDS i drzavni institucii go kazuva ona pred kamera...

sto ocekuvame od takov manipulator da go mami narodot so sekoj zbor?

Na 15ti septemvri... :haha:

Boge
27-09-10, 15:12
..ova e ziva vistina...ne e nikakva fotomontaza....

Ti da ne go slikashe, otkako ti pomina redot? :haha::haha::haha:

Ченто
27-09-10, 15:14
Боге и Д'Чусен, му верувате ли вие на човек како Ѓунер Исмаил?

Boge
27-09-10, 16:01
Mislis na covek koj beshe minister vo 2 vladi na SDS, vo najvisokite instanci na SDS, rakovodni funkcii prv covek na mnogumina koi bile apsolutna vlast vo Makedonija...

E koga toj covek kje propee za vistinskiot karakter na barabata Branko, kako da ne mu se veruva koga covekot iskusil od prva raka? :hoho:

Ченто
27-09-10, 16:55
E koga toj covek kje propee za vistinskiot karakter na barabata Branko, kako da ne mu se veruva koga covekot iskusil od prva raka? :hoho:
А дали му веруваш кога зборува и против Груевски?

N.C.D.
27-09-10, 17:17
..ceka da mu kazat nebanjatite pred samoposluga...pa ke ti kaze....
eve im go i liderot
http://1.bp.blogspot.com/_u0XIriS-d3c/SK_Y9iv1viI/AAAAAAAAAV8/YzZDwDY2FFI/s400/Gruevski.jpg

kakvo telo...vauuuuuuuuuuu

Don Korleone
27-09-10, 18:32
Toa u negoviot privaten gej strip-tiz bar ili vo zaednichkiot DRPAJ NE ovskiot

NE PRIMA DENARI, SAMO ZA ZELENBACHI. Ekspert po IKONOMIJA

Don Korleone
27-09-10, 20:38
Koga eden covek koj bil minister vo vladata na branko, covek koj bil vo samiot vrv na SDS i drzavni institucii go kazuva ona pred kamera...

sto ocekuvame od takov manipulator da go mami narodot so sekoj zbor?

Na 15ti septemvri... :haha:


NAUCHILE NESHTO DPMNE ovchinjata OD GEBELS.Shto da se kazhe. Celata
nivna GEBELS propaganda e takva koja pagja pri sekoe otvoranje na nivnite
zvuchnici(usti).Ne im veruvaat ni nivnite veke.

A nauchile i od odenjeto na praksa vo "Singo" TV od protogerot "natrgnirakavko"
Gatas i crnata bumbarka kako se pravi vizuelna i tonska montazha.
:slushaj:
Na ova mozhat da veruvaat samo nivnite neuki DRPAJ ovchinja.

Don Korleone
29-09-10, 20:55
Dali nekogash ste slushnale od bilo koj pretstavnik i od VMRO i od DPMNE da ima doble st da priznae koga e izguben zaletot na Makedonija,koga e presechen podemot na drzha vata?
Najgolemiot pad ni se sluchi od 1998 do 2002 vo Lubchovo vreme so minister za finansii
segashniot ekonomist Grujo koga gi izgubivme kluchnite godini.Togash celosno beshe unisteno proizvodstvoto,firmite bea rasprodadeni,lugjeto ostaveni na ulica.Togash se sluchi najgolemiot pad na stopanstvoto i industrijata,togash se sluchi kriminalnata priva tizacijai i naselenieto beshe osiromasheno.TOGASH GO SKRSHI DUHOT NA MAKEDONIJA.
DPMNE i negoviot vodach ne mozhat da razberat zoshto nivniot rejting nikako da mrdne
nagore tuku im pagja i pagja.Toa e zatoa shto nikogash ne prezemaa odgovornost.Napro
tiv,chovekot koj e vinoven za se ova,Nikola Gruevski,ushte se nudi kako spasitel i edins
tvena alternativa kako reshenie za problemite na Makedonija,otkako nastapi vo 2006
za da go prodolzhi zacrtaniot ekonomski pad odkako samiot toj i negovata druzhina go
sozdadoa najgolemiot del od ekonomskata katastrofa.
Toa e vrv na licemerie
DPMNE MORA DA JA POGLEDNE MAKEDONIJA VO OCHI.

Зарија
30-09-10, 00:29
DPMNE MORA DA JA POGLEDNE MAKEDONIJA VO OCHI.

Ова е интересно и ефектно! СДСМ треба да размислат за слоганов. :D

KorisTnik
30-09-10, 00:43
...мора да ја слушне Македонија во уво! Ова е поефективно.:)

intel
30-09-10, 13:32
OFbWWDQFcnU&feature

Don Korleone
30-09-10, 15:47
Педеродба во 100 чекори[/QUOTE]

Bebeto KAKA i preta so racete,
onoj so prezimeto preta so nozete i SERE, odvrten mu e ventilot.

SDSM .........40% ...........DRPAJ od MENE i od site ...........4%

Don Korleone
30-09-10, 16:05
Педеродба во 100 чекори

Зарија;Ова е интересно и ефектно! СДСМ треба да размислат за слоганов.

BUGARITE NE ZNAAT SHTO E TOA EKONOMIJA NI POLITIKA, TIE SE VRTI OPASHKI.:speechless::speechless::speechless:

N.C.D.
30-09-10, 16:57
OFbWWDQFcnU&feature

..koj e pa sega ovoj Igor Ilievski....

Ченто
30-09-10, 17:12
..koj e pa sega ovoj Igor Ilievski....
Еве, читај кој е!
Мега скандал во режија на фамилијата

Поминаа 72 часа откако ја обзнанивме огромната злоупотреба и мега-скандалот со купувањето и реновирањето на македонските амбасади во повеќе градови низ Европа. Скандал, повторно во режија на фамилијата на ВМРО ДПМНЕ. Чудно, Груевски и ВМРО ДПМНЕ кои прават по 10 прес конференции дневно, на ова одмолчија. Го оставија министерот Милошоски сам да се брани. Тој пак, сфаќајки дека е пуштен низ вода, се обиде да се одбрани самиот со бледа изјава со која не повика да доставиме докази.
Господине Милошоски, сите докази се токму во вашето министерство. Вие тоа мора да го знаете. Престaнете да се правите наудрени.
Исто така, не можете да не знаете дека целата операција се врти околу името на Игор Илиевски и неговите наредбодавци од фамилијата. Не случајно тој од државен секретар во МНР беше назначен за амбасадор на Македонија во Прага. Бидејќи сакате да го заташкате овој мега скандал, денес ќе ги презентираме следните документи од МНР:
Овој документ е инструкцијата од тогашниот државен секретар Игор Илиевски во која се јасно наведени прописите за купување на амбасади.
Овој документ е извадок од внатрешниот ревизор на МНР каде што јасно стои дека објектот во Љубљана НЕ Е КУПЕН согласно инструкцијата на истиот тој Игор Илиевски.
Овој документ покажува дека истиот човек кој ја купува амбасадата е и претседател на комисијата за прибирање на понуди. Значи, истиот човек што купува, во директна спогодба одлучува кој објект ќе биде купен. Погодувате, човекот е повторно Игор Илиевски. Уште пострашно Игор Илиевски купува објект кој не е во согласност со прописите наведени од него самиот, објект кој е неугледен, објект дивоградба, но очигледно подобен за правење матни зделки со дебели провизии. Конечно, овој документ покажува дека Груевски и фамилијата се обидуваат да најдат жртвено јагне за овој мега скандал.

Ова е кривична пријава против референтот во амбасадата во Љубљана, Наум Николовски.
Замислете, референтот во амбасадата купувал џипови, накит, техничка опрема во вредност од преку 200 илјади евра. За две години, човеков заработил повеќе од 200 илјади евра. Ние се сомневаме дека овој човек е еден од ситните посредници при купувањето на амбасадата. Е сега, кога ќе ја видите ваквата криминална сага, се поставуваат следниве прашања:
Што превземал министерот Милошоски кој морал да има увид во ваквите матни зделки? Дали тој е дел од оваа пирамида?
Што превземал амбасадорот во Љубљана Самоил Филиповски кој морал да знае за оваа операција и дали тој самиот е дел од оваа криминална сага ?
Конечно, дали државниот секретар Игор Илиевски и како награда за оваа операција го доби амбасадорското место во Прага, инаку бизнис седиштето на еден од братучедите ?
Овие документи се само мал дел од овој мега скандал. Сакаме да им порачаме на Груевски и ВМРО ДПМНЕ да не ни помислуваат да ги одбегнат одговорите за овој криминал. Бидејќи во наредниот период ќе обелодениме нови епизоди и за купувањето на оваа и за купувањето на амбасади и во другите европски градови.

Овој мега скандал допира до највисоките кругови на фамилијата и директно до премиерот Груевски. Јасно е дека нашиве големи патриоти патриотизмот го сфаќаат како ефикасен начин за полнење на своите џебови со народни пари.

Don Korleone
30-09-10, 21:26
Да е само тоа погорното, еве само две нешта од Грујовата џебна економија:

Раководството на ДРПАЈ МЕ продавало СИМ КАРТИЧКИ на ТЕЛЕКОМ - 12.01.2010

Споменикот на ЈУСТИНИЈАН ПРВИ од мермер и бронза .......... 1.2 МИЛИНИ ЕВРА
За 2 скулптури (не се знае за кои) јали лавови,јали Александар Велики :
1.1 милиони евра.
За гемиџиите 965 илјади евра. За Ченто 780 илјади евра.
За изработка на спомениците досега во неколку рати од министерството за култура на сметка на општина Центар- префрлени околу 17 милиони евра.

КАДЕ СЕ ПАРИТЕ ???????? ВО ЏЕБОВИТЕ НА ДРПАЈМЕ овските ЛИХВАРИ.

А еве што вели ДРПАЈ МЕовскиот водач великиот МАНИТУ за неговите коалициски
партнери (Највеќе треба да знае батко му Ѕинго и БАРЈАМ од шутка):

НА 5-ти ЈУЛИ ПОТРЕБНА МИ Е ШИРОКА ПОДРШКА,ЗА ДА НЕ МОРА ИСТОВРЕМЕНО ДА СЕ БОРАМ СО БИЗНИС-ИНТЕРЕСИТЕ НА РАЗНИ МАЛИ ПАРТИИ ШТО ЌЕ ОСВОЈАТ 2-3 ПРАТЕНИКА

Рубикон
02-10-10, 22:17
Иииииии:ik::ik:,ова ко гол да си се соблекол пред цела Македонија :D,или како да те фатиле на дело со друга жена па после иди појави се пред народ/форум/.Гарант опонентите жив ќе те изедат :D
Навистина,оние општите прашања околу медиумите,новинарите,името,форумот и сл. во ред,ама брачна или политичка определба,или за кого ке гласаш,мислам оти се сепак лична работа.

Рубикон
02-10-10, 23:04
Хе хе, интересен медиум стана ова Воденицава! Ви нарачаа анкета од плавиот воз, така? :D;):D

Браво бре Борче;) си најде адекватни одговори и си заврши работа :)

Трајковски Борче
02-10-10, 23:08
Браво бре Борче;) си најде адекватни одговори и си заврши работа :)

Ги знаат тие моите одговори Рубикон, ама јас сум, сега за сега, единствен што немам од кого и што да кријам на форумов! :);):) Истрчав на воденицава со сите “нишани“! И одлично се чувстувам, искрено!:)

Рубикон
02-10-10, 23:21
Ги знаат тие моите одговори Рубикон, ама јас сум, сега за сега, единствен што немам од кого и што да кријам на форумов! :);):) Истрчав на воденицава со сите “нишани“! И одлично се чувстувам, искрено!:)

И јас на еден друг форум истрчав со “сите нишани“ и да знаеш што све не ме снајде !!!
Море лом ме направија, ме ставија на криво магаре,па затоа сега “дувам и на маштеницата“ :D

N.C.D.
02-10-10, 23:22
И јас на еден друг форум истрчав со “сите нишани“ и да знаеш што све не ме снајде !!!
Море лом ме направија, ме ставија на криво магаре :D

toa sigurno bil forum na "nebanjatite "

Рубикон
02-10-10, 23:25
toa sigurno bil forum na "nebanjatite "

:D:D:D:D
тоа ти си кажа, ја ништо не реков !!!:D
дали беа небањати или премногу исплакнати не знам, ама не си поминав баш убаво :mad:

N.C.D.
02-10-10, 23:29
...tie bile.....garant....i najposle mozebi ti rekle "baniran si dodeka ne pominat izborite vo 2016 godina "...

Трајковски Борче
02-10-10, 23:38
И јас на еден друг форум истрчав со “сите нишани“ и да знаеш што све не ме снајде !!!
Море лом ме направија, ме ставија на криво магаре,па затоа сега “дувам и на маштеницата“ :D


Јас неможам да се пожалам од статусот на форумов, иако не сум добредојден во многу дискусии, а многу е важно и како ќе настапиш, мислам, за да те направат лом, како што велиш. Овие овде, барем засега, без исклучоци, према мене се фер, и плавите и портокаловите! Никој не ме навредил, а признавам, некогаш и сум си го побарал со боринче, што би се рекло! Добри се овие, додека се добри, како и ти, како и јас, нели?:D

N.C.D.
02-10-10, 23:43
Јас неможам да се пожалам од статусот на форумов, иако не сум добредојден во многу дискусии, а многу е важно и како ќе настапиш, мислам, за да те направат лом, како што велиш. Овие овде, барем засега, без исклучоци, према мене се фер, и плавите и портокаловите! Никој не ме навредил, а признавам, некогаш и сум си го побарал со боринче, што би се рекло! Добри се овие, додека се добри, како и ти, како и јас, нели?:D

.more berete pamet dvajcata zasto kevi napravam http://www.zwatla.com/emo/2007/gros-emoticones-002/323.gif

Devil639
04-10-10, 19:31
кај сте бе нинџи ве нема некако
или мене ме нема, нешто од двете ќе да е
гледам и оваа тема ја расипавте како останатите други по форум, пак за политика се давите тука ...

Зарија
27-10-10, 10:16
По повод рекламната кампања на владата ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ...

Читањето и пратениците

http://www.a1.com.mk/vesti/video.asp?Video=10/exc-zare-26-10.wmv&VestID=129337

Одговорот на Андреј Петров!!!!! :haha: :haha: :haha:

Devil639
05-11-10, 21:31
Кај сте бе луѓе
ме заборавивте мене а ?
еее од кога не сум се уклучил ехахахахаха

Александар Македонски
05-11-10, 23:20
Кај сте бе луѓе
ме заборавивте мене а ?
еее од кога не сум се уклучил ехахахахахаКај си бе:). Слабо вицој пишуваш вп последно време :)

Devil639
06-11-10, 23:22
ме нема шо да се прај, ај сега ќе напишам некоја глупост да се посмеете
http://www.youtube.com/watch?v=lz2BfV_HJ2I

Си бил некој полицаец и му умрела мајката и се собрале сите роднини на погреб. На полицаецот му заѕвонел телефонот и овој се јавува...
-Ало? Аха добро...
Го прашуваат сите што е работата, и овој вика:
-А бе несреќа у несреќа.... и на брат ми мајка му умрела
-----------------------------------------------------------------------------
Биле Мујо и Хасо во некој хотел и преку ноќ комарци ги направиле лом. Се пожалиле на рецепција, а овие ги прашуваат дали ги оставиле светлата запалени
-Да одговориле тие.
-Епа тогаш да ги изгаснете.
Следната вечер легнале и етети наоколу светукли во собата.
Мујо свикал: -Да бегаме Хасо, евеги идат со батерии.
-----------------------------------------------------------------------------
Пред Венчавка
тој: Јес!!! конечно дочекав!
таа: сакаш да си одам ?
тој: Нее! Не ни помислив на тоа !
таа: Дали ме сакаш?
тој: Секако
таа: Дали си ме излажал некогаш??
тој: Не ! Зошто воопшто прашуваш??
таа: Дали сакаш да ме бакнеш ?
тој: Се разбира уште прашваш!!
таа: дали сакаш да ме удриш??
тој: Нема шанси јас не сум таков човек
таа:Може ли да ти верувам ??
И сега по Венчавката прочитајте ги обратно од долу нагоре
---------------------------------------------------------------------------------
Мујо и Хасо полагале испит.
Прв влегол Мујо и професорот му ги поставува следниве прашања:

1.Кога било Илинденското Востание?
-1903 одговорил Мујо.

2.Кој ја создал глаголицата?
-Кирил почнал,Методиј завршил,одговорил Мујо.

3.Дали постојат вонземјани?
-Се верува, но не е докажано,одговорил Мујо.
Мујо ти положи му рекол професорот .

Мујо излегол и му ги кажал сите одговори на Хасо и Хасо влегол.

1.Кога си роден? Прашува професорот.
-1903, кажал Хасо

2.Кој те направил? Прашал професорот.
-Почнал Кирил, Методиј завршил, одговара Хасо.

3. Да не си ти ЛУД?
-Се верува, но не е докажано, рекол Хасо.
-------------------------------------------------------------------------
Како плавуша решава крстозбор
1. Женско Име (5 букви) ИВОНА
2. Телефонски Повик (3 Букви) ЗВР
3. Види Слика (5 букви) ВИДОВ
4. Припадник На Полиција (8 букви) ДОБРОМИР
5. Вид Метал (4 букви) ПЛЕХ
6. Неопходен зачин (2 букви) ЦЕ
7. Не е гладен (3 букви) ПУН
8. Дел Од Прибор За Јадење (3 букви) ЗАБ
9. Најмал Троцифрен Број (3 букви) 000
10. Основен Пијалок (4 букви) ПИВО
11. Болест Која Не Се Лекува (4 букви) СМРТ
12. Заедница на Маж и Жена (4 букви) СТАН
13. Ладно оружје (3 Букви) ТОП
14. Маж на Керката (3 букви) АЦЕ
15. Библиска Личност (3 букви) ПОП
16. Злато (2 букви ) ЗЛ
17. Кислород (1 буква) К
18. Вид Животни Со Кукичка (6 букви) КУЧИЊА
19. Брат На Жената (4 букви) МИТЕ
20. Град Во Италија (3 букви) ТРС
----------------------------------------------------------------------------
Влегува Бин Ладен дома и на жената и вика:
- Жено, да не ме бараше некој?
----------------------------------------------------------------------------
Комшивката ја прашува Трпана:
- Модрицата на окото од што ти е?
- Е од што може да ми биде, од Трпе ми е!
- Па нели е на пат?
- И ја мислев така!
-----------------------------------------------------------------------------
Што е тоа мало, кафеаво, со бела лента на грбот?
- Крт со космодиск.
------------------------------------------------------------------------------
Си разговарале градска и селска мајка.
Селската: Ти со што го храниш твоето дете?
Градската: па јас го хранам со чоколино, медолино..
Градската: А ти со што го храниш?
Селската: Па јас го хранам со гравчелино, манџолино...
------------------------------------------------------------------------------
Зошто џандар навечер под креветот чува една полна чаша со вода и една празна?
- Можеби ќе биде жеден, а можеби нема.
------------------------------------------------------------------------------
Влегува човек во аптека:
- Ве молам лек против икање.
Аптекарот се доближува до човекот и му залепува шамар. Овој изненаден:
- Зошто ми удривте шамар!?
Аптекарот:
- Тоа секогаш помага, а нема да ве чини ништо.
Човекот:
- Да, ама лекот е за жена ми.
-------------------------------------------------------------------------------
Си бил некој таксист и еден ден во колата му влегува некој човек што дтка и му вели:
- Ввввози ккај пра пра пра пра пра пра баба ми.
Таксистот го гледа зачудено и му вели:
- Па батка тоа е НЕМОГУЧЕ!
------------------------------------------------------------------------------------------
Мујо чита оглас во весник и вика:
- Слушај Хасо, полицијата бара машко од 20 до 30 години, силен, малку келав, висок, кој ноќно време шета по паркот и силува жени...
- Добро, и?
- Па се мислам дали да се јавам, може добро плаќаат?
---------------------------------------------------------------------------------------------
Што се случува ако полицаец голтне комарец?
- Повеќе памет во желудник него на глава.

Devil639
06-11-10, 23:23
Најгледани филмски наслови за 2010:
- "Двајца чељави чупају се за косу" - Воена драма.
- "Воз прегазио шине" - Трилер.
- "Убиство на мртвата жена" - Хорор.
- "Сува крпа на дну мора" - Мистерија.
- "Тарзан баца кучу кроз прозор" - Авантура.
- "Мртав индијанац плаче на свом гробу" - Вестерн.
- "Пирати асвалтирају море" - Авантура.
- "Тепачка на црнците ноќе во тунел" - Драма.
--------------------------------------------------------------------------
Човек си оди накај дома, и крадец му става пиштол на глава и му вели:
- Дај ми ги твојте пари!
- Господине, јас сум важен член на владата на РМ!
- Епа во тој случај, врати ми ги парите!!!
--------------------------------------------------------------------------
Влегува средовечна госпоѓа во ресторан, седнува на маса, нарачува кафе и го замолува келнерот Цветко:
- Можете ли да ја вклучите климата, многу е топло.
- Може, нема проблем – вели Цветко.
По 15 минути госпоѓата повторно го повикува келнерот и го прашува:
- Можете ли да ја исклучите климата, многу е ладно.
- Може, нема проблем.
За пола саат повторно го повикува и го прашува:
- Можете ли да ја вклучите климата, многу е топло.
- Може, нема проблем.
Од соседната маса Трпе го гледа ова и го вика келнерот и го прашува:
- Зошто женава те з**бава, де вклучи ја де исклучи ја климата?
А Цветко:
- А бе, јас се за**авам со неа, ние воопшто немаме клима.
------------------------------------------------------------------------------------------
Пиво ли? го прашува келнерот гостинот.
Не, со кола сум, донесете ми минерална вода.
По една минута келнерот се враќа со пиво.
Можете слободно да се напиете пиво, некој ви ја украл колата !
-------------------------------------------------------------------------------------------
Седи Трпе во сауна, а околу него уште неколку батки. Одеднаш се слуша ѕвонење на некој мобилен и Трпе се јавува:
-Ало?
-Еј, здраво миличкок, еве баш сега сум во град и во една продавница има еден прекрасен гердан кој е на попуст, бил 1500 евра, а сега се продава само за 1000, што викаш ти може ли да си го купам?
-Па фала богу дека можеш.
Се прекинува линијата и Трпе ги прашува момците:
-Дечки, абе чиј е мобилниов?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Си биле Мујо и Хасо. Живееле во две соседни згради и нон стоп се довикувале преку тераса. Комшииве веќе неможеле да ги трпат па решиле да им купат телефони. После тоа Мујо му се јавува на Хасо преку телефон и му вика:
- Aj излези на тераса, имам нешто да ти кажам.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Си биле Французин, Американец и Грк
Го прашуваат Французинот кој си бе ти? -Јас сум мен. Кој мен? -Супермен
Го прашуваат Американецот кој си бе ти? -Јас сум мен. Кој мен? -Спајдермен
Го прашуваат Гркот кој си бе ти? -Јас сум мен. Кој мен? -Неписмен
---------------------------------------------------------------------
Си шетал господ по рајот и така сретнал некоја бабичка.
- Бабичке бидејќи денеска сум расположен, ајде кажи една желба да ти исполнам.
- Леле, мили боже, многу сакам да сум жива.
- Нема проблем, - рекол господ и ја ставил во топломер.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
оди некој типац у библиотека и му вели на вработениот:
- Ве молам дајте ми некоја книга за самоубиства.
- Ма немој, па да не ни ја вратиш.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Свештеник, студент и филозоф разговараат за сексот.
Свештеникот: Јас можам, имам каде ама не смеам.
Студентот: И јас можам, смеам, ама немам каде.
Филозофот: Јас и можам и смеам и имам каде. Ама ЗОШТО?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јас во денот пијам три апчиња - првите две се за да не го заборавам третото
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Трпано зошто мислите дека детето треба да биде ваше?
- Па јас се мачев да го носам 9 месеци, јас броев ѕвезди кога се пораѓав...
- А ти Трпе, зошто мислиш дека треба да е твое?
- Е па судијо, кога земаш кафе од автоматот во ходник, и кога уфрлаш парички, чие е кафето, твое или на автоматот!?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Зошто Влав има швалерка?
- За да си ја штеди жената!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Трпе се удвара:
- Мацо, кажи ми искрено, ама искрено какви се моите шанси кај тебе?
- Па, втор си!
- А кој е прв?
- Било кој!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Среде ноќ Трпе се развикува на целиот глас...
- Трпанооо, во купатило има духови!
- Ма какви духови Трпе?
- Духови има Трпано сто посто, јас влегувам во купатило, светлото само се запали, мочам тоа свети, излегувам само се гаси...
- Абе Трпе будало една, пак си мочал во фрижидерот.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Си била банда полжави и нападнале желка.
Кога дошла полицијата и ја распрашувала желката што се случило, таа им рекла:
- Не знам, све се одвиваше некако брзо...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
По час на "логика" Трпе толку силно прднал што професорката го избркала од часот.
Излегува Трпе надвор нервозен:
- Е*ате логиката е*ате!
Налетува на директорот.
- Што е Трпе, што се случило?
- Е*ате логиката, е*ате, мене ме истераа на чист воздух а они се гушат во мојот прдеж!

Пиповски
17-11-10, 11:54
Офчички кои се збираат за на митинг!!

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1175.snc4/154708_10150092931971532_134731976531_7243394_2252 314_n.jpg

Пиповски
17-11-10, 13:22
Bori se so grujo hahaa

http://www.pictogame.com/en/play/game/yQbBqco2MtSJ_bori-se-so-grujo

Пиповски
13-12-10, 13:24
http://i247.photobucket.com/albums/gg130/Makedoncki/finalasshole.jpg

Пиповски
13-12-10, 13:25
http://i247.photobucket.com/albums/gg130/Makedoncki/finalsrbi.jpg

Thunderbird
06-02-11, 18:38
Натисни на Listen од десна страна да ти каже Гугл како пали Југо :D (http://translate.google.com/#auto|en|vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv.%20vvvvvvvvvv vvvvvv.%20vvvvv.%20vvvv.%20Yehbehm%20tee%20maiku)

Трајковски Борче
21-02-11, 18:22
****************************
ШО ПРАИМЕ СЕА....УПМ ...???
****************************

***
Е као шо праиме? Пр’о, уше чера им даов задача да напраат списак, и, сеа свикуам ужо руковосво и почнуем да ги разгледуам сите релевантни фаци у држаа кои можат да ме заменат у партија, ама у исо време да можат да го згазат Боксерот на избори, кои, ај да речеме че се одржат утре. Зачи, сеа и одма. Нема више заебанција. И друо, седнуам, и у исо време праам психо анализа на луџе у шири избор. Значи, седнуам здрао, се концетрирам и даам нареџење, читај:

Фрч..., Од одма бриши. Се посра на преседнички избори и од него нема више фајде. А башка многу говна јаде по тоа кулумните и од интелектуалец испаџа ко овиа старине гратски аутобуси, ко амортизиран арабаџиски тефтер, бриши Фрч, терај даље...

Керим... И Керим бриши. Па едвај го чека Боксерот со тоа шишљакот и шверцуење на седамстотисуча евреја, значи, го држат за муда ко највечи дипломатски шверцер у цела планета бе, алоо, нормални ли сте вие. Терај даље...

Буч... Хе хе, а бе каков Буч луџе? Пр’о, он е у суска постапка, и гарант че го крка, друго, си иба мајката у приватен жиот, разводи преженуања и так даљше, а куј знае какви порно снимци со онаа министеркана за правосуџе му држи братучеот на Боксерот... Терај даље...

Шечеринска... Хммм... Пр’о, за неа лобиравме да ја пратат шефица у ОБСЕ, да надгледуе туџи избори и да не ни омета овде, а башка шо знам дека Бобо мамичето че и го расплаче ако помисли да ме мења, значи, бриши и Рада... Дај даље...

Зајко... Опаа... па Зајко е жиф фатен у говна до гуша, алоо...! Цела Струмица со говна се пуни на прв дож, вибам смотаните вибам. Шо ако ја шминка од озгоре коа од доле е пуна говна. А башка да не бев ја преседник, еве НА, шо че излееше од затвор... Каков Зајко какви бакрачи... Даље...

Сеа идат овие професориве од УКИМ, шефе, да читаме или...? Гола говна бе луџе, какви пофесори, зар не глеате кој ви е преседник? Нишо поарни не се другите... Даље

Е шо даље бе шефе, коа за нас ноиве рече да не се стааме у списак ич, дури и да не помислуеме на такво нешо, така ни рече, а за овие другиве ко Шема, Макрадули и остали, рече дека се ситна боранија, која ни за грашак немоеш да ја смениш, па остана уше овој Боки од Воденица...!!!

Кој кој...?

Боки, оној шо те вика Шетач, ама шефе!

Шо шефе бе...?

Тој Боки, ем шо те праи партали, ем нема соответно образовање, да знаеш, а у сиви му пишуе све бивши...

Како тоа бивши?

Па бивш студент, бивш бизнисмен, бивш шваљер, бивш робијаш, а бе у све е бивш...!!!

Па таков ни треба бе ајвани недоквакани, врти му одма...!!!

Звррррррр... зврррррр..., звррррррр... Ало...!

Дали е тоа Боки...?

Да повелете...!

Шетачот ве бара господине Боки, ќе сакате ли да се слушнете со него...?

До мене ли дојдовте, вибам штркот вибам...!!! Ај гитла на избори и измаајте го Боксерот и не ми се јавујте ако изгубите...!

Шефе, овој Боки нејче да чуе да збори...!!!

Шо праиме сеа..., УПМ...???

intel
21-02-11, 20:21
Абе не ме дупи ебате.
Ова е за на синдромот. ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

intel
21-02-11, 20:21
уствари, па шо кој таков јас се мешам ????

N.C.D.
21-02-11, 20:23
..si dojde se na svoe mesto.....

Goran-MyMacedonia
21-02-11, 23:22
I TAKO JE POČELA SVAĐA...

1) I tako je pocela svadja...
Pitao sam svoju zenu u supermarketu da kupimo gajbu piva za 15 €. Rekla je da ne moze i onda je, bez da me je pitala, kupila dnevnu kremu za 65 €. Rekao sam joj da bi joj gajba piva vise pomogla da se oseća lepom.

2) I tako je pocela svadja...
Pre par dana sam pitao zenu gde bi volela da idemo za godisnjicu braka. Rekla je: "Negde gde davno nisam bila." Predlozio sam joj kuhinju.

3) I tako je pocela svadja...
Dok sam gledao omiljenu emisiju, zena je sela kraj mene i pitala: "Sta ima na TV-u?" - "Prasine...", rekao sam joj.

4) I tako je pocela svadja...
Zena mi je pomogla da joj odaberem rodjendanski poklon. Rekla je da zeli "nesto crveno, sto od 0 do 130 dostize za 3 sekunde." Kupio sam joj vagu.

5) I tako je pocela svadja...
Moja zena se pogledala u ogledalo i bila je nezadovoljna onim sto vidi: "Osecam se uzasno; stara sam, debela i grozna. Odmah da si mi dao kompliment!" Rekao sam joj da joj oci jos uvek savrseno funkcionisu.

6) I tako je pocela svadja...
Bio sam sa zenom na godisnjici njene mature. Jedan od prisutnih je bio pijan, ali nije prestajao da redja casu za casom. Pitao sam zenu da li ga poznaje. "Naravno," rekla je, "dugo smo bili zajedno i kad smo se razisli, poceo je da pije i od tada nije prestao." Rekao sam: "Ko bi rekao da ce toliko dugo da slavi..."